Domů     Proč mi chce dcera mého přítele zničit štěstí?

Proč mi chce dcera mého přítele zničit štěstí?


Život je nevyzpytatelný a skutečně platí, že když zavře jedny dveře, otevřou se jiné. Jen na to musíte být připravení. A to všichni vždy nebývají. 


Začalo to celkem nenápadně. Jako bychom si neměli co říct. Manžel trávil víc času s kamarády, já zase s kamarádkami. Pak mě podvedl. Moc mě to bolelo a taky jsem na něj byla příšerně naštvaná.

Ale nedokázala jsem si představit, že bych od něj odešla, a tak jsem ho omlouvala. Že je v takovém tom špatném věku, že se to stává, že to nemyslí zle.

Místo toho, abych se tomu postavila, sklopila jsem hlavu a snažila se, aby všechno doma bylo v ještě dokonalejším pořádku než dříve. Když mě podvedl podruhé, bolelo to už míň a já se ještě víc zabrala do práce a do domácnosti. Rady přátel jsem ignorovala.

Když po čase přišel s žádostí o rozvod,nemohla jsem tomu uvěřit, nechápala jsem proč. Částečně jsem to dávala za vinu tomu, že se právě rozvedl jeho nejlepší kamarád a pořád do Karla vandroval, jak je svoboda skvělá.


Po rozvodu jsem byla v koncích


Prvních pár měsíců po rozvodu jsem se chovala jako blázen a divím se, že jsem nepřišla o práci. Nedokázala jsem normálně fungovat, každou chvíli jsem se rozbrečela. Z toho nejhoršího mi pomohly kamarádky. Po půl roce jsem pomalu začínala zase žít.

Život mi sice nadále připadal nesnesitelný, v budoucnosti jsem neviděla nic hezkého, ale už jsem si došla na nákup, aniž by mě k tomu někdo musel přemlouvat, každý den jsem si něco uvařila a najedla se.

Když přišlo jaro, musela jsem se postarat o zahrádku, která nějakým nedopatřením při rozvodu připadla mně. Nikdy jsem nebyla žádná velká zahradnice. O ten kousek země s chatkou na kraji našeho města se původně starala manželova matka.

Po její smrti jsme tam od jara do podzimu zajeli tak jednou za měsíc, posekat trávu, vymýtit náletovky a sesbírat jablka. Teď ale byla zahrada má a najednou mi začalo připadat, že by to mohlo být pro mě dobré, takový víkendový pohyb na čerstvém vzduchu.


Na zahrádce se mi nedařilo


Samozřejmě to nebyla žádná idylka. Měla jsem velké plány a žádné zkušenosti a podle toho to vypadalo. Každou chvíli jsem musela jezdit pro nějaké nářadí do obchodu, a skoro každý víkend se mi něco nevyvedlo.

Jednoho květnového odpoledne jsem zrovna bojovala s kompostem. Vzteky a bezmocí jsem skoro brečela, když mě oslovil muž co postával u plotu sousední zahrady. Představil se mi jako Radek a nabídl se, že mi pomůže.

Odmítla bych, jenže jsem se bála, že při delší rozmluvě bych se rozbrečela a tak jsem jen přikývla.


Byl prostě optimista


Pro Radka neexistoval neřešitelný problém. Pracovat s ním byla skutečná radost. Se vším si věděl rady, práce mu šla od ruky a když se mi něco nedařilo, jen se usmál a poradil mi. Ani jsem si nevšimla, jak nám čas hezky ubíhá.

Po pár hodinách byl nový kompost připravený a na zahradě to najednou vypadalo úplně jinak. Teprve teď jsem si uvědomila, jak moc jsem utahaná a jak velkou chuť mám na kávu. Samozřejmě jsem na ní pozvala i Radka.

U kávy jsem se dozvěděla, že je k zahrádce přišel podobně jako já. Na té jeho pracovala manželka, on na ní skoro nejezdil. Jenže před šesti lety mu žena zemřela. Tehdy začal na zahrádku jezdit a brzo se z něj stal skvělý zahrádkář.

Proto měl tak velké pochopení pro mé nesnáze.
Musím říct, že už dlouho jsem se tak dobře nebavila. Než jsme se rozešli, řekl mi, napůl vážně, napůl v žertu, že za týden zase pomohu já jemu.


Bylo to víc než přátelství


Od té doby jsme se vídali každý víkend. Netrvalo dlouho a uvědomila jsem si, že k Radkovi cítím víc, než jenom přátelství. Bránila jsem se tomu, připadalo mi to divné, bylo to moc narychlo a připadala jsem si jako bych byla špatná.

Radek to tak ale neviděl a nakonec to vyřešil za mě. Prostě jsme se spolu dali dohromady. Připadala jsem si jako zamilovaná šestnáctka. Všechno pro mě bylo nové, úžasné…

Každý výlet, každá společně strávená chvíle, ať už jsme byli na zahrádce, v kině nebo spolu něco vařili. Prostě idyla, o jaké se mi ani nesnilo. V zimě jsem Radka představila svým dětem. Líbil se jim a schválily mi ho. Kéž by stejně reagovala jeho dcera…


Budu s ní bojovat


Když mi představil svou dceru, chovala se ke mně chladně a přezíravě. Neměla jsem jí to za zlé, lidé si vždycky nemusí padnout do oka. Ale tím to bohužel neskončilo. Dřív Tereza, tak se jmenuje, na zahrádku nezajela, jak by rok dlouhý.

Teď tam byla každý druhý víkend. S Radkem jsme se dohodli, že zahrádky spojíme a uděláme z nich jednu velkou. Jenže do všech změn začala Tereza mluvit. Co jsem navrhla já, to se jí nelíbilo, nenápadně se snažila Radka štvát proti mně.

Nedařilo se jí to, ale život nám otravovala zdatně. Před nedávnem změnila taktiku. Začala se ohánět tím, že je nemocná, jednou jí bolí hlava, pak záda potom zase žaludek. Na zahradu už nejezdí, ale Radkovi volá i dvacetkrát za víkend.

Chce aby k nim přijel, i když má doma manžela, sprostě ho citově vydírá. Je mi jasné, že hraje o to, abychom se rozešli. Já jsem ale rozhodnutá, že se nedám.

Na své štěstí jsem čekala dlouho a nenechám si ho vzít od nervově labilní ženské, která se chová jako malé děcko. Ještě sice nevím, jak na ní, ale na něco určitě přijdu.

Marcela (52), Střední Čechy

reklama
Související články
19.5.2024
Po letech jsem se setkala se svojí studentskou láskou. Z nespokojeného manželství jsem odešla a nelitovala. Dnes jsem opět šťastná. V sedmnácti letech jsem začala chodit s Jindrou, byl to nejhezčí kluk ze školy. Mé kamarádce se samozřejmě líbil taky. Když jsem strávila tři týdny po operaci slepáku v nemocnici, řekla mi Klára, že Jindra balil nějakou holku z prváku, prý je viděla, jak se líbají.
13.5.2024
Z platonické lásky mě rázem vyléčila ta opravdová. A našla jsem ji tam, kde bych ji nikdy předtím nehledala. Byl to takový velikonoční zázrak. Naši rodinu v okolí každý dobře znal. Babička s maminkou pracovaly v samoobsluze a snad žádný jejich zákazník neopomenul o Velikonocích na naše stavení s pomlázkou zazvonit. Stejně to bylo i v případě tatínka, který v nedaleké obci vedl fotbalové mužstvo
7.5.2024
Byla jsem odhodlaná pro lásku udělat cokoliv, ale zjistila jsem, že jenom to zkrátka nestačí. Na tu pravou lásku je třeba dvou. Zamilovaných příběhů jsem za svůj život přečetla mnoho. Nořila jsem se do smyšlených románů a snila o tom, že i já jednou najdu pravou lásku. A udělám pro to všechno na světě. V patnácti letech se to zdálo jako krásná a jednoduchá představa. Postupem let jsem ale zjišť
6.5.2024
Znali jsme se s Mirkem krátce a museli jsme se brát. Ve svatební den bylo ještě ke všemu příšerné počasí. Už jako holka jsem toužila mít letní svatbu. Před spaním jsem si představovala, jak kráčím rozkvetlou loukou v nádherných krajkových šatech ruku v ruce s urostlým ženichem, i když jsem neměla ponětí, kdo to je a kam vlastně jdeme. A mimochodem, kdo to je a kam vlastně jdeme, jsem přesně nev
2.5.2024
Byla jsem zamilovaná do pohledného spolužáka Lišky, který si mě nevšímal. Přesto jsem doufala, že se během pálení čarodějnic sblížíme. K čarodějnicím neboli třicátému dubnu se upínaly veškeré mé naděje. O té magické noci jsem věděla nemnoho, neboť jsme se o takových věcech ve škole neučili, ale babička říkávala, že je to noc zázraků. Filipojakubská nebo také Valpuržina noc proslula kouzly, ve v
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Naberte inspiraci na jižní Moravě
epochanacestach.cz
Naberte inspiraci na jižní Moravě
Kraj, který proslavilo skvělé víno, honosné hrady a romantické zámky. Malebnou krajinou se vine nespočet cyklostezek a turistických cest. Pokud už znáte Pernštejn i Vranov nad Dyjí a zahrady lednického zámku jste prošli křížem krážem, přijeďte letos za novinkami a neobjevenými skvosty. Jižní Morava si jich má nepřeberně, nudu nepoznáte! Že víno ochutnáte jen o
Průlomová studie: Mezi autoimunitními poruchami a defekty zubní skloviny existuje souvislost
21stoleti.cz
Průlomová studie: Mezi autoimunitními poruchami a defekty zubní skloviny existuje souvislost
Mezinárodní výzkumný tým, jehož součástí byli vědci z Českého centra pro fenogenomiku a laboratoře transgenních modelů nemocí Ústavu molekulární genetiky AV ČR v centru BIOCEV, odhalil nové poznatky o
Lovci duchů v ČR: S kým se jim podařilo navázat kontakt?
enigmaplus.cz
Lovci duchů v ČR: S kým se jim podařilo navázat kontakt?
Takzvaní lovci duchů se rozhodně nevyskytují pouze v hororových filmech. Své vyšetřovatele nadpřirozených jevů má i Česká republika a mnoho z nich je na svých lovech pravidelně úspěšných. Co nebo koho
Odstavený vlak lákal ke spánku
skutecnepribehy.cz
Odstavený vlak lákal ke spánku
Vlak měl zpoždění, a tak jsem si zkrátila čekání v odstaveném vagonu. Usnula jsem a probral mě vlak, když se dal do pohybu. Vracela jsem se pozdě večer od kamarádky, čekala mě ještě cesta vlakem. Na setmělém nádraží jsem se dozvěděla, že má nemalé zpoždění. Byla mi zima a únavou jsem pomalu ani neudržela hlavu. Měla jsem náročný den,
Pád Antiochie: Křižáci si město podmanili díky lsti
historyplus.cz
Pád Antiochie: Křižáci si město podmanili díky lsti
Nepřestali doufat, že dokážou Antiochii vyhladovět. Bohemund z Tarentu však s názorem ostatních křižáckých velitelů nesouhlasí. Věří, že mohou město dobýt mnohem dříve a pohodlněji – lstí. Normanský dobrodruh neztrácí čas a mezi obránci získává spojence, který křižákům pomůže dostat se za hradby! Do Byzantské říše vtrhli ve druhé polovině 11. století z východu seldžučtí
Touží Denisa Nesvačilová po miminku?
nasehvezdy.cz
Touží Denisa Nesvačilová po miminku?
Stále nemůže najít toho pravého. Hvězda seriálu ZOO Denisa Nesvačilová (32) byla naposledy vášnivě zamilovaná do scenáristy Petra Kolečka (40), ale ten jí bohužel zlomil srdce. Herečka se však svého s
Bábovka se zakysanou smetanou
tisicereceptu.cz
Bábovka se zakysanou smetanou
Vláčná bábovka se hodí jako zákusek po nedělním obědě nebo jako sváteční snídaně. Potřebujete 4 vejce 1 hrnek cukru krupice 2 hrnky polohrubé mouky 1 prášek do pečiva 1 kelímek (200 g) zakys
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Hostina z lesa
iluxus.cz
Hostina z lesa
Restaurant Deer v Michalské ulici, jen pár kroků od Staroměstského náměstí, se těší velké oblibě. Příjemný interiér, profesionální servis a dechberoucí pokrmy, které připravuje šéfkuchař Lubomír Dolej
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
epochaplus.cz
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
Paul Walker, milovník rychlých aut a hvězda série Rychle a zběsile, tragicky zahynul při autonehodě v roce 2013. Jeho život byl plný adrenalinu, filmových úspěchů i charitativní činnosti.   Hvězda série filmů Rychle a zběsile umírá dne 30. listopadu 2013. Se svým známým, automobilovým závodníkem Rogerem Rodasem, opouští akci pořádanou Walkerovou charitou na pomoc obětem
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
epochalnisvet.cz
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
Šaman jako prostředník mezi světem nadpřirozena a lidmi nás spojuje s nejstaršími obdobími prehistorie. Z hlediska geografie byl šamanismus původním náboženstvím sibiřských národů. Brzy se však dostává i do našich končin, třeba do Uher, kde se i v pozdním středověku nacházeli šamani-táltosové. Existují a působí na našem kontinentu dodnes? Muž oslovovaný jako táltos právě odložil malý bubínek,
7 tipů, jak probudit metabolimus
nejsemsama.cz
7 tipů, jak probudit metabolimus
Zrychlit metabolismus při hubnutí je snazší, než si myslíte. To je cesta, jak začít hubnout a zhubnout! Jak tedy zrychlit metabolismus, aby více spaloval? Po třicítce u žen klesá rychlost metabolismu o pět procent. To znamená pomalejší spalování a zvyšování váhy. Ale nemusí tomu tak být. Existují způsoby, jak metabolismus nastartovat a znovu dostat do vyšších obrátek. Existuje hned sedm tipů, které