Domů     Jeden milenec mi vůbec nestačí!
Jeden milenec mi vůbec nestačí!

S manželem jsme svoji osmadvacet let a máme dnes už dvě dospělé dcery. S dětmi jsem byla dlouho doma a věčně jsem na ně byla sama. Martin na nás neměl čas.

Vlastně ho ani mít nechtěl. Já i děti jsme pro něj byli vždy tak trochu přítěží. Napřed jsem se tím trápila, pak jsem bojovala jako lvice o jeho pozornost, a nakonec jsem si našla milence, ne jednoho, ale dva. Dávají mi pocit, že o mě aspoň někdo stojí.

Sbalil mě z prospěchu

Se svým mužem jsem se poznala na vysoké. On studoval, já pracovala v kanceláři děkana. Jednoho dne tam přišel, měl nějaké problémy se studiem. Děkan to s ním odmítl řešit, ale on se nevzdal, doufal, že já mu cestičku nějak umetu, že se za něj přimluvím.

Šel na to fikaně a já husa hloupá ho tenkrát neprokoukla. Myslela jsem, že má zájem o mě, o mou maličkost, že se mu prostě líbím. Svedl mě a celkem brzy si mě omotal kolem prstu. Získal tak tlačenku, děkan na mě tenkrát docela dal.

Měl hodně navrch

Byla jsem do Martina šíleně zamilovaná. Rozuměli jsme si, sex byl taky fajn. Sice mi vadil jeho způsob humoru, občas si ze mě dost nemístně utahoval, ale já bych mu odpustila cokoliv. Do seznámení s ním jsem moc známostí neměla.

Bylo mi sice už pětadvacet, ale byl teprve mým druhým klukem, se kterým jsem spala. On měl pochopitelně těch zkušeností mnohem, ale mnohem víc. Byl to frajer a holky po něm šílely. Je fakt, že se víc věnoval životu než studiu a podle toho to také vypadalo.

Byl to taková ten věčný student. A já měla mindrák z toho, jak vypadám. Nepatřím rozhodně mezi krásky. V obličeji jsem hezká, ale na nervy jsem ze své postavy, mám velká prsa, sice celkem ucházející pas, ale zadek už je opět větší.

Bral si mě z povinnosti

Proto jsem byla v sedmém nebi, že mě chce zrovna on, který mohl mít na každém prstě deset stokrát hezčích holek, než jsem já. „Jsi nejlepší v posteli, a navíc máš velké přednosti, které mě fakt baví. Nevadí mi, že nejsi prototypem štíhlé modelky. Aspoň je za co vzít,“ utahoval si ze mě.

Tak jsme spolu chodili dva roky, dostudoval, začali jsme spolu žít a já otěhotněla. Vzali jsme se.

On si mě nejspíš vzal z povinnosti, jeho rodiče dost dají na řeči, žijí na malém městě, kde všichni vědí všechno o všech, a rozhodně by mu neodpustili, že se ke svému otcovství nepostavil čelem.

Já byla ze svatby pochopitelně nadšená, doufala jsem, že jsem si ho takto pojistila. Náš manželský život byl zpočátku celkem normální. Porodila jsem dceru a měla jsem spoustu práce s dítětem i domácností. Pak ještě jednu.

Vůbec ho nezajímáme

Chtěla jsem, aby můj muž byl spokojený, aby mu doma nic nescházelo. Brzy jsem ale pocítila, že náš společný život je mu celkem lhostejný. Má dost náročnou práci v nepřetržitém provozu, kde občas zůstával i přes noc. Sem tam měl i nějaké služební cesty. Nemyslím si, že by měl milenku, to by se už dávno provalilo.

Prostě se v práci schovává před povinnostmi k rodině. Je to pro něj snazší. Děti měl rád, ale nebavilo ho s nimi trávit čas. Všechno nechával na mně. „Já nosím domů peníze a ty se laskavě starej.

Holky stejně potřebují víc mámu než tátu,“ byl vždy hned se vším hotový. On chtěl svůj zasloužený klid, protože přece „tvrdě maká“.

Občas se sebral a odjel za svými rodiči a kamarády z mládí na celý víkend, aby si pročistil hlavu. Navíc mi začal předhazovat, jak jsem tlustá, a to jsem měla po dvou dětech jen o kilo víc, než jsem měla, když jsme spolu chodili. To, co se mu na mně tenkrát líbilo, ho později začalo odpuzovat.

Milenci o mě stojí

Chvíli mi trvalo, než jsem se se situací smířila. A dokud byly holky doma, měla jsem stále co dělat. Když ale opustily hnízdo, začala jsem si víc všímat, že o mě mají muži stále zájem. Tak jsem si našla milence.

Jedním z nich je ženatý kolega z práce, druhý je rozvedený soused. Pochopitelně o sobě nevědí. Ten ženatý taky nemá čas vždycky, když ho mám já, ten druhý naštěstí ano.

Manžel je věčně pryč a já se celkem mohu spolehnout, že když doma není, tak se hned tak neobjeví.

V poslední době mají v práci docela frmol, takže když nahlásí, že pojedou do noci a on pak přespí v kanceláři, tak vím, že to tak bude a já si můžu přítele pozvat klidně přes celou noc. Občas se zadaří i přes den.

Vyhovuje mi to

Nejhorší je, že mi to takto vyhovuje. Nechci se rozvádět. Nějak jsem si zvykla a nehodlám na tom nic měnit. Nemůžu říct, že bych byla do jednoho nebo druhého nějak zamilovaná. O lásku tady přece nejde. Jako žena le mám své potřeby a manžel je neuspokojí. Je mi s nimi fajn, vím, že to tak mají i oni dva.

S nimi se cítím jako žena, o kterou někdo stojí, komu nejsem lhostejná. Uvědomuju si, že to takhle asi nemůže jít donekonečna, ale teď mi to vyhovuje. A manžel také nikdy ani nenaznačil, že by naše manželství chtěl ukončit.

On je možná také spokojený, nevím. Jediný problém je, že můj přítel, ten rozvedený, začal s tím, že by se mnou chtěl být víc, že by i uvítal, abychom spolu žili, abych od manžela odešla. „Miluji tě,“ řekl mi naposledy a ve mně hrklo. To jsou slova, která jsem už léta neslyšela!

Dana H. (53), Havířov

Předchozí článek
Související články
21.6.2024
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména nejbližším, chuť do života, z ničeho jsem si nedělala
19.6.2024
Dnes už se neohlížím. Chodím klidně domů. Nemám strach. Není to však tak dávno, kdy jsem se bála. Byla jsem tehdy rok vdovou. Neuměla jsem si představit, že bych si našla jiného muže. Jenže pak se objevil Radek. Můj nový soused. Potkali jsme se na chodbě. Rychle ta láska zhořkla Představil se mi, byl sympatický. Občas jsme se potkávali, prohodili jsme pár slov. Jednou zazvonil u mých dveř
19.6.2024
Nechápala jsem, jak někdo může zkoušet štěstí v lásce přes seznamku. Pak ale došlo i na mne. Mám kamarádku, která si prošla láskami přes seznamky nesčetněkrát. Přesto ji to nikdy neomrzelo. Zajímalo mne, co na tom tedy vidí. Nebyla nijak ošklivá, přesto jinde muže nenašla. Tajemství seznamky Lenka, má kamarádka, pracovala, chodila do společnosti, byla vždy komunikativní, zkrátka žila spol
17.6.2024
Už od dětství jsem od mámy slyšela, jen jak jsem hloupá a tlustá. Přitom jsem ze školy nosila jedničky a nadváhu jsem nikdy neměla. Asi bych měla začít seznámením mých rodičů. To totiž o mnohém vypovídá. Táta pracoval jako strojírenský odborník v zahraničním obchodě. Máma tam nastoupila po maturitě jako sekretářka. Během pár let dokázala tátu rozvést, zakázat mu stýkat se s dospělými dětmi z pr
17.6.2024
Byla moc milá a sympatická. Vždycky jsme se společně hodně nasmály. Jenže smích mě pomalu přešel. To, když jsem poznala pravý důvod jejích návštěv. Byla jsem ráda, když se do bytu vedle mě nastěhovala usměvavá paní asi tak v mém věku. Hned pozdravila, představila se a utrousila nějakou vtipnou poznámku. Ulevilo se mi. Obávala jsem se nějaké rodiny s malými dětmi, co budou křičet od rána do veče
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí