Domů     Skrytá lesní studánka
Skrytá lesní studánka

Před několika lety jsme uprostřed slovenské přírody narazili se sestrou a bratrancem na něco neskutečně podivuhodného.

Před několika lety jsme byli se sestrou Alenou a bratrancem Jakubem na letní dovolené v Nízkých Tatrách. Bylo mi tehdy dvacet pět let a měla jsem necelý rok po svatbě s Davidem. Chtěla jsem, aby s námi jel i můj manžel, ale ten měl bohužel pracovní povinnosti.

Byla všemu otevřená

Bratranec je o sedm let mladší, ale sestra Alena je o čtyři roky starší než já, a snad i proto jsem k ní vždycky tak trochu vzhlížela jako k autoritě. Sblížily jsme se ještě více ve zralém věku, když Alena ovdověla.

U sestry se mi vždycky líbila i její otevřená povaha a vstřícnost vůči všemu novému a neobvyklému. Projevovalo se to i jejím zájmem o věci mezi nebem a zemí, ezoteriku a léčitelství. Bratranec Jakub byl takový bohém, který proplouval životem a nic neřešil.

Ukrytá studánka

Během dovolené jsme se jen tak toulali přírodou a kochali se krásnými horami a krajinou. Nikam jsme nespěchali, nedávali jsme si žádné cíle, prostě jsme si vychutnávali volnost, odpočinek a pěkné počasí, které nám přálo.

Na jedné z dlouhých procházek jsme náhodně došli až k malé lesní studánce, ukryté mimo běžné cesty. Voda v ní vypadala čistá a průzračná, takže jsme se s chutí napili. Krátce nato se mi zničehonic zamotala hlava. Také sestra s bratrancem vypadali, že se s nimi něco děje.

Kolem sestry byla záře

Tenhle pocit trval pár minut, pak se mi znovu udělalo dobře. Když jsem se ale podívala na sestru, spatřila jsem něco, co jsem nikdy předtím neviděla. Kolem jejího těla jsem viděla jakousi barevnou záři.

Dívaly jsme se na sebe a já pochopila, že něco podobného vidí i ona na mně. Tentýž barevný opar měl kolem sebe i Jakub. Na rozdíl od nás tím ale Alena nebyla zaskočená.

Viděla moji auru

Přistoupila ke mně, aby mě uklidnila, a řekla, že také vidí moji auru. Vysvětlila mi, že to je energie, kterou vyzařuje každý člověk, ale která není běžně normálním okem viditelná.

Řekla mi, že v té vodě ze studánky je něco zázračného, co mi umožnilo auru vidět.

Nová schopnost se mi nelíbila

Napila jsem se ze studánky ještě jednou a najednou jsem viděla auru kolem všeho, i kolem stromů. Byla jsem z toho zmatená a sama sebe jsem utěšovala, že je to nejspíš nějaký zrakový klam.

Rozhodně mě ta nově nabytá schopnost netěšila tak jako Alenu, která si zázračné účinky pramenité vody doopravdy vychutnávala.

Účinek pomalu vyprchal

Raději bych se bývala hned vrátila do „normálního“ stavu. A Jakub byl na tom obdobně. Přemluvili jsme sestru, abychom studánku opustili a pokračovali jsme v cestě domů. S úlevou jsem zjišťovala, že účinky vody z pramene pomalu vyprchávají.

Než jsme došli k penzionu, kde jsme byli ubytovaní, už jsem zase viděla svět normálníma očima jako předtím. Oddechla jsem si.

Chtěla se tam vrátit

Hodně jsme si pak o tom večer společně povídali. Sestra chápala, že se nám taková nečekaná věc mohla jevit jako nepříjemná. Viděla jsem na ní ale, že se ke studánce chce druhý den vrátit a tajemnou vodu s kouzelnými účinky si načerpat domů do zásoby.

Voda ji úplně omámila

S Jakubem jsme se podřídili přání mojí sestry a ke studánce jsme ji znovu další den doprovodili. Měla jsem ale podmínku, že já už tu vodu pít nebudu. Alena proti tomu nic nenamítala.

Vzala si s sebou do tlumoku několik plastových lahví, které pomalu nechala naplnit. Sama se ještě přímo ze studánky znovu napila a my s Jakubem viděli, že opět vidí auru všude kolem.

Další záhada

Po příchodu zpátky do penzionu sestra ochutnala vodu z jedné z donesených láhví. Najednou se zatvářila zmateně. Bylo zřejmé, že něco není v pořádku. Na Jakubův dotaz, co se děje, nám řekla, že účinky vody už nefungují. Pak mě požádala, jestli bych se mohla také napít.

Upřímně se mi do toho vůbec nechtělo, ale nakonec jsem jejímu naléhání podlehla a několik doušků jsem polkla. Nic to se mnou neudělalo. Alena měla pravdu – žádné zvláštní účinky jsem už nepociťovala. Byla to opravdu záhada. Vypadalo to, že mimo studánku voda ztrácí účinek.

Po pramenu nikde ani stopy

Jen já a sestra jsme se vydaly ke studánce ještě další den, ale ať jsme hledaly, jak jsme chtěly, zázračný pramen už jsme nenašly. Sestra se pak ještě vyptávala místních, avšak ti o žádné studánce nic nevěděli a dívali se na ni jako na blázna.

Víme, co jsme viděli

My s Jakubem ale můžeme potvrdit, že se nám to skutečně stalo. A doteď, když na to občas vzpomínám, musím si přiznat, že až tak nepříjemná zkušenost to nakonec nebyla, protože jsme měli možnost na krátký okamžik vidět svět jinýma očima.

Hana L. (53), Český Krumlov

Předchozí článek
Další článek
Související články
18.6.2024
Dětství jsem strávila u prarodičů. Když děda ležel v nemocnici v kómatu, zažila jsem něco, co si nedokážu rozumově vysvětlit. S dědečkem Václavem jsme měli opravdu nádherný vztah. Byl spíš jako můj táta, kterého jsem nikdy nepoznala. Odmala jsme s bratrem a mamkou žili u prarodičů. Strávila jsem tam krásné dětství. Milovaný dědeček K bytovce, kde jsme žili, patřila rozlehlá zahrádka. Děda
18.6.2024
Příroda kolem nás ukrývá síly, které bohužel neumíme využívat. Já jsem před lety získala na čas schopnost uzdravovat lidi. Tajemné bylinky ze mě udělaly na čas léčitelku! Na krátký čas jsem dokázala pomáhat lidem, kteří měli bolesti. Stačilo vypít odvar ze zázračné směsi, přiložit ruku na nemocného a bylo to. Dodnes se mi to zdá téměř neuvěřitelné, ale skutečně se to stalo. Pobyt v lázních
18.6.2024
Kvůli alkoholu jsem přišla o vše. O manžela, syna i rodinu. Zbyla mi jen ta láhev, a tak jsem v ní utápěla život. Nikdo další v něm nebyl. Můj příběh je velmi intimní. Odkrývám tím svoji temnou minulost. Před několika lety jsem stála na životní křižovatce. Propadla jsem alkoholu. Ten mi sebral manžela, dítě a v neposlední řadě rodiče, kteří nade mnou zlomili hůl. Už jsem neměla nic. Jediného
13.6.2024
Byli jsme šťastní, že nám v našem starém domě udělal majitel konečně výtah. Nikdo z nás ovšem netušil, že se nebude líbit jenom nám – živým. Když nám pan domácí na domovní schůzi řekl, že budeme mít výtah, nemohli jsme tomu uvěřit. Hlavně my ve vyšších patrech jsme se nemohli dočkat. Bydlela jsem ve čtvrtém patře a každodenní výšlap tam byl pro mě očistec. V té době jsem navíc čekala dítě, tak
12.6.2024
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což se odráželo i na mém vztahu s manželem. A přesně v tu dobu se dosta
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí