Kteří známí sportovci holdují pokeru?

Total
1
Shares

Úspěšní pokeroví hráči mají řadu společných vlastností s úspěšnými sportovci. Píli, sebeovládání, ochotu na sobě pracovat a samozřejmě soutěživost. Není proto náhoda, že si řada profesionálních sportovců začne po ukončení aktivní kariéry nahrazovat chybějící adrenalin a potřebu porážet ostatní právě prostřednictvím nejpopulárnější karetní hry. Aktivní sportovci si zase pokerem často krátí chvíli během různých sportovních akcí nebo při výjezdech na utkání, koneckonců naučit se pokerová pravidla a výherní kombinace není nic těžkého.

Bývalý člen amerického národního basketbalového týmu Charles Barkley před nedávnem prozradil, že na Olympijských hrách v Barceloně trávil každou noc hraním pokeru s Michaelem Jordanem a Magicem Johnsonem. Nejde ale o žádnou výjimku, pokerem se na cestách baví často také třeba fotbalisté z předních evropských soutěží. Proslulí jsou tím především ti z jihu Evropy.

Někteří sportovci nezůstávají u rekreačního hraní a zapojují se i do velkých prestižních pokerových turnajů a sérií. Často v nich hrají především roli známých tváří, které pořadatelé využijí k propagaci, žádný sportovec ale nechce být u stolu jen do počtu a každý se většinou o pokeru naučí něco více než jen startovní kombinace.

Slavný tenista Rafael Nadal sice v Praze nikdy nevyhrál žádný individuální tenisový titul – ale Rafa tu pro změnu vyhrál pokerový turnaj, kterého se kromě něj a tehdejší pokerové jedničky Daniela Negreana zúčastnili také bývalí fotbalisté Ronaldo a Andrij Ševčenko, lyžař Alberto Tomba či olympijská vítězka v pozemním hokeji Fatima Moreira de Melo.

Fotbalisté FC Barcelona Gerard Piqué a Arturo Vidal si zase během barcelonské zastávky Evropské Pokerové Tour zahráli High Roller se startovným €25,000 a z hvězdně nabitého turnaje si dohromady odnesli téměř půl milionu eur. Zrovna oni dva si ale podobnou částku vydělají fotbalem zhruba za týden, takže to na změnu zaměstnání nevypadá. Velkou vášeň pro poker neskrývá ani jejich bývalý spoluhráč a fotbalová hvězda Neymar. Ten se dokonce v roce 2016 kvalifikoval do Main Eventu World Series of Poker, což je jakési neoficiální mistrovství světa v pokeru. Kvůli svému nabitému fotbalovému programu se ale nemohl zúčastnit a vstupenku v hodnotě přes 200 tisíc korun musel nechat propadnout.

Zvláštní kapitolou mezi sportovci holdujícími pokeru jsou ti, kteří poker berou naprosto seriozně a ve velkých turnajích se s menšími či většími úspěchy snaží navázat na svá sportovní vítězství. Americký plavec Michael Phelps hrával poker na mobilu mezi závody a nyní by rád rozšířil svou rekordní sbírku zlatých olympijských medailí o prestižní zlatý náramek WSOP. O životu pokerové hvězdy sní také někdejší boxerský šampion David Haye, poker za fotbal už vyměnil také bývalý německý fotbalový reprezentant Max Kruse, který si už dvakrát zahrál finále WSOP. Bývalého kapitána bosenské reprezentace a oporu Schalke 04 Sergeje Barbareze zase často zahlédnete v pokerových turnajích v rozvadovském King’s Resortu.

18+ Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Foto: PokerStars – Gerard Piqué a Neymar v turnaji EPT Barcelona

Tento článek je reklamní sdělením.

Také se vám může líbit