Ve snu jsem dostala varování před katastrofou

Total
1
Shares

Zprávy o druhých lidech se k nám dostávají různými cestami. Jednou z nich mohou být i naše sny.

Jako rozvedená žena jsem se cítila strašně osamělá. Toužila jsem po nějakém vztahu a tak nebylo divu, že jsem se zamilovala do Rosti, který mě jednoho dne oslovil na zastávce autobusu. Po týdnu už u mě bydlel. Myslela jsem si, že mám vedle sebe pohledného, sympatického muže, na kterého je spolehnutí. Moje sny ale začaly říkat něco jiného!

Začala se mi odhalovat pravda

Rosťa svoji minulost přede mnou odhaloval jen postupně. Tak jsem se dozvěděla, že byl už dvakrát ženatý a že ho předchozí partnerky vždy připravily o všechno. Zanedlouho se mi zdál velmi silný sen, kde jsem nového přítele viděla po boku nějaké kudrnaté blondýnky. Ta plakala a vyčítala mu, že ji okradl. Nenápadně jsem z Rosti druhý den vytáhla, jak vypadaly jeho ženy. První z nich měla skutečně světlé a kudrnaté vlasy. Možná bych to považovala jen za zvláštní náhodu, ale zanedlouho jsem měla další živý sen: nějaká neznámá žena mě v něm před Rosťou varovala. Prý měl v minulosti problémy se zákonem. Ten sen mi opět vrtal hlavou a bylo jasné, že se nakonec svého nového přítele na danou otázku zeptám. Zatvářil se překvapeně a pak přiznal, že opravdu dostal kdysi podmínečný trest. Zároveň chtěl vědět, kde beru informace. Pravdu jsem mu samozřejmě říct nemohla, myslel by si, že jsem se zbláznila!

Kartářka mi všechno potvrdila

Nikdy předtím se mi varovné sny nezdály. Šla jsem se proto poradit s kamarádkou, která měla s nadpřirozenými jevy své zkušenosti: sama byla kartářkou. Vyložila mi karty a potvrdila, že mám vedle sebe někoho, kdo nehraje fér. Ujistila mě ale současně, že mi bezprostředně nehrozí žádné nebezpečí. Co se týkalo mých snů, mám jim nadále věnovat pozornost, protože mi budou prozrazovat to, co mi Rosťa sám neřekne. Jsem s ním prý nějak osudově spojená a tak se do mého podvědomí dostávají informace z jeho myšlenek a vzpomínek. Říkala jsem si, jestli má můj nový vztah vůbec cenu, když mi partner zatajuje různé věci. Na druhou stranu se ale vždy přiznal k tomu, co moje sny odhalily – a já jsem do něho přes to všechno byla pořád hodně zamilovaná. Kdo něco takového neprožil, asi to nepochopí.

Přiznal finanční problémy

Ve svých snech jsem dál dostávala informace o Rosťově minulosti, ale i o přítomnosti. Věděla jsem, že ho propustili z práce – dříve, než mi to řekl on sám. A zjistila jsem, že si půjčil větší částku peněz od jedné známé a nejspíš je nehodlal vrátit. Ptala jsem se ho na jeho finanční situaci. Neochotně přiznal, že má problémy a že je opravdu řešil půjčkou. Věděl už, že přede mnou nic neutají. Nedokázal si to vysvětlit a nejspíš se mě i trochu bál. Nemyslím si ale, že by se mnou dál zůstával jen ze strachu. Jednoho dne mi řekl, že má sraz s dávným kamarádem, u kterého přespí. Spala jsem tu noc po dlouhé době sama. Ve snu jsem viděla, jak Rosťa někoho přepadl a těžce zranil, možná i připravil o život. Probudila jsem se celá zpocená. První, co jsem udělala, bylo, že jsem svému nehodnému příteli zavolala na mobil.

Zachránila jsem možná nejen přítele!

Vzal to po třetím zazvonění. Řekla jsem mu, aby se vrátil ke mně, ať má v plánu cokoliv. Na druhé straně nejprve zavládlo mlčení, potom Rosťa tiše prohlásil, že přijde. Při rozhovoru z očí do očí vyšlo najevo, že u žádného kamaráda nebyl; měl naplánované loupežné přepadení jedné herny. Můj mobil zazvonil ve chvíli, kdy už stál před vchodem. Prozradila jsem Rosťovi všechno o svých snech. Věřil tomu a poděkoval mi, že jsem ho zachránila před katastrofou. Málem překročil hranice, které nikdy překročit nechtěl. Přesto u mě bohužel nezůstal. Několik dnů nato zmizel a nechal mi jen dopis, ve kterém se rozloučil. Sliboval jen, že se v životě polepší a nazval mě svým strážným andělem!

Alena D. (42), Přerov

Také se vám může líbit