Poštvala proti mně celou mou rodinu

Total
19
Shares

S matkou jsem nikdy neměla moc dobré vztahy. Narodila jsem se naopak, a tak to byl dost těžký porod, který zřejmě narušil její vztah ke mně. Málem při tom umřela.

Do mých pěti let jsem pak měla podpůrné stroječky, takže se mnou bylo více práce než se zdravými dětmi, a navíc jsem tak nebyla „maminčina princezna“. Tou se stala až má o šest let mladší sestra. Zatímco já neudělala nikdy nic dobře, moje sestra Karin byla dle matky jedinečná!

Dávala mi to sežrat

Možná i proto jsem se vdávala už ve druháku na vejšce, protože jsem čekala dítě. Byla jsem šťastná a rozhodně mě netrápilo, že opouštím rodné hnízdo. Matka mi to nemohla odpustit. A tak, když jsem ji chtěla požádat o radu, jen odsekla: „Chtěla ses vdávat, tak si poraď!“

Těch jedovatých výroků bylo víc, tak se propast mezi námi jen prohlubovala. Ať jsem udělala cokoliv, z pohledu mé matky bylo vše špatně. Dokonce mě pomlouvala i před tátou, který ji natolik miloval, že jí vše věřil. Přece to máma nemůže myslet zle se svým dítětem?

Manipulantka

Až později jsem zjistila, že manipulovala i s mým manželem, a když se nám manželství rozpadlo, byla jsem jednoznačným a jediným viníkem já. Můj manžel Marek byl ten chudák, kterému já ubližovala. „Však ta naše Pavlína bude litovat, o co přišla a jak se s ním měla!“ vykládala všem známým.

Vůbec jí nevadilo, že ten, kdo v té době vydělával a táhl celou domácnost, jsem byla jen já a Marek „hledal cestu životem“. Pracovala jsem totiž jako modelka v zahraničí a vydělávala tak slušné peníze. Nakonec jsem mu vymyslela bazar, zainvestovala ho a tchán mu poskytl prostory.

Spolu to nejde

Nakonec jsem mu sehnala i prodavačku, kterou si poté, co jsme se rozvedli, i vzal, a pořídil si další tři děti. Je fakt, že celkem krátce po rozvodu začal dědit, protože jeho předci měli poměrně dost nemovitostí, ale ani to mu v mých očích na obdivu nepřidalo.

Spolu jsme zkrátka žít nemohli, protože náš náhled na život byl opravdu zcela opačný. Já si raději vše vydělám, on počká, co mu spadne do klína. Jenže moje matka je povrchní a závistivá a viděla jen majetek. Ano, z tohoto pohledu na tom byl můj ex podstatně lépe než já.

Vybrala si tedy jeho. Jen se divím, že ho neadoptovala. Vedle sestry tak pro matku byl už jen exzeť. Já byla černá ovce rodiny. Vždy nadržovala sestře a neměřila nám stejným metrem. To, co je u sestry v pořádku, je u mě špatně. Nedostávala jsem ani šanci se k něčemu vyjádřit, natož se obhajovat.

Vyštípala mě z rodiny

Ovšem vrcholem bylo, když začala proti mně štvát i mé děti ve chvíli, kdy jsem vážně onemocněla. Nakrátko se jí dokonce podařilo nás rozdělit. Moc manipulátorů je neuvěřitelná!
Když nedávno zemřel táta, ztratila už zcela zábrany. Zničila závěť, kde bylo vše jasně rozděleno.

Sestra už kdysi dostala velký nový 3+1 byt a já měla dostat 1+1 po rodičích, někdy v budoucnu. Bez závěti se tátova polovina dělila mezi nás tři. Nikdy jsem své mámě neublížila, nikdy jsem nebyla zlobivé dítě, jen nemocné.

Přesto mě nikdy nedokázala milovat. Ale to, že se ještě snaží mi celý život škodit, to je opravdu hnus. Naštěstí její chování otevřelo oči mým dětem a naše vztahy jsou zase stejně pevné, jako bývaly. Přesto je neuvěřitelné, jak daleko byla ochotna zajít matka, aby ublížila svému dítěti!

Pavlína T. (62), Děčín

Také se vám může líbit