Domů     Podvedl ji s její kamarádkou
Podvedl ji s její kamarádkou
4 minuty čtení

Vždy jsem se těšila na dobu až budu v důchodu. Teď v něm jsem a mám trápení, které bych nejraději hned zase vyměnila za práci.

Jde totiž o moji dceru. Ta se mi totiž nedávno svěřila, že ji manžel podvedl. A k tomu všemu ještě s jejich rodinnou přítelkyní, manželkou zeťova nejlepšího kamaráda. A nezůstalo to bez následků.

Podvedl ji s kamarádkou

Olga a Radek se před deseti lety seznámili právě na svatbě jeho nejlepšího kamaráda. „Mami, kdybys věděla, jak je Radek vtipný a se vším si umí poradit!“ básnila a oči jí jen zářily. A tak krátké randění vystřídalo záhy společné bydlení.

Následovala svatba, kterou jim odsvědčili právě jejich nejlepší přátelé Ivan a Hanka, na jejichž svatbě se seznámili. Jenže krátce po svatbě načapala dcera svého muže a přítelkyni v situaci „více než přátelské“.

„Promiň Oli, to byl jen alkoholový úlet. O nic nešlo, prosím, zapomeň na to!“ přemlouval ji a má dcera mu uvěřila. Přátelství těch čtyř už nebylo jako dřív, ale stále trvalo.

Dítě jako nový začátek

V té době dcera zjistila, že je těhotná a brala to jako znamení, že jejich vztah budoucnost ještě má. Těhotenství ale měla rizikové, a dokonce jsme se zpočátku všichni báli, aby o miminko nepřišla.

A tak většinu z devíti měsíců proležela a poslední měsíc už musela vůbec zůstat v porodnici.

Když ji nečekaně propustili na víkend domů, čekalo ji opět nemilé překvapení. Radka zase načapala s Hanou v posteli. Jejich! Neumím si představit, jak jí asi tehdy bylo a jak to zvládla přede mnou tajit.

Její plačtivost jsem v té době přičítala nelehkému těhotenství. Zeť si opět sypal popel na hlavu a přísahal, dokonce ještě v porodnici a na život jejich novorozeného syna, že to byl jen sex a už se to nikdy nebude opakovat!

Nemohli se dočkat dítěte!

Olina prý ale chtěla pro svého syna úplnou rodinu, a tak svému nevěrnému muži zase odpustila. Navíc tak krátce po porodu prostě nebyla schopna dělat zásadní rozhodnutí.

Sice to už nebylo jako dřív, ale malý Ondra jim přinesl tolik radosti a zároveň je zaměstnával natolik, že se přes nelehké období nějak přenesli.

Krátce po narození mého vnoučka oznámila těhotenství i Hana. Její muž Ivan byl štěstím bez sebe. Brali se o hodně dřív než naši mladí a roky marně po dítěti toužili, ale nedařilo se.

Vím, že mi tehdy Olga vyprávěla, jak Ivan s Hankou chodí po všemožných vyšetřeních, ale údajně byli oba v pořádku. Hana si od té doby chodila k dceři pro rady a ona se znovunalezenou přítelkyní prožívala její radostné očekávání. Jejich setkání tak nabrala zase na intenzitě.

Podoba je nepřehlédnutelná

Ivanovi s Hanou se narodil také kluk a když povyrostl, stali se Ondrou nerozlučnou dvojkou, stejně jako jejich otcové. Rodiče si vzájemně pomáhali, takže pokud netrávili víkend pospolu, vzal si jeden pár oba kluky a druhý si tak mohl trochu oddychnout. Zdálo se, že minulost je zapomenuta a vše je v pořádku.

Teprve před půl rokem si Olina všimla, že jsou si malí kluci čím dál podobnější! Nevydržela to a na Hanu konečně udeřila! „Je tvůj syn synem mého manžela?“ „Ano, je.

Proto jsem s Radkem spala, protože jsem chtěla dítě a byla jsem přesvědčená, že chyba je na Ivanově straně a měla jsem pravdu,“ spustila „přítelkyně“.

Dodala, že ví, jak neomluvitelné její chování je, ale touha po dítěti byla víc než cokoliv jiného. „Ví to Radek?“ chtěla vědět dcera. „Neřekla jsem mu to a ani nechci, pokud si tedy také nevšimne té podoby,“ hlesla Hana.

Připomíná jí jeho zradu

A tak se mi přišla dcera vyplakat na rameni. Tohle je totiž moc i na ni! Neustále má malého Tondu na očích jako věčnou připomínku zrady manžela. „Mami, mě to teď bolí snad víc než dřív,“ přiznala s tím, že neví, co dělat.

Nechce ublížit dětem a znenadání je rozdělit a ani neví, jak by to vysvětlovala svému muži a jeho kamarádovi, proč se rozhodla ukončit jejich přátelství, ale na druhou stranu ji celá situace neuvěřitelně deptá.

Navíc má pocit, že se už dovtípil i zeť a Toníčka si všímá čím dál víc. Ani já ale nevím, co bych své holčičce v této situaci poradila?

Jarmila Š. (65), Valašské Meziříčí

Související články
4 minuty čtení
Život někdy píše podivné příběhy. Tedy alespoň ten naší rodiny je trochu zvláštní. Štěstí může někdy přinést i to, co bychom vůbec nečekali. Dcera ke mně přišla a nenápadně začala: „Mami, napsala nám tátova starší dcera, ráda by se se mnou a ségrou viděla!“ Jen jsem si povzdechla. Můj exmanžel a otec mých dcer totiž opustil nejen nás. „Mají to těžké,“ dodala opatrně dcera, protože viděla, jak s
3 minuty čtení
Zlé jazyky o mně říkaly, že jsem opičí matka a dusím své děti nezdravou láskou. Jenže já jsem také opičí babička. Vnučky chci jen pro sebe! S manželem jsme vychovali šest dětí. Čtyři byly naše vlastní, dvě mojí sestřenice, jež měla se svým mužem těžkou nehodu v autě, kterou bohužel nepřežili. Jejich děti skončily na několik měsíců v dětském domově, než se nám podařilo je získat do naší péče. By
2 minuty čtení
Doufala jsem, že si syn vezme z otce odstrašující příklad. Opak byl pravdou. Stal se z něj stejný blázen, posedlý zdravou výživou jako je táta. Já i můj manžel Pavel jsme vyrůstali na vesnici, tak jsem si myslela, že máme na většinu věcí stejný názor. I na jídlo. Vždyť ho doma i ve škole přece také krmili svíčkovou, knedlíkem a slepicí na smetaně! O bůčku ani nemluvě! Nikdy jsme nepochopila, kd
2 minuty čtení
Chtěla jsem si s Matýskem jen užít sněhovou nadílku tak, jako jsem to znala ze svého dětství. Nedošlo mi ale, že on je městské, zhýčkané dítě. Byla třeskutá zima, všude plno sněhu. Takové počasí na vsi v horách, kde jsem vyrůstala, si pamatuju. Jako by tu vesničku Lada vymaloval, jak byla krásně zasněžená. Vnoučkovi Matýskovi bylo pět let, když jsem si řekla, že nadešel čas, abych si ho v té kr
5 minut čtení
Říká se, že rodina je vším. Že bychom si měli být oporou v dobrém i ve zlém. Jak mám ale soucítit s někým, kdo mě podrazil? Můj vztah se sestrou byl už od mládí trochu komplikovaný. Ne že bychom se neměly rády, pár „ale“ tam ovšem bylo. Já byla mladší o pět let, takže na mne někdy žárlila jako na benjamínka. Když jsme vyrůstaly a ona byla v pubertě, tak mě brala jako přítěž, protože zatímco se
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tajný život zvířat
epochanacestach.cz
Tajný život zvířat
Obrazy prezentované na výstavě vznikaly postupně od roku 2018, s občasnými časovými přestávkami. Iva Wronka řadí svůj výtvarný styl k pop-surrealismu, směru, který v sobě propojuje filozofii, fantazii, hravost i veselost. Autorka o své tvorbě říká: „Zavřu oči a opona se zvedá. Ve své fantazii jsme nejsvobodnější a nikomu se nezodpovídáme – záleží jen na
Výtečné francouzské palačinky
tisicereceptu.cz
Výtečné francouzské palačinky
Na přípravu jsou nenáročné, jen u těch francouzských dávejte pozor, ať jsou pěkně tenké. Ingredience 4 vejce 400 g hladké mouky vanilkový cukr 1 litr mléka 200 ml slunečnicového oleje ½ lži
5 nejzáhadnějších novodobých kruhů v obilí: Jsou to vzkazy od mimozemské civilizace
enigmaplus.cz
5 nejzáhadnějších novodobých kruhů v obilí: Jsou to vzkazy od mimozemské civilizace
Agrosymboly neboli kruhy v obilí patří k největším záhadám světa. Kdo vytváří tajemné obrazce, které se objevují prakticky po celé planetě, dodnes není jisté. Odborníci i laici se přou: mohou to být m
Skandinávský jablečný dezert s jogurtem a drobenkou
nejsemsama.cz
Skandinávský jablečný dezert s jogurtem a drobenkou
Severský dezert do skleničky spojující teplá jablka, jogurt a křupavé vločky. Ingredience: 2 jablka 1 lžíce másla 2 lžíce cukru skořice 100 g bílého jogurtu 50 g ovesných vloček 1 lžička medu Postup: Jablka nakrájejte a orestujte na másle s cukrem a skořicí, dokud nezměknou a nevytvoří voňavou karamelovou směs. Vločky nasucho opražte dozlatova a promíchejte s medem, aby vznikla křupavá drobenka. Do sklenic vrstvěte jogurt, teplá
Zich zemřel při tom, co tolik miloval
nasehvezdy.cz
Zich zemřel při tom, co tolik miloval
Zpěvák Karel Zich (†55) byl plný energie, měl velké plány a nic nenasvědčovalo, že se jeho příběh má uzavřít. Přezdívalo se mu český Elvis Presley nejen kvůli vzhledu, ale především díky jeho neza
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Proč lidé ve viktoriánské Anglii fotili mrtvé členy rodiny?
epochaplus.cz
Proč lidé ve viktoriánské Anglii fotili mrtvé členy rodiny?
Viktoriánská éra v 19. století v Anglii miluje portréty, rodinné památky a důstojnost. Smrt z toho nevybočuje, naopak. Když v 19. století někdo zemře, fotoaparát se stává stejně samozřejmou součástí rozloučení jako rakev či modlitba. Posmrtná fotografie není morbidní výstřelek, ale tichý a hluboce lidský způsob, jak si uchovat tvář milovaného člověka navždy. Fotografování je
4 klíčové osobnosti v dějinách metropole: Dopustil se Kennedy gramatické chyby?
historyplus.cz
4 klíčové osobnosti v dějinách metropole: Dopustil se Kennedy gramatické chyby?
„Všichni svobodní lidé, ať žijí kdekoliv, jsou dnes občany Berlína… Ich bin ein Berliner!“ hřímá John F. Kennedy k bezmála půl milionu západních Berlíňanů, kteří již téměř dva roky žijí za neprostupnou zdí. Jeho slova publikum odmění náležitým potleskem. Někteří se však podivují prezidentově němčině. Dopustil se totiž mluvnické chyby, která dramaticky mění význam vyřčené
Podzimní superpotravinou je třeba i jablko
epochalnisvet.cz
Podzimní superpotravinou je třeba i jablko
Jsou jim připisovány zázračné vlastnosti, například to, že posilují imunity, zpomalují stárnutí, zvyšují duševní, nebo fyzickou výkonnost a s jejich pomocí můžete předejít například rakovině…Mají údajně také antioxidační a protizánětlivé účinky, dovedou detoxikovat organismus.   Dýňová semínka Na seznamu superpotravin si svoje místo našly i dýňová semínka, která chuťově připomínají ořechy. Chutná jsou jak samostatně,
Vnučka mi darovala kouzelnou kuličku
skutecnepribehy.cz
Vnučka mi darovala kouzelnou kuličku
Malá Zuzanka mi dala nevšední dárek. Našla starý amulet, a ten byl nejspíš opravdu kouzelný. Splnil mi přání a pak zmizel. Když jsem odešla do důchodu, dostavil se šok z této nové životní role. Vyměřený důchod tvořil něco kolem padesáti procent mého platu. Přitom finanční vydání na provoz domácnosti a živobytí samozřejmě zůstaly stejné, vlastně se měsíc po měsíci
Nový Mercedes-Benz třídy S: technologická a luxusní evoluce vlajkové lodi
iluxus.cz
Nový Mercedes-Benz třídy S: technologická a luxusní evoluce vlajkové lodi
Mercedes-Benz uvádí novou evoluci třídy S, která potvrzuje výjimečné postavení tohoto modelu jako technologického a luxusního etalonu automobilového světa. Při příležitosti 140 let od vynálezu automob
Překvapení na mikroúrovni: Bakterie se umí adaptovat i na nanostříbro
21stoleti.cz
Překvapení na mikroúrovni: Bakterie se umí adaptovat i na nanostříbro
Nanočástice stříbra byly považovány za zbraň č. 1 v boji s bakteriemi odolnými vůči antibiotikům. Vědci z přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého však upozorňují, že bakterie se systematicky adapt