Chtěl víc než jen holku na jednu noc

Total
2
Shares

Když jsem na lásku poněkud zanevřela a rozhodla jsem se, že si budu jen užívat, tak si mě překvapivě našla ona sama.

Delší dobu jsem byla sama a stále jsem se pokoušela navázat nový vztah. Seznamování mi problém nedělalo, všude byla spousta svobodných mužů, kteří o mě jevili zájem. Problém však byl v tom, že se vždy velice brzy ukázalo, že by nám to nefungovalo. Naše představy o životě byly zkrátka až příliš rozdílné.

Změnila jsem plán

Jednoho dne jsem si řekla, že mi to za to ustavičné trápení nestojí a že se inspiruji u kamarádek, které si bezstarostně užívají vztahů na jednu noc a nic neřeší. Byla jsem mladá, a tak jsem si mohla dovolit ještě ten luxus, nezávazně si užívat. Hodlala jsem to uvést v praxi na jednom mejdanu, na který jsem jednoho pátečního večera vyrazila s mojí kolegyní Verčou.

Skvěle jsme se bavili

Večer mírně pokročil a já si u baru vyhlédla hned tři muže, kteří rozhodně nebyli „k zahození“. Verču jsem nechala napospas jednomu jejímu nápadníkovi a přesunula jsem se k baru, hned k objektu číslo jedna, který se mi líbil ze všech nejvíc.

Mrkla jsem na něj, prohodila vtípek a už jsme se bavili. Jmenoval se Dan a byl velice sympatický. Stejně mi ale bylo jasné, že je to jen obvyklé první zdání a následovalo by zklamání. Držela jsem si tedy odstup a schválně jsem říkala, že nikoho nehledám.

Pozvání odmítl

Překvapivě na mě ale Dan nijak nedorážel a celkem dobře jsme se celý večer bavili. Pak jsem mu řekla, že jestli chce, můžeme jít ke mně domů „na kafe“, ale že z toho nechci dělat žádnou vážnou věc. Pro každého muže by taková nabídka byla snem, Dan se ale zatvářil překvapeně a galantně odmítl. Pak řekl, že už musí jít a jestli mu dám číslo. To jsem zase odmítla já, a tak jsme se rozloučili.

Našel si mě

Po zbytek večera i celou noc mi vrtalo hlavou, jestli jsem neudělala chybu. Druhý den, když jsem se probudila, mi však na Facebooku visela žádost o přátelství. Ťukla jsem na ni a nevěřila vlastním očím – Dan si mě našel! Přidala jsem ho mezi přátele a začali jsme si psát. Byl vtipný, milý, psali jsme si každý večer několik hodin.

Nakonec dopadlo všechno jinak

Pak už to šlo ráz naráz. Neodolala jsem a nakonec mu kývla na jeho pozvání na večeři. A dobře jsem udělala. Na ní jsem zjistila, že Dan, který měl být původně mým prvním „mužem na jednu noc“, se nakonec stane něčím mnohem víc.

Zamilovala jsem se do něj a i on do mě. Začali jsme spolu chodit, po dvou letech jsme se vzali a teď máme už čtyřletého syna Tadeáše. Jo, někdy je život zkrátka jedno velké překvapení.

Štěpánka M. (47), Praha

Také se vám může líbit

Záchrana na celý život

I pořádná smůla může nakonec vést k tomu největšímu štěstí. To mé štěstí má zlaté srdce a letos s ním slavím už zlatou svatbu. Před padesáti lety jsem pracovala v textilce v našem okresním městě. V té…
Zobrazit

Osud si pohrál s našimi plány

Dodnes mívám mrazení, když si uvědomím, že chybělo jen málo a svého Vladimíra jsem nemusela nikdy potkat. Za to, že jsme spolu, vděčím rozmařilosti mé kamarádky. Martina, moje kamarádka a spolubydlící na internátu, byla…
Zobrazit