Chtěla jsem být pro svého muže zase krásná

Total
1
Shares

Naše manželství už nebylo takové, jako kdysi. Zestárli jsme. Manžel ale dokázal okouzlit okolí i navzdory svému věku. Propadala jsem panice…

Svého muže jsem milovala celým srdcem. Vychovali jsme spolu tři děti a mohlo nás čekat šťastné stáří – kdybych nepropadla panice. Najednou jsem byla stará! Můj muž sice také zestárl, ale stal se z něho elegantní, prošedivělý švihák, za nímž se dámy stále otáčely.

Začala jsem mít ze své vizáže mindráky. Musela jsem se sebou něco udělat. Začala jsem chodit na dlouhé procházky. Nejenže jsem získala ztracenou energii, během pár měsíců jsem se zbavila nadváhy. Prudkým hubnutím ale dostala má pleť zabrat.

Stará a ošklivá?

V zoufalství mě napadla spásná myšlenka. Plastická operace! Neuplynulo ani pár dní a já už seděla v ordinaci soukromého specialisty na krásu. A když mi sdělil, že by mohl můj zkrášlovací zákrok provést už za tři dny, neváhala jsem.

Během chvilky jsem ležela na operačním sále a čekala na injekci, která mě měla uspat. Pamatuji si to malé píchnutí – a pak už nic. Probudila jsem se na nemocničním lůžku jednotky intenzivní péče. A u mé postele stál vyděšený manžel.

Rychle jsem si sáhla na obličej a zjistila, že je ovázaný. „Co tě to jenom napadlo?“ ptal se mě. Vzlykala jsem, že jsem se bála, že se mu už nelíbím, a chtěla jsem být zase krásná. Stiskl mi ruku: „Jsi moje životní láska. V mých očích jsi stále stejná.“

Jak jsem se dozvěděla, moje srdíčko ten zákrok málem nevydrželo. Operace vrásek se nepovedla. Když bylo jasné, že moje srdce situaci nezvládá, doktor naštěstí rychle zavolal záchranku.

Pomocí léků se moje srdeční funkce vrátily zase do normálu. Když jsem sundala obvazy z obličeje, měla jsem pocit, že přede mnou stojí zrůda. Ihned jsem rozhořčeně volala lékaři, který to vše zapříčinil.

Podruhé a lépe!

„Samozřejmě vám peníze vrátím a další operaci máte u mě zadarmo,“ dušoval se. Já jsem k němu však už nechtěla. „ Svůj obličej si nechám upravit jinde, o účet se doufám postaráte vy,“ řekla jsem. Manžel s tím ale nesouhlasil. Byl ochoten mít mě doma takovou, jaká jsem byla – nepovedená hrůza!

Odvezl si mě domů a byl ke mně milý, pečlivě se o mě staral. Nakonec jsem ale za tři měsíce jela k opravdovému odborníkovi. Druhá plastika se povedla! Vypadám mladší, ale kdybych věděla, co si tím způsobím, nikdy bych na takovou operaci nešla.

Irena (70), Karlovy Vary

Také se vám může líbit