SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Tajemná cesta vlakem
Tajemná cesta vlakem

Možná, že někde kolem nás existují brány, kterými se dá vstoupit do jiných rozměrů. Záhadný vlak nás odvezl do úplně cizího světa.

Kdykoliv někomu vyprávím, co se mně a mému manželovi Adamovi stalo před deseti lety během cestování po Slovensku, tak mi nevěří nebo si myslí, že si dělám legraci.

Občas někdo suše podotkne, že jsme ten večer možná vypili alkoholu více než je zdrávo, a pak nám už mozek správně nefungoval a fantazie naopak pracovala přes míru.

reklama

My s Adamem ale víme jistě, že jsme ten večer nevypili ani kapku a že jsme skutečně tu nevysvětlitelnou hrůzu prožili na vlastní kůži.

Nevěděli jsme, kam jít dál

Jak už jsem zmínila v úvodu, byli jsme tehdy s mužem na dovolené na Slovensku. Měli jsme v oblibě se vždycky po nějaké sousední zemi toulat jen tak. Dělali jsme to tak rok co rok od doby, kdy jsme se poznali a stále nás to bavilo.

Auto jsme nechávali doma, využívali jsme vlaky a autobusy, občas jsme i stopovali. Chodili jsme také hodně pěšky. Na jedné z takových túr se nám však stala velká nepříjemnost. Ztratili jsme orientaci a dlouho jsme bloudili lesem.

reklama

Zejména mě se trochu zmocňovala panika, protože se začínalo pozvolna stmívat. Také se značně ochladilo a zvedl se vítr. Ulevilo se mi až ve chvíli, kdy jsme zahlédli mezi stromy nějaké světlo.

Opuštěné nádraží

Sešli jsme dolů z kopce a ocitli jsme se na malém nádraží. Stál tam motorový vlak, připravený k odjezdu. Adam se snažil zorientovat, kde to jsme, ale všechno bylo nějaké zmatené. Název toho nádraží, ani vyvěšená mapa vesnice, mu nic neříkal.

Na internet jsme se podívat nemohli, ani jeden z nás jsme na mobilu neměli signál. Ještě podivnější ale bylo, že na nádraží vůbec nikdo nebyl. Jediný člověk, kterého jsme viděli, byl strojvůdce v kabině toho malého motoráčku. I když nám to přišlo podivné, rozhodli jsme se, že vlakem někam popojedeme.

Vlak se rozjel neznámo kam

Adam zabouchal na okno, aby se muže zeptal, kam a kdy vlak pojede, ale postarší strojvůdce se na nás jen podíval a pak naznačil, abychom nastoupili. Podívali jsme se s manželem na sebe, pokrčili rameny a nakonec jsme do vlaku vlezli.

reklama

Jen, co jsme se usadili na lavici v malé kabině, vlak se rozjel do temné krajiny. S manželem jsme to vnímali jako malé dobrodružství, že jedeme neznámo kam. Zároveň jsme si ale byli jistí, že musíme dorazit někam, kde bude civilizace a další přípoj.

Ničemu jsme nerozuměli

Jeli jsme asi deset minut bez jediné zastávky, pak jsme konečně zastavili na nějakém větším nádraží. Čekali jsme, až nastoupí nějací další lidé a motorák se znovu rozjede, ale když se nic z toho nedělo, pochopili jsme, že tady vlak končí. Vystoupili jsme.

Opět jsme se ocitli na malém nádraží, jehož název nám nic neříkal. Na rozdíl od stanice, odkud jsme vyjeli, tu ale byli alespoň nějací lidé. Vypadali však hodně divně, jako by byli z jiné doby. Jejich oblečení připomínalo předválečné období.

Byli jsme naprosto bezradní

Manžel oslovil jednoho staršího muže. Zkusil to slovensky, ale muž na něj jen podivně koukal, nic neříkal, jako by mu vůbec nerozuměl. Manžel znal více jazyků, mimo jiné angličtinu, němčinu nebo francouzštinu, ale ani na jeden z nich ten starší pán nereagoval.

Připadali jsme si jako v nějakém šíleném, tajemném snu. Nevěděli jsme, kde se nacházíme a kolem dokola nebyl nikdo, kdo by nám to objasnil nebo nám nějak pomohl. Zmocňovala se mě ještě větší panika, než když jsme předtím bloudili v lese.

Manžel mě uklidňoval, že se to všechno určitě nějak vysvětlit, když vtom jsme zaslechli, jak znovu naskočil motor u vlaku, který nás na tohle nádraží přivezl. Vypadalo to, že se bude vracet zpátky.

Opět jsme byli jediní cestující

Aniž bychom si s manželem cokoliv řekli, rozběhli jsme se k němu. Nikdo jiný z lidí na nádraží nás nenásledoval. Než jsme nastoupili, udělal si manžel několik fotografií na mobil, aby tu záhadu později mohl vyřešit.

Za pár minut už nás vlak odvážel na původní místo, odkud jsme vyjeli. Tam jsme se dlouho nezdržovali a vydali jsme se po silnici, která vedla od nádraží. Šli jsme zhruba půl hodiny, než se objevilo jedoucí auto. Zamávali jsme, řidič nám naštěstí zastavil.

Asi jsme museli vypadat hodně zoufale a vyděšeně, protože řidič, aniž bychom ho o to požádali, byl tak hodný, že nás dovezl až do našeho hotelu, vzdáleného téměř dvacet kilometrů.

Odpovědi se nikdy nedozvím

Cestou jsme se ho vyptávali na ono tajemné nádraží, ale muž vůbec netušil, o čem to mluvíme. Manžel mu chtěl ukázat fotky v mobilu. Ke svému překvapení ale zjistil, že tam žádné snímky nejsou! Dodnes netušíme, co se nám to vlastně tu noc přihodilo.

Adam tvrdí, že jsme se dostali do nějaké časové smyčky. Náš kamarád, kterého zajímají věci mezi nebem a zemí, a je jedním z mála, kdo nám tu děsivou příhodu věří, zase říká, že jsme překročili hranice mezi dvěma světy. Jedno vím určitě – že se nám to nezdálo. Ten vlak, obě nádraží i ty podivný lidi budu mít před očima už navždy.

Dagmar B. (60), západní Čechy

Předchozí článek
reklama
Související články
7.2.2023
Musela jsem si splnit svůj těžký životní úkol, abych si našla správného muže. Pohyboval se v mé blízkosti dlouhý čas, já ho ale neviděla. Bývala jsem v mládí pohledná dívka, muži se na mě lepili, já ale měla smůlu. První manžel propadl alkoholu, všechno, co jsme měli, propil. Druhého dokonce zavřeli do vězení, zbyly po něm jenom velké dluhy. Pak jsem si našla chlapa, který mě po roce velké l
6.2.2023
K neznámým ženám, které se zjeví před vámi nenadále a vypadají jako z jiného světa, se chovejte vždy vlídně a uctivě. Opak by se vám vymstil. Byl krásný podvečer, který si říkal o procházku. Se sestrou a kamarádkami jsme vyrazily. To, co jsme zažily, bylo nad rámec chápání. Prožily jsme noc hrůzy a dodnes jsme šťastné, že jsme se z toho dostaly... Neznámá žena Vyrazily jsme přes les na lo
6.2.2023
Se smrtí matky jsem se nemohla smířit, nepomohlo ani deset let od jejího odchodu. Až mi přineslo odpověď sezení u záhadné jasnovidky. Když vám odejde blízký člověk, je to neštěstí. Když navíc odejde za podivných okolností, trápí vás to víc. Tak to bylo s mou maminkou. Nemohla jsem se s jejím odchodem smířit. Neměla jsem zdání, co ji trápilo natolik, že si vzala život, jak tvrdili všichni. Bu
2.2.2023
Ten černý pták se objevil zničehonic na okenním parapetu. Jako kdyby věděl, že se můj manžel chystá odejít na věčnost. S mým manželem Hynkem nebylo jednoduché žít. Kdybych neměla vesnickou výchovu, kdy nám maminky kladly na srdce, že žena musí všechno zamést pod svou sukni, určitě bych se svým chotěm nevydržela. Nebyl vůbec oblíbený Byl to výbušný cholerik, který nešel nikdy daleko pro rá
2.2.2023
Ten, kdo nahlédne do prostoru mezi dvěma světy, pocítí velké usmíření. Když získáme jistotu, že naše duše přetrvá, smrti se už nebojíme! Stalo se to před necelými sedmi lety. Měla jsem dlouhou dobu velké bolesti v oblasti žlučníku, které mě nakonec přiměly k návštěvě doktora. Vyšetření ukázala, že mám zánět žlučníku. Zkoušela jsem nejprve dietu, ale nepomohlo mi to. Nakonec mi lékař doporučil o
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čokoládové palačinky
tisicereceptu.cz
Čokoládové palačinky
Překvapte svůj protějšek neobyčejným dezertem skvělé chuti. Ingredience 50 g hořké čokolády v malých kouscích 200 ml mléka 120 ml smetany 30 ml kakaového prášku 115 g hladké mouky 2 vejce
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
iluxus.cz
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
Montblanc vybírá ty nejkrásnější valentýnské dárky, které jsou láskyplně zabalené do ručně psaných slov přímo od srdce. Bílá dárková krabička jako prázdné plátno, neodolatelná výzva k tomu, aby se
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
epochanacestach.cz
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
Po třech letech se v sobotu 11. února 2023 vrátí do Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm masopustní veselí a zavoní řeznické speciality. „Návštěvníci se mohou těšit na masopustní obchůzky z va
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
nasehvezdy.cz
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
Ještě před časem se zdálo, že je Beáta Kaňoková (33) šťastně zamilovaná. Loni v listopadu poprvé oficiálně vyvedla do společnosti svého nového přítele Tomáše. „Jsme spolu čerstvě,“ prozradila tehdy
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
epochalnisvet.cz
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
Jeden je od naší domovské planety vzdálený zhruba 630 milionů kilometrů, ten druhý dvakrát tolik Přesto představují světy, které by se dali kolonizovat. NASA hodlá prozkoumat potenciál dvou vzdálen
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
enigmaplus.cz
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
Blíží se Vánoce roku 1962 a na Velšské univerzitě v Newportu konečně začínají prázdniny. Studenti se rozjíždějí do svých domovů a koleje jsou po dlouhé době opuštěny .   [gallery ids="116
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
skutecnepribehy.cz
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
Ošetřující lékař nás ujistil, že to dobře dopadne. Udělají všechno, co je v jejich silách. Drama mělo šťastnější konec, než jsem doufala. Není nic horšího, než když onemocní dítě. Představit si to umí jen ten, kdo to skutečně prožil. A kdo to prožije a přežije, pak už se netrápí ani nerozčiluje kvůli maličkostem. Je šťastný, když se ráno
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
epochaplus.cz
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
Tenhle večírek lepší newyorské společnosti je jako vždy plný drahého alkoholu a drog, lehkých holek, ale také nabubřelých gest. Jenže tentokrát na něm nechybí ani útok nožem, který málem zničí kariéru
Slané rohlíčky
tisicereceptu.cz
Slané rohlíčky
Chutnají také samotné, ale můžete si je upéct i jako přílohu. Ingredience 400 g hladké mouky 250 ml vlažné vody 50 ml oleje lžička cukru lžička soli 25 g droždí Postup Vše dáme do mix
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
nasehvezdy.cz
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
Zdálo se, že rozchod zpěvačky Shakiry (46) s fotbalistou Gerardem Piquém (36) proběhne v klidu, jenže ani čas rány nezahojil. Kolem jejich rozchodu proběhla řada spekulací, z nichž jednou byla i ta
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
21stoleti.cz
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
V úterý 7. února 2023 publikoval americký úřad NASA jako prestižní Astronomický snímek dne fotografii s názvem „A Comet and Two Dippers“ (Kometa a dva vozy), jehož autorem je Petr Horálek z Fyzikálníh