Tajil mi svůj druhý život

Total
47
Shares

Jak je možné, že žijete dlouhá léta s člověkem a přesto nakonec zjistíte, že ho vlastně vůbec neznáte. Pravda mě zaskočila, ale neporazila.

K naší chalupě právě přijíždí auto. Zastavuje na cestě u branky. Ihned z něj vyskakuje malý, roztomilý chlapeček. A pak také mladá maminka a Jiří. Vidím ho poprvé v životě. Jak by také ne, když jsem se o jeho existenci dozvěděla naprostou náhodou teprve před necelým měsícem.

Spokojené manželství

S Josefem žije spolu přes třicet let. V takovém obyčejném, klidném manželství. Máme odrostlé tři děti. Nejmladší syn ještě studuje. Můj manžel byl vždy takový nenápadný, tichý člověk. Vyhovovalo mi to. Nikdy jsme neřešili zbytečné hádky a výbuchy emocí. Jenže, jak se říká, tichá voda břehy mele. A tak jednoho dne tajemství vyšlo najevo.

Podivný telefonát

Nechtěně jsem vyslechla hovor, kdy si můj manžel telefonoval s nějakým dítětem a říkal mu, že on, děda, přijde v neděli. Jaký děda? My přece ještě žádná vnoučata neměli. Rovnou jsem se proto manžela zeptala. Chvíli se tvářil rozpačitě, jenže já byla vytrvalá a chtěla jsem znát pravdu. Nakonec mi ji tedy řekl. Tehdy, kdy se nám měla narodit naše druhá dcera, měl úlet se svou tehdejší kolegyní v práci. Od té doby má syna Jiřího a nyní i malého vnoučka Jiříčka.

Jedno ale nepochopím

Samozřejmě jsem byla v šoku. Věřila jsem, že šlo o velmi krátký úlet, který však nezůstal bez následků. Ocenila jsem, že se manžel na své nemanželské dítě nevykašlal a vystupoval vůči němu vždy jako otec. Co ale naprosto nedokážu pochopit, jak mohl celou dobu žít dvojí život a vlastně mi denně lhát. S tím, že mám nevlastního, docela milého syna a roztomilého vnoučka se klidně smířím. S tím, že mi o tom manžel nikdy neřekl se ale budu vyrovnávat hodně dlouho.

Martina P. (59), Karlovy Vary

Také se vám může líbit

Tchyně na zabití

Psala se raná devadesátá léta a mně se všechno dařilo. S Patrikem jsme plánovali společné bydlení a co se kariéry týká, nabídla mi velká zahraniční firma mimořádně zajímavou práci. Její…
Zobrazit

Zakázaná láska

„Pro krásu se musí trpět,“ říkali mi doma. Já jsem ale pochopila, že pro lásku se trápíme daleko víc. Byla jsem vychovávána maminkou a tetou. V naší rodině nebyli muži.…
Zobrazit