Lesní zvířátka se odměnila za naši péči

Total
13
Shares

V důchodu jsme si s manželem splnili svůj sen. Pořídili jsme si malý domeček u lesa. V zimě jsme krmili lesní zvířátka a ptáčky. Přišla chvíle, kdy se nám za to odvděčili.

Bylo to krátce po tom, co jsme si pořídili chaloupku. Manžel hrál skvěle na kytaru a já zpívala ve sboru. Těšili jsme se, jak budeme vysedávat u ohýnku na zahradě, opékat buřty a dívat se na oblohu plnou hvězd. Když jsme konečně na ten svůj sen našetřili, nechybělo nám mnoho do důchodu. Blížila se zima a nás čekalo na domečku hodně práce. Zatím se dalo bydlet jen v kuchyni, na dvoře stála kadibudka a na zahradě se tahala voda ze studny. Říká se, že co se první noc zdá, se splní. A já měla první noc zvláštní sen. Stála jsem v kuchyni, oknem přilétl ptáček. Obletěl mě a vyrazil do chodby. Běžela jsem za ním. Ptáček zmizel, ale přede mnou se objevila síň plná pokladu. Říkala jsem si, že budeme mít na přestavbu našeho domečku.

Byl to krásný sen

Vyprávěla jsem ho muži a on řekl, že to je znamení, že budeme v domečku šťastní. S tak krásným snem pře očima jsme začaly budovat svůj ráj na zemi, a k němu patřily na zahradě i krmítka pro ptáčky. Manžel je vyrobit sám, a já je různě pomalovala. Přišla zima a my se o hladové opeřence dobře starali. A o další zvířátka z lesa taky. Přišlo jaro a my se pustili do malování, gruntování a oprav. Velká práce nás čekala s vyklízením půdy, kde bylo plno veteše, ale také jsme začali vyklízet sklep, aby v něm bylo místo pro moje kompoty a první sklizeň na zahrádce. Bylo tam několik malých sklípků a dva z nich jsme chtěli propojit. K tomu bylo třeba zbořit zídku.

Vysypalo se překvapení

Byli jsme u toho v tu chvíli oba. Já stála u kolečka a manžel se pustil do bourání. A najednou se to stalo. Zaslechla jsem cinknutí na zemi, po něm další a pak celou zvonkohru. Než jsme se vzpamatovali, na zem vypadlo cosi velkého a s křupnutím se to rozprsklo na kousky. Zamířili jsme světlem na tu hromádku a oba nejen čapli do dřepu, ale sedli přímo na zadek. Všude kolem se třpytilo zlaté nadělení. Plný džbán zlaťáků a dokonce několik šperků. Ve zdech našeho chudého domečku se ukrýval poklad, tak, jak to bylo v mém snu. Náš domeček jsme opravili mnohem rychleji, než jsme doufali. A ještě mohli přilepšit našim mladým.

Lucie (64), Rumburk

Také se vám může líbit