Dcera mi přebrala milence!

Total
1
Shares

Když jsem se seznámila s novým partnerem, bála jsem se, jak ho moje dospělá dcera přijme. Skutečnost pak předčila mé očekávání! A bylo to dost šokující překvapení.

S mojí dcerou Danou jsme měly vždy skvělý vztah. Vychovávala jsem ji sama, a tak jsme byly zvyklé spoléhat jen jedna na druhou. Měly jsme opravdu krásný vztah a byla bezproblémová. Její táta mě opustil, když jí byly tři roky.

Ovšem s nástupem na vysokou školu se její chování naprosto změnilo! V té době jsem si našla přítele a své dceři jsem ho představila. Trochu jsem se obávala její reakce, protože jsem od rozvodu s žádným mužem vztah nenavázala.

Spustila se se ženáčem

Dana bydlela v Praze na koleji a moc často se neozývala. Chtěla jsem ji připravit na to, že už nejsem sama, dřív, než přijede domů a tady narazí na cizího chlapa. Když se konečně ozvala a já jí chtěla vše říci, skočila mi do řeči: „Mami, já udělala hroznou blbost! Vyspala jsem se s jedním profesorem, který je ženatý!“ plakala.

Byla jsem zaskočená. To bych do ní neřekla. Ale hodila jsem to za hlavu s tím, že je mladá a holt se spálila, a snažila jsem se ji utěšit. A tak jsem jí Tomáše mohla představit, až když přijela domů na pár dní.

„Ahoj, já jsem Tom, přítel tvojí maminky, rád tě poznávám.“ Kupodivu to přijala s úsměvem, a dokonce se na něj dívala až s obdivem. Žádný komentář ve stylu: „Jakého blba sis to našla?“ Během večeře si pak až nebývale rozuměli.

Můj partner se jí líbil!

Po pár dnech se vrátila do školy a zase jsem ji skoro tři měsíce neviděla. Vymlouvala se, že má moc učení, a já si, popravdě, ten čas moc dobře užívala. Sice jsme s Tomášem spolu nebydleli, ale přesto jsme většinu času byli spolu ať už u mě doma, nebo v jeho malém, ale útulném a moderním bungalovu.

On se ale najednou začal chovat zvláštně. Jednou to byl můj milý Tom a podruhé byl odtažitý. A tak mě napadlo jediné. Má bokovku! A tak jsem se jednou večer, kdy měl přijít a na poslední chvíli to zrušil, že si to s ním půjdu vyjasnit.

Nevím, jestli jsem víc doufala, že se pletu a on bude sám, nebo že ho přistihnu při činu a budu mít jasno! Zvonila jsem, nikdo neotvíral. Obešla jsem dům skrz zahradu, protože míval často otevřené jedno z francouzských oken.

Přiznal nevěru

Když jsem šla kolem oken, uviděla jsem Tomáše, jak se celý upocený obléká, zatímco jeho milenka stihla utéci. „Ty jsi tu teď s někým spal?“ vypadlo ze mě. „Ano, je mi to líto,“ řekl zdrchaně. V tu chvíli mě bodlo u srdce.

Ještě větší šok

Největší šok mě ale čekal, když jsem si všimla dámské jarní bundy, pohozené v obývacím pokoji. Patřila mé Daně! Na náhody nevěřím. Tomáš se zjevil ve dveřích s pohledem na onu bundu, a aniž by se snažil vymlouvat nebo lhát, podíval se na mě provinilým pohledem, který vše potvrdil.

Když dcera zjistila, že to vím, a já jí nebrala telefon, začala mi posílat hlasové zprávy, ve kterých brečela a omlouvala se, že se do něj zamilovala a ví, že to, co provedla, je neodpustitelné. Došlo mi, že moji dceru přitahují starší muži, protože toho vlastního nikdy neměla.

Ale milovala jsem je oba, a takovou zradu jsem nečekala. Zlomilo mě to natolik, že jsem se přestěhovala do jiného města a přerušila s ní kontakt. Dnes už jsem třetím rokem babičkou. Daně jsem nakonec dokázala odpustit, vždyť je to moje dcera a čas rány hojí.

Denisa V. (57), Liberec

Také se vám může líbit