Domů     Dcera si vzala mamánka
Dcera si vzala mamánka
3 minuty čtení

Nikdy jsem nechtěla dceři mluvit do výběru jejího partnera. Ale co je moc, to je moc. Náš Tomášek je vážně dost na nervy jdoucí případ.

Hanička se tváří trochu naštvaně, ale snaží se to skrýt za nesmělým úsměvem. „Mami, tady jsem vám s tátou napekla nějaké cukroví. To, co máte rádi.“ Jsou to plné dvě velké krabice. Je mi jasné, že prvotní plán nebyl, dát nám celý jejich obsah.

Co se tedy stalo? Snad to s mé dcery nakonec dostanu. I když už teď mám celkem jasno. Za tím zase bude její tchyně. Ta protivná ženská, která se, bohužel, stala součástí dceřiny rodiny. A to doslova. Její syn, Robert, je totiž maminčin mazánek a je to někdy k nevydržení.

Maminka řídí všechno

Robert se zdál být perspektivní partner pro naši dceru. Dobře vychovaný, inteligentní, student vysoké školy, hodný. Naši Haničku okouzlil a ona se do něj zamilovala tak moc, že do roka byla svatba. Jenže už samotné přípravy na svatbu nás měli varovat.

Dcera si totiž s Robertem brala i jeho matku. Mocnou hlavou rodiny, která se ujala organizace všeho, tedy především svatby. Hanka s Robertem měli o svatbě svou představu, ta ale u tchyně neprošla.

Robert se ukázal jako opravdu dobře vychovaný a hodný a poslušný syn. Podvolil se mamince a Hance nic jiného nezbylo, když si ho chtěla vzít.

Je zcela závislý

Je krásné, když syn má rád svou matku. Je ale smutné a zničující, když na ní úplně visí. Robert je ten druhý případ. Co maminka řekne, to platí. Dcera už je zoufalá, připadá si na druhé koleji. Ptá se mně i sama sebe, koho vlastně má Robert radši.

Je to přirozeně špatná otázka, protože láska k matce by měla být jiná než k partnerce. Jenže já Hanku chápu. Cítí se nemilovaná, nerespektovaná a nepochopená.

Je to jeho vina

Dokážu si dokonce představit, že tchyně za to ani nemůže. Kdysi to tak měli se synem nastavené. To byl ale dítě, jenže on prostě ještě nedospěl. Když například chytne rýmičku, jde se okamžitě léčit k mamince. Argumentuje přitom tím, ž nechce Hanku nakazit.

Bojím se, ale, že jeho problém bude větší, než obyčejná rýma. A to psychický.

Jak ho dostat k lékaři

Jen nevím, jak ho přesvědčit, aby zašel do nějaké poradny. I dcera se na mě rozzlobila. Prý nemám dělat z jejího muže, kterého miluje, nějakého cvoka. Jenže tady už končí legrace. Robert bude za osm měsíců otcem.

Ale jakým bude vzorem pro své potomky, když s každou hloupostí běží za maminkou. Když jsem o tom mluvila s dcerou, zbytečně jsme se pohádaly. Je dobře, že muže miluje, ale nemůže přece stále přehlížet, že jeho chování není standardní. Musí uznat, že se tím sama dost trápí.

Snad konečně pochopila

Vraťme se ale k tomu cukroví. Pekla ho hlavně pro Roberta. Jenže on ho odmítl, protože má rád úplně jiné druhy cukroví, které mu už napekla jeho maminka. Hanička se rozplakala, že už takhle dál žít ve stínu tchyně prostě nemůže.

Z každé krabice jsem polovinu oddělila pro nás. Zbytek ať si dcera odnese domů. Na Vánoce může udělat dva talíře. Na jednom její cukroví a na druhém to, od tchyně. Ona i Robert mohou jíst svoje nebo ochutnat to druhé. Snad tak začne i Robert chápat, co je to kompromis.

Romana U. (54), Uherské Hradiště

Předchozí článek
Další článek
Související články
4 minuty čtení
Vdávala jsem se v osmnácti. Tak to bylo zvykem. Dívky, které v té době měly více než pětadvacet let, a zůstaly svobodné, byly považovány za staré panny. Tehdy to tak prostě bylo. Můj nastávající byl vysoký, modrooký a světlovlasý muž, který se líbil nejen mně, ale i všem mým kamarádkám. Byla to velká láska, která vyústila do manželského slibu. Jako novomanželé jsme začali bydlet u manželových r
2 minuty čtení
Ženil jsem se z lásky. Po letech se ale z milé a krásné princezny vyklubala hádavá čarodějnice, která se nestydí zatahovat do našich sporů děti. Svou ženu jsem si brát nemusel. Dcera se nám narodila až dva roky po svatbě. Po ní přišel na svět syn. Po dvanácti letech se nám pak narodil ještě syn Tomáš. Mohli bychom tedy být šťastná rodina. Když jsem svou ženu poznal, byla to skromná a milá holka
3 minuty čtení
V šestnácti je člověk zranitelný. Také má mnoho tajemství a lásek. Moje snacha to nechápe. Mám strach, že Karolína v nás ztratí důvěru. Moje snacha Vilma je bezcitná, nemá kousek empatie. Má jediné dítě, Karolínku a odmalička na ni byla přísná, až se jí Karolínka bála. Snažila jsem se v rámci možností zasahovat, a dělat to přitom diplomaticky, abych snachu nedráždila. Jenže přišla puberta a to
5 minut čtení
S dcerou nemáme moc dobré vztahy. Vyčítala jsem jí, že plně nerozvinula svůj potenciál, a ona se mi za to odvděčila tím, že si za mě našla náhradu. Moje Miluška byla už od mala ve všem moc šikovná. Vynikala ve sportu, věnovala se hudbě i kreslení a ve škole jí šly jazyky. Byla ale podle mě tak trochu flink, který si neváží svých talentů. Co by někdo dal třeba jen za jeden z těch, které má ona.
3 minuty čtení
Provdala jsem se za mladíčka, kterého jsem málo znala. Jeho otec pil a záhy jsem pochopila, že se alkoholismus dost často dědí. Vdávala jsem se, protože jsem musela, tehdy, za našich mladých let, to byl bohužel častý jev. Zpravidla se vzali dva mladí, nezralí, nezkušení lidé, kteří by správně měli ještě dlouho manželství raději odkládat. Jenomže děcko bylo na cestě, a tak se letělo na radnici.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Geneviève de Gaulle: Neteř generála přežila koncentrák díky Himmlerovým pletichám
historyplus.cz
Geneviève de Gaulle: Neteř generála přežila koncentrák díky Himmlerovým pletichám
Početná skupina vězeňkyň přijíždí v únoru 1944 do koncentračního tábora Ravensbrück v severním Německu. Čeká je zde nejen tvrdá dřina, ale také příšerné životní podmínky. Mezi nově příchozími vězeňkyněmi je i Geneviève de Gaulle (1920–2002), dcera francouzského generálního konzula v Ženevě Xaviera de Gaulla (1887–1955) a neteř generála Charlese de Gaulla (1890–1970). Tato členka francouzského
Potopa světa: Čeká nás již brzy nová apokalypsa?
enigmaplus.cz
Potopa světa: Čeká nás již brzy nová apokalypsa?
Lidstvo je prý v posledních letech čím dál víc zkaženější a nebesům s námi už údajně dochází trpělivost. Proto možná již brzy znovu dojde k potopě světa. Je nutné začít se připravovat na nejhorší? „K
Připravila Solaříkovou o lásku mladší sokyně?
nasehvezdy.cz
Připravila Solaříkovou o lásku mladší sokyně?
Má smůlu? Nějaký čas to vypadalo, že ambiciózní šéfredaktorka ze seriálu Bratři a sestry Patricie Solaříková (37) si tak trochu myslí na návrat ke svému bývalému manželovi, dramaturgovi Tiboru Pagáčov
Ochrana nové generace Shiseido Expert Sun Protector Sensitive
iluxus.cz
Ochrana nové generace Shiseido Expert Sun Protector Sensitive
Moderní sluneční péče dnes stojí na schopnosti chránit i tu nejcitlivější pokožku. Shiseido Expert Sun Protector Lotion Sensitive SPF50+ vychází z více než století výzkumu a reaguje na fakt, že až 71
Dítě je naším největším darem
skutecnepribehy.cz
Dítě je naším největším darem
Vdávala jsem se v osmnácti. Tak to bylo zvykem. Dívky, které v té době měly více než pětadvacet let, a zůstaly svobodné, byly považovány za staré panny. Tehdy to tak prostě bylo. Můj nastávající byl vysoký, modrooký a světlovlasý muž, který se líbil nejen mně, ale i všem mým kamarádkám. Byla to velká láska, která vyústila do manželského slibu. Jako
Potenciál Saturnova souputníka: Jaká tajemství skrývá ledový měsíc Enceladus?
21stoleti.cz
Potenciál Saturnova souputníka: Jaká tajemství skrývá ledový měsíc Enceladus?
Tohle vesmírné těleso nevypadá jako místo ideální pro život. Pokrývá ho masivní ledová krusta, ovšem pod ní se nachází oceán, kde není nouze o organické sloučeniny. Záhadný ledový měsíc přitom skrývá
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
rezidenceonline.cz
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
Pokud váš trávník po zimě připomíná spíš flekatý koberec než lákavý zelený porost, není to náhoda. Jaro vždy nemilosrdně odhalí místa, kde plevel využil náskok, který získal ještě před začátkem sezóny. Dobrou zprávou je, že právě teď máte šanci změnit pravidla hry. Když půda volá o pomoc Důvod, proč se plevele na jaře chovají životaschopněji
HRNČÍŘSKÉ SLAVNOSTI V NELAHOZEVSI.
epochanacestach.cz
HRNČÍŘSKÉ SLAVNOSTI V NELAHOZEVSI.
Zámek Nelahozeves ožije o víkendu 25. až 26. dubna Hrnčířskými slavnostmi, které každoročně přitahují tisíce návštěvníků a patří mezi největší akce svého druhu ve Středočeském kraji. Areál renesančního zámku se na jeden víkend promění v živou přehlídku tradičních řemesel, kde se propojuje historie, řemeslná zručnost i zábavný program pro celou rodinu. Otevřeno bude také v
Velký požár Londýna zastaví šíření moru
epochaplus.cz
Velký požár Londýna zastaví šíření moru
Je časné ráno 2. září 1666 a Londýn ještě spí. V úzké uličce Pudding Lane ale doutná pec královského pekaře. O pár hodin později už hoří celé město. Oheň, který trvá čtyři dny, od 2. do 5. září 1666, někdy se uvádí ještě o den déle, nejenom zničí tisíce domů, ale možná i zastaví jednu
Pomazánka s nivou a tvarohem
tisicereceptu.cz
Pomazánka s nivou a tvarohem
Skvělá večeře, která výtečně funguje se skleničkou piva. Suroviny na 4 porce 4 dkg másla 15 dkg měkkého tvarohu nebo žervé 75 g nivy nebo jiného sýra s modrou plísní 1 lžíce polotučného mléka
Po pořádné bouři vysvitlo slunce
nejsemsama.cz
Po pořádné bouři vysvitlo slunce
Někdy se členové rodiny na sebe roky usmívají a předstírají, že je všechno v pořádku. Dokud nepřijde večer, kdy všechno praskne. Přesně tak skončila jedna naše oslava. Večírky u nás vždy vypadaly podobně. Hodně jídla, hodně smíchu a také trocha nervozity, která se vznášela ve vzduchu, i když se o ní nemluvilo. Moje dcera Petra slavila čtyřicáté narozeniny a rozhodla se, že
Kámen čarodějnice z anglického Essexu: Chrání obyvatele před černou magií?
epochalnisvet.cz
Kámen čarodějnice z anglického Essexu: Chrání obyvatele před černou magií?
V anglickém Essexu stojí záhadný kámen, který podle místních chrání vesnici před návratem zlého ducha. Legenda praví, že pod ním leží čarodějnice popravená před čtyřmi stoletími. Když Američané za druhé světové války kámen odstranili, místní trvali na tom, aby byl kámen okamžitě vrácen. Šlo o skutečné prokletí?   Na křižovatce u vesnice Great Leighs v