Domů     Málem nás zničily seriály
Málem nás zničily seriály

Sledování televize bylo pro nás zábavné natolik, že jsme oba zapomněli na normální život. Náš čas řídily seriály!

Nevím, proč si skoro každý stěžuje, že v televizi nic nedávají. Já byla spokojená a svoje jsem si vždycky našla. Stejně tak i manžel. Sport ho, na rozdíl od všech jeho kamarádů, moc nebavil. Možná proto, že se nikdy nehýbal.

Zajímaly ho spíš knížky, hlavně historické a válečné romány. U těch proležel vždycky klidně celý víkend. Tedy, když se nevěnoval dětem, což on se věnoval, to se mu nedá upřít!

Vnučka nám dala televizi

S přibývajícím věkem byl ale manžel nejen čím dál lenivější, ale už ani ty knížky ho moc nebraly. „Prosím tě, dříve jsi pořád četl a teď ti leží na nočním stolku už půl roku stejný román. Co to s tebou je?“ zeptala se manžela zvědavě a on jen pokrčil rameny.

Prý už na ta malá písmenka nevidí. K očnímu lékaři se mu jít nechtělo a tak raději nečetl. O to víc začal sledovat televizi.

Jednou, když si postěžoval, že mu v polovině přestali dávat nějaký jeho oblíbený seriál, navrhla naše vnučka, že nám objedná nějaké další programy. Manžel chvíli hudroval, že nemíní nic platit, ale nakonec se nechal zlákat.

Najednou jsme nevěděli, na co dřív koukat! „Počkej, teď mi dávají tohle a tamto, nemůžeš si to přepnout na tu svoji romantiku!“ hádal se o ovladač a já jen tiše, a potom hlasitě, skřípala zuby. Spor nám opět vyřešila naše Lucinka, ta vnučka. Druhou televizi nám koupila k narozeninám!

Nevšimla jsme si, jak manžel vypadá

Slavili jsme je totiž odjakživa spolu, přestože nás dělil rok a měsíc. Od té doby jsme byli oba spokojení. Já měla zamilované seriály a taky zvířátka, a manžel svoji zamilovanou válku, tu první i druhou. Skoro jsme se neviděli.

Každý zalezlý v jednom pokoji s očima upřenýma na obrazovku zíral všechno, co nám ta kouzelná bedýnka nabídla. A bylo toho čím dál víc! Přebytky jsme si museli oba nahrávat a sledovat až pozdě do noci. Jinak bychom to nestihli!

„Babi, všimla sis, jak se děda ztloustnul? A on si nechává narůst vousy?“ zeptala se mě jednoho dne naše Lucie starostlivě a já ji ani neokřikla, že mě ruší. Bylo to zrovna tak napínavé! Ztěží jsem přemohla rozmrzelost a vydala se do pokoje k manželovi.

Ne, že bych ho občas neviděla, když jsem mu nandávala jídlo, ale i u toho jsem měla puštěnou v kuchyni takovou malou televizku, abych o nic nepřišla. Jak můj Igor vypadá, jsem si vůbec nevšimla už řadu týdnů.

Málem se udusil před televizí

K mému údivu měla Lucinka pravdu. Můj manžel se změnil! K horšímu. Byl tlustý a zanedbaný. Skoro bych ho nepoznaal. Jak jsem to mohla přehlédnout? Na tričku měl mastný flek a na tváři několikadenní strniště.

Vyjela jsem na něho, aby se šel osprchovat, ale ani neodtrhnul oči od obrazovky. „Ty máš co říkat! Koukni se na sebe, než začneš někoho kritizovat!“ vyštěknul a nacpal si do úst velké sousto masa. Jak byl rozčílený, začal se dusit.

Ještě že vnučka měla kurz první pomoci. Nasadila mu nějaký hmat a sousto z něho vylétlo přes celý pokoj. „Tak takhle to dál nejde!“ povzdechla si Lucinka a pokračovala: „Vy jste úplně zpustli. Neděláte nic jiného, než dřepíte u bedny“ Potom už neříkala nic.

Beze slova šla k manželově televizi a vypnula ji. Než se stačil rozčílit, popadla ji a odnesla do předsíně. Čekala jsem, že se obuje a někam ji odnese, ale ona ne. Pokračovala v řádění.

Vyhnala nás oba ven na vzduch

Popadla tu moji novou televizi a postavila ji na zem vedle té manželovy. Nechal nám, potvůrka, jen tu malinkou v kuchyni! „Na tu smíte koukat společně. Ono vás to brzy přejde. A oblíkněte se.

Jdeme se projít!“ zavelela a my na ni oba zůstali koukat, zda se nezbláznila. Ale nedala pokoj. Museli jsme ji poslechnout, jinak bychom se jí nezbavili. A tak, po mnoha měsících jsme vyrazili ven na déle, než jen na nezbytný nákup do samoobsluhy za rohem.

Bylo krásně. Svítilo sluníčko a zpívali ptáci. Byla jsem úplně nadšená. Vždyť já málem zapomněla, jak je venku hezky! Ani manžel moc neprotestoval. Trochu jsme se za něho styděla, ani se totiž nestihnul převléct.

Byl trochu podobný těm svým válečným hrdinům, ale těm středověkým… Zarostlý až běda a šedé vlasy skoro po ramena. Ale ta vycházka nám oběma zvedla náladu.

Pořídili jsme si dalekohledy

Vnučka šla za námi jako nějaká krotitelka dravé zvěře. Musela jsem se smát, ale byla jí vděčná. Kdyby tak přísně nezavelela, asi bychom úplně s prominutím zblbli!

Večer, když jsme se pěkně vykoupali a usedli před tu malou obrazovku, vstal manžel od stolu a vypnul ji. „Budeme si povídat, nechceš? Přinesl jsem krabici fotek, když byly děti malé. Zavzpomínáme si na staré dobré časy!

Musíme zase začít žít svoje životy a ne ty vymyšlené v televizi!“ Skoro jsem Igora nepoznávala. Měla jsem radost a souhlasila s ním! A tak se nám díky vnučce vrátil náš život do hezkých starých kolejí. Vlastně lepších.

Chodíme ven a pořídili jsme si dalekohledy, Budeme teď koukat místo televize na ptáčky!

Dita R. (64), Havířov

Předchozí článek
Další článek
Související články
17.6.2024
Vdávala jsem se před třiceti lety. Vlado pochází z Bratislavy, po mamince je částečně Maďar, po otci má polskou a rakouskou krev. Já jsem se narodila v Praze ve vinohradské nemocnici, na Vinohradech jsem chodila do jazykové školy i na gympl, jen na vysokou jsem se posunula do jiného pražského obvodu, na lékařskou fakultu blízko Karlova náměstí. Tam jsem také potkala Vlada, který chodil o dva ro
15.6.2024
Nikdy bych si nemyslela, že se rozhádáme kvůli něčemu, co se vlastně ani nebude týkat přímo nás. Už několik měsíců spolu nemluvíme. Naše rodina držela vždycky pospolu, nebylo nic, co by nás postavilo proti sobě. Prošla i hodně těžkou zkouškou, když zahynul dědeček během občanské války ve Španělsku a babička zůstala sama s pěti dětmi. Rodina se tehdy semkla a pomohla jí překonat těžké období. Ří
14.6.2024
Moje kulinářské umění je vyhlášené. Těším se pověsti nejlepší kuchařky široko daleko. Nemohu připustit, aby byla moje snacha lepší! Tohle je moje parketa. A tu si nenechám vzít! Myslím, že si kaž­dý zakládá na tom, co umí nejlépe. V mém případě to je vaření. Toto umění jsem určitě podědila po své babičce, která byla vyhlášená kuchařka. Také moje teta vařila ve školní jídelně, a dodnes si pamatu
11.6.2024
Moje dětství bylo příšerné. Nerada jsem chodila domů, nerada jsem zůstávala s kýmkoli z naší rodiny. Máma s tátou se neustále hádali a prali. Moje o šest let mladší sestra Jitka si vůči tomu vytvořila jakousi imunitu a neustále mě shazovala, protože já se s tím vyrovnat neuměla. Možná se tak chtěla rodičům hlavně zavděčit, protože jejich hněv na její hlavu potom tolik nedopadal a vše jsem odnáš
10.6.2024
Magdu jsem měla vždycky ráda, jako starší sestra při mně vždy stála. Okolnosti se ale změnily a má šikovná sestra je „za vodou“. Nedávno mi najednou vpálila, že bych chtěla, aby mě finančně zajistila, a to se mě hodně dotklo. Jako děti jsme mezi sebou necítily žádné rozdíly. Rodiče nás vychovali k vzájemnému respektu, a pokud to nebylo možné, jednoduše jsme se porvaly. Pamatuji si na náš společ
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kořeněné trhané maso
tisicereceptu.cz
Kořeněné trhané maso
Kdo má rád pikantní pokrmy, ten si na trhaném vepřovém rozhodně pochutná. Suroviny 300 g vepřové kýty 2 zelené chilli papričky 10 ředkviček 1 lžíce grilovacího koření čerstvě namletý pepř s
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
epochaplus.cz
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
Hodinová sazba za úklid… Je klíčovým faktorem při výběru úklidové služby. Cena může výrazně kolísat v závislosti na regionu, velikosti a povaze úklidového úkolu a specifických požadavcích zákazníka. Tento článek se zaměří na srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech a na to, co je třeba při výběru úklidové společnosti zohlednit. Regionální rozdíly v hodinových
Třená niva
nejsemsama.cz
Třená niva
Můžeme ji dochutit i jemně nasekanou jarní cibulkou nebo česnekem. Ingredience: 150 g sýru niva 1 žervé 1 tavený sýr 100 g majolky 6 lžic zakysané smetany 5 g mletých vlašáků 20 g zeleného pepře 1 pomeranč Postup: Nivu nastrouháme, přidáme ostatní sýry, majolku, zakysanou smetanu a dobře rozmixujeme. Přisypeme ořechy a pepř. Pomeranč nakrájíme na plátky a chlebíčky natřené
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
historyplus.cz
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
Zdi sün-jangského vězení jsou vlhké a olezlé plísní. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí i geniální čínský básník Li Po, který zde čeká na osudný ortel. Dohnaly sem Li Poa hříchy mládí, kdy při soubojích zabil několik lidí, nebo skončil v žaláři z jiného důvodu?   Na promrzlou zem dopadají krvavé krůpěje. Patří lehce raněnému
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
nasehvezdy.cz
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
Stálice seriálu Ulice, herečka Anežka Rusevová (37), zatím v lásce moc štěstí neměla. V případě sympatické a milé Anežky je to poněkud zvláštní, i proto, že ona sama prý po milujícím partnerovi a rodi
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
21stoleti.cz
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
Potvrzeno! Ze studie založené na pozorování dvou sloních stád ve volné přírodě v Keni nedávno vyplynulo, že i sloni se navzájem dokážou „oslovovat“ individuálními jmény. Až dosud přitom byla tato scho
Láska hory někdy nepřenáší
skutecnepribehy.cz
Láska hory někdy nepřenáší
Vdávala jsem se před třiceti lety. Vlado pochází z Bratislavy, po mamince je částečně Maďar, po otci má polskou a rakouskou krev. Já jsem se narodila v Praze ve vinohradské nemocnici, na Vinohradech jsem chodila do jazykové školy i na gympl, jen na vysokou jsem se posunula do jiného pražského obvodu, na lékařskou fakultu blízko Karlova náměstí.
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
iluxus.cz
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
Gin & Tonik, známý jako „G&T“, je globálním fenoménem a stálicí snad v každém baru. Věděli jste ale, že i s jedním prémiovým ginem si můžete připravit hned několik variant osvěžujícího drinku?
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
enigmaplus.cz
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
Záhadami opředený kruh u Chanctonbury se nachází na křídových útesech jižní Anglie. Je to místo, jehož pověst je černější než ta nejtemnější noc. Podle některých názorů zde působí démonické síly! S ja
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
epochalnisvet.cz
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
Dům, který si můžete pronajmout na Airbnb, je postaven v roce 1838 v Salemu ve státě Massachusetts ve Spojených státech amerických. Mnoho hostů, kteří v domě zůstali, tvrdí, že v něm straší. Jaká nadpřirozená síla tam přebývá? Původní majitel domu Henry Derby pracoval v malém americkém městečku Salem ve státě Massachusetts jako krejčí až do
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
epochanacestach.cz
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
Šlechtický rod Beaufort-Spontinů po sobě v Bečově zanechal ještě nejednu významnou stopu. Jednou z nich je i unikátní botanická zahrada, jedna z největších na našem území. Na místě zbouraného pivovaru vzniklo v roce 1870 malé zahradnictví, kolem něj se v podhradí rozvíjel park a zahrada rostla i v dalších letech, nejvíce v období po vzniku