SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Ve vztahu už neřeším hlouposti
Ve vztahu už neřeším hlouposti

Když jsem se rozvedla, zůstala jsem sama s dvouletým synem. Bylo to dost složité, řešila jsem finanční problémy a široko daleko nikdo, komu bych se svěřila nebo kdo by mě podržel.

Změnilo se to až po roce, kdy jsem si našla práci, a do mého života vstoupil nový muž. Pomáhal mi se synem i okolo domu, který mi naši odkázali.

Po šestiměsíční známosti se ke mně přítel Milan nastěhoval a vše začalo skřípat, najednou už to nebyla ta krásná pohádka. Často chodil do hospody, heren a barů, a já zjišťovala, že dost pije.

reklama

Dlouhou dobu jsem to tolerovala, snažila jsem se vše přehlížet, ale po několika týdnech mi došla trpělivost a řekla jsem mu, že takhle to už dál nejde. Omluvil se, slíbil, že se to už nebude opakovat a já mu uvěřila.

Jen vysedával po barech

Po delší době přišla rána z čistého nebe. Milan, místo toho, aby chodil do práce, vysedával po barech nebo doma. „Takhle to dál nejde! Já ze svého platu neuživím tři lidi a navíc propiješ plno peněz,“ nadávala jsem. Nebylo to však nic platné, Milan se zajímal jen o své kamarády a alkohol.

Prodával moje věci

Uběhly tři měsíce a já musela na týden do nemocnice. Po příchodu domů opět uhodilo – chyběly veškeré zlaté šperky. Zeptala jsem se Milana, ale on se tvářil, že o ničem neví a byl uražený, co že mě to vůbec napadlo.

reklama

Nechala jsem to být a začala znovu chodit do práce, abych vydělala peníze na poplatky a na jídlo. Také se blížily Vánoce. Den před Mikulášem jsem dorazila domů, kde na mě čekalo šílené překvapení. V kuchyni chyběla mikrovlnka, v obýváku televize a video.

Milan přišel opět v noci v podivném stavu a já na něho vyjela: „Můžeš mi říct, kde jsou všechny ty věci?“ S klidným hlasem mi odpověděl. „V zastavárně. Potřeboval jsem prachy, dlužil jsem kámošovi.“ A tak to bylo pořád dokola.

Rozhodla jsem se vztah ukončit

Po Vánocích na mě čekala další jobovka – dozvěděla jsem se, že Milan je nejen alkoholik, ale také, že bere drogy. Tak tam mizely všechny naše peníze! Konečně mi všechno došlo.

reklama

Co mě to potkalo, já jsem ale káča, proč jsem si s ním něco začínala, běželo mi hlavou. Bylo to nepopsatelně hrozné období, bála jsem se každého následujícího dne, toho co bude, co udělá. Byla jsem unavená, zoufalá, vystrašená.

Nevěděla jsem, co dál, dokonce jsem se nemohla nikomu ani svěřit, jak moc jsem se za to styděla. Chtěla jsem mu stále pomoci, ale jak? Sama jsem měla malého syna, kterého jsem nemohla, ani nechtěla, zanedbávat kvůli alkoholikovi. Byla jsem rozhodnutá říct mu, že je konec, ať odejde, protože mě ničí.

Alkohol ho málem zabil

Toho večera jsem byla opravdu odhodlaná mu všechno povědět, tak jsem čekala dlouho do noci, než přijde z nějakého tahu. Neskutečně jsem se bála jeho reakce, nikdy na mě nesáhl, ale týral mě psychicky, což bylo daleko horší. Náhle se ozvalo bouchnutí dveří.

Milan se svalil do křesla a okamžitě usnul. Po půl hodině jsem sebrala všechnu odvahu a šla ho vzbudit. Místo proslovu jsem však volala záchranku – lékař jen řekl, že pokud bych nezavolala, rána by se nedožil.

V nemocnici si poležel několik dní, ve kterých jsem si já uvědomila, jak je nám doma bez něho dobře. Byl tam božský klid a já měla zase najednou chuť žít.

Stále jsem měla strach

Po návratu jsem Milana postavila před hotovou věc. „Chci, abys odešel. Nic ti nedlužím. Co dlužíš ty mně, neřeš, jen odejdi.“ Milan se mlčky zvedl a začal si balit věci. Myslím, že ta rána, jak mi spadl obrovský balvan ze srdce, byla slyšet hodně daleko.

Odešel, já za ním zamkla a okamžitě se mi vrátila dobrá nálada. Večer jsem však ulehala do postele se smíšenými pocity. Najednou mi došlo, že mám stále ještě strach, že se vrátí a něco zlého nám udělá. Takové podobné myšlenky mě napadaly a vkrádaly se i do snů. Vytratily se až zhruba po dvou měsících.

Konečně muž, na kterého je spolehnutí

Po hrozně dlouhé době jsem se zase cítila klidná a šťastná. Najednou nám zbývaly peníze, za které jsme jezdili se synem na výlety a sem tam si i něco koupili. Na muže jsem neměla ani pomyšlení, tři roky trápení stačily.

Tak nějak se ale stalo, že po roce se v mém životě objevil muž, který mě stále někam zval. Já dlouho odolávala, ale nakonec se nechala zlomit.

Dnes jsem tomu ráda, není to nijak výjimečný ani dokonalý muž, má své chyby, ostatně jako každý jiný, ale nepije, má mě rád a je čestný a spolehlivý. Chodí do práce a dokáže zajistit rodinu. Mého syna přijal za svého a vždy se o něj dokázal postarat.

Proto, když dnes poslouchám své kamarádky, které si stěžují na své muže a malichernosti, musím se v duchu jen smát nad tím, že jim tak moc vadí takové prkotiny. Nad těmi já dnes už jen mávám rukou.

Mám milující rodinu

Teď už to bude deset let, co jsme s Jakubem spolu. Ze syna je už středoškolák, který nám dělá jen samé radosti, a k tomu máme doma ještě pětiletou holčičku, která půjde příští rok do školy. Cítím se šťastná, milovaná a doufám, že to potrvá ještě hodně dlouho.

Irena H. (45), severní Morava

reklama
Související články
20.3.2023
Žila jsem si už svůj poklidný život důchodkyně, když ho pěkně rozvířila neuvěřitelná náhoda. Dnes jsem ráda, že jsem ji tehdy chytla za pačesy. Sedím u svatebního stolu spolu s celou rodinou a dvěma vnoučaty. Řeklo by se, normální svatební hostina, tak o co jde? Já totiž sedím v čele toho stolu a jako čerstvá nevěsta jím společnou lžící polévku se svým manželem. První svatba v životě. Špatné
19.3.2023
Poté, co jsem ovdověla a onemocněla, jsem nedoufala, že mě ještě něco pěkného potká. Pak jsem ale našla muže, který mi vrátil smysl života! Doufám, že můj příběh poslouží vašim čtenářkám jako důkaz o všemocné síle lásky a o tom, že dokud jsme tady na světě, může se stát cokoli. Hlavní je mít pevnou vůli a víru. Vždy nás totiž může potkat krásný a hluboký cit, bez ohledu na stáří. Nic mi nesc
11.3.2023
Když šel syn Honzík do první třídy, nebylo to zrovna jednoduché období. Byla jsem na něho sama, pracovala jsem do úmoru, aby měl všechno. Bláhově jsem se domnívala, že mu fakt, že nejsme úplná rodina, dokážu uspokojivě vynahradit. Naivně jsem si předsevzala, že budu-li pracovat za dva, vydělám dost na to, abychom v ničem netrpěli nedostatkem. Byl to absolutní nesmysl. Dřepěla jsem v kanceláři n
9.3.2023
Poznali jsme se přes seznamku, ze začátku se mi jevil jako slušný muž. Vyklubal se z něj ale podvodník, který vyhledával přes internet osamělé ženy. Proto si tak střežil své soukromí. Od rána jsem byla nervózní a myslela jen na to, jestli bude skutečně tak sympatický, jak se jeví na fotografiích, které mi posílal. Od mého rozvodu s despotickým manželem uplynuly čtyři roky a už jsem moc toužila
6.3.2023
Trvalo mi celou věčnost, než jsem se zamilovala. Až v sedmnácti se mi zalíbil Tomáš, který byl můj pravý opak. Tomáš byl excentrický extrovert, já zase plachý introvert. Ale něco nás k sobě magicky přitahovalo. Když jsme spolu začali v sedmnácti letech chodit, byla to taková téměř dětská láska. Vodili jsme se za ruku, líbali se. Objížděli jsme koncerty, scházeli se s přáteli a bylo nám spolu mo
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce