Domů     Soused vzal na mého manžela sekeru
Soused vzal na mého manžela sekeru

Spoustu let jsme se manželem těšili, až jednoho dne koupíme chalupu a odstěhujeme se na venkov. Když jsme si konečně splnili svůj sen, stal se pro nás hroznou noční můrou. Kvůli podivným sousedům dostal můj manžel infarkt a já skončila na psychiatrii.

Já a můj manžel Jirka jsme si už dávno vysnili chalupu na venkově. Když děti vylétly z hnízda a my odešli do důchodu, prodali jsme náš městský byt, a konečně si splnili svůj velký sen.

Koupili jsme si kouzelný domek v jižních Čechách, i když vyžadoval rekonstrukci, nám to vůbec nevadilo. Právě naopak, vždyť jsme ještě byli plní sil, měli jsme nějako korunu ušetřenou, a také najednou plno volného času.

Asi neměli moc peněz

S chutí jsme se proto pustili do práce na našem domečku a užívali si krásné okolní přírody a vytouženého klidu. Ovšem jen do chvíle, než se do sousední chalupy přistěhovala velice podivná rodina.

Muž, žena, dvě děti školou povinné, a přesto všichni byli celý den doma. Nikdy jsem si nevšimla, že by jeden z nich odešel do práce nebo školy. Z čeho všichni po celý ten čas žili pro mě bylo dlouho tajemstvím.

Každopádně moc peněz asi neměli, protože netrvalo dlouho, a vodárny jim pro neplacení účtů zavřeli vodu.

Manžel chtěl zavolat policii

V tu chvíli oba začali chodit po sousedech s kanystry v ruce a prosit o malou výpomoc. Je pochopitelné, že jsme jim alespoň zkraje vždy pomohli. Ti dva navíc vždy slibovali, že své účty co nejdříve zaplatí, a že nás už brzy přestanou obtěžovat.

Jenže ubíhaly týdny a u našich sousedů se nic nezměnilo. A co hůř, nezůstalo jen u pár litrů vody. Tu potřebovali půjčit pár vajec, tu trochu oleje a jednoho dnes si dokonce řekli o hotovost.

To už ale mému Jirkovi došla trpělivost a toho nevycválaného chlapíka vyhnal. Prostě mu oznámil, že se už nenecháme nadále vysávat, a že pokud nám nedá pokoj, zavolá na něj policii.

Zuřící soused nám rozbil auto

Tehdy se ale můj Jirka, který nikdy nikomu neřekl hrubé slovo, dočkal spousty vulgárních nadávek. A to nebylo zdaleka všechno.

Když Jirka definitivně zabouchl před nezvaným návštěvníkem dveře, obrátil se hněv toho muže proti našemu automobilu, který stál před domem. Údery pěstí rozbil naší škodovce výplň dveří u místa řidiče, čelní sklo, karoserii a kopancem urazil zpětné zrcátko.

Škoda byla určitě alespoň za patnáct tisíc. Zatímco já jsem jen v němém úžasu pozorovala z okna ten děsivý výjev, můj muž zavolal policii. Ti útočníka odvezli na služebnu.

Začaly se nám ztrácet věci z garáže

Pokud jsme tehdy doufali, že teror ze strany našich sousedů přestane, šeredně jsme se mýlili. Sousedé nám naprosto nepokrytě vyhlásili válku. Zakrátko se nám z garáže ztratila kola a dokonce sekačka na trávu.

Ačkoli jsme si byli téměř jistí, kdo za to může, nebylo nám to nic platné. Mohli jsme si stěžovat na policii jak jsme chtěli, dokud jsme neměli v ruce jediný důkaz, byli jsme nahraní. Je pochopitelné, že se celá situace odrazila i na našem psychickém stavu.

Vždyť místo toho, abychom si užívali klidného důchodu, neustále jsme řešili nějaké problémy. Jirkovi se brzy zhoršily problémy se srdíčkem a já jsem bez prášku na spaní nedokázala usnout.

Oplakali jsme našeho Beníka

Tím spíš, že nám soused často chodil vyřvávat pod okna a jednou na mě dokonce poštval svého obrovského psa. Navíc mě on i jeho manželka neustále slovně napadali, takže jsem si během několika týdnů vyslechla spoustu odporných urážek.

To už jsem se doslova bála vystrčit z naší chalupy nos. A brzy jsem se přestala cítit v bezpečí i na vlastní zahradě. To když náš milovaný vlčák Beník sežral otrávenou návnadu.

Když jsme Beníka oplakali, definitivně jsem se rozhodli, že náš domek prodáme a znovu se odstěhujeme zpátky do města.

Manžel se rozhodl, že už jim nebude ustupovat

Došlo nám totiž, že proti takové zlobě a pomstychtivosti vlastně nemáme žádnou šanci. Vždyť jsme bydleli až na samém konci vesnice, takže jsme na žádný z těch incidentů neměli svědky.

Pak se ale můj vždy tak mírný manžel rozhodl, že zlu se nemá ustupovat, a znovu začal místní policii bombardovat stížnostmi na lidi, kterým se ani při nejlepší vůli nedalo říkat sousedé.

Nakonec docílil alespoň toho, že si na tu podivnou rodinku posvítila sociálka. Tehdy se zjistilo se, že ti povedení rodiče opravdu neposílají své děti do školy. Bohužel, sousedská pomsta na sebe nenechala dlouho čekat.

Oba dva skončili ve vězení

Když jsme jednoho dne přijeli domů z nákupů, zaútočil soused na mého manžela sekerou. Zatímco se mu Jirka pokoušel ze všech sil bránit, já zoufale vytáčela číslo policie. Naštěstí tehdy policisté přijeli brzy a s jednou provždy ukončili řádění toho šílence.

Soused totiž okamžitě putoval do vazby, kam ho jeho povedená manželka brzy následovala. Při následném vyšetřování se totiž zjistilo, že ti dva mají doma varnu pervitinu a že do prodeje drog zapojili i své dvě děti.

Po dlouhých měsících psychického i fyzického teroru sousední domek najednou osiřel. Ačkoli by se dalo předpokládat, že si v ten moment já i manžel zhluboka oddychneme, nebyla to tak docela pravda.

Kvůli sousedům jsem skončila na psychiatrii

Doba, během které jsme museli žít v neustálém stresu, si na zdraví nás obou vybrala krutou daň. Jirka jen krátce po těchto událostech prodělal masivní infarkt, a já skončila na psychiatrii. Ale i to jsme nějak zvládli.

Zatímco se Jirka zotavoval po operaci, já se pustila do zvelebování zahrádky. Když se můj milovaný muž konečně vrátil z nemocnice domů, teprve mi došlo, že je snad všechno zlé už konečně za námi.

Jindřiška S. (65), Litoměřicko

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
23.2.2024
Vláďa byl vždy veselý chlapík. Hodně sportoval, takže nikdy by mě nenapadlo, že bude nemohoucí. Stačil ale banální úraz. Můj muž dělal spoustu nebezpečných sportů. Lezl po skalách, závodil. A nakonec se mu stal osudným žebřík. Byl úplně jiný Spadl na záda. I když se mohl hýbat, po letech se zjistilo, že páteř utrpěla zranění, která ji postupně ochromují. Co to šlo, pečovala jsem o něj s l
18.2.2024
Tehdy jsem ještě studovala na vysoké škole. Naskytla se možnost vyrazit na Slovensko na studijní pobyt, to jsem ovšem netušila, jak moc mi tato cesta změní život. Tehdy jsme byli ještě jedna země, přece jen to ale byla dálka, takže jsem to vnímala jako zpestření, že někam vyrazím. Cítila jsem, že potřebuji nějakou změnu, a toto byla příležitost, jak poznat něco nového. Přece jen jsem ještě bydl
17.2.2024
Když jste rodič, bojíte se o své dítě. Pokud hlídáte vnouče, máte strach ještě větší. Přesto tak nějak tušíte, že se přece nemůže nic stát. Já bohužel vím, že může. Je to už 12 let. Tehdy jsem byla ještě šťastná babička. Pavlíkovi byly tři roky. Myslím na něj, když chodím tou zpustlou zahradou. Když tu pobíhal, sekali jsme to spolu a pleli. Dnes? Pro koho bych to dělala? Moje jediné milované
12.2.2024
Přemýšleli jste někdy, jaký smysl byste nechtěli ztratit? Já jsem si neuměla představit, že neuvidím. A vidíte, tyto řádky píšu s pomůckami pro slepé. Nevidět ty krásy kolem sebe. Snad by mi nevadila ztráta sluchu, ale zrakové vjemy? Nevidět své blízké, nové věci kolem sebe nebo třeba i nebezpečí. Neuměla jsem si představit, že bych se mohla orientovat v prostoru, jít na autobus nebo tramvaj. O
11.2.2024
Nikdy jsem nevěřila na nějaké věci mezi nebem a zemí. Možná jsem se bránila, protože v naší rodině se opakovaly tragédie. Jen co sahá paměť historek naší rodiny, tak vím, že prababička se oběsila, druhá s pradědou zemřeli při tragické autonehodě. Babička spolykala prášky na spaní. Bohužel jsem tyto příbuzné chtěla následovat, když mi tragicky zahynul syn. Viděla jsem to. Byla jsem u jeho posled
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
epochalnisvet.cz
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
Sixtinská kaple je svědkem mimořádné podívané. 26. prosince 1519 jsou její zdi ověšeny obřími gobelíny, jejichž autorem je Raffael Santi. Celkem jich v Sixtinské kapli tehdy visí sedm.   P
Létající pevnost přistála jako letadlo duchů: Posádka chyběla!
enigmaplus.cz
Létající pevnost přistála jako letadlo duchů: Posádka chyběla!
Bombardéru B-17, který se v listopadu 1944 poblíž belgického Kortenbergu připravoval na nouzové přistání, si ještě ve vzduchu všimli vojáci zde dislokované protiletecké jednotky britské RAF. Letounu s
Péči o muže jsem nezvládla
skutecnepribehy.cz
Péči o muže jsem nezvládla
Vláďa byl vždy veselý chlapík. Hodně sportoval, takže nikdy by mě nenapadlo, že bude nemohoucí. Stačil ale banální úraz. Můj muž dělal spoustu nebezpečných sportů. Lezl po skalách, závodil. A nakonec se mu stal osudným žebřík. Byl úplně jiný Spadl na záda. I když se mohl hýbat, po letech se zjistilo, že páteř utrpěla zranění, která ji
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Matka ji prodala za pár stovek!
nasehvezdy.cz
Matka ji prodala za pár stovek!
Herečka Demi Moore (61) patří mezi největší sexsymboly filmového plátna. Toho už si ale kdysi všimla její matka, a jako dítě ji prodala na sex! Bylo jí 15 let, když se vrátila jednoho večera domů a
Tajný vztah s kolegou?
nasehvezdy.cz
Tajný vztah s kolegou?
Soukromí si střeží a povídá se, že Markéta Stehlíková (39) k tomu má pádný důvod. Proslýchá se totiž, že randí s pohledným kolegou. V seriálu Ulice jsou manželé a právě během natáčení mezi nimi měl
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
21stoleti.cz
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
Robotický modul Odysseus je prvním americkým modulem na Měsíci od Apolla 17, které v roce 1972 naposledy dovezlo na našeho vesmírného souseda lidskou posádku. Od té doby hvězdy a pruhy na Měsíci chybě
Při procházce obejděte celý (rybník) Svět!
epochanacestach.cz
Při procházce obejděte celý (rybník) Svět!
Jihočeské rybníky jsou pojmem, který asi zná každý turista. Na některou ze zdejších vodních plopch narazíme takřka na každíém krokuj, Některé z rybníků mají ale delší historii a zaslouží si etaké výjimečnou pozornost. Třeba ten, který ve svém názvu zahrnuje celý Svět. Kariéra naší rybníkářské legendy Jakuba Krčína z Jelčan začala nenápadně. Do školy chodil v Kolíně, tedy
Nekynuté lívance
tisicereceptu.cz
Nekynuté lívance
Potřebujete 170 g hladké mouky 1 lžíci prášku do pečiva špetku soli 2 velká vejce 2 lžíce rozpuštěného másla máslo na smažení K podávání zakysanou smetanu, drobné ovoce (jahody, borůvky,
Slazení v historii: Evropu zaplavil levný americký cukr
epochaplus.cz
Slazení v historii: Evropu zaplavil levný americký cukr
Zastánci zdravé výživy ho prudce odsuzují. Přehánět byste to s ním rozhodně neměli. Odkdy se u nás začalo sladit cukrem. Jaká sladidla se používala předtím? A odkdy známe řepný cukr? Mezi nejstarší sladidla u nás patřil med, ovoce, ale třeba i šťáva z mízy stromů či sušená řepa nebo mrkev, jež se také vyznačují sladkou chutí. „Ve
Fantastické Moby Dick od Hanhart jsou zpět
iluxus.cz
Fantastické Moby Dick od Hanhart jsou zpět
Nádherná edice chronografů inspirovaná minulostí se opět hlásí o slovo. Německá značka, která se koncentruje na tvorbu pilotních hodinek, vzkřísila své legendární hodinky 417 ES Moby Dick, které si v
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé