Domů     Já a Valentýn
Já a Valentýn

Den svatého Valentýna sice patří všem zamilovaným, ale i ti, kteří momentálně svoji lásku nemají, ho vnímají velmi intenzivně a často ne příliš pozitivně.

Já jsem dlouho tento svátek proklínala, ale před rokem mi po menších komplikacích přinesl to největší životní štěstí.

Protože jsem měla smůlu a nikdy jsem nenašla výjimečný partnerský soulad, dlouhodobé a vážné vztahy se mi vyhýbaly. Nebo jsem se možná vyhýbala já jim. Výsledkem však bylo to, že každý rok jsem byla 14. února sama.

Ano, je to den jako každý jiný a když člověk nechce, tak ten srdíčkový humbuk na něho nemusí dolehnout, ale já jsem si prostě neuměla pomoct. Přes den jsem se vždy snažila nějak rozptýlit, večer jsem si otevřela láhev vína a čekala jsem, až to přejde.

Každý rok měly totiž moje valentýnské depresívní stavy stejný průběh. Nejprve jsem se politovala, poté jsem propadla strašné frustraci ze svého života.

Když jsem se toho snažila zbavit, zůstala jsem patetická a sentimentální a nakonec jsem usoudila, že to nemá cenu a začala jsem nenávidět celý svět. Zní to hloupě, ale neuměla jsem to kontrolovat, pokaždé jsem tomu podlehla.

Dokonce jeden rok, kdy už tyto moje nálady byly rozběhnuté, mi zavolala sestra, aby mi oznámila, že se právě zasnoubila. V ten večer jsem se opila jako ještě nikdy a radostí to rozhodně nebylo.

No, takže takhle trapně a zoufale jsem žila asi pět let. Když se v obchodech začala objevovat valentýnská výzdoba, přišla deprese, zuřila jsem a trousila jedovaté poznámky. Ale vlastně po zbytek roku to nebylo o nic lepší.

Občas jsem poznala někoho, kdo mě dokázal rozechvět svojí přítomností, ale nikdy to nevydrželo déle než pár měsíců. Pak jsem se vždycky velmi rychle vrátila ke staré dobré zatrpklosti. A potom jsem poznala Viktora.

Seznámili nás kamarádi na jednom večírku. Máme spoustu společných známých, stejné zájmy, od prvního večera jsme si rozuměli. Zatímco já jsem byla z Viktora nadšená, on nedával najevo absolutně nic.

Je to ten typ muže, který nic nedramatizuje, je úplný flegmatik, žije si svým poklidným tempem a je spokojený. Neflirtuje, nepředvádí se, nebalí ženské a sbalit jeho je prakticky nemožné.

Od začátku jsem v tom byla až po uši a jeho postoj a nezájem tomu jen nahrával. Zůstali jsme v kontaktu, trochu jsme si psali, občas jsme se náhodně setkali a popovídali si.

Snažila jsem se nenápadně využít různé finty, abych zjistila, zda jsem Viktorovi skutečně úplně lhostejná a protože se k ničemu nechystal, usoudila jsem, že ano. Trvalo to půl roku a stále mě to nepouštělo. Neustále jsem myslela jen na Viktora.

Občas udělal něco velmi milého a pozorného a to mi dodávalo naději, že by možná z toho něco mohlo být.

Chovala jsem se jako puberťačka, ale také jsem se tak cítila. Stále dokola jsem vše analyzovala a pitvala. A protože se blížil Valentýn, zmocnila se mě panika. Věděla jsem, že v tomhle stavu nemůžu zůstat sama doma.

Nakonec jsem to zařídila tak, že jsem sestře a švagrovi zaplatila večeři a já jsem zůstala u nich, abych se postarala o svoji neteřinku.

Mobil jsem vypnula, počítač jsem nezapínala, abych náhodou neudělala nějakou hloupost, a celkem jsem se radovala z toho, že mohu tenhle skvělý večer strávit s malým nevinným tvorem plným radosti.

A bylo to fajn. Hlavně díky tomu, že jsme si hrály a dováděly a pak jsme obě strašně rychle usnuly, takže ani nevím, kdy se sestra vrátila. Ale hlavně… neměla jsem čas zaobírat se svým citovým životem v žalostném stavu.

Vzbudila jsem se až ráno a za poslední roky to bylo nejméně bolestivé povalentýnské probuzení. Utíkala jsem domů umýt se a převléknout a cestou jsem si vzpomněla, že by už možná bylo dobré zapnout si mobil, kdyby mě někdo hledal.

Technika se nastartovala a za chvíli mi pípla SMS zpráva. Psal mi Viktor.

Tak on se půl roku tvářil jako mrtvý brouk, který neoplývá nějakými city a už vůbec ne city ke mně. A najednou bum, návrh, abychom tenhle kýčovitý svátek přečkali spolu. A já jsem to zmeškala!

Na jedné straně jsem si to hrozně vyčítala a štvalo mě, že jsem to takhle pokazila, na druhou stranu jsem se ale radovala. Tak přece jen jsou tu nějaké jiskřičky.

Poslala jsem mu zprávu, kde jsem mu vysvětlila, jak to se mou bylo včera a Viktor se mě pak zeptal, zda mám něco proti velmi nekonvenčnímu prožití 15. února. Prý jídlo už snědl, ale šampaňské ještě zůstalo a ani květinám to zpoždění zatím moc neublížilo.

A tak jsme si valentýnskou oslavu udělali o den později. Nebyla to žádná dramatická romantika. Viktor takové věci moc neuznává, ale byli jsme spolu a bylo nám dobře. Tehdy jsem pochopila, že Viktorovi na mně záleží.

Projevování citů není jeho doménou, ale za ten rok, co jsme spolu, jsem zjistila, že i tak je to skvělý partner. Navenek se sice prezentuje jako největší flegmatik, ale ve skutečnosti je to velmi citlivý člověk.

Ten typický postoj, kterým dává najevo, že mu je vše lhostejné, je spíš jen obranou před světem. Viktor je úžasný a miluji ho čím dál tím víc.

Můj postoj k Valentýnu se ale nezměnil, letos byl Viktor na služební cestě a vrátil se až den poté, takže jsem byla opět sama. Ovšem po jeho návratu jsme si to zase originálně vynahradili…

Iveta (26), Ostrava

Další článek
reklama
Související články
11.4.2024
Každý masopust je pro mě dobou, kdy se kromě jídla oddávám vzpomínkám. Kdysi jsem totiž na masopustním průvodu poznala lásku svého života. Bylo mi něco přes dvacet, studovala jsem vysokou školu a měla spoustu plánů, jak vyrazím do světa a já nevím co ještě. Pak mě kamarádka Tamara pozvala na víkend k ní na vesnici. A můj život se úplně změnil. Víkend na venkově Byla jsem mladá holka a kou
11.4.2024
V těhotenství s první dcerkou jsem přibrala dvacet pět kilo, po porodu ještě víc. Ale ať jsem se snažila, jak jsem jen mohla, kila dolů nešla. Po narození druhé dcery jsem vážila rovný metrák. Můj muž mi často dával najevo, že jsem tlustá a nelíbím se mu. Sebevědomí mi tím pádem šlo dolů. I moje lékařka mě upozornila, že je nutné s tím začít něco dělat. Ještě horší to bylo, když jsem zjistila,
4.4.2024
V mládí jsem byla vzteklá. Už nejsem, s léty jsem pochopila, že rozčilovat se kvůli zbytečnostem je hloupé. Ale to víte, v osmnácti letech člověk ten svět vidí jinak a byl by schopen se poprat kvůli maličkosti. Byla jsem horká hlava. Zdědila jsem to po tátovi, cholerikovi jako hrom. Tehdy jsem byla mladá holka, ale už jsem coby čerstvě vyučená kadeřnice chodila do práce. Těšila jsem se na kv
3.4.2024
Byla jsem průměrná studentka. V matematice jsem, přiznávám, pokulhávala, český jazyk jsem měla naopak docela ráda. Na maturitu jsme se učili s předstihem, ale spoustu jsme si toho nechali na takzvaný svatý týden. Všichni jsme naivně věřili, že během těchto několika dní si toho nacpeme do hlavy pomalu víc než za celý rok. Platonicky zamilovaná V té době jsem byla platonicky zamilovaná do t
3.4.2024
Byla jsem tajně zamilovaná do pohledného vysokoškoláka Pavla, ale on se ke mně choval jako kus ledu. Vypadalo to, že ho nezajímám. Bylo velmi romantické narodit se jako kastelánova dcera. Po celé dětství i dospívání jsem si připadala jako princezna. Ale jako všechno, i tohle mělo své slabé stránky. Táta byl vášnivý divadelník, amatérské divadlo hrával od dětství a nutil tuto zálibu mámě i mně.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Krvavá řeka Río Tinto: Proč jsou na jihu Španělska podmínky jako na Marsu?
enigmaplus.cz
Krvavá řeka Río Tinto: Proč jsou na jihu Španělska podmínky jako na Marsu?
Ocitli jsme se na jiné planetě? Nebo zde natáčeli filmaři? Ani jedno, ani druhé. Jsme v oblasti španělské Andalusie, kde protéká Río Tinto neboli Červená řeka. A přestože se nacházíme na Zemi, ma
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
epochalnisvet.cz
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
Archeologové během loňských vykopávek v Turecku objevili hliněnou tabulku popsanou dosud neznámým mrtvým jazykem používaným před více než 3000 lety. Z doprovodného textu v chetitštině vyplývá, že tabulka zachycuje nějaký starověký rituál. Podaří se vědcům jazyk rozluštit a dávný rituál přečíst?   „Byl objeven nový indoevropský jazyk.“ Těmito slovy představuje vedoucí archeologických vykopávek Prof. Dr.
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
epochaplus.cz
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
Laškovně zapochybuje o přirozené eleganci ňader mladičké tanečnice žádající o angažmá. Kráska sebere ze stolu nůžky, rozstřihne si na prsou šaty a poskytne mu důkaz. Něco takového král při audienci ještě nezažil. Irsko-skotská krev otce a typická krása kreolských genů po matce udělají z Elizy Gilbertové štíhlý uragán černých vlasů, modrých očí, rudých rtů a
Vyrobte si krásné vázy
nejsemsama.cz
Vyrobte si krásné vázy
V obchodě prodávají sice krásné, ale většinou také velmi drahé vázy. Chcete si pořídit vlastní, za niž nebudete muset platit stovky korun? Vytvořte si vázu zcela podle vlastních představ, v barvách a stylu, jež budou nejlépe ladit s vaším pokojem, a ještě ho krásně vyzdobí. Krok za krokem Jarní schovávačka I obyčejná sklenice či lahev bude mít své kouzlo, když ji správně
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
skutecnepribehy.cz
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
Manžel mi vyčítá, že umím jen pomlouvat a roznášet klepy. Ničím tím prý celou rodinu. Já si ale myslím, že nedělám nic zlého. Jsem jen zvědavá. Ráda si povídám s lidmi, myslím, že to je částečně i moje náplň práce, jsem totiž u nás na vsi listonoška. A ta musí přece vědět o všem! Také moc ráda poznávám nové lidi, jsem
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
iluxus.cz
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
Na výstavě se prezentují díla dvou návrhářů inspirovaná koncepčním modelem Lexus LF-ZC (Lexus Future Zero-emission Catalyst), který zkoumá možnou podobu čistého elektromobilu nové generace. Instala
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
historyplus.cz
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
Dvě lodi spouštějí kotvy v nově objevené zátoce. Netrvá dlouho a ocitají se pod útokem domorodých kanoí. Když se Evropané pod ochranou kanonů konečně obrátí na útěk, bude jejich posádka o čtyři námořníky chudší. Děti, které přicházejí na svět v chudých rodinách v malých městečkách na počátku 17. století, nejsou ty, o nichž lze nalézt bohaté záznamy v dobových
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
epochanacestach.cz
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
Technická památka Vodojemy Žlutý kopec se 21. března za přítomnosti zástupců města slavnostně naplno otevřela veřejnosti. Investice města 150 milionů korun zpřístupnila tři podzemní nádrže a také veřejný park na povrchu. TIC BRNO, který bude vodojemy nadále provozovat, připravil spolu s partnery na první víkend 22.–24. března bohatý vizuální program. Poté je budete moci navštívit
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
nasehvezdy.cz
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
Když se herci Adamu Vaculovi (36) zalíbila jeho současná přítelkyně, vítězka kuchařské soutěže MasterChef z roku 2021 Veronika Beskydiarová (30), napsal jí krátkou zprávu – a byla ruka v rukávě. Byd
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
21stoleti.cz
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
Ve svém nejmenším provedení měří 11–13 milimetrů. Je tedy tak akorát drobný, aby se vešel do trávicího ústrojí. Řeč však není o žádné bakterii, ale o unikátním vynálezu vědců z Univerzity v Novém Jižn