SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Pro peníze podvádí, lže i krade
Pro peníze podvádí, lže i krade

Jde jen stěží uvěřit tomu, že jsou sestry. Moje starší dcera Olina je nevděčná, rozhazuje peníze, nic neušetří, naopak dluží, kam se podívá. Nedovedu si tu její povahu vysvětlit. Její sestra je téměř anděl.

Mám dvě dcery, jedna je o tři roky starší. Mají stejného tatínka, který s námi už od deseti let té starší nežije, odstěhoval se do zahraničí a není s námi v kontaktu.

Posílal peníze, ale od té doby, co jsou holky plnoleté a starají se o sebe samy, jim nedává nic. Jeho povahu ale řešit nechci, nemá to cenu. I když možná, že něco z ní právě podědila má starší dcera Olina.

Co chtěla, to si vzala

Má mladší dcera se jmenuje Alice. Jsou rozdílné jako den a noc. Mladší andílek, starší velký samorost a problémová. Odjakživa to bylo tak, že co viděla, hned chtěla, když to nedostala, tak si to vzala sama.

reklama

Pokud od někoho dostala pár korun, rozhodně si je nedávala do kasičky, ale okamžitě si koupila nějaký nesmysl, v lepším případě třeba zmrzlinu, v horším práskací kuličky a ty pak házela ve škole na chodbě, jako kdyby byla nějaký kluk.

Anebo si kupovala nějaké nesmyslné časopisy pro dospívající mládež, a jelikož jsem po odchodu manžela na takové věci neměla peníze, dovedla si Olina brzy poradit sama.

Brala peníze z peněženky

Docházely k nám moje kamarádky, na kafe, na pokec. Ale časem se k nám zdráhaly chodit. Nemohla jsem to pochopit, až mi jednou Helena s dramatickým nábojem v hlase a se zkroušeným obličejem řekla, že se jí u nás ztrácejí peníze z peněženky.

reklama

Prý si nebyla dlouho jistá, ale už tu jistotu má. A ještě mi sdělila konkrétní výsledek svého pátrání – tou zlodějkou je s největší pravděpodobností Olina!

Zatímco Alice si hrála minule celou dobu u nás v obýváku, Olina odběhla do předsíně, kde měla Helena kabelku s peněženkou. Dalo mi práci se omluvit všem mým okradeným známým a bylo mi to strašně trapné, ale co jsem mohla dělat jiného.

Všichni se tvářili, že to berou, ale už se k nám stejně od té doby moc nehrnuli.

Všechny jen využívala

Dávala jsem si od té doby na dceru pozor, ale vždycky mě dokázala překvapit nějakou další podlostí. Okrádala i děti ve škole, nebo si půjčovala peníze, někdy je i normálně vyžebrala na ulici od nějakých starších pánů.

reklama

Koledovala si o průšvih, mohl ji nějaký úchyl zatáhnout do baráku, že jí dá pětikorunu… No, měla kliku. Doufala jsem, že v dospělosti přijde k rozumu, ale kdepak. Jaké tahle holka měla nápadníky!

Hezké kluky s dobrou perspektivou, bohatí rodiče… Ale blbí ti chlapci nebyli – když zjistili, že je jen využívá a dokonce i je připravuje v nestřežených okamžicích o peníze, samozřejmě ji brzy poslali k vodě.

Je to stále horší

To Alice, která sice není ošklivá, měla větší smůlu. Na krk si uvázala jednoho troubu a s tím je pořád. Ten její nic neumí, ale ona ho prý nemůže opustit, protože by mu to bylo líto. Ale je to její život. Třeba ho nakonec prožije hezky i s tím ťulpasem.

Jenomže Olina, to je stále chodící ostuda. Co ta už si napůjčovala peněz! Ode mě taky, desítky tisíc! Vůbec neumí hospodařit, já nevím, za co to ta holka utrácí.

Myslela jsem, že když si našla práci v Německu a odstěhovala se tam, tak ji to přivede k rozumu, ale ona tam pracuje v nějaké reklamní agentuře, žije v celkem slušném levném podnájmu, ale nezbude jí nic, právě naopak!

Už jsem jí půjčila několikrát, ale ona mi nevrátila nikdy ani korunu. Už toho mám dost! Jak k tomu přijde ta chudinka Alice? A vůbec, kde na to mám pořád brát? Můj přítel Franta není žádný miliardář, je to normální řemeslník.

Dokáže zaopatřit sebe a mě, ale proč by měl živit ještě cizí dospělou holku, nebo jí přispívat na živobytí?!

Lehkomyslná a nevděčná

Mám podezření, že Olina tam v Německu utrácí za pití, za noční život, možná si dává i nějaké drogy. To holt všechno něco stojí. A ona se chce bavit. Fracek nevděčný!

Byla jsem na ni sama v těch nejdůležitějších telecích letech a teď je vidět, jak jí chybí výchova. Jenomže teď už je pozdě brečet nad rozlitým mlékem. A ani to nemá cenu.

Když přijede za námi do Česka, je hrozně povídavá, strašně odvázaná a veselá, nic není problém a ještě víc nám dává najevo, jak všechno hází za hlavu. Nesvedeme nic. A Franta? Ten se nemá k ničemu, i když jsem ho mnohokrát prosila, ať jí promluví do duše.

Po mé smrti nic nedostane!

Nedávno jsem udělala zásadní rozhodnutí. Zašla jsem za notářem a upravila jsem svou závěť tak, aby ta neposlušná a nezvedená Olina dostala, až umřu, jen opravdu to minimum, které jí podle zákona musím přenechat.

Ona je ten takzvaný neopomenutelný dědic, stejně jako Alice, ale já mohu upravit poměr, podle kterého budou dcery dědit. Nechystám se tedy nějak brzy umřít, ale pro svůj klid jsem to chtěla vyřídit.

A Alice, která ode mě nikdy nic nechtěla a taky vlastně nedostala, protože už nebylo z čeho dávat, dostane svůj díl až po mé smrti. Pozdě, ale přece. Jen doufám, že ta starší to od té chudinky zase celé nevymámí nebo hůř – neukradne jí to!

Moc bych za to nedala, že to tak dopadne. Bohužel.

Kateřina R. (65), západní Čechy

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
26.1.2023
Pokud už nemají rozum zralí lidé s životními zkušenostmi, musí ho mít alespoň jejich děti. Naši potomci nás o tom přesvědčili v praxi! Důvodem mého rozvodu s manželem, ke kterému došlo po dvaceti letech od svatby, nebyla ani nevěra, ani to, že by Michal pil nebo byl agresivní. Ani s penězi jsme problém neměli. Přestali jsme si ale rozumět. Tak se rozvedeme! Najednou jsme si oba připadali
24.1.2023
O děti se nesnažila ani po nich ještě netoužila. Přesto se z mojí dcery stala šestinásobná matka. Od rána do večera dře a sebe zanedbává! Už jsem měla o dceru strach, že si nikoho nenajde. Dívky v jejím věku randily a užívaly si života. Ona ne. Stále jen ležela v knihách a učila se. Nejdřív na maturitu a potom na zkoušky. Chtěla se stát lékařkou a svému snu obětovala mnoho dní i nocí. Rozmaz
23.1.2023
Po rozvodu se mi ulevilo, ale ne moc. Nenávist, kterou jsem k bývalému manželovi cítila, tížila, bolela a táhla mě k zemi. Náš vztah byl v troskách. Už jsme na sebe nedokázali ani promluvit. Martin se zavřel do pracovny, kde se zamykal, abych tam nemohla ani vstoupit, já jsem si udělala hlavní stan v ložnici, kam zas nechodil on. Obývací pokoj byl společný, ale dávno jsme tu nesedávali spolu
21.1.2023
Já jsem rozvod s manželem už dávno překonala a vyrovnala se s ním. Trápí mě, že se s tátou nedokáže usmířit naše Anička. S manželem jsme prožili dvacet let dobrého manželství a vychovali dvě úžasné děti. Starší Aničku a mladšího Josífka. Po dvaceti letech od nás ale můj muž odešel. Nebyla v tom jiná žena, prostě chtěl změnit život. Byla to pro mě rána, člověk se ale časem s osudem vyrovná. N
20.1.2023
Vždy jsem si myslela, že pro svou dceru děláme maximum. Bohužel jsme přehlédli některé maličkosti. Trvalo dlouho, než se to spravilo. Loučíme se s příbuznými a přáteli. Hostina se povedla, všichni jsme s láskou zavzpomínali na Pavla. Lidé ho měli opravdu moc rádi pro jeho veselou povahu. Ano, ve společnosti dokázal být velice zábavný, a tak málokdo věděl o tom, co ho řadu let strašně trápilo. A
Nenechte si ujít další zajímavé články
Poslední dílo slavného architekta celebrit
rezidenceonline.cz
Poslední dílo slavného architekta celebrit
Jeho návrhy okouzlovaly slavné, bohaté a mocné napříč generacemi. Projektantská kariéra Wallace Neffa trvala dlouhá desetiletí, od dvacátých let minulého století až do roku 1982, kdy zemřel. Na své
Co se stane, když včela onemocní?
epochaplus.cz
Co se stane, když včela onemocní?
Včely medonosné (Apis mellifera) mají nezastupitelnou úlohu při opylování, jsou rozšířeny téměř po celé Zemi, kromě Antarktidy. Existuje cca 40 tisíc druhů rostlin, které by se bez pomoci včel obešly
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
nasehvezdy.cz
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
Obnovit svatební slib je mezi mnohými manželskými páry skoro samozřejmostí. Dají si tak i po letech najevo, že na jejich touze vstoupit s tím druhým do svazku manželského se ani za roky společného
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
21stoleti.cz
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
Egypt láká svojí tajuplnou atmosférou světově proslulých památek a celoročně slunečným počasím s přívětivými teplotami, které jsou v zimě příjemnější než v létě. Křišťálově čisté moře a bílé pláže lák
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
nasehvezdy.cz
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
Kdyby byl Karel Gott (†80)naživu, jistě by měl obrovskou radost. Jeho dcera Lucie (35) totiž čeká miminko. Z prvního manželství už má dva syny, Vojtu (11) a Honzíka (10). Oba vnuci svého dědečka ješ
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
Musaka je tradiční jídlo typické pro oblast středomoří. Jeho základ tvoří v originální verzi masovo-rajčatová omáčka, lilky a bešamel. Můžete si ho snadno připravit i ve vegetariánské verzi. Díky směs
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
iluxus.cz
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
Automobilová značka Lexus se v Česku stala partnerem nejprestižnější světové kuchařské soutěže Bocuse d`Or, o níž jsme již informovali. České národní kolo se uskuteční od 4. do 6. května v pražském O2
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
tisicereceptu.cz
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
Tento dýňový chlebíček je vynikající i ve více kořeněné verzi. Chuť dýně skvěle doplní a zvýrazní mletý zázvor, badyán nebo kardamom. Potřebujete 300 g dýňového pyré (upečená rozmixovaná dýně H
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
skutecnepribehy.cz
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
Starala jsem se o brášku, vařila, nakupovala. Předčasně jsem tenkrát dospěla, protože mi zkrátka nic jiného nezbývalo. Maminka zemřela, když mi bylo třináct. Měla jsem ještě tříletého brášku. Táta byl na všechno sám, držel se statečně, ale mámu nahradit nedokázal. To bylo ostatně na mně – dělala jsem maminku bráškovi. Táta se vracel z práce pozdě odpoledne,
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
epochalnisvet.cz
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
Vesnice Lukiv leží na západě Ukrajiny, nedaleko od krasového jezera Somin. A právě z jeho hlubin se má pravidelně vynořovat monstrum, které terorizuje místní obyvatele už přes 100 let. Podle různých s
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
enigmaplus.cz
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
Někteří lidé se v okamžiku smrti údajně zjevují svým příbuzným a přátelům. Na Vánoce roku 1918 prý spatřil ducha zesnulého britského vojáka Davida McConnella jeho blízký kamarád, který je příslušníkem
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
epochanacestach.cz
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
Během procházky mezi Krasíkovem a Ovčím vrchem nezapomeňte navštívit Dvůr Krasíkov, zemědělský areál, který v minulosti sloužil zdejšímu knížeti. Když roku 1644 hrad Švamberk kompletně vyhořel kvů