Výhra v loterii nám zkomplikovala život

Total
1
Shares

Sázením 1x do týdne jsme se vždy bavili

Se ženou jsme vždy měli stabilní zaměstnání, a přestože jsme si nemohli zrovna vyhazovat z kopýtka každý večer, tak se naše každonedělní vsázení na loterii Sportka stalo jakousi tradicí a sledování slosování jsme si vždy užívali. Šance na výhru něčeho opravdu velkého byla sice malá, ale my hráli hlavně pro radost. Proto jsme jednou zůstali jako opaření,  když jsme viděli, že se všechna naše vsazená čísla shodovala s těmi v televizi.

Nemohli jsme tomu samozřejmě vůbec uvěřit, vše jsme si stokrát zkontrolovali a ověřili, že jsme opravdu vyhráli jackpot, který mohl zajistit pohodlný život a okamžitý důchod.

Vše jsme poměrně v poklidu oslavili a rozhodli se, že i když si můžeme dovolit prakticky cokoliv, tak budeme s penězi nakládat zodpovědně. Velmi neradi bychom o ně během pár let přišli kvůli neúspěšným a hloupým investicím do něčeho, čemu vůbec nerozumíme.

Udělali jsme jednu velkou chybu

I přes naše rozhodnutí, že se minimálně po nějaký čas nebudeme stěhovat, ale raději splatíme hypotéku, a nebudeme si kupovat větší auto, protože naše slouží dobře, jsme udělali velkou chybu. O výhře jsme se pochlubili našim rodinám i přátelům. Bohužel i bývalí zaměstnavatelé se při výpovědích divili, a nakonec se dozvěděli, že jsme přišli k penězům.

Rozhodli jsme se jít cestou zodpovědnosti a opatrným užíváním si bohatství, kdy jsme třeba vyrazili do první řady na zápas MMA, které jsem měl vždy v oblibě, nebo jsme se se ženou konečně začali věnovat kultuře a vyráželi pravidelně do divadel nebo na koncerty, případně jsme za pár drobných zkoušeli štěstí třeba při návštěvě kasin. Vždy jsme ale utráceli a sázeli velmi zodpovědně, jak jsme byli zvyklí.

Bohužel, naši příbuzní, přátelé a nakonec i přátelé přátel to viděli jinak a začali se neustále dožadovat pomoci a části našich peněz. Nejdříve jsme samozřejmě rádi pomohli a půjčili, ale vše se bohužel začalo stupňovat. I přes sliby a přísahy ani naši nejbližší nikdy nepoděkovali a nikdy nesplatili ani korunu z toho, co slíbili. Začaly se navíc navyšovat i částky, o které si říkali. Z pár tisíc se najednou objevovaly žádosti o desítky nebo i stovky tisíc.

Takhle to dál nešlo

Z příbuzných a kamarádů, se kterými jsme vždy velmi dobře vycházeli, se najednou staly doslova hyeny. Nikdo se již s námi nebavil jako s lidmi a pro všechny jsme najednou byli jen nadité peněženky, ze kterých si chtěli urvat svůj kus stůj co stůj. Trvalo nám nějaký čas, než nám tohle došlo, ale nakonec jsme museli bouchnout do stolu a všechny půjčky okamžitě ukončit.

Tím ale bohužel vše neskončilo. Začali nám volat i psát různí lidé se zaručenými nabídkami investic, ale také prosby o peníze od neznámých lidí. Vždy se v těchto prosbách vyskytoval nějaký opravdu dojemný příběh, ale bohužel po zkušenosti s našimi příbuznými i bývalými kamarády už jsme opravdu nevěděli, čemu věřit.

Přestože bychom opravdu rádi pomáhali těm, kteří to opravdu potřebují, tak jsme se spíše zatvrzeli v přesvědčení, že na náhodné telefonáty nebudeme odpovídat a dopisy rovnou končily v koši, aby nás netrápilo, že možná některé příběhy opravdu pravdivé byly.

Kvůli výhře v loterii jsme se nakonec přestali bavit s příbuznými i řadou společných přátel, kteří nám byli dříve velmi blízcí, ale bohužel to nešlo jinak. Sice si můžeme jezdit po světě a jsme spolu velmi spokojení, ale cítíme se také jaksi odtržení od světa a lidí, které jsme dříve znali a měli rádi.

18+ Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Také se vám může líbit