SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Soused vzal na mého manžela sekeru
Soused vzal na mého manžela sekeru

Spoustu let jsme se manželem těšili, až jednoho dne koupíme chalupu a odstěhujeme se na venkov. Když jsme si konečně splnili svůj sen, stal se pro nás hroznou noční můrou. Kvůli podivným sousedům dostal můj manžel infarkt a já skončila na psychiatrii.

Já a můj manžel Jirka jsme si už dávno vysnili chalupu na venkově. Když děti vylétly z hnízda a my odešli do důchodu, prodali jsme náš městský byt, a konečně si splnili svůj velký sen.

Koupili jsme si kouzelný domek v jižních Čechách, i když vyžadoval rekonstrukci, nám to vůbec nevadilo. Právě naopak, vždyť jsme ještě byli plní sil, měli jsme nějako korunu ušetřenou, a také najednou plno volného času.

Asi neměli moc peněz

S chutí jsme se proto pustili do práce na našem domečku a užívali si krásné okolní přírody a vytouženého klidu. Ovšem jen do chvíle, než se do sousední chalupy přistěhovala velice podivná rodina.

reklama

Muž, žena, dvě děti školou povinné, a přesto všichni byli celý den doma. Nikdy jsem si nevšimla, že by jeden z nich odešel do práce nebo školy. Z čeho všichni po celý ten čas žili pro mě bylo dlouho tajemstvím.

Každopádně moc peněz asi neměli, protože netrvalo dlouho, a vodárny jim pro neplacení účtů zavřeli vodu.

Manžel chtěl zavolat policii

V tu chvíli oba začali chodit po sousedech s kanystry v ruce a prosit o malou výpomoc. Je pochopitelné, že jsme jim alespoň zkraje vždy pomohli. Ti dva navíc vždy slibovali, že své účty co nejdříve zaplatí, a že nás už brzy přestanou obtěžovat.

reklama

Jenže ubíhaly týdny a u našich sousedů se nic nezměnilo. A co hůř, nezůstalo jen u pár litrů vody. Tu potřebovali půjčit pár vajec, tu trochu oleje a jednoho dnes si dokonce řekli o hotovost.

To už ale mému Jirkovi došla trpělivost a toho nevycválaného chlapíka vyhnal. Prostě mu oznámil, že se už nenecháme nadále vysávat, a že pokud nám nedá pokoj, zavolá na něj policii.

Zuřící soused nám rozbil auto

Tehdy se ale můj Jirka, který nikdy nikomu neřekl hrubé slovo, dočkal spousty vulgárních nadávek. A to nebylo zdaleka všechno.

reklama

Když Jirka definitivně zabouchl před nezvaným návštěvníkem dveře, obrátil se hněv toho muže proti našemu automobilu, který stál před domem. Údery pěstí rozbil naší škodovce výplň dveří u místa řidiče, čelní sklo, karoserii a kopancem urazil zpětné zrcátko.

Škoda byla určitě alespoň za patnáct tisíc. Zatímco já jsem jen v němém úžasu pozorovala z okna ten děsivý výjev, můj muž zavolal policii. Ti útočníka odvezli na služebnu.

Začaly se nám ztrácet věci z garáže

Pokud jsme tehdy doufali, že teror ze strany našich sousedů přestane, šeredně jsme se mýlili. Sousedé nám naprosto nepokrytě vyhlásili válku. Zakrátko se nám z garáže ztratila kola a dokonce sekačka na trávu.

Ačkoli jsme si byli téměř jistí, kdo za to může, nebylo nám to nic platné. Mohli jsme si stěžovat na policii jak jsme chtěli, dokud jsme neměli v ruce jediný důkaz, byli jsme nahraní. Je pochopitelné, že se celá situace odrazila i na našem psychickém stavu.

Vždyť místo toho, abychom si užívali klidného důchodu, neustále jsme řešili nějaké problémy. Jirkovi se brzy zhoršily problémy se srdíčkem a já jsem bez prášku na spaní nedokázala usnout.

Oplakali jsme našeho Beníka

Tím spíš, že nám soused často chodil vyřvávat pod okna a jednou na mě dokonce poštval svého obrovského psa. Navíc mě on i jeho manželka neustále slovně napadali, takže jsem si během několika týdnů vyslechla spoustu odporných urážek.

To už jsem se doslova bála vystrčit z naší chalupy nos. A brzy jsem se přestala cítit v bezpečí i na vlastní zahradě. To když náš milovaný vlčák Beník sežral otrávenou návnadu.

Když jsme Beníka oplakali, definitivně jsem se rozhodli, že náš domek prodáme a znovu se odstěhujeme zpátky do města.

Manžel se rozhodl, že už jim nebude ustupovat

Došlo nám totiž, že proti takové zlobě a pomstychtivosti vlastně nemáme žádnou šanci. Vždyť jsme bydleli až na samém konci vesnice, takže jsme na žádný z těch incidentů neměli svědky.

Pak se ale můj vždy tak mírný manžel rozhodl, že zlu se nemá ustupovat, a znovu začal místní policii bombardovat stížnostmi na lidi, kterým se ani při nejlepší vůli nedalo říkat sousedé.

Nakonec docílil alespoň toho, že si na tu podivnou rodinku posvítila sociálka. Tehdy se zjistilo se, že ti povedení rodiče opravdu neposílají své děti do školy. Bohužel, sousedská pomsta na sebe nenechala dlouho čekat.

Oba dva skončili ve vězení

Když jsme jednoho dne přijeli domů z nákupů, zaútočil soused na mého manžela sekerou. Zatímco se mu Jirka pokoušel ze všech sil bránit, já zoufale vytáčela číslo policie. Naštěstí tehdy policisté přijeli brzy a s jednou provždy ukončili řádění toho šílence.

Soused totiž okamžitě putoval do vazby, kam ho jeho povedená manželka brzy následovala. Při následném vyšetřování se totiž zjistilo, že ti dva mají doma varnu pervitinu a že do prodeje drog zapojili i své dvě děti.

Po dlouhých měsících psychického i fyzického teroru sousední domek najednou osiřel. Ačkoli by se dalo předpokládat, že si v ten moment já i manžel zhluboka oddychneme, nebyla to tak docela pravda.

Kvůli sousedům jsem skončila na psychiatrii

Doba, během které jsme museli žít v neustálém stresu, si na zdraví nás obou vybrala krutou daň. Jirka jen krátce po těchto událostech prodělal masivní infarkt, a já skončila na psychiatrii. Ale i to jsme nějak zvládli.

Zatímco se Jirka zotavoval po operaci, já se pustila do zvelebování zahrádky. Když se můj milovaný muž konečně vrátil z nemocnice domů, teprve mi došlo, že je snad všechno zlé už konečně za námi.

Jindřiška S. (65), Litoměřicko

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
26.3.2023
Vždy jsem si zakládala na dobrých sousedských vztazích. Už moje babička mi říkala, že je to důležité pro klidný život. Prudce jsem se posadila na posteli. „Co to bylo?“ Probudila mě totiž strašná rána. A teď přišla další a hrozný křik. Jejich hodinka Pak chvíli ticho. Vzápětí hysterický smích a neopakovatelná sprška velmi peprných nadávek. Podívala jsem se na radiobudík. No jistě, jsou tř
26.3.2023
Moje maminka byla naivní a důvěřivá. Když jsme jí se sestrou říkaly, že nesmí hned každému věřit, že jsou na světě jen darebáci, smála se nám. Z maminčina pohřbu jsme se sestrou zamířily do jejího bytu. Moc se nám tam nechtělo. Naše emoce byly hodně rozjitřené a věděly jsme moc dobře, že v jejím bytě, mezi jejími věcmi, ji uvidíme na každém kroku. Co bude dál? Chtěly jsme se na místě doml
20.3.2023
Čtyři dny se ty dvě trmácely vlakem, od hranic je jakýsi dobrodinec odvezl do Prahy. Pak přišlo to nejhorší: Ola a kočka se musely rozloučit. Domnívala jsem se, že vedu obyčejný život, místy až trochu nudný, ale po loňském 24. únoru jsem došla k závěru, že jsem vlastně šťastná žena. Pracuji jako servírka v malé, příjemné restauraci, mám devětadvacetiletou dceru, která vylétla z hnízda a žije s 
20.3.2023
Byla jsem v „telecích letech“, puberťačka jako hrom. Když jsem zjistila, že se do mého milovaného pokojíčku přistěhuje jakási Helena, byla jsem nešťastná. Bylo mi čtrnáct. Puberťačka se vším všudy. Přemýšlela jsem, zda jsem hezká (připadalo mi, že ne) a jestli by se ve třídě našel aspoň jeden kluk, třeba i menší než já, kterému bych se líbila (připadalo mi, že ne). Topila jsem se v citových
16.3.2023
Věřila jsem, že naše manželství bude šťastné a plné lásky. Spletla jsem se. Dnes se svého bývalého manžela spíš bojím. Změnil se, je dotěrný a stále mi komplikuje život. Vdávala jsem se o něco později, než bývalo dříve zvykem, ale bylo to z lásky a vůbec mi nevadilo, že můj nastávající Leoš nebyl žádný boháč. Peníze pro mě ve vztahu nehrály vůbec žádnou roli. Naivně jsem si myslela, že nám bude
Nenechte si ujít další zajímavé články
Partner Melíškové odhalen?
nasehvezdy.cz
Partner Melíškové odhalen?
Sympatická herečka ze seriálů Podezření či Božena Klára Melíšková (51) nejenže před pár týdny získala Českého lva za nejlepší ženský výkon, ale nejspíš je i šťastně zamilovaná. Na předávání cen to
Udělali mi ze života peklo
skutecnepribehy.cz
Udělali mi ze života peklo
Vždy jsem si zakládala na dobrých sousedských vztazích. Už moje babička mi říkala, že je to důležité pro klidný život. Prudce jsem se posadila na posteli. „Co to bylo?“ Probudila mě totiž strašná rána. A teď přišla další a hrozný křik. Jejich hodinka Pak chvíli ticho. Vzápětí hysterický smích a neopakovatelná sprška velmi peprných nadávek. Podívala
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Snoubenec Avril Lavigne omrzel, tak ho prostě vyměnila!
nasehvezdy.cz
Snoubenec Avril Lavigne omrzel, tak ho prostě vyměnila!
Dvě nevydařená manželství zpěvačce Avril Lavigne (38) nejspíš stačila. Více než dva roky byla šťastná po boku rappera Mod Suna (36), s nímž se vloni zasnoubila přímo pod Eiffelovkou. Jeden druhého
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
epochanacestach.cz
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
Barokní areál ve Slavkově u Brna se připravuje na další vlnu akcí a velkých koncertů. Zámek Slavkov – Austerlitz otevířel již tuto sobotu (25. března). Návštěvníky chce přilákat nejen na zvučná jmé
Přežil žralok megalodon do našich časů?
enigmaplus.cz
Přežil žralok megalodon do našich časů?
Naše planeta procházela mnoha epochami, kdy zuby cenil takřka celý svět. Jedním z nejstrašnějších predátorů, který kdy na Zemi žil, byl dozajista žralok megalodon. Jsme si však skutečně jistí, že vyhy
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Voda, metan, prachové bouře. Webbův teleskop prozkoumal nedalekou planetu
21stoleti.cz
Voda, metan, prachové bouře. Webbův teleskop prozkoumal nedalekou planetu
Od vesmírného teleskopu Jamese Webba si vědci slibovali mnohé. A výkonný teleskop umístěný 1,5 milionu kilometrů od naší planety tyto naděje naplňuje. Nyní prozkoumal planetu, která se nachází v podst
Dárcovství krevní plazmy: 10 odpovědí na otázky, které se vám mohou honit hlavou
epochaplus.cz
Dárcovství krevní plazmy: 10 odpovědí na otázky, které se vám mohou honit hlavou
Krevní plazma je složka krve, která koluje v cévách každému z nás. Jde o velmi vzácnou tekutinu, jelikož obsahuje drahocenné plazmatické bílkoviny, jež každý den pomáhají statisícům nemocných zachráni