Jak se náš syn vypořádal statečně se zlodějem

Total
1
Shares

Našemu Matesovi je dvaatřicet, ale žije s námi a plně využívá velmi levných služeb, které se moderně a výstižně označují jako mamahotel.

Stalo se to před rokem. V pátek jsme s manželem odjížděli na víkend na chalupu, jako téměř každý týden, a syn měl pro sebe celý byt. I v tomto věku mu neustále něco připomínám a mám ho stále za dítě a on se velice rozčiluje, že už je přeci dávno dospělý a má pro strach uděláno. Na chalupě manžel zjistil, že si doma zapomněl brýle na čtení, a protože chtěl dělat nějaké důležité opravy, na které potřeboval dobře vidět, rozhodl se, že si pro brýle na otočku zajede. Vyrazil okolo desáté večer a propočítal, že na půlnoc bude zpět.

Musel se nečekaně vrátit

Do půlnoci se nevrátil. Nemohla jsem usnout, neustále jsem se převalovala v posteli, a když hodiny ukazovali čtvrt na dvě, začala jsem být nervózní. Zkoušela jsem se mu dovolat, ale mobil nebral. Začala jsem panikařit. V půl druhé jsem zatelefonovala synovi, zda se neviděl s tátou, že si jel domů pro brýle a ještě se nevrátil. Na druhé straně se váhavě ozvalo: „No, mami, já jsem s tátou v nemocnici…“ – Proboha, co se stalo,“ vyhrkla jsem ze sebe. „Uklidni se, bude vše v pořádku, já ti za chvíli zavolám.“ Bylo evidentní, že mi něco tají. Zeptala jsem se, zda táta boural. Na to mi odpověděl, že ne, ale že takovou malou nehodu měl. A zavěsil. Byla jsem vyděšená. Věřila jsem mu, že opravdu nejde o život, že se jen jedná o menší nehodu, ale přesto jsem byla jako na trní. Nevěděla jsem, v jaké je nemocnici, co se stalo, jak mu je, neměla jsem ani auto. Úplně jsem se rozklepala a hlavou se mi honily jen ty nejčernější myšlenky. Zhruba za hodinu mi syn volal, že táta je mimo ohrožení života a vysvětlil mi, co se událo…

Náš syn je prostě borec!

Syn usnul v obývacím pokoji a na uších měl sluchátka, takže vůbec nevěděl o světě. Manžel vstoupil do bytu a viděl synovy klíče, že jsou na věšáčku. Usoudil tedy, že Mates spí. Nechtěl ho vzbudit, tak šel jako myška, vlastně jako zloděj, ani si nerozsvítil a pomalu se plížil do ložnice k nočnímu stolku. Šel vlastně poslepu. Shodou okolností se začal v ten moment probouzet syn, který zaregistroval, že je v bytě cizí element. Polomrtvý strachy se přes kuchyň doplížil do předsíně, kde našel snowboard na svoji obranu. A když zloděj vycházel z ložnice, tak ho vší silou udeřil přes hlavu. A pro jistotu mu dal ještě jednu, když ležel na zemi. Postava zoufale zaúpěla a sténala na zemi. Až v tento moment mates poznal svého tátu. Když rozsvítil, uviděl tu hrůzu, co způsobil. Otec měl vyražené přední zuby, několik tržných ran v obličeji a rentgen navíc ukázal, že má zlomenou sanici i lícní kost a těžký otřes mozku. Druhý den musel náš hodný otec rodiny na operaci. Vzbudil se se sdrátovanou pusou, dvaceti stehy v obličeji a titanovou dlaždicí, která byla zasazena do lícní kosti. A přitom si stačilo jen rozsvítit či zavolat synovi, že se objeví doma.

Jana (56), Praha

Také se vám může líbit