Domů     Ve vnoučkovi žije zesnulý strýc
Ve vnoučkovi žije zesnulý strýc

Před dvanácti lety zemřel můj milovaný strýc. S jeho smrtí jsem se nedokázala smířit, a tak jsem prosila Boha o znamení, že je jeho duše v pořádku.

Strýce Jaroslava jsem měla velice ráda. Byl to mladší bratr mojí matky a odmalička jsem si s ním skvěle rozuměla. Naučil mě spoustu lumpáren, vyprávěl mi zajímavé a dobrodružné historky, bral mě s sebou na výlety, hrál se mnou hry a mnoho dalších věcí.

Zkrátka a dobře se mnou trávil mnohem více času než moji vlastní rodiče, kteří byli pracovně velice vytížení. Otec pracoval pro velkou obchodní společnost a býval i několik dní v týdnu mimo domov, a maminka byla lékařka v nemocnici.

Ke strýci Jaroslavovi jsem tak měla mnohem blíže. Když jsem měla nějaké problémy nebo trápení, byl to právě on, komu jsem se šla svěřit, a on mi vždy dobře poradil.

Založila jsem rodinu

Čas běžel. Minulo mě dospívání i maturita, pak jsem se dostala na vysokou školu, kde jsem se seznámila s Lubošem – mým budoucím manželem. Po promoci jsme se pak spolu přestěhovali do Brna, vzali jsme se a založili rodinu.

I nadále jsem však udržovala se strýcem Jaroslavem kontakt. Pravidelně jsem ho jezdila navštěvovat do mého rodného městečka a čas od času zavítal na návštěvu i on k nám. A pak přišel den, na který nezapomenu.

Nečekaná ráda osudu

Volal mi strýcův kamarád Standa, že měl Jaroslav nehodu na stavbě a jeho stav je vážný. Okamžitě jsem jela za ním do nemocnice. Bohužel svým zraněním nakonec po třech dnech podlehl. Když zemřel, jakoby zemřela i část mě samé.

Jeho smrt mi přišla nespravedlivá a nedokázala jsem ji přijmout. Stále dokola jsem si kladla tu samou otázku: Proč?!

Noční děsivé dobrodružství

Člověk se ale asi nemá ptát na věci, které mu mají zřejmě zůstat utajené. Když jsem seděla už čtvrtý den po sobě v kostele a za strýce se stále modlila a prosila o znamení, začaly se dít věci.

Bylo to pátý den po jeho smrti, kdy mě ze snu vyrušil pocit, že nejsem sama. Aniž bych se probudila a otevřela oči, uviděla jsem duši malého dítěte, chlapce. Ta duše byla hyperaktivní, vztekala se, běhala kolem mě, byla pěkně rozmazlená a křičela.

S chutí bych mu naplácala. Dítě pak najednou odběhlo do vedlejší místnosti a já dostala strach, že se vrátí. Začala jsem si představovat, že jsem zavřela do své ložnice těžké betonové dveře, to dítě do nich začalo bušit a křičelo.

Slyšela jsem, jak za těmi dveřmi zuří. Vtom jsem otevřela oči a všechno bylo pryč. Pochopila jsem, že to všechno byl jen zmatený sen. Každopádně mě vyvedl z nočního klidu, takže jsem už do rána oka nezamhouřila.

Vstala jsem, oblékla si župan a šla si do obýváku číst, abych manžela světlem ze stolní lampičky neprobudila.

Střežil moje kroky

Následující noc přišel další sen. Byla jsem v místnosti s malými vnučkami mé dcery, hlídala jsem je, protože mladí šli do divadla. Dopadl na mě smutek a na chvíli jsem ztratila pozornost. Jedna z holčiček utekla do vedlejší místnosti.

A najednou mi někdo řekl do ucha: „Pozor!“ Rozběhla jsem se za Marcelkou. Vnučka vylezla přes postel na pootevřené okno a já ji chytila ve chvíli, kdy se začalo pomalu pod vahou dítěte otevírat. Bývala by vypadla. Ten hlas určitě patřil strýci Jaroslavovi.

„Hlídá nás!“ zajásala jsem. O další znamení jsem už ale raději nežádala. Bála jsem se, aby nepřišlo zase to zlobivé dítě.

Spatřila vnučka ducha?

Až na Vánoce toho roku, co strýc Jaroslav zemřel, jsem poprosila, aby nás jeho duše navštívila. Dcera totiž čekala třetí dítě – po dvou holčičkách to měl být konečně kluk.

Když jsme si večer po slavnostní večeři předali dárky, jedna z vnuček přiběhla do obýváku z vedlejší místnosti a vystrašeně křičela něco o nějakém pánovi v ložnici a že se ho bojí. V bytě ale nikdo další nebyl. V tu chvíli mě napadlo jediné – že se na nás strýc Jaroslav přišel podívat.

Zmizelé klíče

Zvláštní také bylo, že jsme ten večer hledali klíče od auta. Zeť si nemohl vzpomenout, kam je v předvánočním shodu položil. Nebyly nikde k nalezení, takže nakonec mladí odjeli taxíkem.

Druhý den ráno se však objevily na místě, kde předešlý večer stoprocentně nebyly. Jako by je tam v noci někdo položil.

Existuje převtělení duší?

Strýc nám dával najevo i dál, že s námi je, a dokonce i můj manžel, zarytý realista, připustil, že jsou všechny ty podivné úkazy, vypínání a zapínání televize, přesuny věcí a zvuky kroků po domě mimo jeho chápání.

Pak ale najednou jako když utne! S narozením vnuka Aleška všechny podivné příhody ustaly. Vnitřně jsem cítila, že s námi už strýc není. Odešel. Ale kam?

Napadá mě jen jediná možnost – když vidím malého vnoučka, který se dceři narodil, jak hyperaktivně běhá, vzteká se a je rozmazlený, nemohu v něm nevidět toho kluka z mého snu. Že by se do něj můj strýc Jaroslav reinkarnoval?

Petra S. (66), Brno

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
17.4.2024
Když se mi to stalo prvně, myslela jsem, že je to náhoda. Od té doby se stalo ale několikrát, že se ty přístroje samy spustily a komunikovaly spolu. Počítače a mobily, čím jsou chytřejší a modernější, dokážou žít více vlastním životem. A nebo je snad někdo ovládá na dálku? Občas se mi zdá, že jsou oblíbenou hračkou duchů, šotků, nebo dokonce mimozemšťanů? Když jsem mívala obyčejný tlačítkový
14.4.2024
S Davidem jsme plánovali společný život, když musel odjet do zahraničí. Slíbil mi, že na mě bude myslet, i když zemře. Po letech to splnil! Říká se, že lidé jsou schopni milovat až za hrob. Věříte tomu, nebo ne? Mě vlastní děsivá zkušenost přesvědčila o tom, že to tak skutečně může být. Léta jsem nevěděla, co se s mým přítelem stalo. Odhalení, které po letech přišlo, bylo hodně děsivé. Byla
13.4.2024
Během víkendu na horách jsem prožila noční můru. Ztratila jsem se v lese, všude jen sníh a stromy. A pak jsem uslyšela vytí. Kamarádka mi volala na poslední chvíli. Musela zrušit víkend na chalupě, kterou měla zamluvenou měsíce dopředu. Nabídla mi, abych jela místo ní. Byla by škoda, kdyby ubytování propadlo. Sice jsem tak narychlo nesehnala nikoho do páru, ale vyrazila jsem. Knížka u kamen a p
13.4.2024
Když mi Klárka v největší horečce řekla, že zanedlouho zemřu, návštěvu u kamarádky jsem zkrátila. Kamarádky dcerka byla nemocná, takže místo do kavárny jsem šla na návštěvu k Janě domů. Nicméně návštěva nestála za nic, ani jsme si pořádně nepopovídaly. Klárce večer šplhala teplota nahoru. Nakonec jsem pomáhala se studenými zábaly a držela kamarádku alespoň psychicky. Starost o dítě Jana b
8.4.2024
Nechala jsem si ho vytetovat na kotník. Najednou ale zmizel. Přesně v tu chvíli se objevil stejný motýl u muže, kterého jsem milovala. Bylo to na konci letních měsíců, kdy jsem seděla u vody a rozjímala o svém beznadějně nudném životě a o své nešťastné lásce. Nad vodní hladinou se mihla vážka a vzápětí se mé nohy dotkl motýl. Přistál mi na kotníku. Byl tak krásný, takové zbarvení jsem ještě
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ach, ta láska aneb Co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní
21stoleti.cz
Ach, ta láska aneb Co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní
Kdo by nechtěl být zamilovaný, cítit motýly v břiše, neustále myslet na protějšek bez nutnosti spát či jíst. I když zamilovanost netrvá věčně, protože pro tělo je velmi vyčerpávající, přináší řadu zdr
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Nakonec ještě bude Ryška ráda prodavačkou zmrzliny
nasehvezdy.cz
Nakonec ještě bude Ryška ráda prodavačkou zmrzliny
Během natáčení seriálu Zlatá labuť trávila Kristýna Ryška (38) většinu času ve vlaku. Jedna jízda z Rožnova pod Radhoštěm do pražských ateliérů jí zabrala čtyři hodiny – a takto jezdila i dvacetkrát
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Sen o americké osadě stál Skoty samostatnost
historyplus.cz
Sen o americké osadě stál Skoty samostatnost
Dlouhá plavba je u konce, lodě zakotvily nedaleko Nového Edinburghu. Skotští kolonisté se těší na svoje krajany, kteří sem připluli už před rokem. Čeká je však obrovské zklamání. Místo vzkvétající osady plné pohody a smíchu je přivítají stovky hrobů…   Skotové by ze své země rádi udělali hospodářskou velmoc. Chtějí – stejně jako Anglie, Nizozemí
Omega připomíná sto dní do zahájení Olympijských her
iluxus.cz
Omega připomíná sto dní do zahájení Olympijských her
Už za 100 dní odstartují Olympijské hry 2024 v Paříži a atmosféra se už nyní elektrizuje přípravami a očekáváním. Hodinářská značka Omega, jako oficiální časoměřič her, přichází s novinkou: hodinkami
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
epochaplus.cz
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
Starší než Stonehenge a pyramidy v Gíze, zachovalá div ne jako Vesuvem pohřbené Pompeje. Tak se často hovoří o unikátní kamenné neolitické osadě Skara Brae na západním pobřeží orknejského ostrova Mainland.   Žije se tu zhruba mezi lety 3180 př. n. l. až 2500 př. n. l. A nejde o žádné chatrče. Desítka kamenných seskupených
No řekněte, cožpak může přátelství skončit?
skutecnepribehy.cz
No řekněte, cožpak může přátelství skončit?
Když jsem slavila šedesáté narozeniny, číšník mi přinesl obálku. Ale nebyly tam peníze. Uvnitř se skrýval můj nejkrásnější narozeninový dárek. Celý život jsem neměla kamarádku. Tedy když nepočítám Bohunku, ale o tu jsem přišla. S Bohunkou jsme byly spřízněné duše. Než ta první něco dořekla, ta druhá se tomu už smála, až se za břicho popadala. Bohunku
Poprvé na kameru: Vědci zachytili rozmnožování mořských korálů v laboratorních podmínkách
epochalnisvet.cz
Poprvé na kameru: Vědci zachytili rozmnožování mořských korálů v laboratorních podmínkách
Vůbec první přímý přenos rozmnožování mořských korálů v umělých podmínkách se podařilo zachytit vědcům z londýnského Mordenu. Cílem projektu laboratoře Coral Spawning Lab a společnosti Canon je porozumět životním cyklům těchto organismů klíčových pro udržení ekosystému na planetě a poskytnout informace a nástroje, které umožní je zachránit.   Laboratoř Coral Spawning Lab se zabývá záchranou
Co je pravdy na konspirační teorii chemtrails?
enigmaplus.cz
Co je pravdy na konspirační teorii chemtrails?
Příznivci konspiračních teorií jim říkají chemtrails – chemické stopy. Údajně jsou napuštěny chemikáliemi, viry či kovy a mohou mít nejrůznější účely. Pomalé trávení lidstva, šíření nemocí či steriliz
Kuře na citronech
nejsemsama.cz
Kuře na citronech
Suroviny: 1 kuře 3 citrony 1 svazek petrželky 2 snítky čerstvého tymiánu 2 snítky rozmarýnu 2 stroužky česneku 2 palice česneku 200 g másla cibule olivový olej sůl, pepř mletý Postup: Kuře omyjte a důkladně osušte. Nastrouhejte kůru z jednoho citronu, nasekejte petrželku, polovinu tymiánu a rozmarýnu, rozdrťte dva stroužky česneku a vše důkladně promíchejte
Olomoucká zajímavost: Vodopád v Bezručových sadech
epochanacestach.cz
Olomoucká zajímavost: Vodopád v Bezručových sadech
Tato olomoucká zajímavost nemá dlouhou historii jako gotické nebo barokní památky, ale za prohlídku určitě také stojí. Vodopád na skále v Bezručových sadech vysoký osm metrů vznikl až v roce 1965 u příležitosti květinové výstavy Flora Olomouc a měl tehdy být jen reklamou na kvalitu vodních čerpadel. Voda v něm cirkuluje v uzavřeném okruhu, jehož součástí je podzemní nádrž,