Domů     Chlapi si našli zábavu
Chlapi si našli zábavu
4 minuty čtení

Byli jsme spolu s manželem už opravdu hodně let. Když jsem se tak koukala kolem sebe, měli jsme vlastně dost spokojené a hezké manželství. Alespoň to tak vypadalo.

Když jsme šli do důchodu a oba už pracovali jen dva dny v týdnu, trávili jsme hodně času na naší milované chatě. Můj manžel občas zašel za naším sousedem. Já jsem si zatím četla nebo sledovala oblíbené seriály a užívala si chvíle o samotě.

Přeci jen chata nebyla největší a tak jsme s mužem byli stále spolu. Vlastně jsem za ty jeho podvečerní výlety byla vděčná.

Vše změnila pandemie

Navíc jsem věděla, že je náš taťka dost řečný a potřebuje se vypovídat. A protože nikdy neholdoval alkoholu, nebála jsem se, že by se mohl nějak spouštět. Sem tam si dal pivo, ale opilého jsem ho viděla skutečně jen párkrát.

Vše se změnilo před rokem s lockdownem. Do práce jsme chodit přestali a zůstali tak jen na chatě. Napřed jsme si ten čas docela užívali. Dodělali jsme resty na zahradě i uvnitř. Já jsem se věnovala šití a Jarda trávil čas v garáži.

Neměla jsem pocit, že by nám něco chybělo. Netrpěli jsme ponorkovou nemocí.

Začalo to u jednoho

Až jednou na nás soused zase mával přes plot. Často jsme si takto přes plot vyměňovali zahrádkářské rady. Tenkrát ale vyzval mého muže Milana, aby si s ním dal pivo. „Pojď, dáme jedno přes plot. Já to nechci pít sám,“ hlaholil. Neviděla jsem v tom problém.

Milan šel a nakonec si dal se sousedem piva dvě. Kontakt s druhými je důležitý, takže jsem nic nenamítala. Já jsem si mohla alespoň pustit romantický film. Horší bylo, že se z toho stalo pravidlo.

Padla sedmá hodina večer a můj muž šel automaticky s lahváčem na zahradu. Jen čas návratu se neustále prodlužoval.

Jsme spolu pořád!

Už za měsíc to fungovalo tak, že se Milan vracel v jednu ráno, a to zcela na mol. Jeho rána byla těžká a neúnosná pro nás oba. Musel si místo snídaně dát pivo na spravení.

Celý den byl nervózní, práce mu stála a nebylo ani výjimkou, že na mě úplně bezdůvodně vyjel. Už v poledne na něm bylo vidět, jak se těší na večer. „Co kdybys taky jednou zůstal se mnou doma?

Co Standova manželka, té to nevadí, že je každý večer sama?“ zeptala jsem se ho jednou. Ten v tom měl jasno: „Vždyť jsme teď spolu pořád, tak mi to dopřej, jo?“ V sedm hodin se po něm opět jen zaprášilo a byl pryč.

To už bylo i na mě moc

Když jsem se jednou ve dvě ráno probudila a Milan nikde, vjel do mě vztek. V noční košili jsem šla k sousedovi na zahradu. Máme mezi sebou vrátka, která se dají lehce otevřít. Viděla jsem, že se svítí v zahradním domku. Šla jsem rovnou tam.

Je tam malé okénko, přes které jsem nejprve nakoukla, co tam vlastně dělají. Tomu, co jsem viděla bych nikdy nevěřila. Můj slušný muž koukal se sousedem na porno! Před sebou prázdné flašky od piva! Vtrhla jsem dovnitř. „Tak tohle tady celé večery děláte?!

Že se nestydíte. Jste jako dva puberťáci. Tvoje manželka to ví, Stando?“ vychrlila jsem na ně a čekala jsem, co se bude dít. „Jestli to ví manželka? Té jsem zcela ukradený, proto sedím tady,“ opáčil soused.

Přišel se omluvit s kytkou

Můj Milan byl pěkně pod parou a jen řekl: „Dokoukám jednu pasáž, a hned jsem doma. A teď už jdi.“ Práskla jsem dveřmi a šla. Usnout jsem ale nedokázala. Byla jsem vzteky bez sebe. „Co si o sobě jako myslí?

Dva měsíce chodí každý večer vedle a já pak zjistím, že tam čumí na porno? Je to normální?“ mluvila jsem si pro sebe. Jarda přišel ve čtyři ráno a táhlo to z něj tak, že jsem si šla lehnout dolu do obýváku. Nemohla jsem se na něj druhý den ani podívat.

Nepoznávala jsem svého muže! Nemluvila jsem s ním. Pořádně vystřízlivěl až k večeru. Pak se sebral a na hodinu zmizel. Vrátil se s proutky zlatého deště. „Moc se ti omlouvám. Vím, že jsem to přeháněl. Nechci skončit jako Standa.

Manželka ho totiž opustila právě proto, že začal hrozně pít a on to tají. Odpusť mi to.“ Dnes, když padne sedmá hodina, někdy mi přijde i líto, že jsem přišla o své komorní chvíle. Ale raději obětuji ty než svého milovaného manžela.

Helena M. (65), Tábor

Související články
3 minuty čtení
S věkem prý člověk získává nadhled nad životem a dokáže odpustit různá životní zranění. Mně se to tedy zatím nepodařilo. Pracovaly jsme spolu v textilce. Já a Helena. V té době jsem již byla vdovou se dvěma dětmi, které mi po manželovi zbyly spolu s dluhy. Helena byla krásná, svobodná, vtipná. Vždycky mě dokázala rozesmát, když jsem brečela nad prázdnou ledničkou a svým osudem. „Liduško,“ říkal
3 minuty čtení
Bylo mi té osamělé ženy a jejího dítěte líto, tak jsem s ní navázala přátelství. Moje laskavost a štědrost se brzy stala pro ni samozřejmostí. Po pěti letech manželství, když už jsme měli dvě děti, jsme dostali s manželem konečně byt. Nemuseli jsme už žít s jeho rodiči v jejich domku. Nedělalo to dobrotu. Zejména s jeho matkou jsem měla rozdílné názory na vše, nejen na výchovu dětí, vaření a st
2 minuty čtení
I když moje maminka většinu života prožila ve městě, vždy vzpomínala na venkov, kde prožila dětství a mládí. Chyběla jí hlavně zahrádka. Maminka ráda vzpomínala na dětství a mládí v malé vesničce na Vysočině, kde měli její rodiče dům a mnoho zvířat. Na vesnici to milovala. Našla si ale kluka z města, mého tátu Josefa, a po svatbě se za ním přestěhovala. Získali městský byt na sídlišti. Za ba
4 minuty čtení
Nevím, proč jsem byla tak pyšná na svého o dost mladšího manžela. Žádné velké východy z tohoto svazku neplynuly. Jen mě zneužíval a kritizoval. Byl sice moc hezký, zároveň ale také líný a kritický. Neustále mi předhazoval každou novou vrásku a další kilo navíc. Rozdíl skoro deseti let byl prostě na nás znát. Růžové brýle a zamilovanost mi všek znemožňovaly vidět, jak se věci mají. Hloupá záp
5 minut čtení
Myslela jsem, že mi ta žena chce pomoct něco dokázat. Bylo mi jasné, že to nebude zadarmo, ale nenapadlo mě, že mě chce okrást. Denisou jsme se poznaly teprve před několika lety na jednom designovém jarmarku. Já jsem tam měla malý stolek s keramikou, kterou jsem vyráběla hlavně pro radost, a ona se u něj zastavila. Takových tam ten den prošlo plno, ale ona jediná se zajímala. Kladla mi plno otá
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Instantní nudle: Geniální vynález, který začíná u pánve s rozpáleným olejem
epochaplus.cz
Instantní nudle: Geniální vynález, který začíná u pánve s rozpáleným olejem
Po 2. světové válce stojí v Japonsku lidé dlouhé fronty na jídlo a obyčejná miska nudlí představuje skoro malý poklad. Právě tehdy dostává Momofuku Andó nápad, který zní jednoduše, ale jeho uskutečnění je pořádná věda: Vytvořit nudle, které vydrží dlouho, jsou levné, chutné a stačí je zalít horkou vodou. Píše se druhá polovina 50. let
Ohromující sídlo krále pohádek
rezidenceonline.cz
Ohromující sídlo krále pohádek
Nemovitost Los Feliz, postavená společností slavného tvůrce v roce 1932, patří od roku 2011 rusko-kazašskému filmaři Timuru Bekmambetovovi, žijícímu převážně v Izraeli. Ten aktuálně ikonický dům Walta Disneyho v Los Angeles, kde vytvořil například filmy Popelka a Pinocchio, nabízí k pronájmu za 40 000 dolarů měsíčně.   Poté, co pohádkovou vilu za 3,7 milionu dolarů
Pečené tortillové chipsy s bylinkami
nejsemsama.cz
Pečené tortillové chipsy s bylinkami
Tortillové chipsy připravené doma jsou krásně křupavé a díky bylinkám mají mnohem výraznější chuť než kupované varianty. Ingredience pro 4 osoby: ● 4 pšeničné tortilly ● 3 lžíce olivového oleje ● 1 lžička oregana ● 1 lžička sušené bazalky ● sůl ● pepř ● 1 lžička česnekového prášku Postup: Tortilly nakrájejte na trojúhelníky podobné klasickým nachos. V míse je promíchejte s olivovým olejem, oreganem, bazalkou, česnekovým
Jsou rány, které se nezacelí
skutecnepribehy.cz
Jsou rány, které se nezacelí
S věkem prý člověk získává nadhled nad životem a dokáže odpustit různá životní zranění. Mně se to tedy zatím nepodařilo. Pracovaly jsme spolu v textilce. Já a Helena. V té době jsem již byla vdovou se dvěma dětmi, které mi po manželovi zbyly spolu s dluhy. Helena byla krásná, svobodná, vtipná. Vždycky mě dokázala rozesmát, když jsem brečela nad prázdnou
DEN S ŘEMESLY VE SKLANÍM OBYDLÍ LHOTKA
epochanacestach.cz
DEN S ŘEMESLY VE SKLANÍM OBYDLÍ LHOTKA
Komorní jarmark s ukázkou lidových řemesel a dílničkami nejen pro děti… Akci Regionálního muzea Mělník můžete navštívit v sobotu 22.8. mezi 10 a 17 hodinou. Náplň dne. Prohlídka skalního obydlí, ve kterém poslední obyvatelka Marie Holubová žila až do roku 1982. Jarmark s ukázkou lidových řemesel a prodejem lokálních produktů. Muzejní stánek na téma 50
Špenátové lívanečky s ricottou
tisicereceptu.cz
Špenátové lívanečky s ricottou
Ještě jste nevyzkoušeli lívance naslano? Nejvyšší čas to napravit. Tyto ricottové nemají chybu. Postup Suroviny na 8 kusů 100 g ricotty 30 g baby špenátu 1 vejce 1 stroužek česneku 50 ml ml
Obklopil se sultán Mehmed II. hluchým služebnictvem?
historyplus.cz
Obklopil se sultán Mehmed II. hluchým služebnictvem?
Je to už pár dní, co sultána Mehmeda II. nikdo nespatřil. Z paláce téměř nevychází, v mešitě postává jen za mřížovím. I vojenské přehlídky sleduje z bezpečné vzdálenosti – na palubě své pozlacené lodi v přístavu. Svým poddaným se ze strachu vzdaluje. Patří k nejodvážnějším válečníkům vůbec. Už ve svých 21 letech dobyl spolu se svými početnými vojsky hlavní sídlo
20 let výjimečných chutí: Mandarin Oriental, Prague zve na velký návrat šéfkuchařů
iluxus.cz
20 let výjimečných chutí: Mandarin Oriental, Prague zve na velký návrat šéfkuchařů
Mandarin Oriental, Prague letos slaví 20 let od svého otevření. U příležitosti významného jubilea připravil hotel mimořádný gastronomický večer, který vzdá hold dvěma dekádám kulinářské kreativity a v
John DeLorean: Vizionář, šoumen, zločinec, legenda
epochalnisvet.cz
John DeLorean: Vizionář, šoumen, zločinec, legenda
Z chudých detroitských poměrů se vypracuje mezi nejvýraznější osobnosti amerického automobilového průmyslu. Jeho futuristický vůz se stane jednou z ikon 20. století, jeho osud doslova antickou tragédií.   Dětství Johna Zacharyho DeLoreana (1925–2005) poznamená chudoba i agresivita otce, rumunského dělníka Zacharyho DeLoreana, který se vypracuje v narkomana na plný úvazek. Je odhodlaný dostat se od
Vědci extrahovali neznámou DNA: Čí jsme vlastně potomci?
enigmaplus.cz
Vědci extrahovali neznámou DNA: Čí jsme vlastně potomci?
Na setkání vědců v Royal Society v Londýně jsou na konci roku 2013 odhaleny nové výsledky zkoumání genomu našich předků denisovanů. Denisované žijící na dnešním území Evropy i Asie jsou příslušníci ro
Rodinnou pohodu hraje Decastelo pouze naoko?
nasehvezdy.cz
Rodinnou pohodu hraje Decastelo pouze naoko?
Tak jak to vlastně spolu mají? Vypadalo to na velký happy end. Herečka ze seriálů Kamarádi a Slunečná Eva Decastelo (47) a její exmanžel, scenárista René Decastelo (53), oznámili obnovení parterství k
Na cestách za rozkoší? A domu s rezistentní kapavkou
21stoleti.cz
Na cestách za rozkoší? A domu s rezistentní kapavkou
Ať už tajně, nebo otevřeně, letní flirtování k prázdninové atmosféře jednoduše patří. Že na výletech nebo v zahraničí snadněji podléháme novým lákadlům, potvrzují i statistiky českého sexshopu YOO.cz