Proč nechce syn splnit otcovo velké přání?

Total
3
Shares

Léta bojujeme s nenávistí našeho syna k jeho první ženě. My ji ale máme rádi a manžel si přeje na své osmdesátiny doma všechny – i ji!

Syn se ženil v pětadvaceti, jeho nevěstě bylo o dva roky méně. Brát se museli, půl roku po svatbě se jim narodila dcera a za dva roky ještě chlapeček. Ale bohužel, manželství jim nevydrželo. Skutečný důvod rozchodu nevíme. Syn tvrdil, že mu žena byla nevěrná, ona to popírá.

Jako důvod rozvodu uvádí, že si přestali rozumět. Syn se krátce po rozvodu seznámil se svou současnou ženou, zatímco bývalá snacha zůstala několik let sama s dětmi. Měli jsme ji rádi a ona nás také. Často jsme se navštěvovali i poté, co se manželství rozpadlo.

Jsme přátelé

Když jsem odešla do důchodu, hodně jsem jí pomáhala. Zejména když byly děti nemocné. Tak to probíhalo celé roky. Dnes jsou vnoučata dospělá. Stále jsme s bývalou snachou v přátelském kontaktu, i když se navštěvujeme už jen my sami, vnoučata si návštěvy organizují po vlastní ose.

Synovi se náš vztah s jeho bývalou ženou nelíbil, prý to není normální. Oponovali jsme, že ji máme rádi a je to matka našich vnoučat. Synova averze vůči našim kontaktům se vystupňovala, když si našel novou partnerku. Ale my jsme i ji přijali hezky.

Situace se vyhrotila

Nyní ale došlo k nepříjemné situaci. Dva týdny jsme se s manželem potýkali s virózou. Bylo nám opravdu zle. V tu dobu se ozvala bývalá snacha, jak prý se máme. Řekli jsme jí, že jsme nemocní, ať raději nechodí, aby se nenakazila.

No a ona se u nás hned vzápětí objevila s plnými taškami jídla. Přinesla toho opravdu hodně. Bylo to od ní milé a přiznávám, že mi to přišlo vhod. Náhoda ale tomu chtěla, že právě ve chvíli, kdy byla u nás, přijel nečekaně syn. Po letech se setkal se svou bývalou ženou.

Všechny nás seřval na jednu hromadu. Kdybychom mu řekli, jeho žena by nám taky navařila. Nedal si vysvětlit, že jsme nic nechtěli, snacha ho ujišťovala, že to byl její nápad a chtěla nám jen pomoct.

Nakonec syn uraženě odjel. Snacha se omlouvala, že nechtěla způsobit takový rozkol, a my ji ujišťovali, že to není její chyba. Mně to ale od té doby leží v hlavě a je mi z toho smutno. Byli jsme nařčeni, že děláme něco špatného. Přitom v hloubi duše si to nemyslíme.

Oslava bude složitá

Letos bude manžel slavit osmdesátku a chtěli bychom je pozvat všechny, syna, obě snachy i vnuky a dva pravnuky, co máme. To je manželovo velké přání. Proč mu ho nechce jeho jediný syn splnit?

Marie (69), Ostrava

Také se vám může líbit

Snacha se rozhodla nás ničit

S manželem, dvěma syny a jejich rodinami žijeme v našem rodinném paneláčku, jak jsme náš několikagenerační dům nazvali. Dřívější klidné soužití se nám ale začíná hroutit. S manželem jsme jedinými vlastníky domu, ale…
Zobrazit