Domů     Dlouhý čas jsme si jen psali
Dlouhý čas jsme si jen psali

Když jsem začínala chodit s Michalem, byla jsem přesvědčená o tom, že se na mě konečně usmálo štěstí a já poznala toho pravého.

Bylo mi teprve osmnáct let. Bydlela jsem se starší sestrou Katkou a mámou v třípokojovém bytě v Praze a měla jsem docela pohodový život. Za pár měsíců mě čekala maturita. Těsně před zkouškami jsem v jedné restauraci potkala Michala.

Zalíbil se mi na první pohled. Celý večer jsem po něm stydlivě pokukovala. Nakonec jsme si vyměnili telefonní čísla a týden nato jsme šli na první rande.

Zamilovala jsem se

Choval se jako pravý gentleman. Přidržel mi dveře, do podniku vstoupil jako první a pomohl mi z kabátu. Byla jsem ohromená a o to víc, když mě doprovodil až domů a před odchodem mě zničehonic políbil.

Začali jsme spolu chodit, a když se sestra s mámou odstěhovaly, sbalil si věci a zazvonil u mě.

Udělal si ze mě obyčejnou služku

Asi po měsíci společného soužití jsem začínala registrovat první negativní znamení. Byl výbušný a vyletěl kvůli kdejaké maličkosti, také už mi nelichotil tolik jako dřív a stále více času trávil s kamarády v hospodě. Ale já byla pořád slepá.

Namlouvala jsem si, že je to všechno kvůli stresu z práce. Pak jsem otěhotněla.

Těšila jsem se na období klidu, kdy si budeme oba užívat mé těhotenství, ale Michala to změnilo úplně opačným směrem. Jeho výbušnost přešla v agresi, už nebyl milý a něžný, ale místo toho mě začal psychicky týrat.

Nadával mi za každý neumytý hrnek, víkendy proležel na gauči, zatímco já vařila, uklízela a posluhovala mu.

Sbalila jsem si kufry a odešla

Porod jsem měla těžký. Trval celou noc a ztratila jsem spoustu krve. Oporou mi byla maminka a sestra, ne však Michal. Byl bůhvíkde a telefon nezvedal. Přihnal se druhý den s kyticí růží, aby se na mě a čerstvě narozenou Aničku podíval.

V tu chvíli jsem ho nepoznávala. Po tvářích se mu koulely slzy.

Tím však nejspíš svou celoživotní zásobu něhy a lásky vyčerpal. Od té doby to bylo jen horší. Mě urážel téměř pořád, zatímco malé si ani nevšiml. Když byly Aničce čtyři roky, sbalila jsem jí hračky a odešla od něho ke své mámě.

Sama s dcerkou

Týden stál pod mými okny a křičel, plakal, prosil, nadával, kopal. Zkusil snad všechno, jen aby nás dostal domů. Já ale zůstala neoblomná. Po pár týdnech tahanic jsem konečně Michala donutila, aby opustil náš byt.

Tím se naše cesty rozdělily a já zůstala žít jenom s Aničkou. Musím přiznat, že mi to hodně usnadňovala. Od narození byla totiž hodná, veselá a na malé dítě dostatečně samostatná.

Urputná sestra

Někdy v té době jsem zašla se sestrou na kávu a ta se mi mezi řečí zmínila o sociální síti Facebook. Pořád mě tlačila, abych si zařídila svůj vlastní profil. „Prosím tě, a k čemu mi bude?“ „Náhodou je to dobrý. Uděláš si svůj profil a pak si můžeš psát, s kým chceš.“

Ozval se kamarád ze školky

Začala jsem nad tím přemýšlet, až se mi ten nápad nakonec zalíbil.

Po pár dnech mi přišlo několik žádostí o přátelství, a když jsem kontrolovala, od koho ty vzkazy vlastně jsou, narazila jsem na Tomáše – kamaráda ze školky, jehož největší zábavou bylo tahat mě za vlasy.

Přidala jsem si ho do svého seznamu přátel a začali jsme si spolu psát. Jako první přišla řeč na to, co zrovna děláme, a já se dozvěděla, že už šest let žije v Anglii, kde je nadmíru spokojený.

Dělily nás stovky kilometrů

Psali jsme si den co den a já se po dlouhé době začínala cítit uvolněně a spokojeně. Po pár týdnech jsme k písmenkům přikládali také fotky a asi za dva měsíce si začali telefonovat.

Přestože jsme spolu na dálku trávili snad každou volnou vteřinu, pořád jsme si měli co říct.

Dělily nás stovky kilometrů, ale já tak nějak cítila, že to nevadí, protože pořád existuje šance, abychom se spolu sešli a mohli žít. Po půl roce jsem však tak optimistická už nebyla. Dokud nepřišel den, který mi obrátil život zcela nečekaně naruby.

Odpoledne v parku

Bylo chvíli před Vánocemi a Tomáš mi zničehonic oznámil, že se rozhodl přijet navštívit rodinu do Prahy. Nezapomněl dodat, že bychom se mohli vidět. Skákala jsem nadšením. Týden nato zvonil u mých dveří. Vzali jsme Aničku a šli se projít do zasněženého parku.

Když jsme se zastavili na pískovišti, aby si Anička mohla chvíli hrát, sedli jsme si na lavičku a dívali se na sebe.

Pak si mě něžně přitáhl a políbil. Cítila jsem se sama sebou a věděla, že to je ten pravý, na kterého čekám už tolik let. Doprovodil nás domů a druhý den přišel zase. Strávili jsme spolu skoro celý ten týden a já se jen děsila dne, kdy mi zase odjede.

Společná budoucnost?

Když se Tomáš vrátil do Anglie, nic se na naší komunikaci nezměnilo. Byla jsem zamilovaná až po uši.

Po třech měsících jsem za ním na týden odletěla, za další měsíc navštívil v Čechách on mě a v tu dobu jsme začali mluvit o společné budoucnosti, na kterou jsme se oba moc těšili. O necelý rok později se definitivně vrátil do Čech a nastěhoval se k nám.

Jsme šťastná rodina

Jeho začátky zpátky doma nebyly úplně jednoduché. Snažil se sehnat práci, ale o tu byla zrovna nouze. Často jsem ho vídala sklíčeného.

Za pár měsíců však místo sehnal a my začali fungovat jako normální rodina, která se o necelé dva roky rozšířila o dalšího člena – syna Viktora.

Simona K. (48), Praha

Předchozí článek
reklama
Související články
22.9.2023
Se Štěpánem jsme měli krátce před svatbou, než se všechno zhroutilo. Jedno falešné nařčení stačilo k tomu, aby se nám změnily životní plány. V yrůstala jsem v době, kdy bylo běžné, že se dívky vdávaly i v osmnácti letech. Často to bylo proto, že „musely“, pro většinu z nich ale dávalo založení rodiny v takhle mladém věku smysl. Ne všechna manželství pak vydržela, i když se o to ovšem tenkrát li
20.9.2023
Jako školačka jsem nosila vlasy „na kluka“. Maminka s tatínkem mi nikdy nevysvětlili, proč jsem nemohla mít dlouhé vlasy jako moje ségra. Je fakt, že já byla vždycky taková dračice, skoro jako kluk. Přesto jsem se hned v první třídě zamilovala do modrookého blonďáčka. Netuším proč, ale modré oči ve mně odmalinka vyvolávají mírné závratě, prostě se mi na klucích, teď už na mužích, strašně líbí.
19.9.2023
Moje první, a já pevně doufám, že i poslední, svatba proběhla, až když mi bylo čtyřicet let. Na svou první lásku jsem si musela počkat. Již od základní školy jsem nenáviděla otázku: „Jsi do někoho zamilovaná?“ S oblibou mi ji pokládali nejen rodiče, ale už od dob dětských lásek se takhle hloupě ptala i každá kamarádka. Nechápala jsem, proč zrovna já bych se musela do někoho zamilovávat. Je to s
11.9.2023
Láska si nevybírá a přichází i tam, kde to není společensky vhodné. Nedá se ale zastavit. Před svými blízkými musím nový vztah tajit! Bylo mi padesát dva let, když jsem nečekaně přišla o svého manžela. Stala se mu osudnou jedna služební cesta. Při cestě domů měl autonehodu, jejíž následky byly tak vážné, že ani přes zásah záchranářů můj Antonín nepřežil. I když jsem si manžela nadevše vážila a 
4.9.2023
Bylo mi patnáct a rodiče se rozcházeli. Ne­uměla jsem si představit, že odteď budu žít bez táty. Končilo léto, končily prázdniny. Končící léto bývá smutné. Tamto bylo zvlášť melancholické. Courala jsem se zlatou pšenicí s máminými slunečními brýlemi na nose. Přivezla si je z dovolené v NDR, kde už ovšem byla nikoli s tátou, ale s panem K. Bylo mi sotva patnáct a musela jsem se vyrovnat se sk
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
epochaplus.cz
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
Boj proti třídnímu nepříteli u nás v 50. letech 20. století vrcholí politickými procesy. „Nejdřív bylo třeba si vyřídit účty s předúnorovými politickými partnery komunistů… Pak přišli na řadu potenciální odpůrci nového režimu,“ píše publicista Pavel Tigrid (1917–2003). V rámci procesu s poslankyní za národně socialistickou stranu Miladou Horákovou (1901–1950) padnou v červnu 1950 čtyři rozsudky smrti. Jenže bezpečnostnímu
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
enigmaplus.cz
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
Italský Terst je považován za jedno z hlavních evropských měst okultismu. Vděčí za to dlouhé zednářské tradici i spiritualitě, která je pečlivě ukrytá za fasádou oficiální historie. Řada míst v Terstu
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
21stoleti.cz
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
Sonda OSIRIX-REx se na svou pouť vydala v září 2016. Jejím primárním cílem byla planetka Bennu patřící do Apollonovy skupiny. Zde měla sonda získat vzorky, naložit je do speciální kapsle a tu pak dopr
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Duch psa běhal domem
skutecnepribehy.cz
Duch psa běhal domem
Jela jsem s přítelem na návštěvu k jeho pratetě. Petr mě varoval, že je teta trochu šílená, protože tvrdí, že po nocích v jejím domě běhá černý pes. Před lety jsem zažila něco hodně zvláštního. S přítelem jsme navštívili jeho tetu z pátého kolene. Petr mi dopředu říkal, že je teta trochu vyšinutá, tak ať její slova neberu vážně. Tvrdila
Nečekaný konec v seriálu Ulice?
nasehvezdy.cz
Nečekaný konec v seriálu Ulice?
Splnila si dívčí sen. ANEŽKA RUSEVOVÁ (36) se stala princeznou. Je ovšem otázka, za jakou cenu. Nahlas se hovoří o jejím konci v Ulici, protože dala přednost konkurenci. Většinou hraje zhrzené utrápe
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
nasehvezdy.cz
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
Populární Marek Taclík (50) si snad už oddychne. Pokud soud vydá konečné rozhodnutí, zavře za jeho dluhy dveře. V roce 2018 vyhlásil osobní bankrot poté, co měl nepravidelné příjmy a nebyl schopen
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo