Noc, na kterou nikdy nezapomenu

Total
17
Shares

Už v pubertě jsem četla zamilované romány a s oblibou sledovala všemožné romantické filmy. Vždy jsem si říkala: „Tohle se v reálném životě prostě stát nemůže.“ Ale opak byl pravdou.

Jako náctiletá jsem na lásku moc štěstí neměla. Zatímco moje kamarádky a spolužačky si našly ideálního přítele a měly dlouhodobé vztahy, já jsem zkrátka na kluka, který by splňoval všechny moje požadavky, ne a ne natrefit. Párkrát jsem s někým vyrazila na rande, ale nikdy z toho nic víc nevzešlo. Už jsem začínala mít pocit, že jsem snad prokletá. Když mi bylo dvacet pět let, ukončila jsem další ze svých krátkodobých vztahů. S Radimem jsem chodila necelého půl roku, ale nebylo dne, kdy bychom se kvůli něčemu nepohádali. Už mi lezl na nervy naprosto vším, tak jsem to raději ukončila. Rozhodla jsem se tehdy, že na chlapy kašlu a budu si užívat života podle svého.

Dámské dovolené

Naštěstí mám skvělou mamku i o dva roky mladší ségru Jitku, se kterými mám báječný vztah. Už když mi bylo dvacet a Jitce osmnáct, tak jsme se všechny tři dohodly na tom, že si každé léto uděláme dámskou jízdu. Pokaždé jsme si vybraly nějaké pěkné místo v České republice a na týden jsme si jely užívat. V létě 2003, to mi bylo šestadvacet, jsme vyrazily na Jižní Moravu. Dny ubíhaly jako voda a ani jsme se nenadály a přišel poslední večer. Jak se ukázalo, pro mě to byl večer s velkým „V“.

Okouzlil mě

Nedaleko našeho penzionu se v jednom podniku konal koncert jedné zdejší kapely. Jitka na něj chtěla za každou cenu jít a tak mě i mamku přemlouvala tak dlouho, až jsme nakonec souhlasily. Oblékly jsme si hezké šaty, nalíčily jsme se a vyrazily. V podniku byla skvělá atmosféra a také hrozně fajn lidi. Ten večer jsem se seznámila s Matějem, který mě už na první pohled zaujal svou sympatickou tváří, milým úsměvem a krásnýma očima.

Najednou byl pryč

Večer se vyvíjel ve skvělém duchu, ale Matěj byl pořád v okruhu svých přátel. Vypadalo to, že ani nebudeme mít možnost, si pořádně popovídat. A když jsem si odběhla na toaletu a vrátila jsem se a Matěj nikde, myslela jsem si, že mě opět dostihla ta moje zatracená smůla. Moje nálada spadla k bodu mrazu, a když jsem si všimla, že zmizel i můj šátek, neměla jsem o další tanečky a klábosení zájem. Mamce a sestře jsem popřála hezký zbytek večera a zamířila jsem do našeho penzionu.

Vrazili jsme do sebe

Šla jsem s hlavou sklopenou a nevšímala si ničeho kolem sebe. Byla jsem smutná a zároveň naštvaná a jediné po čem jsem toužila, bylo být co nejrychleji na pokoji. Zrovna jsem zahýbala za roh a do někoho vrazila. „Omlouvám se,“ zamumlala jsem a už už jsem chtěla jít dál, když mě dotyčný zastavil. „Leono,“ oslovil mě. Vzhlédla jsem a nemohla uvěřit vlastním očím – přímo přede mnou stál Matěj a široce se na mě usmíval. „Co ty tady?“ zeptala jsem se. „Právě jsem byl na cestě zpátky,“ odpověděl. „Když jsem si bral bundu, omylem jsem vzal i něčí šálu.“

Noc plná lásky

Ta je moje!“ vykřikla jsem radostně. „Opravdu?“ zasmál se a obtočil mi ji kolem krku. Když se mě dotkl, málem se mi podlomila kolena. Vzal mě kolem ramen a doprovodil mě do penzionu. Když se se mnou loučil, dlouze mě políbil. Ani nevím, kde se to ve mně vzalo, ale pozvala jsem ho na pokoj. Jakmile za námi zaklaply dveře, strhali jsme ze sebe oblečení a milovali jsme se. Bylo to překrásné. Když bylo po všem, leželi jsme nazí v posteli a objímali se. Druhý den jsme s mamkou a se sestrou odjely a Matěje jsem už nikdy neviděla. Na tu noc s ním ale nikdy nezapomenu.

Leona B. (40), Beroun

Také se vám může líbit

Záchrana na celý život

I pořádná smůla může nakonec vést k tomu největšímu štěstí. To mé štěstí má zlaté srdce a letos s ním slavím už zlatou svatbu. Před padesáti lety jsem pracovala v textilce v našem okresním městě. V té…
Zobrazit

Nakonec mě dočista ukecal

Kdo by tušil, že z toho arogantního pejskaře se jednou vyklube můj muž. Život nás někdy zkrátka příjemně překvapí a jsem za to moc ráda! Venčení mého psa Bobeše každé ráno byla…
Zobrazit