Tajemná rostlina léčila

Total
1
Shares

Příroda kolem nás skrývá záhady, o kterých nikdo nemá ponětí. Na nějaký čas jsme doma skoro vůbec nepotřebovali lékárničku.

Celý svůj život se ráda a často toulám přírodou. Někdy s kamarádkou, někdy sama, abych si pročistila hlavu a utřídila si myšlenky, občas s manželem, když se mi ho podaří vytáhnout ven. Bydlíme sice na sídlišti, ale nedaleko je rozsáhlý les, kam se dá chodit skoro v každém počasí.

Odpolední procházka

Loni začátkem podzimu jsem se jednu neděli odpoledne šla projít. Manžel byl zrovna na služební cestě, kamarádka se necítila dobře, tak jsem vyrazila sama. V těchto chvílích jsem vždycky zalitovala, že nemáme psa. To by byl skvělý parťák na výlety. Ale ani samotné mi chodit nevadilo. Vzala jsem si s sebou kromě svačiny a pití pro všechny případy raději větrovku. Od rána bylo takové všelijaké počasí – chvíli sluníčko, pak zase přeháňky, tak jsem chtěla být raději připravená. To jsem ale ještě netušila, co zvláštního a tajuplného mě čeká.

Okamžitě mě upoutala

Té podivné rostliny jsem si všimla okamžitě. Nejsem sice žádný botanik, ale na první pohled mi bylo jasné, že vidím něco neobyčejného. Byla vysoká asi třicet centimetrů, měla zvláštní odstín zelené barvy a tvar, jaký jsem zatím nikdy nespatřila. Na mechovém podkladu nedaleko jednoho stromu se vyjímala jako nějaký vetřelec. Chvíli jsem přemýšlela, jestli ji tam mám nechat nebo donést domů jako kuriozitu. Nad ochráncem přírody ve mně nakonec zvítězily zvědavost a sobectví. Rostlinu jsem utrhla, abych si ji odnesla domů.

Vyléčila mi řeznou ránu

Jakmile jsem ji měla v ruce, stalo se něco zvláštního. Cítila jsem, jak z rostliny proudí nějaká energie. Dva dny předtím jsem se při kuchyňských pracích doma řízla do prstu. Ta rána mě stále ještě bolela. Poté, co se jí dotkla ona tajemná rostlina, bolest okamžitě ustala – a nejen to, rána se ihned zacelila. Dívala jsem se na to jako na nějaký nadpřirozený zázrak. On to také zázrak byl, nikdy jsem nic podobného neviděla. Hned mě napadlo, že rostlina má nějaké léčivé schopnosti. A jak se ukázalo později, nemýlila jsem se!

Moje tušení bylo správné

Poté, co jsem rostlinu přinesla domů, udělala jsem takový malý pokus. Mohla jsem si to dovolit, protože manžel byl s kamarády na fotbale. Vzala jsem nůž a jemně jsem jím přejela po ruce. Vytvořila jsem malou ranku, ze které skoro ani netekla krev. Potom jsem na ni přiložila rostlinu. Málem jsem vykřikla nadšením, když se mi moje předchozí domněnka potvrdila. Během půl minuty byla ranka skoro pryč.

Manžela skolilo nachlazení

Vložila jsem rostlinu do papírového sáčku pro případ další potřeby. Na příležitost jsem nemusela dlouho čekat. Manžel se vrátil ze služební cesty dříve, než jsem čekala. Stěžoval si na to, že na něho leze nějaké nachlazení. Měl opravdu zarudlé oči a trápila ho rýma. Chtěl si vzít nějaké prášky a vitaminy a jít si lehnout. Navrhla jsem mu, aby vyzkoušel rostlinu, kterou jsem našla. Podíval se na mě trochu jako na blázna, ale nechal se přesvědčit.

Rostlinka opět čarovala

Přejela jsem mu rostlinou po čele a po nose. Nejprve se nic nedělo, naopak to spíš vypadalo, že je manžel na rostlinu alergický. Několikrát po sobě kýchl. Po několika minutách se však tvářil zaraženě a nechápavě. Jak mi vzápětí sdělil, všechny potíže byly pryč. Teď už i manžel věřil, že na tajemné rostlině něco je. A když jsem mu pak vyprávěla o tom, jak se mi hned vyléčily řezné rány, viděla jsem, že mi manžel věří.

Byl to vzácný poklad

Vzácnou rostlinu jsme s manželem přidali do naší domácí lékárničky. Ještě několikrát jsme se přesvědčili, jak rychle a spolehlivě léčí. Její energie by určitě nestačila na nějaké vážnější nemoci nebo těžká zranění, ale drobné šrámy, oděrky nebo běžná lehká onemocnění dokázala dát do pořádku během několika minut. Nechávali jsme si ji víceméně pro sebe, jednou jsme ji ale použili i na rozbité koleno vnoučka, když jsme ho měli na hlídání.

Nikdo netušil, o jakou bylinu se jedná

Zázračná síla rostlinky vydržela skoro půl roku. Na procházce jsem se pokoušela najít ještě další takovou, která by měla stejné schopnosti, manžel mi s tím dokonce pomáhal, ale nikde už se taková nevyskytovala. Prošli jsme celý les, hledali jsme i na různých internetových stránkách. Rostlinu jsme nafotili a ptali jsme se botaniků i laiků v on-line diskuzích, jestli nemají tušení, o jaký druh se jedná. Nikdo nám nedokázal odpovědět.

Nový pohled na svět

Ta naše rostlina pak přestala ze dne na den působit. Nejspíš se všechna ta tajemná ozdravující energie z ní vyčerpala. Nechala jsem si ji vylisovat a máme ji doma už jen jako ozdobu. Některé zázraky mají zkrátka jen krátkodobé trvání. Ale po této zkušenosti už věřím, že některé byliny či předměty v sobě mohou ukrývat zázračnou sílu a energii.

Hana J. (64), Plzeň

Také se vám může líbit