Dcera měla poměr s mým kolegou

Total
1
Shares

Kolega se začal měnit k lepšímu. Nakoupil si nové košile a také hodně zhubl. Chválila jsem ho, ale nenapadlo mě, že za jeho skvělým vzhledem stojí moje dcera, jeho nová milenka!

Moje dcera byla už od dětství moc chytrá a šikovná. Když vystudovala střední školu a měla jít na vysokou, postavila si hlavu. „Nechci do třiceti studovat. Toužím po rodině a dětech!“ oznámila nám rezolutně a my s manželem věděli, že jakákoli domluva je marná. Naštěstí si našla moc hodného manžela a postupně se jí narodili tři krásní kluci, naši vnuci.

S kolegou jsme znali všechna svá tajemství

Vše se zdálo být v nejlepším pořádku a my byli nakonec rádi, že jsme dceru nenutili k tomu vysněnému studiu. Vždyť k čemu by jí byl nějaký titul, když by byla nešťastná? Občas jsem o ní hovořila i s kolegou. Pracovali jsme spolu už hodně dlouho a znali se lépe, než mnozí manželé. Já znala jeho temná tajemství a on zase moje slabůstky. Ta tajemství spočívala v četných avantýrách, které si kolega nedokázal odpustit. Doma měl hodnou ženu a dceru. Jako otec byl skvělý a i v manželství mu to kupodivu klapalo. Manželku zahrnoval dárky a pravidelně jednou týdně jí dokonce kupoval i květiny. Mojí velkou slabostí bylo mlsání. Měla jsem dost velkou nadváhu, ale svých dortíčků jsem se prostě nedokázala vzdát. Dcera mi dokonce koupila i nějaké jídlo na celý měsíc v krabičkách. Bylo moc dobré, ale dortíčky jsem si musela kupovat tajně a jedla je v práci ke kafíčku. Tak jsme se s kolegou vzájemně kryli.

Dočista se zbláznila

Potom se Milan začal měnit. Jednou přišel v takové super moderní projmuté košili, potom zase v nových riflích. I účes měl trochu jiný a celkově vypadal mladší. „Co je s tebou, že najednou vypadáš tak dobře? Vyptávala jsem se a on jen odvětil, že zhubl. „Měla bys to taky zkusit!“ řekl trochu výsměšně a mě ta jeho slova dost zamrzela. Už i on mi bude domlouvat?

Důvod Milanovy proměny mi došel až mnohem později. To když za mnou přišla do kanceláře moje dcera. Prý jde okolo a tak ji napadlo mě navštívit!“ měla jsem radost, ale nešlo mi na rozum, proč za mnou chodí do práce, když den před tím byla u nás doma? Potom jsem si všimla významného pohledu, který vrhla na mého kolegu Milana. On trochu zrudl a mně to najednou došlo. Moje dcera, matka tří dospívajících kluků, má poměr s mým záletným kolegou! Krve by se ve mně nedořezal. „Co si od toho ta holka nebohá slibuje?“ říkala jsem si.

Napadlo mě, že je předělám

Kdyby její románek vyšel najevo, zůstane sama, bez manžela a kolega se kvůli ní jisto jistě nerozvede. Na to se měl příliš rád! Liboval si, v jakém žije pohodlí a jaký má doma servis. To mu za těch pár kytek stálo! Pozorovala jsem ty dvě už trochu opelichané hrdličky a přemýšlela, jak jim ten jejich tajný poměr znechutit. Nebyla jsme už tak naivní, abych si myslela, že nějaké domluvy a proslovy něco zmohou. Uplynulo pár dní, než jsem dostala trochu kloudný nápad. Budu je konfrontovat s realitou! Blížila se oslava mých narozenin a já všechny, včetně Milana a jeho ženy, pozvala domů na oslavu. Vystrojila jsem velkolepou hostinu a ještě před tím jsem si dala schůzku s Milanovou ženou. „No víte, jak bych vám to řekla, Milan je teď takový šik. Moc mu to sluší a ženské se za ním otáčejí. Napadlo mě, že byste ho mohla překvapit nějakými novými šaty a účesem?“ řekla jsem jeho hodné manželce a v duchu se modlila, aby se na mě neurazila.

Výsledek stál za to

Ona ale vzala můj návrh s klidem. Prý mám pravdu a dlouho uvažuje o nějaké změně svého vzhledu! To samé jsem provedla i v případě svého zetě, dceřina manžela. S tím jsem rovnou zašla do obchodu a nakoupila mu to nejhezčí oblečení, co bylo k mání. Následoval holič a prodejna obuvi. Ten kluk se změnil k nepoznání! Vůbec bych nevěřila, co je možné. V den oslavy jsem byla napnutá až k nevydržení. Co se bude dít, až se ti dva spiklenci potkají? Bylo to trochu jako z grotesky. Místo aby si posílali tajné signály očima, jako doposud, koukali jen po svých změněných protějšcích. Milanově manželce to neuvěřitelně slušelo a o mém zeťáčkovi ani nemluvě. Však je také všichni hosté obdivovali! Dcera si už Milana ani nevšimla, začala žárlit. A Milan se držel manželčiny sukně jako by byla z lepidla. Plán mi vyšel! Teď už mi zbývá jen zapracovat na sobě a vzdát se všech sladkostí! Abych se i já svému muži zase zalíbila.

Ivana N. (61), severní Morava

Také se vám může líbit

Stále mě jen kritizoval!

Kdysi smířlivý a se vším spokojený manžel se mi změnil před očima. Stačila chvilka a stal se z něho jiný člověk. Nerudný, a hlavně neuvěřitelně kritický! Ruce se mi chvěly, jako bych skládala nějakou…
Zobrazit