Domů     Raduji se z každého našeho dne
Raduji se z každého našeho dne

Vdávat se proto, abych se někomu pomstila, není dobrý vstup do manželství. To vím teď, ale tenkrát mi to bylo celkem jedno.

Když si na to dnes vzpomenu, je mi ze mě samotné zle, a jediné, co si přeji, je, aby se to můj muž nikdy nedozvěděl. Bylo mi tehdy devatenáct a Karla, mého nynějšího manžela, jsem měla jen jako ochotného kamaráda, který byl vždy po ruce.

Byl do mě hluboce zamilovaný a já jeho lásky a oddanosti sprostě využívala. Dnes se za to strašně stydím.

Jeho láska byla jen naoko

Byla jsem v tu dobu bláznivě zamilovaná do Roberta, místního frajírka. Zdálo se, že i on mě miluje. Snažila jsem se mu všemožně zavděčit, a tak jsem prováděla věci, které by mladá slečna dělat neměla. Rodiče mi zakázali Roberta vídat.

I přesto jsem za ním často utíkala, abych mu dokázala, jak moc ho miluji. Jednou jsem se s ním měla sejít na seníku za kravínem, jenže mě táta doma zavřel a já se za ním nedostala. Jak jsem se ale později dozvěděla, moje láska dlouho netruchlila. Robert tam vzal moji kamarádku.

Byl vždycky po ruce

Zuřila jsem žárlivostí. Druhý den se se mnou rozešel a ponižoval mě tím, že se s Kateřinou ukazoval při každé příležitosti. Chtěla jsem mu jeho zradu vrátit stejnou mincí, jenže nikdo zrovna nebyl po ruce. Tedy nikdo kromě Karla. Ten tu byl vždycky.

A v mé hlavě se začal rodit šílený plán. Karel nebyl takový ten typický krasavec, ale něco na něm už tenkrát bylo. Holkám se líbil, ale on o ně neměl zájem. Miloval jen mě a ostatní ho nezajímaly. A tak jsem na toho nejhodnějšího kluka ušila pořádnou boudu.

Byl mojí pomstou

Začala jsem přijímat jeho vyznání, chodila s ním ven a trávila s ním všechen volný čas. Ne proto, že bych chtěla nebo ho milovala, ale proto, abych se pomstila Robertovi. Karel nepojal sebemenší podezření.

Když mě hladil, trpěla jsem. Když mě líbal, snažila jsem se to utnout. Jeho láska ke mně rostla den ode dne, a Robertovi to bylo úplně fuk. Už jsem z toho chtěla vycouvat, jenže Kateřina záhy s Robertem otěhotněla. A tak se ti dva vzali.

Vdala jsem se z trucu

Když jsem jim šla na svatbu, jen ze zvědavosti, Robert na mě významně mrkl. Málem jsem se zhroutila blahem. Tušila jsem, že mám ještě šanci. Karel vedle mě si ničeho nevšiml. Abych u Roberta vzbudila zájem ještě větší, chtěla jsem se stůj co stůj také vdát.

A tak jsem začala Karlovi nenápadně naznačovat. Za tři měsíce se mi na prsteníčku blyštil prstýnek. Přípravy proběhly rychle a do půl roku jsem byla vdanou paní.

Nepřestala jsem doufat

Mezitím se Robertovi a Kateřině narodil syn. Jejich vztah byl ale v troskách. Vůbec si nerozuměli. My s Karlem jsme fungovali celkem sehraně. On mě miloval stále víc a já si na něj zvykla. Stále jsem však doufala, že přijde den, kdy budu zase s Robertem.

Jednoho dne u nás zazvonil. Karel nebyl doma, tak jsem ho pozvala domů.

Říkal, že ho Kateřina podvádí, že se nestará o malého a že by potřeboval takovou ženu, jako jsem já. Že byla chyba, když mě za ni vyměnil. Ujišťovala jsem ho, že ho mám stále ráda a všechno mu odpustím.

Než odešel, slíbila jsem mu, že všechno druhý den manželovi povím a půjdeme od sebe. Jenže opět zasáhl osud a já se na domluvenou schůzku s Robertem nemohla dostavit.

Dala jsem slib

Odpoledne, když byl Karel na cestě z práce, prodělala jeho maminka, která bydlela o dva domy dál, mrtvici. Tátu už Karel neměl, a tak jsem k ní občas sama zašla, abych jí pomohla. Když jsem ji našla zhroucenou na zemi, vztahovala ke mně ruce.

Zavolala jsem jí pomoc, a když ji sanita odvezla, volala jsem Karlovi do práce. Tam už ale nebyl. Rozjela jsem se proto za jeho maminkou do okresní nemocnice a jemu nechala doma vzkaz. Když mě k ní konečně pustili, nevypadala vůbec dobře.

Mrtvice, jak se zdálo, byla silná. Tchyně mi tiskla ruku, hleděla mi přímo do očí a opakovala jen:

„Karel…, miluje tě…, nesmíš ho opustit…“ Hrozně se u toho zadýchávala, bylo vidět, že jí už moc času nezbývá, a tak jsem jí nakonec slíbila, že jejího syna neopustím.

Zamilovala jsem se

Karel dojel do nemocnice zhruba tři hodiny před tím, než jeho maminka vydechla naposledy. Když dorazil, už moc nevnímala, ale on se s ní chtěl rozloučit.

Lékaři nám tehdy řekli, že její tělo bylo hodně vyčerpané, měla nějakou infekci a mrtvice byla poslední kapkou. Snažila jsem se být svému muži oporou a myslím, že právě tehdy jsem se do něho zamilovala.

Svůj slib, který jsem dala tchyni, jsem dodržela. Karla jsem neopustila a vážím si každého dne, kdy s ním mohu být. Umí mě rozesmát, podpořit, a hlavně mě i po těch neuvěřitelných třiceti letech stále miluje jako tenkrát. Lepšího chlapa jsem potkat nemohla.

Helena R. (61), Liberecko

Související články
16.6.2024
Po letech jsem zjistila, že jsem kvůli dcerám a vnoučatům odsunula svého manžela na druhou kolej. Je ještě čas všechno napravit? Situace nebyla vůbec radostná. S manželem máme dvě dcery, moje zlatíčka. Bohužel se obě, stejně jako já, rychle vdaly a měly děti. Vždycky jsem pro ně chtěla ten nejlepší život a kariéru. Ale dobře, vybraly si tohle. Tak jsem jim chtěla pomoci, jak jen to půjde. Rozho
11.6.2024
Na muže jsem štěstí neměla, a tak jsem se spíše ze zvědavosti přihlásila na seznamku. Lásku jsem ani nehledala, ale ona si mě stejně našla. Mnoho z nás dá na první dojem a věří v lásku na první pohled. V případě mě a Tondy byl průběh seznámení, vztahu i hledání společné cesty úplně jiný. Dá se říct, že opačný. Od rozčarování a neporozumění jsme se nakonec dostali až k lásce, která stále trvá. U
11.6.2024
Bylo mi devatenáct, pracovala jsem jako sekretářka v podnikovém časopise v našem městě a těšila jsem se z vážné známosti. S Milošem jsme spolu už bydleli. Všechno nasvědčovalo tomu, že mě brzy požádá o ruku. Skutečnost, že koupil zájezd do Jugoslávie, jsem uvítala. Bylo pravděpodobné, že Miloš mě na horké pláži při západu slunce požádá o ruku. Anebo to udělá v romantické hospůdce na břehu moře.
29.5.2024
Byl máj, a tak jsem se k smrti zamilovala. Dokonce tak, že jsme s Martinem plánovali tajnou svatbu v okresním městě. Byl máj. Vidím to jako dnes: blížila jsem se k venkovskému nádraží v letních šatech. K vlaku vedla cesta vroubená rozkvetlými třešněmi. Vlak měl jen patnáct minut zpoždění, to byla taky dobrá zpráva. Když přisupěl, Martin mával z otevřeného okýnka a vesele volal: „Máš občanku?“ V
25.5.2024
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská holka, která bez problémů podojila kozu
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí