Domů     Vrátila jsem se k muži s prosíkem
Vrátila jsem se k muži s prosíkem
5 minut čtení

Na dovolené jsem se bláznivě zamilovala a kvůli nové lásce opustila po třiceti letech manžela. Už po pár měsících jsem svojí velké chyby litovala a vrátila se s prosíkem o odpuštění.

Vše začalo úplně nevinně. Na dovolené. Byl to takový ten pětidenní pobyt s masážemi a různými zkrašlovacími procedurami. Nalákaly mě holky z práce, byly už několikrát a nemohly si to vynachválit! „Pojeď s námi.

Odpočineš si, přijdeš na jiné myšlenky a vrátíš se jako znovuzrozená!“ líčila mi nadšeně Běta svůj poslední pobyt v nějakých malých lázničkách. Simona se k ní přidala: „Vážně, tomu by člověk nevěřil, jak mu to prospěje. Snad nebude ten tvůj žárlit?“

Oslovil mě sympatický fešák

To byla poslední kapka, která mě v mém váhání přesvědčila, že pojedu. Přece jsem nechtěla, aby si moje kolegyně o mně myslely, že jsem doma pod pantoflem! Můj manžel byl ale hodný a přející. Vlastně byl rád, že ho nechci táhnout s sebou a jedu jen s ženskými.

Dokonce mi dovolil, abych si vybrala nějaké peníze ze společného konta a koupila si něco hezkého na sebe, abych nebyla za chudinku.

No, nakoupila jsem si toho hodně, protože v deset let staré noční košili a neméně starých plavkách, bych nikoho moc neohromila… Už samotné přivítání do resortu mě nadchlo. Šampaňské s jahodou a na pokoji balíček luxusních pralinek! Co víc jsem si mohla přát?

Ale splnilo se mi i to, v co jsem nedoufala a co mě ani nenapadlo. Hned u první večeře se mi začal dvořit takový postarší fešák.

Bláznivě jsem se zamilovala

Pomyslela jsem si, že je to nějaký profesionální lázeňský švihák, co má nám, chudinkám od plotny, zvedat sebevědomí, ale nebylo tomu tak. Ten pán zde byl poprvé a téměř nedobrovolně. „Poukaz mi koupila dcera, prý abych se trochu odreagoval.

Vloni mi zemřela žena a nemohu se z té ztráty vzpamatovat,“ vysvětloval mi a nesměle mě pohladil po hřbetu ruky. Projela mnou jiskra. Jako bych ucítila elektrický výboj! Zrudla jsem, bylo mi to v mém věku trapné. Ale nedokázala jsem si pomoct!

Od té chvíle jsem na Petra musela stále myslet. A nebyly to jen platonické myšlenky. Toužila jsem po něm jako po muži. Tak, jako po manželovi kdysi a nyní už dlouho ne… S manželem jsme už byli dávno spíš jen přátelé.

Nějaké důvěrnosti se odehrály sotva párkrát za rok. To mi zdaleka nestačilo, ale vždycky jsme takové myšlenky úspěšně potlačila. Styděla jsem se za ně.

Spletla jsem se

Teď se mě ale zmocnila vášeň, jakou bych do sebe nečekala. Ani Petrovi jsem nebyla lhostejná a tak jsem hned druhý den pobytu skončila u něho v pokoji. Naštěstí ho měl jen pro sebe! „Tedy, ty ses odvázala!“ divily se kolegyně a kroutily hlavami o sto šest.

Mně byl jejich názor ukradený. Měla jsem oči jen pro Petra. Hned po příjezdu jsem se sbalila a od manžela odešla. Řekla jsem mu jen pár vět na vysvětlenou. Koukal na mě, jako bych se zbláznila! Já ale chtěla konečně žít!

Užívat si každého dne a každé noci…Z počátku jsme byli jako dvě hrdličky. Celý svět byl růžový a já si připadla jako v krásném snu. Jenže potom, po pár týdnech, se vše začalo měnit. Petr byl totiž cholerik a rozčilovala ho každá maličkost.

„Nejsi trochu na hlavu? Tohle mám jíst k večeři?“ praštil do plného talíře šunkofleků, až vše spadlo na zem. Další den mi zase vynadal, že jsem mu neupekla jeho oblíbenou bublaninu.

Začala jsem litovat

Po jeho výstupech jsem se vždycky rozplakala. Petr mě utěšoval, že to tak nemyslí! „Jsem jen trochu prchlivý,“ utěšoval mě a hladil po hlavě. Chemie, která mě zpočátku našeho vztahu ovládala, byla nenávratně pryč! Dokonce se mi, pomalu ale jistě, začal hnusit.

Teprve nyní jsme si všimla jeho pichlavých očí a nenechavých rukou. Měl neustále přerostlé nehty, kterými ťukal netrpělivě do stolu, když jsem neměla uvařeno přesně na minutu. Uvědomila jsem si, jaké chyby jsem se dopustila! „Co teď? Co si mám počít?

Zkazila jsem si život!“ stěžovala jsme si kolegyním a ony mě podržely: „Musíš se vrátit! Posyp si hlavu popelem a udělej všechno proto, aby ti manžel odpustil“… Měly pravdu, ještě že jsem se nerozvedla, i když o této možnost jsem zprvu také uvažovala.

Vrátila jsem se

Bylo mi úplně zle, když jsem zazvonila na dveře našeho bytu. Když se na prahu zjevil můj muž, rozbušilo se mi trémou srdce. Bylo mi do pláče, ale podařilo se mi usmívat. Pustil mě dál a dokonce mi nabídl i kávu. Všude měl naklizeno a vypadal moc dobře.

Odluka mu šla k duhu. Zhubl a jakoby zmužněl. V duchu jsem si říkala, kam jsem dala oči, že jsem tohohle mužského opustila kvůli Petrovi? „Tak co mi chceš.

Myslel jsem, že už se mnou nechceš mluvit,“ řekl trochu štiplavě, ale já mu na očích viděla, že mě nezavrhl. Jen byl uražený. Také, aby ne! „Přišla jsem se omluvit. Musela jsem se zbláznit! Nevím, kam jsem dala rozum…“ vyhrkla jsem a rozplakala se.

Slzy asi na něho zapůsobily. Chvíli mě nechal plakat a potom jsem uslyšela nejkrásnější slova na světě: „Tak se ke mně vrať. Byla to i moje vina, že jsem tě zanedbával. Začneme znovu a lépe, co říkáš!“ Nenechala jsem se přemlouvat!

Blanka N. (56), Pardubice

Předchozí článek
Související články
3 minuty čtení
Před lety jsem prožívala komplikované životní období, chodila jsem i po doktorech, všichni byli bezradní. Ale nakonec mě vyléčilo něco úplně jiného než bílé pláště. Láska! V mládí jsem onemocněla mentální anorexií, zavinila to nešetrná poznámka režiséra, že jsem tlustá. Přitom sám vážil asi tak sto kilo, patrně si myslel, že to u chlapa nevadí. Byl to režisér-amatér, hráli jsme ochotnické divad
4 minuty čtení
Neměla jsem ráda hromadné firemní akce. Jenže jeden výlet do lesa spojený s houbařením úplně všechno změnil. Nikdy jsem neměla ráda firemní teambuildingy. Vždycky mi připadaly umělé a plné falešných úsměvů. Les, který měl být naším cílem, se však zdál být ideálním místem k útěku od kancelářské rutiny. A když jsme navíc měli v plánu jít na houby, byla jsem ochotná vydržet to. Můj kolega Michal v
3 minuty čtení
Bylo mi teprve šestnáct. Do tanečních jsem se zoufale netěšila. Pak jsem tam ale poznala toho milého kluka. Jmenoval se Ota. Vdát se za první lásku je trochu risk, protože se říká, že první lásky nemohou dlouho vydržet a že se na ně jen s úsměvem vzpomíná. Ale existují výjimky, které potvrzují pravidlo, a my s manželem jsme naštěstí jedna z nich. Seznámili jsme se v tanečních, kam se mi nechtěl
3 minuty čtení
Táhlo mi už na třicátý rok, na svatbu jsem měla nejvyšší čas. Ale beru si toho správného muže? Najednou jsem si tím nebyla jistá... Přemýšlela jsem o svatbě a hrabala jsem listí. Myslela jsem na Edu a na Láďu. Edu jsem si měla brát, ale s hrůzou jsem si uvědomovala, že je mi sympatický i Láďa. Na zahradě se objevila babička s koláči a hrnkem čaje. Místo poděkování jsem vyhrkla: „Babi, jak po
5 minut čtení
Poznali jsme se čistou náhodou, jako by naše cesty svedl sám osud. Ten se však o několik měsíců později také postavil proti nám. Byla jsem tak moc šťastná. Myslela jsem si, že jsem našla toho pravého. Nebyla jsem už žádná dvacítka, takže jsem v takovou lásku už ani nedoufala. Ale osud mi byl nakloněn. Jedno letní seznámení na vodě přerostlo v krásný vztah, který vypadal jako z pohádky. Jenže id
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Vztah Batulkové s přítelem je už minulostí?
nasehvezdy.cz
Vztah Batulkové s přítelem je už minulostí?
Herečka z nekonečného seriálu Ulice Dana Batulková (67) nejspíš neprožívá nejšťastnější časy. Proslýchá se totiž, že se jí nedaří ve vztazích, a to jak s dětmi, tak s partnerem. Údajně to má skřípat
Kraj ticha, bílých stop a poctivých chutí
epochanacestach.cz
Kraj ticha, bílých stop a poctivých chutí
Český les v zimě patří k málokterým místům, kde se i v hlavní sezoně dá zažít opravdové ticho. Kraj na západě Čech se v prosinci mění v útočiště všech, kdo chtějí na chvíli vyměnit ruch města za zimní krajinu, čistý vzduch a pohyb, který zahřeje. Hlavním lákadlem jsou bezpochyby běžky. Místní síť tras vede hlubokými
Kdo byl praotec Čech? Co říká moderní věda o staré legendě?
epochaplus.cz
Kdo byl praotec Čech? Co říká moderní věda o staré legendě?
Praotec Čech patří k nejznámějším postavám našich pověstí, ale kdo skutečně stál u počátků českého národa? Současná věda se snaží oddělit legendu od reality a přináší mnohem střízlivější obraz, než jaký známe z tradice. Co tedy o praotci Čechovi víme – a co zůstává jen působivým mýtem? Kdo to byl, muž, jehož jméno dodnes nese
Lidé zřejmě poprvé rozdělali oheň o 350 000 let dříve, než se myslelo
21stoleti.cz
Lidé zřejmě poprvé rozdělali oheň o 350 000 let dříve, než se myslelo
Je známo, že lidé využívali přírodní oheň, vzniklý například v lese po úderu blesku do stromu, před více než milionem let, ale až dosud nejstarší důkaz úmyslného zakládání ohně lidmi pocházel z doby p
Nansenovým pasem nepohrdl ani král
historyplus.cz
Nansenovým pasem nepohrdl ani král
V ledové pustině jsou měsíce jen sami dva. Právě se pustili do opravy kajaku proraženého mrožími kly, když zaslechli štěkot psů a lidské hlasy. Blíží se k nim nějaký muž. „Vy jste Nansen, že?“ oslovil příchozí jednoho z nich. Málem se dostali až k severnímu pólu. Bylo to však nad síly a možnosti norského polárníka Fridtjofa Nansena (1861–1930)
Peugeot vstupuje do světa kinematografie
iluxus.cz
Peugeot vstupuje do světa kinematografie
Peugeot potvrzuje svůj vstup do světa francouzské kinematografie. Tímto krokem navazuje na svou tradici a renomé spočívající v inovacích, eleganci a výjimečném dědictví. Francouzská kinematografie
Invest Gate Funds, Hovory W a Josef Fousek
epochalnisvet.cz
Invest Gate Funds, Hovory W a Josef Fousek
Křest poslední knihy Josefa Fouska postavil na pódium řadu známých tváří. Kniha vyšla ve spolupráci s rozhlasovým vydavatelstvím Radioservis, a samozřejmě i v rámci projektu Podzim s láskou a humorem, jehož partnerem je i Český rozhlas a pod jehož záštitou už několik let probíhají i oblíbené Hovory W. Generálním partnerem projektu je už od jeho
Nejlepší Vánoce podle hvězd
nejsemsama.cz
Nejlepší Vánoce podle hvězd
Naplánovat Vánoce tak, aby si je užili všichni, není snadné. Každý má totiž trochu odlišné představy. Jak si znamení zvěrokruhu představují svou adventní idylku? A čemu se raději vyhněte, aby byly vaše svátky ty nejkrásnější? Beran (21. 3. – 20. 4.) Nenuťte ho vysedávat s cukrovím u pohádek. Jeho ideální Vánoce zahrnují sporty a dobrodružství, nebo aspoň adrenalinové nákupy na poslední
Fotografie z Rizalovy střední školy vyvolává otázky. Co zachytil objektiv?
enigmaplus.cz
Fotografie z Rizalovy střední školy vyvolává otázky. Co zachytil objektiv?
V roce 2015 se na Rizalově střední škole v Metro Manile na Filipínách objevil případ, který spojil místní folklór s digitálním věkem. Incident spustila fotografie pořízená na školních toaletách, na kt
Salát do zásoby
tisicereceptu.cz
Salát do zásoby
Když je sezona, neuškodí připravit zásoby také na zimu. Můžete přidat i jinou zeleninu. Potřebujete 3 kg rajčat 1 kg okurek 3 červené papriky 3 zelené papriky 4 cibule 1 palici česneku hrs
Po letech mne podrazila!
skutecnepribehy.cz
Po letech mne podrazila!
Když jsem byla mladší, nikdy by mě nenapadlo, že jednoho dne ztratím ženu, která se mnou sdílela tolik let života. Jde to. I opora zmizí… Marta byla mou vrbou, prvním člověkem, kterého jsem volala, když se stalo něco dobrého i špatného. Myslela jsem si, že taková vazba vydrží všechno. Jenže stáří někdy ukazuje, že některé vztahy