Domů     Já a Valentýn
Já a Valentýn

Den svatého Valentýna sice patří všem zamilovaným, ale i ti, kteří momentálně svoji lásku nemají, ho vnímají velmi intenzivně a často ne příliš pozitivně.

Já jsem dlouho tento svátek proklínala, ale před rokem mi po menších komplikacích přinesl to největší životní štěstí.

Protože jsem měla smůlu a nikdy jsem nenašla výjimečný partnerský soulad, dlouhodobé a vážné vztahy se mi vyhýbaly. Nebo jsem se možná vyhýbala já jim. Výsledkem však bylo to, že každý rok jsem byla 14. února sama.

Ano, je to den jako každý jiný a když člověk nechce, tak ten srdíčkový humbuk na něho nemusí dolehnout, ale já jsem si prostě neuměla pomoct. Přes den jsem se vždy snažila nějak rozptýlit, večer jsem si otevřela láhev vína a čekala jsem, až to přejde.

Každý rok měly totiž moje valentýnské depresívní stavy stejný průběh. Nejprve jsem se politovala, poté jsem propadla strašné frustraci ze svého života.

Když jsem se toho snažila zbavit, zůstala jsem patetická a sentimentální a nakonec jsem usoudila, že to nemá cenu a začala jsem nenávidět celý svět. Zní to hloupě, ale neuměla jsem to kontrolovat, pokaždé jsem tomu podlehla.

Dokonce jeden rok, kdy už tyto moje nálady byly rozběhnuté, mi zavolala sestra, aby mi oznámila, že se právě zasnoubila. V ten večer jsem se opila jako ještě nikdy a radostí to rozhodně nebylo.

No, takže takhle trapně a zoufale jsem žila asi pět let. Když se v obchodech začala objevovat valentýnská výzdoba, přišla deprese, zuřila jsem a trousila jedovaté poznámky. Ale vlastně po zbytek roku to nebylo o nic lepší.

Občas jsem poznala někoho, kdo mě dokázal rozechvět svojí přítomností, ale nikdy to nevydrželo déle než pár měsíců. Pak jsem se vždycky velmi rychle vrátila ke staré dobré zatrpklosti. A potom jsem poznala Viktora.

Seznámili nás kamarádi na jednom večírku. Máme spoustu společných známých, stejné zájmy, od prvního večera jsme si rozuměli. Zatímco já jsem byla z Viktora nadšená, on nedával najevo absolutně nic.

Je to ten typ muže, který nic nedramatizuje, je úplný flegmatik, žije si svým poklidným tempem a je spokojený. Neflirtuje, nepředvádí se, nebalí ženské a sbalit jeho je prakticky nemožné.

Od začátku jsem v tom byla až po uši a jeho postoj a nezájem tomu jen nahrával. Zůstali jsme v kontaktu, trochu jsme si psali, občas jsme se náhodně setkali a popovídali si.

Snažila jsem se nenápadně využít různé finty, abych zjistila, zda jsem Viktorovi skutečně úplně lhostejná a protože se k ničemu nechystal, usoudila jsem, že ano. Trvalo to půl roku a stále mě to nepouštělo. Neustále jsem myslela jen na Viktora.

Občas udělal něco velmi milého a pozorného a to mi dodávalo naději, že by možná z toho něco mohlo být.

Chovala jsem se jako puberťačka, ale také jsem se tak cítila. Stále dokola jsem vše analyzovala a pitvala. A protože se blížil Valentýn, zmocnila se mě panika. Věděla jsem, že v tomhle stavu nemůžu zůstat sama doma.

Nakonec jsem to zařídila tak, že jsem sestře a švagrovi zaplatila večeři a já jsem zůstala u nich, abych se postarala o svoji neteřinku.

Mobil jsem vypnula, počítač jsem nezapínala, abych náhodou neudělala nějakou hloupost, a celkem jsem se radovala z toho, že mohu tenhle skvělý večer strávit s malým nevinným tvorem plným radosti.

A bylo to fajn. Hlavně díky tomu, že jsme si hrály a dováděly a pak jsme obě strašně rychle usnuly, takže ani nevím, kdy se sestra vrátila. Ale hlavně… neměla jsem čas zaobírat se svým citovým životem v žalostném stavu.

Vzbudila jsem se až ráno a za poslední roky to bylo nejméně bolestivé povalentýnské probuzení. Utíkala jsem domů umýt se a převléknout a cestou jsem si vzpomněla, že by už možná bylo dobré zapnout si mobil, kdyby mě někdo hledal.

Technika se nastartovala a za chvíli mi pípla SMS zpráva. Psal mi Viktor.

Tak on se půl roku tvářil jako mrtvý brouk, který neoplývá nějakými city a už vůbec ne city ke mně. A najednou bum, návrh, abychom tenhle kýčovitý svátek přečkali spolu. A já jsem to zmeškala!

Na jedné straně jsem si to hrozně vyčítala a štvalo mě, že jsem to takhle pokazila, na druhou stranu jsem se ale radovala. Tak přece jen jsou tu nějaké jiskřičky.

Poslala jsem mu zprávu, kde jsem mu vysvětlila, jak to se mou bylo včera a Viktor se mě pak zeptal, zda mám něco proti velmi nekonvenčnímu prožití 15. února. Prý jídlo už snědl, ale šampaňské ještě zůstalo a ani květinám to zpoždění zatím moc neublížilo.

A tak jsme si valentýnskou oslavu udělali o den později. Nebyla to žádná dramatická romantika. Viktor takové věci moc neuznává, ale byli jsme spolu a bylo nám dobře. Tehdy jsem pochopila, že Viktorovi na mně záleží.

Projevování citů není jeho doménou, ale za ten rok, co jsme spolu, jsem zjistila, že i tak je to skvělý partner. Navenek se sice prezentuje jako největší flegmatik, ale ve skutečnosti je to velmi citlivý člověk.

Ten typický postoj, kterým dává najevo, že mu je vše lhostejné, je spíš jen obranou před světem. Viktor je úžasný a miluji ho čím dál tím víc.

Můj postoj k Valentýnu se ale nezměnil, letos byl Viktor na služební cestě a vrátil se až den poté, takže jsem byla opět sama. Ovšem po jeho návratu jsme si to zase originálně vynahradili…

Iveta (26), Ostrava

Další článek
reklama
Související články
3.6.2023
Seznámili jsme se na diskotéce. Tehdy mi každý prorokoval, že nám vztah nevydrží, protože je Pavel mladší, my se ale navzdory tomu vzali. Narodily se nám tři děti. Oba jsme chodili do práce a doma jsme měli středně velké hospodářství. A když jsme měli chvilku, rádi jsme ji strávili třeba na horách. Všichni podváděli? Vlastně mi nic nescházelo. Jen můj život pomalu zapadal do stereotypu. S
2.6.2023
Než jsme k sobě s mým současným partnerem našli cestu, trvalo to řadu let. Ale vyplatilo se nám počkat si. Když jsem Aleše poprvé spatřila po příchodu do kanceláře, netušila jsem, že jednou, za pár let, budeme žít v jednom bytě, na jedné adrese a s vidinou společné budoucnosti. Přátelsky se na mě usmíval a hned se mi líbil. Dlouho se pak nic nedělo, každému z nás ubíhal život vlastním směrem. P
26.5.2023
Prodavačkou jsem chtěla být už jako malá. Ovšem neměla jsem ani tušení, že mi má vysněná profese přinese i životní štěstí. Když jsem po škole dostala první místo v obchodě s textilem, byla jsem z toho v sedmém nebi. Ochotně jsem pomáhala lidem s výběrem oděvů a s velkým nadšením pro ně v našem krámku hledala ty nejvhodnější doplňky, jako kloboučky, rukavičky či kravaty. A právě jedna taková kra
23.5.2023
V noci se mi zdálo, že se za ním štrachám na vrchol skály s úmyslem vší silou do něj strčit, aby spadl do propasti. Příšerně mi lezl na nervy. Vyrůstali jsme vedle sebe, naše vilky spolu sousedily. Mám v živé paměti, jak se do vedlejšího domku, několik let opuštěného, přistěhovali. Lubošovi bylo šest, stejně jako mně, a brečel. Vylezl z bledě- modrého embéčka, v jedné ruce malý dětský kufřík, v
22.5.2023
Prožili jsme spolu spoustu krásných roků, které se nedaly jen tak zahodit. Naštěstí si to včas uvědomil i můj manžel Jakub. Byla jsem přesvědčená o tom, že jsme šťastní a že je všechno v pořádku. Žili jsme s Jakubem už mnoho let ve spokojeném manželství. Netrápily nás žádné problémy. Nehádali jsme se. Byli jsme spokojení, zajištění. Alespoň já jsem si to tedy myslela. Vůbec jsem netušila, co bu
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Ořechová másla
tisicereceptu.cz
Ořechová másla
Lze je dělat z nejrůznějších druhů ořechů, třeba z kešu či pistácií. Suroviny 500 g ořechů sklenice mixér Postup Připravte si vybrané ořechy a buď je použijte ve stavu, v jakém jste je k
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel