SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Kéž by byla šťastná i dcera!
Kéž by byla šťastná i dcera!

Za své manželství jsem velice vděčná. Bohužel to samé nemohu říct o vztahu mé jediné dcery. Toho chlapa nám byl čert dlužen.

Bára už má zase oči rudé od pláče. A přestože, mi tvrdí, že se nic neděje. Mně ani manželovi nemusí nic vykládat. Moc dobře víme, jak se trápí. Nechce nás tím zatěžovat, ale nemůžeme přece zůstat lhostejní k jejímu neštěstí.

Někdy si dokonce cítím trochu provinile, že u nás doma je pohoda, zatímco dcera se trápí.

Nebylo to na první pohled

Svého milovaného muže jsem potkala naprosto náhodou. Jela jsem k rodičům. Bydlela jsem tehdy nakoleji ve městě. Ujel mi ale autobus. A já zůstala bezradně stát na zastávce. Tak, co teď? Najednou u zastávky přibrzdilo auto. „Slečno, čekáte na autobus?

reklama

Ten ale už odjel. Nepotřebujete někam zavést?“ Trochu mě to vyděsilo. Nejezdila jsem nikdy stopem, ale neměla jsem vlastně na vybranou. Řekla jsem tedy, kam jedu, a nasedla na sedadlo vedle řidiče.

Přiznám se, měla jsem takový strach, že jsem se na řidiče ani nepodívala. Jen jsem věděla, že je to mladý muž. Do řeči mi ale také nebylo, a tak jsme oba jsme mlčeli jako zařezaní. Po dvaceti minutách jsme byli na místě. Poděkovala jsem a rozloučila se.

Nevzdal to

Jak se mi později manžel přiznal, když jsem tehdy vystoupila z vozu a zmizela mezi domky, začal si hrozně nadávat. Přišla jsem mu prý sympatická a on se mě ani nezeptal na jméno, ani si nedomluvil nějaké další setkání.

Od té doby prý projížděl kolem té autobusové zastávky denně. A nepřestal, dokud nebyl úspěšný.

Už jsem se nebála

Čekala jsem opět na autobus, když mě náhle oslovil pohledný mladík. Byl celý nervózní, ale jeho pohled byl upřimný. Hned mi nedošlo, že jde o toho řidiče, co mě před časem svezl k rodičům. Tehdy jsem se na něj přece vůbec nepodívala. Ale byl to on.

reklama

Příjemný, sympatický a dokonce docela vtipný. Nechala jsem tehdy ujet autobus a k rodičům jsem cestovala s Tondou. Tak se ten pan řidič jmenoval.

Láska na celý život

Začali jsme spolu chodit. Náš vztah nebyl sice takový, jak se ukazuje v romantických filmech, a jak jsem si kdysi vysnila já, ale i tak byl krásný. Poznávali jsme sami sebe jeden druhého a bylo ty dny plné objevování.

Zjistili jsme nakonec, že už jeden bez druhého nechceme žít a slíbili si lásku až do smrti, před oltářem. Když se nám narodila krásná dcera, byli jsme skutečně šťastní. Baruška byla naše sluníčko, které nám dělalo radost až do dospělosti.

Každý byl pro ni nudný

Bára je opravdu dost atraktivní žena. Nebylo proto divu, že se kolem ní, od určitého věku, neustále točilo mnoho nápadníků. Postupem času jsme si s manželem všimli, že ti, seriozní, slušní chlapci, nemají u naší dcery šanci.

reklama

Měla raději rebely, tak trochu darebáky. Protože u nás doma vždy panovala otevřená atmosféra, kdy jsme si říkali věci na rovinu, snažili jsme se také Báře vysvětlit, že její výběr není pro dlouhodobý vztah, vhodný. Jen se usmála, prý zatím nehledá ženicha.

A s těmi kluky, které si ona vybírá, je větší zábava. Trochu nás to uklidnilo. Přece léta vyrůstala v prostředí plném štěstí a láskyplných vztahů, má tedy dobrý vzor pro život.

Zaskočilo nás to

Když nám Bára představila Kamila, jako svou vážnou známost, dost nás to zaskočilo. Od prvního okamžiku se nám nelíbil. Ani jednou se nedokázal nikomu z nás podívat zpříma do očí.

Snažil se působit velice sebevědomě, ale , jak se i později ukázalo, jeho sebevědomí bylo naopak velmi malé. Proto si musel neustále něco dokazovat. Těžko jsme s mužem chápali, jak si tyto dvě zcela odlišné osoby dokážou rozumět, co společného mají. Nezbývalo nám ale nic jiného, než dceřinu volbu tolerovat.

Jako táta mile překvapil

Baruška se vdávala v pátém měsíci těhotenství. Nejsem žádný puritán, ale přišlo mi to jako špatné znamení. Kubík byl náš první vnouček a my s Tondou si to pořádně užívali.

Musím říct, že v té době jsem Kamilovi odpustila mnohé a v duchu se mu za své negativní hodnocení omluvila. Jako táta byl totiž naprosto skvělý. A když pak přišla na svět Eliška, staral se o obě děti s láskou. Bohužel toto krásné rodinné štěstí nevydrželo dceři příliš dlouho.

Začal se zřejmě nudit

Bylo to na čtvrté výročí svatby, kdy k nám domu na slavnostní oběd přišla Baruška sama s dětmi. Omluvila Kamila, že je mu prý velice špatně, moc ho to mrzí. Jenže mě ani manžela neobalamutila. Vždy jsme na své dceři poznali, když lže.

Ona totiž ani lhát moc neumí. Oslavu jsme nechtěli zkazit, ale později jsem se snažila z dcery dozvědět, co se děje. Marně. Narazila jsem na velkou zeď mlčení. Situace se ale stále častěji opakovala.

Konečně nám řekla pravdu

Nakonec jsme se dozvěděli od dcery, jak se věci mají. Z Kamila se vyklubal neuvěřitelný záletník. Když mu na to přišla dcera poprvé, slíbil, že už se to nebude opakovat a ona mu uvěřila a odpustila. Jenže notorický nevěrník prostě svůj slib nikdy nedrží.

Děti ale tatínka moc milují a dcera nechce jejich tátu vyhodit z domu. I když by na to měla plné právo. Jsem z toho už opravdu zoufalá. Chápu dceřiny obavy. Ale nejde tu přece jen o děti, ale také o Báru. O její další život.

Je přece mladá a má právo žít šťastně a spokojeně s hodným mužem. Tak jako já a Tonda.

Zdena D. (58), Opava

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
6.2.2023
Táta ovdověl v pětapadesáti letech, mamka podlehla vážné nemoci. Štěstí bylo, že otec ještě chodil do práce a měl nás ‒ mě a mého přítele Štěpána, snažili jsme se ho držet nad vodou. Otec od smrti mámy nikam nechodil, znal jenom cestu do práce a domů. Stal se z něho morous. Přestal slavit své narozeniny, svátky, prý to pro něho už nemá smysl. Když toto trvalo asi čtyři roky, s přítelem jsme mu
4.2.2023
O tom, že by nás mohlo být na tátovo dědictví víc, jsme neměli ani tušení. Najednou se ale zjevil cizí člověk, který tvrdil, že je náš bratr... Bylo to jako ze špatného filmu. Prožijete něco zlého, myslím tím smrt tatínka – a najednou se stane ještě něco dalšího, co vás dorazí. Nevěřila jsem vlastním uším, když na nás máma tu zprávu vyhrkla. Táta měl nemanželské dítě? Koukla jsem na sestru, jak
3.2.2023
Nikdy by mě nenapadlo, že naši rodinu může něco rozházet. Zapomněla jsem ale, že závist dokáže být nekonečná. Znovu trpělivě čekám a nechávám vyzvánět telefon. Jenže můj starší bráška, který byl vždy mou oporou a mým ochráncem, se mnou nemluví. Hlavní vinu na našem rozkolu nese jeho chamtivá manželka. A dědictví, které mi byl čert dlužen. Vědět to, tak vše odmítnu. Stále spolu Mezi mnou,
30.1.2023
Náhrdelník mé tety v sobě skrýval tajemství nešťastné lásky. Když jsem ho tehdy nesla do klenotnictví, netušila jsem, že tím nechám spravit nejen starý šperk, ale také dvě zlomená srdce. Moje teta měla náhrdelník, který se mi moc líbil. Bylo na něm umělecky provedené písmeno „M“, protože teta se jmenovala Miluše. Jednou, když jsem si jako holka s náhrdelníkem hrála, teta mi ho beze slov vzala a
26.1.2023
Pokud už nemají rozum zralí lidé s životními zkušenostmi, musí ho mít alespoň jejich děti. Naši potomci nás o tom přesvědčili v praxi! Důvodem mého rozvodu s manželem, ke kterému došlo po dvaceti letech od svatby, nebyla ani nevěra, ani to, že by Michal pil nebo byl agresivní. Ani s penězi jsme problém neměli. Přestali jsme si ale rozumět. Tak se rozvedeme! Najednou jsme si oba připadali
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čokoládové palačinky
tisicereceptu.cz
Čokoládové palačinky
Překvapte svůj protějšek neobyčejným dezertem skvělé chuti. Ingredience 50 g hořké čokolády v malých kouscích 200 ml mléka 120 ml smetany 30 ml kakaového prášku 115 g hladké mouky 2 vejce
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
iluxus.cz
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
Montblanc vybírá ty nejkrásnější valentýnské dárky, které jsou láskyplně zabalené do ručně psaných slov přímo od srdce. Bílá dárková krabička jako prázdné plátno, neodolatelná výzva k tomu, aby se
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
epochanacestach.cz
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
Po třech letech se v sobotu 11. února 2023 vrátí do Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm masopustní veselí a zavoní řeznické speciality. „Návštěvníci se mohou těšit na masopustní obchůzky z va
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
nasehvezdy.cz
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
Ještě před časem se zdálo, že je Beáta Kaňoková (33) šťastně zamilovaná. Loni v listopadu poprvé oficiálně vyvedla do společnosti svého nového přítele Tomáše. „Jsme spolu čerstvě,“ prozradila tehdy
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
epochalnisvet.cz
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
Jeden je od naší domovské planety vzdálený zhruba 630 milionů kilometrů, ten druhý dvakrát tolik Přesto představují světy, které by se dali kolonizovat. NASA hodlá prozkoumat potenciál dvou vzdálen
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
enigmaplus.cz
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
Blíží se Vánoce roku 1962 a na Velšské univerzitě v Newportu konečně začínají prázdniny. Studenti se rozjíždějí do svých domovů a koleje jsou po dlouhé době opuštěny .   [gallery ids="116
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
skutecnepribehy.cz
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
Ošetřující lékař nás ujistil, že to dobře dopadne. Udělají všechno, co je v jejich silách. Drama mělo šťastnější konec, než jsem doufala. Není nic horšího, než když onemocní dítě. Představit si to umí jen ten, kdo to skutečně prožil. A kdo to prožije a přežije, pak už se netrápí ani nerozčiluje kvůli maličkostem. Je šťastný, když se ráno
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
epochaplus.cz
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
Tenhle večírek lepší newyorské společnosti je jako vždy plný drahého alkoholu a drog, lehkých holek, ale také nabubřelých gest. Jenže tentokrát na něm nechybí ani útok nožem, který málem zničí kariéru
Slané rohlíčky
tisicereceptu.cz
Slané rohlíčky
Chutnají také samotné, ale můžete si je upéct i jako přílohu. Ingredience 400 g hladké mouky 250 ml vlažné vody 50 ml oleje lžička cukru lžička soli 25 g droždí Postup Vše dáme do mix
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
nasehvezdy.cz
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
Zdálo se, že rozchod zpěvačky Shakiry (46) s fotbalistou Gerardem Piquém (36) proběhne v klidu, jenže ani čas rány nezahojil. Kolem jejich rozchodu proběhla řada spekulací, z nichž jednou byla i ta
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
21stoleti.cz
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
V úterý 7. února 2023 publikoval americký úřad NASA jako prestižní Astronomický snímek dne fotografii s názvem „A Comet and Two Dippers“ (Kometa a dva vozy), jehož autorem je Petr Horálek z Fyzikálníh