SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Kamarádka mi půjčuje manžela
Kamarádka mi půjčuje manžela

Proč se rozvádět, když se řešení, i když netradiční, nabízí samo. Kamarádka nesnášela manžela a já zas trpěla nedostatkem zájmu. Vzájemně jsme si vypomohly a získali tím všichni!

Žádné manželství není bez mráčku, natož to dlouholeté. Všední dny ubíjejí jakoukoli romantiku a vztah dvou kdysi zamilovaných hrdliček se omezí jen na starost o děti, domácnost a také vydělávání peněz, kterých není nikdy dost.

Myslela jsme si, že nás s manželem nemůže nic tak banálního, jako je nevěra, potkat. A také jsem ji u známých vždycky odsuzovala. Ale mýlila jsem se.

Byli jsme si cizí

Kdyby mi někdo řekl, že nevěra může zachránit vztah, asi bych si poklepala na čelo. No, vzájemné okouzlení se vytratilo a vášeň zmizela v nenávratnu. Naše rozhovory se točily jen kolem praktických věcí – kdo zařídí to či ono, kdo co zaplatí a do kdy.

reklama

U společných večeří jsme rozmlouvali jen s dětmi. Měli jsme s nimi vždycky hezké vztahy a nenarušila je ani puberta, které se všichni rodiče tak moc obávají. Když obě dcery vyletěly z hnízda, vše se jen zhoršilo.

Ne, že bychom neměli nějaké zájmy, ale problém byl v tom, že ty zájmy a koníčky jsme nesdíleli společně. Byli jsme jako dva odlišné světy, které mimo dětí nemají nic společného.

„Co kdybychom šli spolu jednou do kina nebo na večeři?“ zeptala jsem se jednou manžela u televize, když jsme mlčky zírali na nějakou detektivku. On na křesle, a já na druhém konci pokoje na gauči. Už ani vzájemná blízkost pro nás nebyla přijatelná. Jako bychom chtěli být od sebe co nejdál!

Kamarádka mi rozuměla

Odpovědí na moji nečekanou otázku mi bylo jen mlčení. Myslela jsem, že mě Marek neslyšel, ale když jsem se ho zeptala podruhé, vyjel: „No jo, prosím tě. Nejsem hluchej!

reklama

Nikam nejdu, nechce se mi!“ Asi bych měla říct, že mě to urazilo, ale vlastně mi to bylo jedno. Můj manžel mi byl naprosto lhostejný. Od té chvíle jsem se ani nesnažila udržet zdání nějakého zájmu. Naštěstí jsem mohla stále chodit do práce, kde se mi líbilo.

Dávali mi najevo, že mě potřebují a to mi dělalo moc dobře. Nikdo mě nevyháněl do důchodu, naopak se šéf každý měsíc ujišťoval, zda zůstanu.

„Ty, Lenko, kdybych tě neznala, skoro bych tě podezírala, že s naším šéfíkem něco máš…“ škádlila mě moje kolegyně, a hlavně dlouholetá kamarádka, Olga. Byla fajn. Mohla jsem se jí se vším svěřit a ona mě taky. Nikdy mě nepodtrhla a nikdy nezradila. Mohla jsem se na ni ve všem spolehnout a to je v dnešní době moc vzácné.

Líbil se mi její manžel

Tentokrát jsem se jí svěřila se stavem svého manželství. „Cítím se jako kus hadru. Jako bych neexistovala. Ten můj se na mě ani nepodívá, natož aby se mnou mluvil. I hádky by byly lepší, než to věčné ticho!“ stěžovala jsem si a ona si jen povzdychla:

reklama

„To já mám úplně opačný problém. Můj muž jako by chytil nějakou druhou nebo spíš třetí nebo čtvrtou mízu. Pořád by jen, no víš co. Když vidím ten jeho mlsnej výraz, zvedá se mi žaludek.

Nesnáším, když na mě sahá, natož něco víc!“ Přítelčino přiznání mě úplně šokovalo. Až doteď jsem si myslela, jaké má se svým Bohdanem hezké manželství. Navíc, její muž byl velký fešák a mně se odjakživa líbil. Vlastně jsem jí ho tak trochu vždycky záviděla.

Ale jen v dobrém! To je jasné. Doma jsem na Olgu musela stále myslet. Pořád se usmívala a byla veselá. Rozdávala pozitivní energii i optimismus. A doma měla takové trápení! Líčila mi totiž, jak na ní ten její Bohdan naléhá a jak si vynucuje důvěrnosti.

Muselo to být pro ni hrozné. Já si jí stěžovala a ona na tom byla o hodně hůř. Musela jsme se stydět!

Neslušný návrh se mi zalíbil

Druhý den jsem pozvala Olgu na pořádný dort a chystala se jí za svoji neomalenost omluvit. Ona mě ale překvapila: „Leni, já na tebe musela doma myslet. A nakonec mě něco napadlo.

Ale prosím, nesmíš se urazit!“ Chystala jsem se jí říct, že jsem na ni také myslela, ale výraz v jejím obličeji mě odradil. Tvářila se tajemně a nějak zvláštně. Vůbec jsem nevěděla, co čekat. Co moje kamarádka vymyslela? Chce snad se mnou přestat kamarádit?

Nebo se bude rozvádět a požádá mě o dočasný azyl? Klidně bych jí vyhověla, měli jsme doma dva pokoje po dcerách prázdné a nevyužité. Ona se ale nadechla a navrhla něco, co mi v první chvíli znělo jako naprostý nesmysl. A taky dost velká nehoráznost!

„No, jak bych to řekla. Už dávno jsem si všimla, že se ti můj Bohdan docela zamlouvá. A tak, když sis včera postěžovala na nezájem svého Marka, něco mě napadlo. Co kdybych ti svého muže občas půjčila? Vím, že mě nepodrazíš. Že mi ho neodloudíš.

Ty by sis trochu užila a já měla klid. Konečně bych se mohla v klidu vyspat! Obě bychom byly spokojené a nemusely nic víc řešit!“

Rychle jsme se sblížili

Měla jsem chuť vstát a uraženě odejít. Ale na to jsem měla Olgu příliš ráda. Navíc jsem si musela v hloubi duše přiznat, že mě tohle netradiční řešení našich problémů docela láká. Vlastně mě lákalo hodně! Konečně by se mi někdo věnoval.

Mluvil se mnou a to ostatní už bychom nechali na přírodě… Než jsem dojedla dort, souhlasila jsem. Olga byla nadšená a prý, abych nechala všechno na ní. Že to zařídí tak, aby proběhlo naše sblížení nenápadně a decentně. O pár dnů později mě pozvala k sobě domů.

Prý jen na kafe. Její Bohdan mě začal hned obletovat a choval se jako mlsný kocour. Po tom okatém manželově nezájmu mi jeho chování náramně lichotilo! Olga se po chvíli zvedla a oznámila, že si musí něco zařídit. „Přijdu až k půlnoci. Dřív mě nečekejte!

Snad vám to nebude vadit!“ řekla omluvně a spiklenecky na mě mrkla. Jen co za ní zabouchly dveře, začalo nejkratší namlouvání, co si ženská v mém věku umí představit.

Moje nevěra prospěla všem

Ani jsem se nesnažila dělat nějaké drahoty. Ostatně, nebylo by mi to nic platné. Bohdan byl opravdu velmi neodbytný. Olga měla pravdu! Jenže mě, na rozdíl od ní, velmi přitahoval. Jako dva puberťáci jsme skončili na pohovce. Večer byl náš a utekl jako voda!

Když se Olga vrátila, seděli jsme už zase způsobně u stolu a hráli karty. Jen na oko, protože jsem byla tak vyčerpaná, že jsem sotva udržela oči. „Leni, to byla včera nádhera. Ten můj usnul jako zabitý a vůbec nic po mě nechtěl! To už jsem dlouho nezažila.

Nechceš přijít dneska znovu?“ nabízela mi a já neodmítla. Návštěvní dny se po pár divokých večerech začaly odehrávat pravidelně, třikrát týdně. Jsme obě náramně spokojené. Já mám vzrůšo a ona klid. Žádné hádky ani rozchody se nekonají. Netradiční řešení přineslo užitek!

Lenka S. (63 let), Most

reklama
Související články
29.1.2023
Ocitli jsme se bez domova, byli jsme bezradní. Pak jsme ale jednou přispěchali na pomoc paní, která upadla na náledí... V životě bych nevěřila, že se nám to může stát. Bydleli jsme v domě, který v restituci získal zpět starý pán, který byl moc hodný, říkali jsme si, jaké máme štěstí. Jenže zemřel a dědici dům prodali. Sbalte se! Nový majitel začal zvyšovat nájem a přesně v té chvíli manže
28.1.2023
Vždycky jsem byla rozumná a racionální žena, nechápu, jak mi mohla láska tak zaslepit oči a zatemnit mozek. Uvěřila jsem podvodníkovi. Vracela jsem se ze služební cesty v Paříži. Držela jsem šálek v ruce a chtěla se napít, když turbulence otřásla letadlem. Káva vyšplíchla na muže vedle mě. Překotně jsem se začala omlouvat. Všimla jsem si, že má krásný úsměv a nádherně oči. Povídali jsme si až d
24.1.2023
Moji sousedé si mě podezíravě prohlíželi, a někteří se mnou dokonce přestali mluvit. Listonoška mě pomlouvala, kde jen mohla! Byla jsem moc ráda, když jsem ji potkala na chodbě našeho paneláku. Moje bývalá kolegyně Petra. Byla velmi ambiciózní a tehdy chodila s náměstkem ředitele. Netajila se, že kvůli jeho postavení. Potom ho vyhodili a bylo po lásce. Za nějaký čas dala výpověď a odešla údajně
24.1.2023
Že si mladí posílají své nahé fotky, se mi zdá velmi podivné. Že mě to potká ovšem i v mém věku a zničí mi to život, to bych nečekala! Když mi bylo čtyřicet, rozvedla jsem se. Manžel mě podváděl s jednou z mých kamarádek! Potom jsem dlouho žila sama s dcerou. Nakonec se dcera odstěhovala za prací do ciziny. Opuštěná jsem se ale necítila a nikoho nehledala. Mám chlapa Chodívala jsem s part
23.1.2023
Josef byl milá a laskavá duše, byl by z něj býval fantastický táta. Nerozčiloval se, nenadával, uměl se radovat z každé maličkosti. Smířit se s manželovou smrtí byla ta nejtěžší věc na světě. Dodnes nechápu, jak jsem to dokázala. Byli jsme nerozluční. Protože jsme neměli děti, mnozí prorokovali, že se kvůli tomu rozejdeme. Bylo to ale přesně naopak, vzhledem k nepřízni osudu jsme se semkli a ni
Nenechte si ujít další zajímavé články
Konec módy korzetů: Odmítaly je ženy nosit kvůli válce?
epochaplus.cz
Konec módy korzetů: Odmítaly je ženy nosit kvůli válce?
Už ve starověké Krétě kolem roku 1800 př. n.l. nosí ženy korzety vyrobené z měděných plátů. Starověké Římanky používají pro zakrytí ňader pruhy látky omotané okolo hrudníku, ty znázorňují i nástěnné m
Žárlí na manželovu bývalku?
nasehvezdy.cz
Žárlí na manželovu bývalku?
I když už od jejich rozchodu uplynulo hodně vody, ze vztahu s Justinem Bieberem (28) čerpá zpěvačka Selena Gomez (30) dodnes, alespoň v písních. Neustálé rozchody a návraty a guláš v hlavě z lásky
Na lásku můžete narazit kdekoli
skutecnepribehy.cz
Na lásku můžete narazit kdekoli
Láska není jen pro mladé. Kvete opravdu v každém věku a narazit na ni můžete třeba i při nakupování potravin. Bylo mi čtyřicet sedm let a deset let jsem byla rozvedená. Sen o novém vztahu jsem už dávno dosnila. Byla jsem přesvědčená, že mě žádná velká láska už nečeká. Dokud jsem nepoznala Jaromíra. Už jsme si neměli co říct
Sabina Laurinová už nechce být sama
nasehvezdy.cz
Sabina Laurinová už nechce být sama
Ačkoli je Sabina Laurinová (50), kterou můžeme vídat v seriálu ZOO, velmi krásná žena, sama přiznala, že už na sobě občas přibývající roky pociťuje. A přestože v minulosti tvrdila, že se do žádných
Záhadný římský předmět zřejmě sloužil magii
21stoleti.cz
Záhadný římský předmět zřejmě sloužil magii
Podivných dutých, kovových dvanáctistěnů s velkými otvory v každé ze stran a čepy v každém rohu, pocházejících z dob římské říše, bylo po celé Evropě nalezeno mnoho. Nikdo však netuší, k čemu tyto záh
Výstava: Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka
epochanacestach.cz
Výstava: Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka
Výstava výtvarného fotografa Miloše Sedláčka představí témata krajiny v jejích různých podobách se zaměřením na krajinu zemědělskou. Vernisáž výstavy Miloš Sedláček – fotografie ZE MĚ proběhne ve čt
Poslední dílo slavného architekta celebrit
rezidenceonline.cz
Poslední dílo slavného architekta celebrit
Jeho návrhy okouzlovaly slavné, bohaté a mocné napříč generacemi. Projektantská kariéra Wallace Neffa trvala dlouhá desetiletí, od dvacátých let minulého století až do roku 1982, kdy zemřel. Na své
Kuře s chorizem a bramborami
tisicereceptu.cz
Kuře s chorizem a bramborami
Chorizo /čorízo/ je typický španělský salám, který Španělé přidávají téměř do kažého pokrmu. Nejlépe však chutná v kombinaci s opečenými bramborami a kuřetem. Ingredience 4 ks kuřecích prsou s k
Marinované krevety s opečenou bagetou
tisicereceptu.cz
Marinované krevety s opečenou bagetou
Pravá chuťovka pro milovníky mořských plodů. Jako příloha stačí opečená bageta, kterou si vytřete i zbylou šťávu z pánve. Ingredience 200 g nevyloupaných krevet 5 lžic olivového oleje šťáva z
Saunování: Častou chybou je spojení odpočinku s plaváním v bazénu
epochalnisvet.cz
Saunování: Častou chybou je spojení odpočinku s plaváním v bazénu
Saunování je opravdovým umění relaxace. Teplem se dá zbavit svalových potíží i těžkých myšlenek. Pravidelné saunování zbavuje stresu, podporuje imunitu, pomáhá proti bolestem zad i migrénám.  
Záhada vlaku Zanetti: Po vjezdu do tunelu se už nikdy neobjevil!
enigmaplus.cz
Záhada vlaku Zanetti: Po vjezdu do tunelu se už nikdy neobjevil!
V roce 1911 se v Itálii chystala zajímavá technicko-společenská událost. Železniční společnost Zanetti vypravila nový typ osobního vlaku na propagační jízdu. Skončilo to však poněkud rozpačitě. Vlak v
Nový Falkensteiner Hotel Montafon: Ekologie. Hory. Ochrana přírody.
iluxus.cz
Nový Falkensteiner Hotel Montafon: Ekologie. Hory. Ochrana přírody.
Ekologie. Hory. Ochrana přírody. Tři kvalitní pojmy, které označují nový Falkensteiner Hotel Montafon v rakouském Vorarlbersku. Ještě před svým oficiálním otevřením 16. prosince 2022 nasazuje první pě