Domů     Můj šikovný romantik
Můj šikovný romantik
4 minuty čtení

Když se seznámíte s prakticky založeným chlapem, riskujete, že si příliš romantiky neužijete. A pokud máte štěstí na romantika, hrozí, že si budete muset sama vyměňovat třeba i žárovky.

Pokud šlo o mě, vždycky jsem dávala přednost tomu druhému typu. Muž, který mi byl schopen sám od sebe přinést květiny a šeptat něžná slova, u mě vždycky měl větší šanci. Proto jsem začala chodit s Luďkem, ačkoli to byl naprosto nepraktický tvor. A po roce známosti jsem si ho nakonec i vzala.

Práci doma jsme si rozdělili

Do svatby jsme žili každý odděleně, takže se určité nevýhody, plynoucí z Luďkova romantického založení, neměly možnost projevit. Poznávala jsem je až od chvíle, kdy jsme se začali zařizovat ve společné domácnosti.

Luděk byl neuvěřitelně hodný, měl stále spoustu úžasných nápadů a nikdy jsem se s ním nenudila, ale když šlo o to něco zařídit, najednou jako by nevěděl nebo nechtěl vědět, co s tím.

Musela jsem si zvyknout, že praktické záležitosti budou zřejmě vždycky ležet na mně. Protože to svým způsobem vyhovovalo mé povaze, nijak mi to nevadilo, alespoň zpočátku.

Říkala jsem si, že mnohem horší než nepraktický partner by byl partner líný – takový, který sice umí vzít za práci, když chce, ale k tomu dochází tak jednou za uherský rok.

Byl trochu nešika

Na začátku manželství pro mě bylo přínosnější, když mě Luděk v neděli ráno vytáhl na výlet do neznáma než to, kdyby se například snažil dát do pořádku něco v bytě.

Jednalo se o dost starý panelákový byt po babičce, který byl dost vymydlený, takže se v něm neustále objevovalo něco k opravě, výměně, renovaci… K tomu nejprve stačilo moje budovatelské nadšení.

Abych Luďkovi nekřivdila, musela jsem přiznat, že se mi snažil pomáhat – pokud jsem mu o to řekla. Ne vždycky to vyšlo tak, jak jsme si představovali.

Když se Luďkovi „podařilo“ rozbít starou porcelánovou mísu, která se mi líbila, podezřívala jsem ho dokonce, že to udělal schválně. Pak jsem si ale uvědomila, že to neměl zapotřebí a také jsem viděla, že ho to mrzí, snad dokonce víc než mě.

Něco se muselo změnit

V našem manželství a v naší domácnosti zkrátka panovaly vyměněné role. Já byla domácí kutilkou a Luděk se staral o vše krásné.

To, že bych přece jen uvítala muže, který je alespoň trochu praktický, mi došlo ve chvíli, kdy jsem si od doktorky přinesla těhotenský průkaz.

Samozřejmě, že jsme nového človíčka, který mezi nás přijde za pár měsíců, nádherně a něžně oslavili, jenže já si uvědomovala, že starat se o dítě a ještě o domácnost bude opravdu tvrdá řehole. Měla jsem vůči Luďkovi pár takto pojatých rozhovorů.

Zdálo se, že je z nich trochu vyjukaný. Snažila jsem se brát ohled na to, jaký je – koneckonců jsem si ho sama vybrala – avšak současně jsem lehce tlačila i směrem k nějakým změnám.

Nejhezčí překvapení

Všechno se zkomplikovalo tím, že moje těhotenství bylo rizikové a od sedmého měsíce jsem musela nastoupit do nemocnice. Luděk mě tam každý den navštěvoval, já ale současně trnula hrůzou, v jakém stavu bude náš byt, až se tam vrátím s miminkem.

Čekalo mě však obrovské překvapení. Luděk po celou tu dobu pilně pracoval. Celý byt byl nově vymalován, všechno, co dřív nefungovalo, bylo opraveno a v kuchyni jako bonus byla nová linka. Skoro jsem se rozbrečela štěstím a dojetím. Ukázalo, že Luděk, když chce a je to potřeba, dokáže vzít i za práci…

Růžena T. (51), Plzeň

Související články
3 minuty čtení
Seznámili jsme se, když policajt zastavil tátovo auto a zjistilo se, že řidičovy doklady nejsou tak docela v pořádku. Policista, který nás stavěl, byl mladý a hezký, mohla jsem na něm oči nechat. Na druhou stranu jsem tušila, že to zas tak příjemné setkání nebude, protože táta, který seděl za volantem, byl odjakživa roztržitý zmatkář. Viděla jsem mu na obličeji, že se blíží katastrofa. „Váš tec
3 minuty čtení
Dospělí říkávají dětem, ať nedělají hlouposti, a přitom je sami dělají také. A to dokonce i ve věku, kdy už by dávno měli mít rozum. Za svoje bláznivé rodiče jsem se od jistého věku styděla. Ale ne tak normálně, jako se za rodiče stydí puberťáci, aby později zjistili, že se mamince a tatínkovi až nápadně podobají, že dělají podobné chyby jako oni a že je vlastně mají a vždycky měli rádi. U nás
3 minuty čtení
Padesát let spolu. Říkáte si: to to ale uteklo. Nechtělo se mi slavit okázalou zlatou svatbu. Nakonec jsem ráda, že jsme to udělali! K obnovení svatebního slibu nás vyhecovali kamarádi a taky můj brácha se švagrovou. Nechtěla jsem to, zoufale jsem se bránila, ale tlačili na mě. Asi se těšili, že se zadarmo najedí a napijí, však to znáte. Taky že si zažertují na náš účet. Jenže naše manželství n
3 minuty čtení
Stál na naší střeše a já jsem se zamilovala na první pohled. Ano, je to tak, takhle netradičně jsme se seznámili. Bála jsem se, že spadne. Všechno začalo tím, že nám teklo do domu. Střecha byla chatrná a na několika místech děravá jak cedník. Když se mi v pokoji objevila mokrá skvrna a nápadně se zvětšovala, a když mi pak omítka začala padat do postele, rodinná rada usoudila, že je nevyhnutelné
3 minuty čtení
Ještě v září může být voda na koupališti příjemná, a tehdy tomu tak doopravdy bylo. Ale to nebyl jediný důvod, proč jsem tam chodila. Léto si podávalo pomalu ruku s podzimem, ale maličké koupaliště v našem městečku ještě nezavřelo. Bylo totiž krásně. Tak krásně, až to lákalo ke koupání. A čistá, až překvapivě teplá voda, vůně dřevěných převlékacích kabinek, vyhřátých sluncem, nádherné staré líp
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
MIND dieta: recept pro zdravý mozek
nejsemsama.cz
MIND dieta: recept pro zdravý mozek
Jste to, co jíte, tady platí i pro duševní zdraví. Věděla jste, že prevencí Alzheimerovy nemoci je i jídlo? Alzheimerova choroba straší celý svět. Dobrou zprávou ale je, že MIND dieta může riziko jejího vzniku snížit. Jídlo jako lék pro mozek Lékařské studie ukazují, že to, co máte na talíři, může zpomalit stárnutí mozku a snížit riziko demence až
Bezpečná schránka na severu: Česko poslalo do Globálního úložiště semen novou zásilku
21stoleti.cz
Bezpečná schránka na severu: Česko poslalo do Globálního úložiště semen novou zásilku
Špicberky jsou souostroví v Severním ledovém oceánu spadající pod Norsko. Snad každý je má spojené se zimou, sněhem a ledem. Mnohem méně lidí už ví, že tu funguje Globální úložiště semen, důležitých p
Barevný podzim v srdci Šumavy
epochanacestach.cz
Barevný podzim v srdci Šumavy
Příroda je tu tak divoce veselá, až se vám chce radostí vykřiknout. V tomto období navíc září pestrou škálou barev. Šumavské Povydří si v tento čas nelze nezamilovat. Hluboké údolí řeky Vydry charakterizují husté šumavské hvozdy a neustále zvonivě zurčící voda, která vede vašekroky lépe než nějaká GPS. Naučná stezka Povydří je jedna z nejkrásnějších,
Utajený rozchod Holubové s manželem?
nasehvezdy.cz
Utajený rozchod Holubové s manželem?
Hvězda seriálu Jedna rodina Eva Holubová (66) našla před lety ve výtvarníkovi Miroslavu Zdeňkovi (67) toho pravého. Mají spolu dvě děti, nikdy se nemluvilo o žádné krizi, možná až podezřelá idylka. J
Callanish: Je to místo s mystickou aurou, nebo jen starověký kalendář?
enigmaplus.cz
Callanish: Je to místo s mystickou aurou, nebo jen starověký kalendář?
Představte si kamenný kruh starší než Stonehenge. Uprostřed divoké skotské krajiny se tyčí menhiry, které po tisíce let mlčí a střeží svá tajemství. Co nám chtějí říct? A jaké znalosti měli naši předk
Perníková chaloupka a realita: Překvapivé paralely mezi pohádkou a skutečným světem
epochaplus.cz
Perníková chaloupka a realita: Překvapivé paralely mezi pohádkou a skutečným světem
Příběh o Jeníčkovi a Mařence zná každé dítě. Děsivá pohádka o kruté čarodějnici, která láká děti do domku z perníku, aby je pak upekla v peci. Děti ji však přelstí, a babizna nakonec umírá ve vlastním ohni. Takto příběh zaznamenali bratři Grimmové v roce 1812, ale mnozí historici a badatelé se domnívají, že tato verze
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Livigno poprvé v historii hostí závod Světového poháru mužů v Super-G
iluxus.cz
Livigno poprvé v historii hostí závod Světového poháru mužů v Super-G
Livigno se chystá na historický okamžik. Pouhý měsíc před začátkem zimních olympijských her 2026 přivítá tato ikonická alpská destinace poprvé v historii závod Světového poháru v alpském lyžování – Su
Víc než jen pokrevní pouto!
skutecnepribehy.cz
Víc než jen pokrevní pouto!
Žijeme s bratrem v malém domku na kraji vesnice, kde čas jakoby se zastavil. Dům je starý, patřil totiž už našim prarodičům. Dřevěné trámy, zahrádka s ovocnými stromy, kuchyň s kamny, na kterých pořád vařím. S Karlem, který je o tři roky mladší než já, jsme se sem nastěhovali po smrti rodičů. Já byla po těžkém rozvodu, kdy mě manžel v šedesáti opustil pro mladší,
Záhada vrchu Mouřenec: Straší tam přízraky mrtvých vojáků?
epochalnisvet.cz
Záhada vrchu Mouřenec: Straší tam přízraky mrtvých vojáků?
Na vrchu se drží oblaka mlhy. Vzduch je zde těžký a atmosféra tíživá. Přichází soumrak s ním i otázky, které dosud nebyly zodpovězeny. Opravdu se na Mouřenci po setmění objevují duchové padlých vojáků? Nebo jde o pouhé halucinace?   Vrch Mouřenec leží v údolí řeky Otavy na Šumavě. Působí jako místo, kde se zastavil čas.
Lahodná bramboračka
tisicereceptu.cz
Lahodná bramboračka
S nástupem chladných dní přijde vhod výživná polévka. Díky zdravému tuku ghí naše tělo lépe vstřebá potřebné vitamíny. Potřebujete 3 větší brambory 1/2 celeru 2 mrkve 1 petržel 2 stroužky če
Katedrála pro koně: V Zákupech se chlubí barokním skvostem
historyplus.cz
Katedrála pro koně: V Zákupech se chlubí barokním skvostem
Barokní přestavbu zámku v severočeských Zákupech dokončila na přelomu 17. a 18. století Anna Marie Františka Toskánská. Po energické milovnici lovu a jezdectví v areálu zůstala i unikátní konírna. Je velmi bohatá a svoje peníze utrácí zodpovědně a s rozvahou. Velkovévodkyně Anna Marie Františka Toskánská (1672–1741) je investuje především do rozvoje zámku v Zákupech. Díky