SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Se sestrou jsme už zase spolu
Se sestrou jsme už zase spolu

Sourozence si člověk nevybírá. Já jsem si ale dlouhá léta nemohla stěžovat. Adélka byla moje milovaná sestra. Pak se stalo něco, co nás na dlouho rozdělilo. Ale ne navždy.

Sestra se na mě obrátila a zasmála se. „Já ten kufr nikdy nedovřu. Je malý.“ Klečela na svém loďáku a byla zoufalá. „Tak něco uber.“ Snažila jsem se jí poradit. Ale věděla jsem předem, že je to marné. Moje milá sestřička Adélka jede poprvé do lázní.

A její představy o tom, jak to tam spolu roztočíme jí přiměly, aby si do kufru nabalila garderóbu minimálně na dva měsíce. Ale já už mlčím. Jsem šťastná,. Že spolu strávíme tři neděle v lázních a pěkně si to užijeme. Ještě před půl rokem bych to považovala za absurdní myšlenku.

Nerozlučné sestřičky

Adéla se narodila dva roky po mně. Byly jsme si velmi blízké od samého začátku. Celé dětství jsme byly nerozlučná dvojka. A opravdové přátelství nás provázelo i do dospělosti. Svěřovaly jsme se navzájem se všemi našimi radostmi i starostmi.

reklama

Když jsme se vdaly a měly děti, radily jsme si, vzájemně naše potomky hlídaly a všemožně si pomáhaly. Myslely jsme si, že nás nemůže nic rozdělit, nic zaskočit. Přesto k tomu došlo.

Její muž si našel jinou

Bylo nám kolem čtyřicítky, děti pomalu odrůstaly a v Adélině životě došlo k velké krizi. Její manželství se náhle ze dne na den rozsypalo, jak domeček z karet. Její, do té doby zdánlivě seriozní muž, se bláznivě zamiloval do své mladé studentky.

Nešlo bohužel ale jen o románek. On to vzal velice vážně, se sestrou se rozvedl a s novou manželkou si pořídil další rodinu.

Odnesla jsem to já

Adéla byla úplně na dně a strašně zahořkla. Začala být zlá i na mě, protože se asi nemohla dívat na to, že nám to doma klape. A tak nakonec udělala tu hroznou věc.

reklama

Během jedné silvestrovské noci, kdy jsme byli společně na večírku u známých, svedla mého opilého manžela. A navíc to ještě ten večer všichni věděli. Alkohol sehrál svou roli a sestra i manžel se na nějakou diskrétnost prostě vykašlali. Byla jsem v šoku.

Oba se mi omlouvali

Po novém roce, když jsme všichni vystřízlivěli, se mi oba strašně moc omlouvali a prosili mě, abych jim odpustila. Trvalo mi to dlouho, ale pak jsem dospěla k závěru, že přeci nepřijdu o své dva nejbližší. Ale moje manželství už nebylo nikdy jako dřív.

Ta zrada se ve mně usadila jednou provždy, nedokázala jsem se stoprocentně přes to přehoupnout. I vztah se sestrou byl takový nějaký rezervovanější.

Vše se opakovalo

A po několika měsících přišel nový šok. Zjistila jsem totiž zcela náhodně, že manžel a Adéla se tajně scházejí. Co přitom dělají, snad bylo víc než jasné. Když jsem na ně vyrukovala se svými dotazy, ani moc nezapírali. Tentokrát jsem to už neustála.

reklama

Následoval rozvod. Velmi bolestivý rozchod s milovaným mužem a definitivní rozchod s milovanou sestrou. Nemohla ani jednoho z nich ani vidět.

Spolu nezůstali

Můj manžel se po rozvodu odstěhoval do jiného města a vlastně je dodnes sám. Se sestrou vztah ukončili. Adéla zůstala také sama a několikrát se pokusila mě kontaktovat. Chtěla si stále něco vyjasňovat, vysvětlovat. Pro mě ale nebylo co.

Vždyť mě oba tak sprostě podvedli. A to dokonce opakovaně. Uvěřila jsem jim poprvé, že to bylo hloupé selhání. Podruhé jsem ale už nic rozebírat nechtěla. Cítila jsem se tehdy hrozně ponížená, pošpiněná, zrazená. Bylo to šílené období.

Kolegyně mi pomohla

Když jsem pak po čase změnila pracovní místo, přihrál mi osud do cesty Tamaru. Kolegyni zhruba v mém věku. Na rozdíl ode mne to ale byla velmi vyrovnaná a klidná osoba. Když jsme se trochu blíž seznámily, dozvěděla se můj příběh.

Moc dobře pochopila, že mě můj rozchod se sestrou mrzí mne mnohem víc než to, že jsem přišla o manžela. S Adélou jsem nemluvila už několik let. Co s ní je a jak žije, jsem se jen sporadicky dozvídala od známých.

Byla lepší než psycholog

Strávily jsme s Tamarou dlouhé hodiny povídání o mých trápeních. Byla skvělý posluchač a dobrý psycholog. Díky ní jsem pochopila, že odpuštění je dobré nejen pro toho, kdo něco špatného provedl, ale i pro toho, kdo byl obětí.

Postupně ze mně vyprchávala všechna moje hořkost, ublíženost a nenávist. Nakonec jsem zvedla sluchátko a zavolala Adéle.

První setkání

Adéla byla velmi překvapená, ale se schůzkou po několika letech souhlasila. I když naše první setkání bylo dost rozpačité, následoval po něm i další. Naše vztahy se dostávaly zpět do starých kolejí. Už jsme se spolu dokázaly smát i plánovat.

A tak se také zrodil nápad s těmi lázněmi. Moc se na ně těším. Jsem šťastná, že mám vedle sebe zase svou sestru. Naše nerozlučná dvojka nám už snad vydrží navždy.

Milena J. (59), Uherské Hradiště

reklama
Související články
17.3.2023
Táta od nás včas utekl a založil novou rodinu, daleko od nás, protože s mámou se zkrátka nedalo žít. Ale já jsem s ní zůstat musela. To nemohlo dobře dopadnout. Máma byla samý chlap. Její výchova spočívala v tom, že mi dávala najíst, občas, po delší době, vyprala oblečení a někdy i podepsala domácí úkoly. Jejím hlavním zájmem bylo lovit muže. Asi nemusím dodávat, že táta utekl a nechal mě mámě
15.3.2023
Do existenčních potíží se může dnes dostat každý. Když se to stalo našemu Tomášovi, neváhala jsem ani na malou chvíli a peníze mu půjčila. Když za mnou můj milovaný vnuk Tomáš přišel s prosbou o půjčku, neváhala jsem a dala mu peníze. Všechny. Bylo to osmdesát tisíc. Vím, že to není moc, ale pro důchodce to je důležitá rezerva. Sliboval, že mi je budou se ženou Věrkou splácet. Zdálo se, že j
15.3.2023
Visí na svém manželovi jako liána, a ten ji přitom jen podvádí. Měla odejít hned! Teď je pozdě si stěžovat a brečet nad rozlitým mlékem. Moje dcera Ilona se o tom, že ji manžel podvádí, dozvěděla už po pěti letech. Místo toho, aby odešla, tak zůstala. S naiv­ní vírou, že Petr dodrží svůj slib a už to nikdy neudělá. Ten ji ale podváděl dál. A ona mu to vždycky odpustila. Přitom jsem tu byla já,
12.3.2023
Nezavolala, nepřišla a doma také nebyla. Naše rodinná kamarádka, vždy spolehlivá a dochvilná, se ztratila. Jako kdyby se po ní slehla zem! Nikdo nám nevěřil, že se muselo stát něco špatného. Museli jsme ji s manželem začít hledat samotní! Bylo to skoro jako v nějaké detektivce. Byla vlastně sama Naše sestřenice Tonička jednoho dne nepřišla na nedělní oběd. Byla to tradice už spoustu let a
10.3.2023
Manžel mi tvrdí, že jsem intrikánka, ale myslí to dobře, proto se na něho nezlobím. A co jsem tedy vyvedla? Zabránila jsem synovi, aby si vzal zlatokopku. Kolikrát za život asi tak můžete ženit syna... Když si to sedne, tak to může vyjít jenom jednou. Ne že bych mu přála nějaké turbulence v životě, které znamenají rozvody a sňatky, ale byla jsem nastražená, aby to jednou bylo. Chráním syna
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce