Domů     Vášeň z našeho vztahu nevyprchala
Vášeň z našeho vztahu nevyprchala

Každý člověk touží po nějaké jistotě. V oblasti vztahů jsem tu svoji měla a vždycky mít budu v Dominikovi, mém manželovi.

Potkali jsme se před třiceti lety a už od první chvíle jsme oba věděli, že k sobě jednou budeme patřit. Cítila jsem to tak já a cítil to tak i on.

Byla to tak silná láska na první pohled, že jsme si ji vlastně ani nemuseli vyjadřovat slovy – naše oči mluvily úplně jasně.

Poklidné manželství

Čtyři měsíce chození nám pak bohatě stačily na to, abychom naplánovali svatbu. Rok poté se nám narodila dcera a dva roky po ní ještě i syn. Neměli jsme žádné problémy: vztahové, pracovní, finanční. Náš život plynul spokojeně, klidně a nerušeně. Možná až moc klidně, jak jsem si jednoho dne uvědomila.

Romantické začátky

Byl to jeden z těch dnů, kdy se člověk ohlíží do minulosti a rekapituluje. Vzpomínala jsem na různé příhody z doby začátku našeho vztahu s Dominikem. Například naše první milování.

Dominika jsem tenkrát musela přimět k iniciativě já, byl příliš slušný a nesmělý. Jeli jsme na dvoudenní výlet a měla to být vlastně naše první společná noc. Znali jsme se tehdy jen tři týdny, což zahrnovalo několik setkání, procházek, večeří a pár polibků.

Už tehdy mi bylo jasné, že z nás dvou jsem v intimní oblasti zřejmě já ta zkušenější.

První milování

Nocleh jsme měli zajištěný v jednom malém rodinném hotelu. Až na místě jsme zjistili, že postele jsou oddělené – každá v jednom rohu. Zprvu to vypadalo, že takhle vše i skončí:

já budu spát na jedné posteli, Dominik na druhé, jako kamarádi a ne jako pár, který chce něco víc. Pochopila jsem, že to bude na mně. Odešla jsem do koupelny, abych se umyla. Zpátky do pokoje jsem vstoupila nahá a zamířila přímo k Dominikovi.

Vlastně jsem si bez řečí vzala vše, po čem jsem toužila – a můj budoucí manžel se ani trochu nebránil. Později prohlásil, že to pro něj byl nejkrásnější zážitek jeho života.

Každodenní stereotyp

Od té doby jsme se milovali samozřejmě už mnohokrát, že to ani nedokážu spočítat, avšak city i vášeň otupil hrot času. To nadšení, které tehdy Dominik projevoval, jako by se utopilo v proudu dnů, týdnů a roků.

Ano, byli jsme spokojení a dá se říct, že i šťastní. Stesk po předmanželské romantice mě ale občas dost silně trápil. Připadalo mi, že Dominik bere už vše jako samozřejmost.

Ptala jsem se ho občas, jestli se mu ještě líbím – nyní, když mě zná tak dlouho a máme spolu děti. Odpovídal, že ano a někdy se té otázce i divil, takže jsem všechno raději obrátila v nějakou legraci.

Uvnitř jsem však cítila, že bych chtěla slyšet a prožít něco jiného, silnějšího.

Vymyslela jsem plán

Stále častěji jsem si uvědomovala, jak jsme se chovali kdysi, za svobodna a do jakého stereotypu jsme upadli patnáct let po svatbě. Rozhodla jsem se proto, že svého manžela překvapím, a tak jsem vymyslela výlet.

Naplánovala jsem, že se vrátíme zpátky do minulosti, do místa, kde jsme se poprvé milovali a že ho zase svedu jako tenkrát!

Návrat do minulosti

Ten hotel, jak jsem si zjistila, tam ještě stál. Vše jsem zarezervovala a s rodiči jsem se domluvila, že nám pohlídají děti.

Dominikovi jsem o tom výletu řekla až na poslední možnou chvíli – dva dny před víkendem, který měl být plný krásných vzpomínek uvedených znovu do praxe.

Bála jsem se, že se třeba bude bránit a můj nápad označí za bláznivý, ale přijal ho, i když ne s takovým nadšením, jaké bych si představovala. Souhlasil dokonce s tím, že se budeme chovat stejně jako tehdy před lety: tedy on nesměle a já svůdně a aktivně.

Pocítila jsem vlnu štěstí

Podařilo se nám to celkem uspokojivě. Neubránila jsem se však vědomí, že je to všechno stejně jen hra a my dva jsme už jiní než tenkrát. Když jsme pak usínali vedle sebe, svěřila jsem se manželovi se svými obavami, že se mu přestávám líbit.

Řekl mi, že jsem romantický blázínek, a že když spolu mají dva lidé být napořád, neznamená to, že zůstanou stále stejní. Manželství je i o tom, přijímat změny toho druhého: tělesné i citové.

Dodal, že mě má rád takovou, jaká jsem, a přijme mě vždycky takovou, jaká právě budu, protože se mnou spojil svůj život. Do spánku jsem upadla s úsměvem na tváři a v Dominikově náruči. Cítila jsem se konečně zase skutečně šťastná a milovaná.

Další krásná vzpomínka

Když jsem se druhý den ráno probudila, svítilo za oknem hotelového pokoje sluníčko a já si v duchu říkala, že i na tenhle opakovaný zážitek, který nás zase stmelil, budeme jednou společně vzpomínat. Za pět, za deset, za patnáct let.

Miroslava L. (51), severní Čechy

Související články
19.7.2024
S Václavem jsme se seznámili, když jsem pracovala jako servírka v hospodě. Václav tu sedával málem každý den. Kdyby mi tehdy někdo řekl: toho si jednou vezmeš za muže, zaťukám si na čelo. Vypadal jako ztracená existence. Vůbec jsem si ho tehdy nevšímala, jen jsem mu nosila jedno pivo za druhým. Často seděl v tmavém koutě úplně sám, jindy s kamarády podobného ražení. Šikovná jako poleno By
19.7.2024
Seznámili jsme se u táboráku. Praskalo dřevo, svítily hvězdy a on tak krásně zpíval. Až jsem si musela otřít slzy. Vzpomněla jsem si na den našeho seznámení, který se podobal tomuhle večeru. Šly jsme s kamarádkou podél řeky, večer byl krásný jako ze sna, a my uslyšely ten hlas. Mířily jsme za ním jako zhypnotizované. Můj idol seděl u táboráku s partou přátel. Když uviděli, jak stojíme a zírá
17.7.2024
Byla to láska z pionýrského tábora. Jardovi bylo devatenáct let a dělal vedoucího malým klukům. Byli z něj úplně paf a já taky. Zamilovala jsem se do něj na pionýrském táboře. Všechny holky to věděly, protože neumím udržet tajemství, všechno na sebe vykecám. Jsem odjakživa taková, máma byla to samé v bledě modrém. Byla jsem v oddíle nejstarších, patnáctiletých holek. Jardovi bylo devatenáct a d
14.7.2024
Věřím tomu, že pokud jsou si dva lidé souzeni, cestu k sobě si v životě nějak najdou. Jenom to někdy trvá opravdu hodně dlouho! Setkání, k němuž došlo po tolika letech v naší městské nemocnici, pro mě bylo velkým překvapením. Byla jsem tam tehdy za nemocnou sestrou a její stav mě docela trápil. Kráčela jsem zamyšlená po nemocniční chodbě, když jsem nechtěně vrazila do muže, který šel naproti. Z
13.7.2024
V manželství se Zdeňkem jsem prožila situaci, o které jsem si vůbec nedovedla představit, že by někdy mohla přijít. Průběh mého vztahu se Zdeňkem, mým manželem, byl asi takový, jaký bývá ve většině dlouhodobých partnerství. Poznali jsme se, když nám oběma bylo něco málo přes dvacet pět let. Nějakou dobu jsme se jen tak vídali, pak jsme spolu začali bydlet a po třech letech vztahu jsme se vzali
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,