Díky rituálu jsem překonala sama sebe

Total
4
Shares

Moje zdraví mě zradilo. Najednou jsem byla odkázaná na pomoc druhých. Nevěřila jsem, že tomu bude někdy jinak. Pomohl mi léčitel.

Už jako dítě jsem chodila na speciální cvičení a na konci základní školy jsem byla se svou páteří v lázních. Vyšetření ukázaly, že mám pootočenou krční páteř a v nepořádku ploténky. Po třicátém roce života jsem přestávala občas cítit pravou nohu, nemohla jsem rychle otočit hlavu. Dělalo mi potíže dlouho stát, chodit a dokonce i sedět. Masáže ani injekce nepomáhaly. Lékaři mě připravovali na to, že skončím na vozíčku…Ten den se nic nedařilo tak, jak bych chtěla. I když jsem měla parkovací kartu pro tělesně postižené, byla všechna tato místa beznadějně obsazena. Spěchala jsem, tak jsem zaparkovala, kde se dalo, a říkala jsem si, že to nějak dojdu. To se mi ale nepodařilo. Svezla jsem se k zemi, jako by mě někdo podsekl. Přiběhly\ ke mně dvě ženy a cizinec.

Potkala jsem šamana

Jediný, kdo měl cestu stejným směrem, byl ten snědý muž. Nezapírám, že jsem z něho měla strach. Mluvil lámanou češtinou, já zase neuměla anglicky. Udělali jsme několik málo kroků a on vyzvídal, co mě kde bolí. Chtěl přesně stanovit místo a popsat bolest, kterou cítím. Bolesti jsem měla kruté. Co krok, tak jsem musela vyjeknout. Přestávala jsem cítit nohu, a to byl signál nebezpečí dalšího šlápnutí do prázdna. Nezbylo, než se zastavit a říct pravdu. Ani nevím, jak se mu to povedlo, ale zajel mi rukou pod halenku a jeho velká dlaň se zastavila na místě, které mě bolelo ze všeho nejvíce. „Zhluboka dýchejte!“ řekl mi legrační češtinou. „A vnímejte teplo!“ Nezmohla jsem se na odpor. Jak ubíhaly vteřiny, uvědomovala jsem si s potěšením, že bolest polevuje.

Učinil velký zázrak

Najednou bolest zmizela docela. Dívala jsem se na toho člověka jako na poloboha. Potěšeně se usmíval a pak mi podal vizitku. Byl to léčitel, který v Čechách provozoval svou praxi – sice jen krátce, ale zato s velkým úspěchem. Neváhala jsem a okamžitě jsem se k němu objednala. Kromě své energie užíval také jógu a další alternativní terapie. Chodila jsem k němu velmi pilně dva roky na jeho mocné rituály a mou nemocnou páteř mi za tu dobu dal do pořádku natolik, že jsem schopná nejen chodit, ale dokonce i běhat. Dvakrát v týdnu chodím plavat. Že bych skončila na vozíčku, se nemusím v současné době obávat.

Veronika (51), Brno

Také se vám může líbit