Domů     Svůj život bych mu svěřila
Svůj život bych mu svěřila

Snila jsem o tom, že až potkám toho pravého, bude to velká romantika. Všechno dopadlo jinak. Nebýt mého osudového muže, dnes bych tu už nebyla.

Před patnácti lety jsem měla těžkou autonehodu. Byla jsem jediná, koho hasiči ze zdemolovaného auta vytáhli živého.

A přesto, že to se mnou nebylo vůbec dobré a přišla jsem téměř o celou levou ruku, dala jsem se dohromady a doufala, že začnu žít zase „normálním“ životem. K mé smůle to ale nešlo.

Půl roku jsem nežila

Stále jsem měla před očima ten osudný večer před nehodou, kdy jsem nezodpovědně nastoupila do auta spolu s opilými kamarády. Ani řidič nebyl střízlivý. Nemohla jsem se vyrovnat s tím, že zrovna já jsem dostala druhou šanci, a ostatní ne.

Všichni, kteří viděli trosky vozu, říkali, že nechápou, jak jsem mohla přežít. Kamarádi a rodina za mnou chodili půl roku do nemocnice, i když jsem byla v umělém spánku, protože věřili, že se všechno spraví a já se probudím. Až později jsem se dozvěděla, že tam za mnou chodil ještě někdo další.

Dala jsem mu slib

Jmenoval se Tomáš, jak mi později prozradila sestřička na chirurgii, a byl u mě prý každou volnou chvíli. Tomáš byl profesionálním hasičem, a byl to právě on, kdo mě vytáhl z auta těsně před tím, než začalo po nárazu do mostu hořet.

Vnímala jsem a on si se mnou povídal, než přijeli záchranáři, aby mě udržel při vědomí.

Prý mi říkal, že jsem krásná žena, proč vyvádím takové hlouposti, a že kdyby byl můj partner, dával by na mě lepší pozor. Měla jsem mu slíbit, že jestli se z toho dostanu, tu šanci mu dám, aby mě mohl opatrovat. Sestřičky byly z toho příběhu celé naměkko. Jenže já si samozřejmě nic nepamatovala.

Neznámý zachránce

Když jsem po půl roce opouštěla nemocnici, on tam sice údajně stál, ale neoslovil mě. Možná se bál, že bych se mu vysmála. Nevím. Všechno mi to vyprávěly sestřičky na oddělení, kam jsem potom docházela na kontroly a rehabilitace.

Tomáše jsem tam ale už nikdy nepotkala. Vlastně jsem ani netušila, jak vypadá, jen jsem věděla, jak se jmenuje křestním jménem a že zasahoval u té havárie.

Snažila jsem se žít dál

Můj život opět zapadl do více méně starých kolejí a běžel dál. O mém zachránci se mi občas letmo zdálo a pomalu se mi začaly ve snech vracet i ošklivé vzpomínky, které jsem se snažila vytěsnit. Všechno se ale brzy mělo změnit.

Probudil mě zápach

Jednou v noci mě vzbudil štiplavý zápach, jako by se něco pálilo. Hrozně mě to vyděsilo, protože podobný závan hořících plastů jsem cítila i při nehodě. Vyskočila jsem proto okamžitě z postele.

Hodiny ukazovaly dvě ráno a já jsem se snažila zorientovat v té tmě a zjistit, co se děje.

Když jsem vyběhla na chodbu, zjistila jsem, že kouř a zápach jde ze sousedního bytu, kde bydlela starší paní. Bušila jsem spolu s dalšími sousedy na její dveře, ale nikdo neotvíral. Zavolali jsme tedy hasiče.

Ani na chvilku mě v ten strašný okamžik nenapadlo, že mi tenhle požár možná přivede mého tajemného zachránce až ke dveřím.

Plameny šlehaly z oken

Vrátila jsem se do bytu, popadla kabelku a něco na sebe a snažila se co nejdřív dostat z domu ven. Sirény hasičů jsme slyšeli už zdálky. Stáli jsme spolu se sousedy před domem a sledovali, jak z okna začínají šlehat plameny. Bála jsem se, že i můj byt, který byl těsně vedle, lehne popelem.

Byl mezi nimi

Jakmile hasiči dorazili, všechno nabralo rychlý spád. Požár se sice podařilo uhasit, ale starou paní se jim zachránit už nepodařilo. Usnula a zapomněla zhasnout svíčku, od které chytil plastový ubrus.

Plameny se pak šířily bytem rychle dál. Můj byt naštěstí žádnou újmu, kromě strašného zápachu, neutrpěl. Když jsem se v tom všem zmatku obrátila na jednoho ze zasahujících hasičů, jestli už se můžu vrátit domů, že je mi zima, našla jsem Tomáše.

První obejmutí

Stál ke mně zády. Netušila jsem, že by to mohl být on. Zaklepala jsem mu na rameno. Otočil se, měl na hlavě helmu a tváře trochu zašpiněné. Jeho hluboké hnědé oči jsem ale najednou poznala okamžitě, ačkoli jsem ho od té nehody neviděla.

A bylo jasné, že i on poznal mě. Najednou se mu na rtech objevil obrovský a upřímný úsměv. Silně mě objal a pak se zase rychle odtáhl. Lekl se. Chvíli jsme na sebe jen tak koukali, a pak konečně promluvil.

Láska na celý život

Říkal, že mě hledal, ale v nemocnici mu adresu dát nechtěli a nikde se mu nepovedlo mě potkat. Celý rok a půl jsme se míjeli, přestože bydlel jen kousek od mého bytu. Prý na mě nemohl přestat myslet. Vyprávěl mi, jak za mnou chodil do nemocnice a doufal, že přežiji.

Možná tomu nebudete věřit, ale čtyři roky od nehody jsme se zasnoubili a rok nato jsme se vzali. Teď už máme dvě děti, syn půjde do první třídy. Život je zkrátka nepředvídatelný.

Kdybych tehdy neměla tu nehodu a on mě nezachránil, možná bych nikdy nepotkala pravou lásku – muže, který mě bude ochraňovat už napořád.

Milena T. (51), východní Čechy

reklama
Související články
19.5.2024
Po letech jsem se setkala se svojí studentskou láskou. Z nespokojeného manželství jsem odešla a nelitovala. Dnes jsem opět šťastná. V sedmnácti letech jsem začala chodit s Jindrou, byl to nejhezčí kluk ze školy. Mé kamarádce se samozřejmě líbil taky. Když jsem strávila tři týdny po operaci slepáku v nemocnici, řekla mi Klára, že Jindra balil nějakou holku z prváku, prý je viděla, jak se líbají.
13.5.2024
Z platonické lásky mě rázem vyléčila ta opravdová. A našla jsem ji tam, kde bych ji nikdy předtím nehledala. Byl to takový velikonoční zázrak. Naši rodinu v okolí každý dobře znal. Babička s maminkou pracovaly v samoobsluze a snad žádný jejich zákazník neopomenul o Velikonocích na naše stavení s pomlázkou zazvonit. Stejně to bylo i v případě tatínka, který v nedaleké obci vedl fotbalové mužstvo
7.5.2024
Byla jsem odhodlaná pro lásku udělat cokoliv, ale zjistila jsem, že jenom to zkrátka nestačí. Na tu pravou lásku je třeba dvou. Zamilovaných příběhů jsem za svůj život přečetla mnoho. Nořila jsem se do smyšlených románů a snila o tom, že i já jednou najdu pravou lásku. A udělám pro to všechno na světě. V patnácti letech se to zdálo jako krásná a jednoduchá představa. Postupem let jsem ale zjišť
6.5.2024
Znali jsme se s Mirkem krátce a museli jsme se brát. Ve svatební den bylo ještě ke všemu příšerné počasí. Už jako holka jsem toužila mít letní svatbu. Před spaním jsem si představovala, jak kráčím rozkvetlou loukou v nádherných krajkových šatech ruku v ruce s urostlým ženichem, i když jsem neměla ponětí, kdo to je a kam vlastně jdeme. A mimochodem, kdo to je a kam vlastně jdeme, jsem přesně nev
2.5.2024
Byla jsem zamilovaná do pohledného spolužáka Lišky, který si mě nevšímal. Přesto jsem doufala, že se během pálení čarodějnic sblížíme. K čarodějnicím neboli třicátému dubnu se upínaly veškeré mé naděje. O té magické noci jsem věděla nemnoho, neboť jsme se o takových věcech ve škole neučili, ale babička říkávala, že je to noc zázraků. Filipojakubská nebo také Valpuržina noc proslula kouzly, ve v
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Naberte inspiraci na jižní Moravě
epochanacestach.cz
Naberte inspiraci na jižní Moravě
Kraj, který proslavilo skvělé víno, honosné hrady a romantické zámky. Malebnou krajinou se vine nespočet cyklostezek a turistických cest. Pokud už znáte Pernštejn i Vranov nad Dyjí a zahrady lednického zámku jste prošli křížem krážem, přijeďte letos za novinkami a neobjevenými skvosty. Jižní Morava si jich má nepřeberně, nudu nepoznáte! Že víno ochutnáte jen o
Průlomová studie: Mezi autoimunitními poruchami a defekty zubní skloviny existuje souvislost
21stoleti.cz
Průlomová studie: Mezi autoimunitními poruchami a defekty zubní skloviny existuje souvislost
Mezinárodní výzkumný tým, jehož součástí byli vědci z Českého centra pro fenogenomiku a laboratoře transgenních modelů nemocí Ústavu molekulární genetiky AV ČR v centru BIOCEV, odhalil nové poznatky o
Lovci duchů v ČR: S kým se jim podařilo navázat kontakt?
enigmaplus.cz
Lovci duchů v ČR: S kým se jim podařilo navázat kontakt?
Takzvaní lovci duchů se rozhodně nevyskytují pouze v hororových filmech. Své vyšetřovatele nadpřirozených jevů má i Česká republika a mnoho z nich je na svých lovech pravidelně úspěšných. Co nebo koho
Odstavený vlak lákal ke spánku
skutecnepribehy.cz
Odstavený vlak lákal ke spánku
Vlak měl zpoždění, a tak jsem si zkrátila čekání v odstaveném vagonu. Usnula jsem a probral mě vlak, když se dal do pohybu. Vracela jsem se pozdě večer od kamarádky, čekala mě ještě cesta vlakem. Na setmělém nádraží jsem se dozvěděla, že má nemalé zpoždění. Byla mi zima a únavou jsem pomalu ani neudržela hlavu. Měla jsem náročný den,
Pád Antiochie: Křižáci si město podmanili díky lsti
historyplus.cz
Pád Antiochie: Křižáci si město podmanili díky lsti
Nepřestali doufat, že dokážou Antiochii vyhladovět. Bohemund z Tarentu však s názorem ostatních křižáckých velitelů nesouhlasí. Věří, že mohou město dobýt mnohem dříve a pohodlněji – lstí. Normanský dobrodruh neztrácí čas a mezi obránci získává spojence, který křižákům pomůže dostat se za hradby! Do Byzantské říše vtrhli ve druhé polovině 11. století z východu seldžučtí
Touží Denisa Nesvačilová po miminku?
nasehvezdy.cz
Touží Denisa Nesvačilová po miminku?
Stále nemůže najít toho pravého. Hvězda seriálu ZOO Denisa Nesvačilová (32) byla naposledy vášnivě zamilovaná do scenáristy Petra Kolečka (40), ale ten jí bohužel zlomil srdce. Herečka se však svého s
Bábovka se zakysanou smetanou
tisicereceptu.cz
Bábovka se zakysanou smetanou
Vláčná bábovka se hodí jako zákusek po nedělním obědě nebo jako sváteční snídaně. Potřebujete 4 vejce 1 hrnek cukru krupice 2 hrnky polohrubé mouky 1 prášek do pečiva 1 kelímek (200 g) zakys
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Hostina z lesa
iluxus.cz
Hostina z lesa
Restaurant Deer v Michalské ulici, jen pár kroků od Staroměstského náměstí, se těší velké oblibě. Příjemný interiér, profesionální servis a dechberoucí pokrmy, které připravuje šéfkuchař Lubomír Dolej
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
epochaplus.cz
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
Paul Walker, milovník rychlých aut a hvězda série Rychle a zběsile, tragicky zahynul při autonehodě v roce 2013. Jeho život byl plný adrenalinu, filmových úspěchů i charitativní činnosti.   Hvězda série filmů Rychle a zběsile umírá dne 30. listopadu 2013. Se svým známým, automobilovým závodníkem Rogerem Rodasem, opouští akci pořádanou Walkerovou charitou na pomoc obětem
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
epochalnisvet.cz
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
Šaman jako prostředník mezi světem nadpřirozena a lidmi nás spojuje s nejstaršími obdobími prehistorie. Z hlediska geografie byl šamanismus původním náboženstvím sibiřských národů. Brzy se však dostává i do našich končin, třeba do Uher, kde se i v pozdním středověku nacházeli šamani-táltosové. Existují a působí na našem kontinentu dodnes? Muž oslovovaný jako táltos právě odložil malý bubínek,
7 tipů, jak probudit metabolimus
nejsemsama.cz
7 tipů, jak probudit metabolimus
Zrychlit metabolismus při hubnutí je snazší, než si myslíte. To je cesta, jak začít hubnout a zhubnout! Jak tedy zrychlit metabolismus, aby více spaloval? Po třicítce u žen klesá rychlost metabolismu o pět procent. To znamená pomalejší spalování a zvyšování váhy. Ale nemusí tomu tak být. Existují způsoby, jak metabolismus nastartovat a znovu dostat do vyšších obrátek. Existuje hned sedm tipů, které