Domů     Manžela jsem lovila dva roky
Manžela jsem lovila dva roky

Najít partnera bylo čím dál těžší. Vyhlédla jsem si fešáka, ale ulovit mi ho trvalo téměř dva roky. Až když jsem skončila pod jeho tramvají, mohla jsem konečně slavit svatbu!

Moje rána se podobala jako vejce vejci. Sprcha v ledové vodě, silná káva a spěch na tramvaj, která mi stavěla o tři ulice dál. V létě to byl kousek, ale v zimě pořádná dálka. Obzvlášť, když jsem si i ve svém věku potrpěla na vysoké podpatky!

Už jsem nechtěla být sama

„Prosím tě, proč děláš ze sebe mladici. Kup si pořádné sportovní boty a uvidíš, jak se ti v nich bude pěkně chodit,“ domlouvala mi kamarádka Zorka a pyšně ukazovala na svoje dost drahé pohorky. Byly sice módní, barevné a nepromokavé.

Ale nemohla jsem si pomoct. Vypadala v nich, jako by se chystala na stavbu. Nebo alespoň do hor. Mně sice už po chvíli nošení bolely nohy jako čert, ale připadala jsem si jako žena. Jako žádoucí žena! A to byl pocit k nezaplacení. Kvalitní voňavka a drahé boty.

Toho jsme se nemínila vzdát, i kdyby na chleba nebylo, jak se říká. Na jídlo jsme sice pořád měla, ale to bylo asi tak všechno. Bez partnera, který se podělí o životní náklady, nebo dokonce něco občas zaplatí ze svého, to měla samotná ženská těžké.

Dospělé děti jsem sice podporovat nemusela, na rozdíl od mnoha mých známých. Ale i přesto jsem si nemohla nijak vyskakovat.

Zakoukala jsem se do tramvajáka

„Chtělo by to chlapa, viď,“ filosofovala Zorka, tentokrát obutá ve šněrovacích polobotkách. Širokých a černých, jako by se chystala do rakve. Kdyby si alespoň pořídila nějaké nízké lodičky. Hned by vypadala k světu.

Už jsem se nadechovala, že jí to poradím, když okolo prošel nějaký pán. Chlap. Samec! Prostě takový ten typ muže, z kterého se ženské rozbuší srdce, aniž by si to přála. „Pane bože, ten byl, viď!“ zašeptala jsem Zorce u ucha a pohledem sledovala toho štramáka.

Ona sledovala můj pohled a po chvíli se rozesmála: „Ty toho naděláš. To je můj řidič tramvaje! Na lidi je příjemný a slušný, ale jinak si nikoho nevšímá, netykavka!“ Musela jsem na neznámého muže myslet.

Ráno, místo abych se svezla ve svojí tramvaji, jsem nastoupila do té kamarádčiny. Můj idol tam byl. Ani si mě nevšimnul! Jako bych neexistovala.

Vůbec si mě nevšímal

Tváře mi žhnuly rozčílením, jak jsem usilovně vymýšlela něco, čím bych se zviditelnila. Nakonec jsem vystoupila. Na konečné! Trmácela jsme se na těch svých podpatcích notnou dálku zpět, jen abych trapně nemusela jet s ním. Myslel by si, že mi přeskočilo!

„Tak co, mluvila jsi s ním?“ vyzvídala kamarádka, ale odpovědí jí bylo jen moje trapné vrcení hlavou. O pár dnů později jsem do fešákovy tramvaje nastoupila s jasným plánem. Upustím kabelku, ta se vysype a upoutá jeho pozornost!

Po uličce se rozkutálely moje šminky, klíče, peněženka, žvýkačky a další nezbytné maličkosti. Můj idol vyskočil a pomohl mi je posbírat. Ani se na mě nekouknul! Byla jsem přesvědčená, že se mu nelíbím. Úplně mě to srazilo na kolena. Vždyť můj vzhled byl tím jediným, na co jsem mohla být pyšná.

Nezabíralo vůbec nic

Uchovala jsme si dobrou postavu a vrásek mi také nijak moc nepřibylo. Pečlivě jsem se oblékala a chodila také cvičit. Dokonce několikrát týdně. Tak co mu na mě není po chuti? Zorka mě chlácholila, ale marně: „Dej mu čas, vždyť jsem ti říkala, že je netýkavka!

Možná se stydí, možná prostě myslí na něco jiného…“ Já ale čas neměla. Chtěla jsem ho ulovit hned! Teď! Měsíce utíkaly a moje pokusy o seznámení byly marné. Jako by se rozplynuly hned, jak jsem nějaký uskutečnila. Nepomohlo oslovení, ani předstírané mdloby.

Svůdné šaty, výstřih a po kabelce rozsypaná taška s nákupem. Ani rozbitá vejce a zinscenovaná potyčka s předem podplaceným bezdomovcem. Všech a všeho si ten chlap všimnul, jen mně ne!

Nastudovala jsem zákony fyziky

„Takhle to dál nejde. Musím udělat něco, z čeho se nevyvleče!“ usmyslela jsem si a Zorka na mě starostlivě pohlédla. Jakoby mi chtěla říct, že už mi opravdu přeskočilo!

Možná měla tak trochu pravdu, protože můj lov na ženicha, jak jsem si sama v duchu svoji činnost pojmenovala, se mi stal hlavní životní náplní. Už jsem vlastně na nic jiného nedokázala pomyslet. Byla jsem tím mužem uhranutá. Zhypnotizovaná!

A také čím dál víc frustrovaná svými opakovanými neúspěchy. Občas jsem si potřebovala odpočinout a tak vše na pár dnů nebo i týdnů vzdala. Ale potom mě popadl strach, že ho uloví nějaká jiná. Mladší a hezčí! To jsem nemohla dopustit.

Prostě jsem ho musela dostat, jako nějakou zvěř na safari. Večer, před svojí poslední a také největší akcí, jsem nastudovala pár zákonů fyziky. Brzdnou dráhu, hmotnost prázdné a zcela plné tramvaje, akci a reakci!

Lehla jsem si na koleje

Potřebovala jsem zjistit, jak dlouhou trasu tramvaj ujede, než zastaví. O život jsme přijít nechtěla! Ze školy jsme si toho mnoho nezapamatovala a z těch všech pouček jsem také moudrá nebyla. Nezbývalo mi nic jiného, než risk. Doufala jsem ve štěstí.

V osud, který by už mohl být ke mně, zoufalé ženské, konečně trochu milosrdný! Ráno jsem si vybrala stanoviště a číhala. Když se blížila moje tramvaj, tedy ta s mým řidičem, začala jsem proti ní utíkat. Jako bych si ji chtěla nadběhnout!

Potom jsem jako zakopla a lehla si na koleje. Šaty jsme si stihla lehce povyhrnout, aby byla vidět moje svůdná stehýnka.

Ani výstřih nesměl nechat nikoho na pochybách, že tady, na chladných a ranní rosou vlhkých kolejích, leží ženská, která stojí za trochu pozornosti! Zbývalo jen doufat, že si mě můj sympaťák konečně všimne. Že mě nepřejede!

Konečně je můj

Zastavil jen pár centimetrů od mojí nohy, ale já se nemohla hnout. Byla jsem v takovém šoku, že i dýchat pro mě bylo obtížné. „Paní, není vám nic?“ Ptal se mě starostlivě můj vysněný krasavec. Sklonil se až ke mně a soucitně mi hleděl do očí.

Ucítila jsem jeho vůni. Decentní, přitažlivou a sexy. Zahleděla se mu do oříškově hnědých očí. Obdivovala jeho sluncem zbarvenou pleť. Zamotala se mi hlava a on mě zvedl do náručí.

„Slibte mi, že za mnou přijdete,“ špitla jsem, když mě položil na nosítka vedle sanitky. Přikývl a svůj slib splnil hned druhý den. Skoro mi bylo líto, že mi vůbec nic není… On si toho ale nevšiml. Měl oči jen pro mě. Konečně! Než se vzpamatoval, byla svatba.

Zasloužila jsem si ji. Vždyť mi lov na manžela trval skoro dva roky!

Helena R., 56 let, Praha

reklama
Související články
5.3.2024
Když jsem Karla dvakrát za týden opařila horkou vodou, sprostě mi vynadal. O pár let později se mi to málem podařilo znovu. Karla jsem poznala na dětském letním táboře. Dělal tam praktikanta, já pomocnou kuchařku. Byl to moc hezký osmnáctiletý kluk a já coby sedmnáctka jsem se do něho šíleně zamilovala. Jsi slepá, nebo blbá? Jednou, když byly k večeři párky, jsem chtěla jít vylít hrnec s 
28.2.2024
Toho kolegu neměl nikdo příliš v lásce. Tvářil se jako morous, byl to samotář a protiva. Přitom stačilo tak málo. Stáli jsme tam spolu sami a on mlčel. Koukal do křoví a mně to přišlo divné. Tak jsem ho oslovila. Nezdál se být nadšený. Odpovídal jedním slovem a nastalo vždy ticho, které jsem přerušila opět já sprchou dalších vět. Schůzky na cigárku Už mi docházely nápady, o čem mluvit. Ří
26.2.2024
Holky si myslely, že s Milošem spolu chodíme, ale nebyla to bohužel pravda. Překážela nám v tom taková nepříjemná věc. Seznámili jsme se na zábavě v kulturním domě. Pořadatelé pouštěli dovnitř jen mládež, která již dovršila šestnáctý rok života, což nebyl můj případ, bylo mi teprve patnáct. A tak mě takový tlustý, na první pohled zlý chlápek seřval a vyhodil. Smutně jsem courala venku a dych
16.2.2024
Nikdy ženské nehonil a ke mně byl pozorný a choval se s úctou. A najednou se událo něco, co jsem nečekala ani ve snu. Můj manžel se na prahu sedmdesátky bláznivě zamiloval! Choval se jako blázen a nedal si od nikoho říct. Bylo to jako z nějakého hloupého filmu. Starý chlap a mladá dívčina, co sotva odmaturovala. Seznámili se při hlídání Chodila mladým hlídat pravidelně třikrát týdně a k t
8.2.2024
Šla jsem za hlasem svého srdce a rozum nechala za sebou. Život mi za to uštědřil pořádnou lekci. O všechno jsem přišla a jen těžko jsem to získávala zpět. V mládí jsem se hrnula do manželství jako smyslů zbavená. Stačilo jen poznat Miloše, do kterého jsem se zamilovala tak, že jsem už po naší první schůzce slyšela v hlavě znít svatební zvony. Když se zamiluji, jsem zkrátka jako vystřelená dělov
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
21stoleti.cz
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
Pod mikroskopem vypadá DNA jako zkroucený žebřík. Pro vědce ale znamená mnohem víc. Je jakousi nepsanou učebnicí lidstva, která i 71 let po odhalení svého potenciálu stále pomáhá přepisovat dějiny.
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky  jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
enigmaplus.cz
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
V období baroka se v kruzích polské šlechty objevila teorie takzvaného sarmatismu. Tvrdila, že polská aristokratická elita má svoje kořeny v prostředí starověkého národa Sarmatů, o kterém se zmiňoval
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
epochanacestach.cz
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
Hrad Švihov v okrese Klatovy se na své vodní opevnění mohl vždy spolehnout s výjimkou husitských válek, kdy husité dokázali vodní příkop vypustit. Hrad pak v pozdější době ale úspěšně odolal i švédským vojskům. Císař Ferdinand III. se jeho nedobytnosti dokonce tak obával, že po třicetileté válce nařídil Švihov zbořit, aby se nemohl stát baštou protihabsburského odporu. Tento
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
skutecnepribehy.cz
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
Chudák soused žil celá desetiletí se zlou ženou. Říkala jsem si, že se něco musí stát, že si ten muž přece také zaslouží být šťastný. Studené předjaří odhalilo, jaký mám na zahradě binec. Slezl sníh a ukázala se spousta neshrabaného listí. Šla jsem tu spoušť obhlédnout a všimla jsem si za plotem černých pichlavých očí, rentgenujících můj
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
epochalnisvet.cz
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
Dne 4. července 1849 se dvěma dětem zjevila ve vsi Mcely překrásná paní v zeleném dlouhém rouchu. Následně s nimi dokonce rozmlouvala a prohlásila se za matku Božího syna. Viděly snad děti Pannu Marii
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
iluxus.cz
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
V pořadí čtvrtá edice z celkových šesti, které jsou každoročně až do roku 2025 vydávány, 48letá ultraprémiová whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery Collection Chapter Four z původní irské palír
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
V otci má velkou oporu
nasehvezdy.cz
V otci má velkou oporu
Saxofonista Felix Slováček (80) by udělal cokoli proto, aby jeho dcera Anna Slováčková (28) byla znovu zdravá. Herečka se minulý rok v říjnu svěřila, že se jí vrátila rakovina, a znovu tak svádí nerov
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
epochaplus.cz
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
„Panoval samovládně jako zlostný králík,“ líčí saský kronikář Dětmar z Merseburku Přemyslovce Boleslava III. Ryšavého, který roku 999 usedl na český knížecí trůn. Během tříleté vlády proti sobě stihne) poštvat každého v zemi a lidé proti němu v létě roku 1002 povstanou. Kníže Boleslav III. Ryšavý (kolem r. 965–1037prchá do Bavorska k vévodovi Jindřichovi ze Schweinfurtu (asi 970–1017), který
Smažené mozzarellové kuličky
tisicereceptu.cz
Smažené mozzarellové kuličky
Sýrové kuličky ochucené česnekem a tymiánem jsou voňavé a lehce pikantní. Potřebujete 300 mozzarelly třešniček 2–3 stroužky česneku 1 větvičku tymiánu olej sůl, pepř 2 vejce strouhanku hl
Skončili spolu v posteli?
nasehvezdy.cz
Skončili spolu v posteli?
Sympatickému herci ze seriálu Smysl pro tumor Filipu Březinovi (28) jeho role změnila život. Stal se prakticky ze dne na den slavným a poznávají ho lidé na každém rohu. Bohužel to ale na jeho soukr
Jednohubky se salámem
tisicereceptu.cz
Jednohubky se salámem
Tady se fantazii žádné meze nekladou. Můžete použít klasickou česnekovou pomazánku a různé varianty uzenin, v časové tísni lze využít třeba i jen roztíratelný tavený sýr, ať s příchutí, či bez příchut