Domů     Dlouhý čas jsme si jen psali
Dlouhý čas jsme si jen psali

Když jsem začínala chodit s Michalem, byla jsem přesvědčená o tom, že se na mě konečně usmálo štěstí a já poznala toho pravého.

Bylo mi teprve osmnáct let. Bydlela jsem se starší sestrou Katkou a mámou v třípokojovém bytě v Praze a měla jsem docela pohodový život. Za pár měsíců mě čekala maturita. Těsně před zkouškami jsem v jedné restauraci potkala Michala.

Zalíbil se mi na první pohled. Celý večer jsem po něm stydlivě pokukovala. Nakonec jsme si vyměnili telefonní čísla a týden nato jsme šli na první rande.

Zamilovala jsem se

Choval se jako pravý gentleman. Přidržel mi dveře, do podniku vstoupil jako první a pomohl mi z kabátu. Byla jsem ohromená a o to víc, když mě doprovodil až domů a před odchodem mě zničehonic políbil.

Začali jsme spolu chodit, a když se sestra s mámou odstěhovaly, sbalil si věci a zazvonil u mě.

Udělal si ze mě obyčejnou služku

Asi po měsíci společného soužití jsem začínala registrovat první negativní znamení. Byl výbušný a vyletěl kvůli kdejaké maličkosti, také už mi nelichotil tolik jako dřív a stále více času trávil s kamarády v hospodě. Ale já byla pořád slepá.

Namlouvala jsem si, že je to všechno kvůli stresu z práce. Pak jsem otěhotněla.

Těšila jsem se na období klidu, kdy si budeme oba užívat mé těhotenství, ale Michala to změnilo úplně opačným směrem. Jeho výbušnost přešla v agresi, už nebyl milý a něžný, ale místo toho mě začal psychicky týrat.

Nadával mi za každý neumytý hrnek, víkendy proležel na gauči, zatímco já vařila, uklízela a posluhovala mu.

Sbalila jsem si kufry a odešla

Porod jsem měla těžký. Trval celou noc a ztratila jsem spoustu krve. Oporou mi byla maminka a sestra, ne však Michal. Byl bůhvíkde a telefon nezvedal. Přihnal se druhý den s kyticí růží, aby se na mě a čerstvě narozenou Aničku podíval.

V tu chvíli jsem ho nepoznávala. Po tvářích se mu koulely slzy.

Tím však nejspíš svou celoživotní zásobu něhy a lásky vyčerpal. Od té doby to bylo jen horší. Mě urážel téměř pořád, zatímco malé si ani nevšiml. Když byly Aničce čtyři roky, sbalila jsem jí hračky a odešla od něho ke své mámě.

Sama s dcerkou

Týden stál pod mými okny a křičel, plakal, prosil, nadával, kopal. Zkusil snad všechno, jen aby nás dostal domů. Já ale zůstala neoblomná. Po pár týdnech tahanic jsem konečně Michala donutila, aby opustil náš byt.

Tím se naše cesty rozdělily a já zůstala žít jenom s Aničkou. Musím přiznat, že mi to hodně usnadňovala. Od narození byla totiž hodná, veselá a na malé dítě dostatečně samostatná.

Urputná sestra

Někdy v té době jsem zašla se sestrou na kávu a ta se mi mezi řečí zmínila o sociální síti Facebook. Pořád mě tlačila, abych si zařídila svůj vlastní profil. „Prosím tě, a k čemu mi bude?“ „Náhodou je to dobrý. Uděláš si svůj profil a pak si můžeš psát, s kým chceš.“

Ozval se kamarád ze školky

Začala jsem nad tím přemýšlet, až se mi ten nápad nakonec zalíbil.

Po pár dnech mi přišlo několik žádostí o přátelství, a když jsem kontrolovala, od koho ty vzkazy vlastně jsou, narazila jsem na Tomáše – kamaráda ze školky, jehož největší zábavou bylo tahat mě za vlasy.

Přidala jsem si ho do svého seznamu přátel a začali jsme si spolu psát. Jako první přišla řeč na to, co zrovna děláme, a já se dozvěděla, že už šest let žije v Anglii, kde je nadmíru spokojený.

Dělily nás stovky kilometrů

Psali jsme si den co den a já se po dlouhé době začínala cítit uvolněně a spokojeně. Po pár týdnech jsme k písmenkům přikládali také fotky a asi za dva měsíce si začali telefonovat.

Přestože jsme spolu na dálku trávili snad každou volnou vteřinu, pořád jsme si měli co říct.

Dělily nás stovky kilometrů, ale já tak nějak cítila, že to nevadí, protože pořád existuje šance, abychom se spolu sešli a mohli žít. Po půl roce jsem však tak optimistická už nebyla. Dokud nepřišel den, který mi obrátil život zcela nečekaně naruby.

Odpoledne v parku

Bylo chvíli před Vánocemi a Tomáš mi zničehonic oznámil, že se rozhodl přijet navštívit rodinu do Prahy. Nezapomněl dodat, že bychom se mohli vidět. Skákala jsem nadšením. Týden nato zvonil u mých dveří. Vzali jsme Aničku a šli se projít do zasněženého parku.

Když jsme se zastavili na pískovišti, aby si Anička mohla chvíli hrát, sedli jsme si na lavičku a dívali se na sebe.

Pak si mě něžně přitáhl a políbil. Cítila jsem se sama sebou a věděla, že to je ten pravý, na kterého čekám už tolik let. Doprovodil nás domů a druhý den přišel zase. Strávili jsme spolu skoro celý ten týden a já se jen děsila dne, kdy mi zase odjede.

Společná budoucnost?

Když se Tomáš vrátil do Anglie, nic se na naší komunikaci nezměnilo. Byla jsem zamilovaná až po uši.

Po třech měsících jsem za ním na týden odletěla, za další měsíc navštívil v Čechách on mě a v tu dobu jsme začali mluvit o společné budoucnosti, na kterou jsme se oba moc těšili. O necelý rok později se definitivně vrátil do Čech a nastěhoval se k nám.

Jsme šťastná rodina

Jeho začátky zpátky doma nebyly úplně jednoduché. Snažil se sehnat práci, ale o tu byla zrovna nouze. Často jsem ho vídala sklíčeného.

Za pár měsíců však místo sehnal a my začali fungovat jako normální rodina, která se o necelé dva roky rozšířila o dalšího člena – syna Viktora.

Simona K. (48), Praha

Předchozí článek
Související články
11.6.2024
Na muže jsem štěstí neměla, a tak jsem se spíše ze zvědavosti přihlásila na seznamku. Lásku jsem ani nehledala, ale ona si mě stejně našla. Mnoho z nás dá na první dojem a věří v lásku na první pohled. V případě mě a Tondy byl průběh seznámení, vztahu i hledání společné cesty úplně jiný. Dá se říct, že opačný. Od rozčarování a neporozumění jsme se nakonec dostali až k lásce, která stále trvá. U
11.6.2024
Bylo mi devatenáct, pracovala jsem jako sekretářka v podnikovém časopise v našem městě a těšila jsem se z vážné známosti. S Milošem jsme spolu už bydleli. Všechno nasvědčovalo tomu, že mě brzy požádá o ruku. Skutečnost, že koupil zájezd do Jugoslávie, jsem uvítala. Bylo pravděpodobné, že Miloš mě na horké pláži při západu slunce požádá o ruku. Anebo to udělá v romantické hospůdce na břehu moře.
29.5.2024
Byl máj, a tak jsem se k smrti zamilovala. Dokonce tak, že jsme s Martinem plánovali tajnou svatbu v okresním městě. Byl máj. Vidím to jako dnes: blížila jsem se k venkovskému nádraží v letních šatech. K vlaku vedla cesta vroubená rozkvetlými třešněmi. Vlak měl jen patnáct minut zpoždění, to byla taky dobrá zpráva. Když přisupěl, Martin mával z otevřeného okýnka a vesele volal: „Máš občanku?“ V
25.5.2024
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská holka, která bez problémů podojila kozu
19.5.2024
Po letech jsem se setkala se svojí studentskou láskou. Z nespokojeného manželství jsem odešla a nelitovala. Dnes jsem opět šťastná. V sedmnácti letech jsem začala chodit s Jindrou, byl to nejhezčí kluk ze školy. Mé kamarádce se samozřejmě líbil taky. Když jsem strávila tři týdny po operaci slepáku v nemocnici, řekla mi Klára, že Jindra balil nějakou holku z prváku, prý je viděla, jak se líbají.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Voda v zahradě přínáší pohodu
rezidenceonline.cz
Voda v zahradě přínáší pohodu
Přírodní či umělé jezírko nebo potůček umí přispět ke zlepšení klimatu na pozemku u domu, klidná či rozvlněná hladina nejen krásně vypadá, ale také zvlhčuje okolní prostředí, a tím zvyšuje komfort zahrady. Šumění padající vody pak tlumí jiné nežádoucí hluky. Vodní plocha navíc působí velmi esteticky – jako v zrcadle se v ní odráží blízké
Druhé těhotenství je pro Kohoutovou peklo!
nasehvezdy.cz
Druhé těhotenství je pro Kohoutovou peklo!
Náročné to teď má herečka Berenika Kohoutová (33) ze seriálu Jedna rodina, která se už brzy dočká narození druhého potomka. Jenže zatímco během těhotenství s dcerou Lolou (4) všechno zvládala bez pr
Tisíc tváří Amazonie najdete v Pavilonu Anthropos
21stoleti.cz
Tisíc tváří Amazonie najdete v Pavilonu Anthropos
V Brně se otevřela unikátní výstava Tisíc tváří Amazonie. Představuje kulturní a přírodní rozmanitost oblasti Velké Amazonie a přináší vhled do života původních domorodých obyvatel tohoto kulturního a
Smaženice s hlívou ústřičnou
tisicereceptu.cz
Smaženice s hlívou ústřičnou
Máte doma nakládané nebo sušené houby? Neváhejte je použít klidně i v dubnu. Hlíva ústřičná je navíc velice zdravá a její chuť si zamilujete. Suroviny 10 lžic nakládaných nebo sušených hub 2 l
V chatové osadě jsem zažila zklamání a pak i štěstí
skutecnepribehy.cz
V chatové osadě jsem zažila zklamání a pak i štěstí
Do Milanovy chaty jsem s ním jezdla potají, přikrytá dekou na zadním sedadle auta. Byla to úleva, když jsem konečně z milenky povýšila na jeho oficiální přítelkyni. Vyhráno jsme ale neměli. Roky jsme se skrývali jako dva vězni na útěku. Když už jsme jeli jednou za uherský rok na chatu, působilo to, pokud by nás někdo pozorně
Šťavnaté burgery
nejsemsama.cz
Šťavnaté burgery
Burgery můžete odlehčit zeleninou. Přidejte do nich např. najemno nastrouhanou cuketu nebo celer. Dostanou zajímavou chuť a prohloubí se tím jejich lahodná chuť a šťavnatost. Ingredience na 6 porcí: ● 800 g hovězího mletého masa ● 1 šalotka ● 2 žloutky ● sůl ● pepř ● 4 snítky tymiánu ● olivový olej ● zelenina na dozdobení Postup: Maso dejte do mísy. Přidejte najemno nakrájenou šalotku, žloutky,
Město Idu získalo nezávislost jen na pár stovek let
historyplus.cz
Město Idu získalo nezávislost jen na pár stovek let
Žhavé slunce propaluje kůži až do morku kostí. Muž na koni spatří na obzoru budovy. „Trochu neplánovaná zastávka, ale proč ne,“ pomyslí si. Když pár minut poté projíždí branou města Idu, on i jeho kůň už melou z posledního.   Nejvyšší čas svlažit hrdlo. Přijel sem poprvé a nákladnost staveb ho přesvědčila, že tady žijí bohatí
Kamenný kruh v Bighornu: Kdo a proč ho postavil?
enigmaplus.cz
Kamenný kruh v Bighornu: Kdo a proč ho postavil?
V pohoří Bighorn ve státě Wyoming se nachází místo, kterému se přezdívá severoamerické Stonehenge. Nikdo neví, z jakého důvodu zde tajuplné kameny stojí. Jedna z teorií praví, že se u kamenů konaly in
Objevte stylová dámská trička pro každou příležitost
iluxus.cz
Objevte stylová dámská trička pro každou příležitost
Dámská trička jsou základním stavebním kamenem šatníku každé ženy. Nabízejí neomezené možnosti stylizací a jsou vhodná pro různé příležitosti, od každodenního nošení po formálnější události. Vybra
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
epochalnisvet.cz
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
Než ho důkladně projdete, div neprošlapete podrážky. Od exponátu k exponátu, a to na ploše 81 000 m2, což odpovídá rozloze téměř dvou pražských Václavských náměstí. Řeč je o zbrusu novém největším muzeu světa, které zatím čeká na své návštěvníky.   Píše se rok 1954 a egyptský archeolog Kamal el-Mallakh (1918–1987) překvapeně hledí na poklad, který objeví
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Nankingský masakr: Sexuální týrání Číňanek japonskými vojáky patřilo léta k tabuizovaným tématům
epochaplus.cz
Nankingský masakr: Sexuální týrání Číňanek japonskými vojáky patřilo léta k tabuizovaným tématům
Když je 13. prosince 1937 dobyto japonské město Nanking, japonští vojáci začnou řádit. S čínskými ženami zacházejí jako s hadrovými panenkami, vybíjí si na nich sexuální pudy. Zajatce krutým způsobem zabíjejí. Proč Japonci vraždí s takovou krutostí? Podle jejich vojenského kodexu cti je život zajatce naprosto bezcenný. Navíc Číňané jsou v početní převaze a Japonci je nechtějí