Domů     Ve vztahu už neřeším hlouposti
Ve vztahu už neřeším hlouposti

Když jsem se rozvedla, zůstala jsem sama s dvouletým synem. Bylo to dost složité, řešila jsem finanční problémy a široko daleko nikdo, komu bych se svěřila nebo kdo by mě podržel.

Změnilo se to až po roce, kdy jsem si našla práci, a do mého života vstoupil nový muž. Pomáhal mi se synem i okolo domu, který mi naši odkázali.

Po šestiměsíční známosti se ke mně přítel Milan nastěhoval a vše začalo skřípat, najednou už to nebyla ta krásná pohádka. Často chodil do hospody, heren a barů, a já zjišťovala, že dost pije.

Dlouhou dobu jsem to tolerovala, snažila jsem se vše přehlížet, ale po několika týdnech mi došla trpělivost a řekla jsem mu, že takhle to už dál nejde. Omluvil se, slíbil, že se to už nebude opakovat a já mu uvěřila.

Jen vysedával po barech

Po delší době přišla rána z čistého nebe. Milan, místo toho, aby chodil do práce, vysedával po barech nebo doma. „Takhle to dál nejde! Já ze svého platu neuživím tři lidi a navíc propiješ plno peněz,“ nadávala jsem. Nebylo to však nic platné, Milan se zajímal jen o své kamarády a alkohol.

Prodával moje věci

Uběhly tři měsíce a já musela na týden do nemocnice. Po příchodu domů opět uhodilo – chyběly veškeré zlaté šperky. Zeptala jsem se Milana, ale on se tvářil, že o ničem neví a byl uražený, co že mě to vůbec napadlo.

Nechala jsem to být a začala znovu chodit do práce, abych vydělala peníze na poplatky a na jídlo. Také se blížily Vánoce. Den před Mikulášem jsem dorazila domů, kde na mě čekalo šílené překvapení. V kuchyni chyběla mikrovlnka, v obýváku televize a video.

Milan přišel opět v noci v podivném stavu a já na něho vyjela: „Můžeš mi říct, kde jsou všechny ty věci?“ S klidným hlasem mi odpověděl. „V zastavárně. Potřeboval jsem prachy, dlužil jsem kámošovi.“ A tak to bylo pořád dokola.

Rozhodla jsem se vztah ukončit

Po Vánocích na mě čekala další jobovka – dozvěděla jsem se, že Milan je nejen alkoholik, ale také, že bere drogy. Tak tam mizely všechny naše peníze! Konečně mi všechno došlo.

Co mě to potkalo, já jsem ale káča, proč jsem si s ním něco začínala, běželo mi hlavou. Bylo to nepopsatelně hrozné období, bála jsem se každého následujícího dne, toho co bude, co udělá. Byla jsem unavená, zoufalá, vystrašená.

Nevěděla jsem, co dál, dokonce jsem se nemohla nikomu ani svěřit, jak moc jsem se za to styděla. Chtěla jsem mu stále pomoci, ale jak? Sama jsem měla malého syna, kterého jsem nemohla, ani nechtěla, zanedbávat kvůli alkoholikovi. Byla jsem rozhodnutá říct mu, že je konec, ať odejde, protože mě ničí.

Alkohol ho málem zabil

Toho večera jsem byla opravdu odhodlaná mu všechno povědět, tak jsem čekala dlouho do noci, než přijde z nějakého tahu. Neskutečně jsem se bála jeho reakce, nikdy na mě nesáhl, ale týral mě psychicky, což bylo daleko horší. Náhle se ozvalo bouchnutí dveří.

Milan se svalil do křesla a okamžitě usnul. Po půl hodině jsem sebrala všechnu odvahu a šla ho vzbudit. Místo proslovu jsem však volala záchranku – lékař jen řekl, že pokud bych nezavolala, rána by se nedožil.

V nemocnici si poležel několik dní, ve kterých jsem si já uvědomila, jak je nám doma bez něho dobře. Byl tam božský klid a já měla zase najednou chuť žít.

Stále jsem měla strach

Po návratu jsem Milana postavila před hotovou věc. „Chci, abys odešel. Nic ti nedlužím. Co dlužíš ty mně, neřeš, jen odejdi.“ Milan se mlčky zvedl a začal si balit věci. Myslím, že ta rána, jak mi spadl obrovský balvan ze srdce, byla slyšet hodně daleko.

Odešel, já za ním zamkla a okamžitě se mi vrátila dobrá nálada. Večer jsem však ulehala do postele se smíšenými pocity. Najednou mi došlo, že mám stále ještě strach, že se vrátí a něco zlého nám udělá. Takové podobné myšlenky mě napadaly a vkrádaly se i do snů. Vytratily se až zhruba po dvou měsících.

Konečně muž, na kterého je spolehnutí

Po hrozně dlouhé době jsem se zase cítila klidná a šťastná. Najednou nám zbývaly peníze, za které jsme jezdili se synem na výlety a sem tam si i něco koupili. Na muže jsem neměla ani pomyšlení, tři roky trápení stačily.

Tak nějak se ale stalo, že po roce se v mém životě objevil muž, který mě stále někam zval. Já dlouho odolávala, ale nakonec se nechala zlomit.

Dnes jsem tomu ráda, není to nijak výjimečný ani dokonalý muž, má své chyby, ostatně jako každý jiný, ale nepije, má mě rád a je čestný a spolehlivý. Chodí do práce a dokáže zajistit rodinu. Mého syna přijal za svého a vždy se o něj dokázal postarat.

Proto, když dnes poslouchám své kamarádky, které si stěžují na své muže a malichernosti, musím se v duchu jen smát nad tím, že jim tak moc vadí takové prkotiny. Nad těmi já dnes už jen mávám rukou.

Mám milující rodinu

Teď už to bude deset let, co jsme s Jakubem spolu. Ze syna je už středoškolák, který nám dělá jen samé radosti, a k tomu máme doma ještě pětiletou holčičku, která půjde příští rok do školy. Cítím se šťastná, milovaná a doufám, že to potrvá ještě hodně dlouho.

Irena H. (45), severní Morava

reklama
Související články
8.12.2023
Prožila jsem kus života s mužem, do kterého jsem se zamilovala už v mládí. Podzim života trávím ale s jeho bratrem. Bratry Marka a Leoše znala v mém dětství celá škola. Já jsem nebyla výjimkou, i když Marek chodil o třídu výš, a starší Leoš dokonce o dvě třídy. Neustále na sebe nějak upozorňovali. Mohli jste se vsadit, že když se stal nějaký průšvih, byl u toho jeden z bratrů nebo spíše oba dva
7.12.2023
Toník se mi líbil už na základní škole. Ale bylo to marné, oženil se s dívkou z města. Zbyly mi jen oči pro pláč. Osud mi dal ale šanci... Stále častěji jsem chodila k oknu a koukala ven. Cesta, která se vinula od lesa loukami až k naší polosamotě, byla prázdná jako popůlnoční nádraží. Zmocňovalo se mě zoufalství. Tolik jsem ho chtěla vidět. Přitom na svatou Barboru se u nás pokaždé objevil s k
4.12.2023
Byla jsem dvacet let sama a neměla jsem už v plánu hledat další chlapy. Osud ale chtěl něco jiného. A já potkala Jardu, dávnou lásku. Když mi bylo necelých padesát let, stala jsem se babičkou na plný úvazek a zároveň přišla o manžela. Časem jsem si zvykla na to, že lásku už prožívám jen skrz červenou knihovnu. Ostatně, ona už to nebyla žádná sláva ani po tolika letech s mým ex. Nikdy bych proto
27.11.2023
Věděli jsme, že jsme pro sebe stvoření. Kdo by však čekal, že nás dožene osud a provalí se nevěra mého otce? Zamilovala jsem se do svého sourozence! S Davidem jsme se znali od plenek. Celý život jsme vyrůstali vedle sebe coby sousedé. Byli jsme nejlepší přátelé na život a na smrt a neudělali bychom bez sebe jediný krok. S Davidem jsme byli stejně staří a stejný den jsme spolu slavili narozeniny
27.11.2023
Chodila jsem s Petrem od střední školy a malovala jsem si, že spolu budeme mít velkolepou svatbu, kupu dětí a budeme žít šťastně až do smrti. Ve druhém ročníku na vysoké se ale něco změnilo. Neměli jsme na sebe tolik času, ale já se utěšovala, že až dostudujeme, bude to lepší. Jenže Petr začal být odtažitý. Byla jsem ve třetím ročníku a intenzivně jsem se připravovala na státnice. S Petrem jsm
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte