Domů     Tetin dům s tajemstvím
Tetin dům s tajemstvím

Mělo to být naše klidné a příjemné bydlení na stáří. Místo toho se každý den potýkáme s nadpřirozenými úkazy.

Domeček u hřbitova jsme s manželem Bedřichem zdědili po jeho pratetě. Protože máme oba pro strach uděláno, rozhodli jsme se, že se tam odstěhujeme. Koneckonců už nám nebylo třicet a života ve velkoměstě jsme si užili až dost.

Těšili jsme se na chvíle klidu a pohody. Žádný shon, žádný stres. To jsme se ale bohužel přepočítali.

Návštěvy se v domě bojí

Krátce po přestěhování se v domě začaly dít podivné věci, na které jsme si ale časem zvykli, i když jsme byli oba dva zpočátku vyděšení. Pak ale nastal další problém – kvůli strašidelným událostem se k nám bojí chodit rodina i přátelé.

Kvůli našemu bydlení hned vedle hřbitova přicházíme s Bedřichem prakticky o všechny návštěvy a o veškerý kontakt s okolím. Trápí nás, že jsme v obci, kde bydlíme, za podivíny. Je ale pravda, že naše přátele i rodinu celkem chápu. Bez nebojácné povahy bychom se s manželem už asi taky dávno odstěhovali.

Na duchy jsme nevěřili

Když jsme se s manželem do domu vedle hřbitova před čtyřmi lety nastěhovali, známí se nás ptali, jestli se nebojíme. Na to jsme vždycky jenom odvětili, že nás tyhle věci nezajímají. Na existenci duchů a přízraků jsme ani já, ani manžel nevěřili.

Takže bát se nás ani nenapadlo. To se ale změnilo hned první týden po nastěhování.

Televize se sama zapnula

Když jsme si vybavovali kuchyň a obývák, byly pro nás prioritou hlavně televize a rádio. Kdybychom ale věděli, že nás později budou především děsit a odhánět všechny návštěvy, asi bychom je raději vůbec nekupovali.

Hned druhý den po nastěhování, ještě při vybalování krabic, se nám zničehonic sama zapnula televize a následně i rádio. To jsme nejdřív neřešili. Domnívali jsme se, že jsme něco omylem špatně zapojili nebo zlobí elektrické připojení spotřebičů. Za nějakou chvilku se to ale stalo znovu.

Nedokázali jsme si to odůvodnit ničím jiným, než že nám v obchodě prodali vadné kusy, a zkusili jsme je reklamovat. Po týdnu se nám ale oba spotřebiče vrátily s tím, že se závada nenašla a že oba přístroje jsou v pořádku.

Hlasy uprostřed noci

Časem jsme si zvykli na samovolné zapínání rádia i televize během dne. Někdy jsme je už úplně automaticky hned po zapnutí vypínali, jindy jsme je nechali zapnuté, když jsme zaslechli nějakou zajímavou informaci nebo hezkou písničku.

Strašidelnější to ale začalo být ve chvíli, kdy se zapínání televize a rádia objevovalo i v noci. Spali jsme, a najednou jsme zaslechli hlasitý smích.

Nejdřív jsme si mysleli, že jde nejspíš o zloděje, popadli jsme pepřový sprej, manžel ze skříně tenisovou raketu a plížili jsme se po schodech opatrně do obýváku.

Kroky po schodech

Po příchodu jsme vyděšení zjistili, že se „jen“ zapnula televize – sama od sebe. V ten okamžik se ale zapnulo najednou i rádio, které hrálo nějakou písničku. Bylo to dost strašidelné, takže jsme oba rozhlasové přístroje raději vypojili z elektřiny.

Noční zapínání rádia i televize pokračovalo, takže jsme je museli před spaním vypojovat pravidelně. Časem se navíc k tomu přidaly i další zvuky, jako třeba kroky po schodech.

Ostatním nahání dům strach

Když k nám přijede někdo na návštěvu, snažíme se nezapomínat vypínat televizi i rádio ze zásuvky. I tak se ale ozývají divné zvuky, na které jsme si už zvykli. Hostům by ale mohly připadat podivné.

Snažíme se tak proto alespoň mírnit jejich případné vyděšení a strach z návštěvy.

Už se ale několikrát stalo, že jsme vlivem dobré zábavy zapomněli vypojit některý elektrický spotřebič ze zásuvky, a to byla chyba. Vyděšení už od nás odjížděli nejen naši rodiče, ale i manželův bratr a moje sestra s manželem.

Když jsme totiž zapomněli spotřebiče vypojit ze zásuvky, stalo se i před nimi, že se samy spustily, a naše příbuzné to většinou velmi vyděsilo.

Jen pro odvážné

Od té doby, když k nám má někdo přijet, odmítá u nás zůstat přes noc. Nejodvážnější je ale manželův bratr, který si k nám občas troufá přijet na dvě až tři hodiny. Pak ale pádí rychle domů.

Protože to máme všude celkem daleko, moc často za svými přáteli už nejezdíme. Doufali jsme, že když se nastěhujeme do domu se zahradou, budeme moci naše kamarády přivítat u nás a hostit je tu třeba i několik dní. To se ale právě kvůli strašidelným událostem v domě vůbec neděje.

Stěhovat se nebudeme!

Navíc nemáme odvahu začít pátrat, co za nimi stojí. Obáváme se, že bychom zjistili, že jediným možným řešením je se z domu odstěhovat. Jinak se nám zde totiž líbí. Navíc je to i dědictví po tetě, kterou jsme s manželem měli oba moc rádi.

Ona sama se nám ale o žádných záhadných jevech nikdy ani nezmínila. Teď už víme proč. Možná si myslela, že bychom se pak báli přijet na návštěvu.

Marcela H. (61), severní Čechy

reklama
Související články
20.5.2024
Vlak měl zpoždění, a tak jsem si zkrátila čekání v odstaveném vagonu. Usnula jsem a probral mě vlak, když se dal do pohybu. Vracela jsem se pozdě večer od kamarádky, čekala mě ještě cesta vlakem. Na setmělém nádraží jsem se dozvěděla, že má nemalé zpoždění. Byla mi zima a únavou jsem pomalu ani neudržela hlavu. Měla jsem náročný den, vstávala jsem do práce ve čtyři ráno a odpoledne jsem jela ka
16.5.2024
Byla to moje vina. Nehoda, při níž zemřel člověk! Teď se mi o něm bude zdát až do smrti? Chodí se mi snad v noci mstít? Když jsem po třech letech znovu uchopil volant, proběhlo mým tělem mrazení. Znejistil jsem. Po nepříjemné autonehodě, při které jsem přišel málem o nohu, jsem v sobě konečně našel odhodlání a nasedl do auta, které patřilo mé matce. Volala mi krátce poté, co jsem s vozem vyjel.
16.5.2024
Na chatu jsme jezdili každou druhou sobotu a neděli. Střídali jsme se tam se sestrou a její rodinou. Vždy jsem si ale před cestou vyložila karty. Tehdy jsem s kartami začínala. Byla doba, kdy se nám tyto ezoterické disciplíny otvíraly jako nový svět. Nakoupila jsem si nejen vykládací karty ale také kyvadlo, abych si to všechno vyzkoušela. Inklinovala jsem k těmto věcem, už jako mladá dívka j
16.5.2024
Dopis mi přišel bez podpisu a stálo v něm, že se musím dostavit na určitou adresu, je to prý důležité! Dozvěděla jsem se tam, že mé dny jsou už možná sečteny. Ten kopec snad neměl konce! Připadala jsem si jako dýchavičný slimák, plazící se silou vlastní vůle. Často jsem se zastavovala a chytala dech, už taky nejsem nejmladší. Na samém vrcholku kopce stál dům, ke kterému jsem měla namířeno. D
15.5.2024
Mrak na obloze nevypadal nebezpečně. Najednou z něho ale vyšlehl blesk, který zasáhl strom. Kdybychom nedali na našeho psa, byl by s námi asi konec. Ačkoli náš pes byl vzrůstu malého, původu rozmanitého a dobrácké psí duše, byl to pravý hrdina! Byl moc chytrý a statečný, jak mohl mnohokrát za svůj osmnáctiletý život předvést. Nezalekl se ani toulavé kočky, která byla postrachem pro mnohem vě
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Naberte inspiraci na jižní Moravě
epochanacestach.cz
Naberte inspiraci na jižní Moravě
Kraj, který proslavilo skvělé víno, honosné hrady a romantické zámky. Malebnou krajinou se vine nespočet cyklostezek a turistických cest. Pokud už znáte Pernštejn i Vranov nad Dyjí a zahrady lednického zámku jste prošli křížem krážem, přijeďte letos za novinkami a neobjevenými skvosty. Jižní Morava si jich má nepřeberně, nudu nepoznáte! Že víno ochutnáte jen o
Průlomová studie: Mezi autoimunitními poruchami a defekty zubní skloviny existuje souvislost
21stoleti.cz
Průlomová studie: Mezi autoimunitními poruchami a defekty zubní skloviny existuje souvislost
Mezinárodní výzkumný tým, jehož součástí byli vědci z Českého centra pro fenogenomiku a laboratoře transgenních modelů nemocí Ústavu molekulární genetiky AV ČR v centru BIOCEV, odhalil nové poznatky o
Lovci duchů v ČR: S kým se jim podařilo navázat kontakt?
enigmaplus.cz
Lovci duchů v ČR: S kým se jim podařilo navázat kontakt?
Takzvaní lovci duchů se rozhodně nevyskytují pouze v hororových filmech. Své vyšetřovatele nadpřirozených jevů má i Česká republika a mnoho z nich je na svých lovech pravidelně úspěšných. Co nebo koho
Odstavený vlak lákal ke spánku
skutecnepribehy.cz
Odstavený vlak lákal ke spánku
Vlak měl zpoždění, a tak jsem si zkrátila čekání v odstaveném vagonu. Usnula jsem a probral mě vlak, když se dal do pohybu. Vracela jsem se pozdě večer od kamarádky, čekala mě ještě cesta vlakem. Na setmělém nádraží jsem se dozvěděla, že má nemalé zpoždění. Byla mi zima a únavou jsem pomalu ani neudržela hlavu. Měla jsem náročný den,
Pád Antiochie: Křižáci si město podmanili díky lsti
historyplus.cz
Pád Antiochie: Křižáci si město podmanili díky lsti
Nepřestali doufat, že dokážou Antiochii vyhladovět. Bohemund z Tarentu však s názorem ostatních křižáckých velitelů nesouhlasí. Věří, že mohou město dobýt mnohem dříve a pohodlněji – lstí. Normanský dobrodruh neztrácí čas a mezi obránci získává spojence, který křižákům pomůže dostat se za hradby! Do Byzantské říše vtrhli ve druhé polovině 11. století z východu seldžučtí
Touží Denisa Nesvačilová po miminku?
nasehvezdy.cz
Touží Denisa Nesvačilová po miminku?
Stále nemůže najít toho pravého. Hvězda seriálu ZOO Denisa Nesvačilová (32) byla naposledy vášnivě zamilovaná do scenáristy Petra Kolečka (40), ale ten jí bohužel zlomil srdce. Herečka se však svého s
Bábovka se zakysanou smetanou
tisicereceptu.cz
Bábovka se zakysanou smetanou
Vláčná bábovka se hodí jako zákusek po nedělním obědě nebo jako sváteční snídaně. Potřebujete 4 vejce 1 hrnek cukru krupice 2 hrnky polohrubé mouky 1 prášek do pečiva 1 kelímek (200 g) zakys
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Hostina z lesa
iluxus.cz
Hostina z lesa
Restaurant Deer v Michalské ulici, jen pár kroků od Staroměstského náměstí, se těší velké oblibě. Příjemný interiér, profesionální servis a dechberoucí pokrmy, které připravuje šéfkuchař Lubomír Dolej
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
epochaplus.cz
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
Paul Walker, milovník rychlých aut a hvězda série Rychle a zběsile, tragicky zahynul při autonehodě v roce 2013. Jeho život byl plný adrenalinu, filmových úspěchů i charitativní činnosti.   Hvězda série filmů Rychle a zběsile umírá dne 30. listopadu 2013. Se svým známým, automobilovým závodníkem Rogerem Rodasem, opouští akci pořádanou Walkerovou charitou na pomoc obětem
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
epochalnisvet.cz
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
Šaman jako prostředník mezi světem nadpřirozena a lidmi nás spojuje s nejstaršími obdobími prehistorie. Z hlediska geografie byl šamanismus původním náboženstvím sibiřských národů. Brzy se však dostává i do našich končin, třeba do Uher, kde se i v pozdním středověku nacházeli šamani-táltosové. Existují a působí na našem kontinentu dodnes? Muž oslovovaný jako táltos právě odložil malý bubínek,
7 tipů, jak probudit metabolimus
nejsemsama.cz
7 tipů, jak probudit metabolimus
Zrychlit metabolismus při hubnutí je snazší, než si myslíte. To je cesta, jak začít hubnout a zhubnout! Jak tedy zrychlit metabolismus, aby více spaloval? Po třicítce u žen klesá rychlost metabolismu o pět procent. To znamená pomalejší spalování a zvyšování váhy. Ale nemusí tomu tak být. Existují způsoby, jak metabolismus nastartovat a znovu dostat do vyšších obrátek. Existuje hned sedm tipů, které