Děsivý sen znamenal velké štěstí

Total
10
Shares

Jakmile jsem zavřela oči, slétali se ke mně netopýři ze všech stran. Bála jsem se zbytečně, přinášeli mi naopak radostné zprávy.

Bylo to v době, kdy mi zemřela maminka, vzápětí na to jsem se rozešla s přítelem a dělala práci, která mě nebavila. Byla jsem kadeřnice, a protože jsem nemohla najít místo, prodávala jsem boty. Navíc jsem si v práci s nikým nerozuměla. Snila jsem o tom, že budu mít jednou salón, takovou oázu krásy. Trpěla jsem depresemi a nic mě nebavilo. A přesně v tu dobu se mi začal zdát sen, který mě pronásledoval. Jen jsem zabrala, už jsem se ocitla v jakémsi velkém prostoru. V dálce jsem viděla černé body, které se zvětšovaly. Neslyšně se ke mně blížily stovky netopýrů. Něco mě k nim přitahovalo. Já se ale toho pocitu bála a nutila sama sebe utíkat a skrýt se. V tu chvíli jsem se vždycky probudila.

Hledala jsem jasnovidku

Říkala jsem si, že se mi přihodí něco strašlivého. Jednou jsem byla ze snu tak zdeptaná, že jsem se svěřila kolegyni. Přesně té, kterou jsem nenáviděla ze všeho nejvíce. A světe, div se! Nesmála se mi, ale naopak mi nabídla, že zná věštkyni, která se sny zabývá. Když jsem vcházela do její pracovny, třásla jsem se tak, že se začala smát hned, jak mě uviděla. Udělala mi čaj a chvíli si se mnou povídala. Začala mi vyprávět, že je vždy nejdůležitější, jaký pocit ze snu máme. Vzhledem k tomu, že mě práce nebaví a musím v ní komunikovat s lidmi, může to znamenat touhu po samotě, kde mě nikdo nenajde. Pokud mě moje okolí bude dál obtěžovat, hrozí, že se stanu upírem, kterého je netopýr symbolem. Budu šířit negativní energii a lidi se mi začnou vyhýbat. Musím tedy zapracovat na změně. A mám přitom myslet na to, že v Číně jsou netopýři naopak symbolem štěstí.

Naladila mě pozitivně

Byla to nejen jasnovidka, ale také léčitelka duší. Dokázala zahnat moje chmury. Pod jejím vlivem jsem se snažila myslet optimisticky. A to ze mě nejspíš začalo vyzařovat. S kolegyní, kterou jsem do té doby nemusela, jsme zašly do vinárny. Tam jsme si řekly, jak nás to v obchodě obě nebaví. Nemohla jsem uvěřit tomu, že máme podobné sny a představy. Já byla kadeřnice, ona uměla pedikůru a manikůru. Založily jsme si spolu salón a ten nám funguje už dvacet let. Od té doby nedám na netopýry dopustit. Mám je doma všude. Mám i netopýří náušnice. A věřím tomu, že mi jednou přinesou, jak se traduje v Číně, dlouhověkost a nakonec rychlou a klidnou smrt.

Julie (43), Strakonicko

Také se vám může líbit

Křížek na zdi

S manželem jsme se jednoho dne pustili do malování chaty, kterou jsme si na stáří pořídili. Poté, co jsme sundali ze stěn obrazy a kříž, začaly se dít v domě podivné věci. Před patnácti lety…
Zobrazit