Svoji sokyni musím denně potkávat v práci

Total
1
Shares

Zrada partnera přijde často v době, kdy bychom ji vůbec nečekali. Někdy, jako v mém případě, se k tomu přidá i každodenní ponížení!

Věděla jsem, že mi manžel není věrný, ale nikdy nedošlo k tomu, že by u některé z tajných přítelkyň zůstal natrvalo. Až nedávno, když jsem se vrátila z nemocnice, čekal mě na stole nepříjemný dopis. Manžel v něm psal, že ode mě odchází. Ještě horší ale bylo, za koho mě vyměnil!

Byla opravdu schopná

Pracuji jako vedoucí ekonomka v jedné soukromé firmě. Jsem tu už řadu let a majitelé jsou se mnou spokojeni. Mám s nimi skvělé vztahy. Dali jsme dohromady tým báječných lidí a spolupracovníků. Před necelým rokem k nám přišla nová mladá kolegyně Jitka, aby se posílil kolektiv a přerozdělila se práce, které stále přibývalo. Jitka se osvědčila, rychle se sžila s prací i s lidmi. Chodila s námi i na různé akce po práci, kam jsme si vodili své partnery. Jitka si tam nikoho nevodila, nedávno absolvovala rozvod. Byla o dost mladší než ostatní, energická a velmi schopná. Ukázalo se ovšem, že je schopná opravdu všeho!

Prohru mám neustále před očima

Neměla jsem nejmenší tušení, že se do Jitky zakoukal právě můj manžel. Když se mi jednoho dne díval přes rameno na internetové stránky naší firmy a viděl Jitčin profil, prohlásil, že je ve skutečnosti zajímavější než na té fotce. Brala jsem to jako nějakou naší obvyklou slovní přestřelku, která není myšlena vážně. V té chvíli už mi to mělo dojít – ale nedošlo. Musela jsem pak jít na menší operaci do nemocnice. Po návratu mě tam čekal onen zmíněný manželův dopis. A on byl opravdu pryč a vrátit se nehodlal. Podal žádost o rozvod. Začali jsme ho řešit. Jsem silná osobnost a vyrovnala jsem se s tím. To nejhorší ale je, že svoji sokyni denně dál vídám v práci. Ona odejít nechce, majitele firmy soukromé spory zaměstnanců nezajímají, a já samozřejmě místo také měnit nehodlám. Všichni kolegové a kolegyně o tom vědí, ale nahlas o tom nikdo nemluví. Nejspíš se to všechno uklidní až časem. Do té doby budu ale mít svoji životní prohru neustále před očima!

Gabriela (47), Praha

Také se vám může líbit