SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Nečekaná pravda nakonec vyšla najevo
Nečekaná pravda nakonec vyšla najevo

Rozhodla jsem se, že prověřím charakter svého přítele a k tomuto účelu jsem si „najala“ svoji kamarádku Tamaru…

Tamara mě i Filipa dobře znala. A v té době zrovna s nikým nechodila, tak jsem toho využila. S Filipem jsem to totiž myslela víc než vážně a měla jsem v úmyslu si ho dříve nebo později vzít.

Jednou ze zkoušek, kterými jsem ho mínila podrobit, byla zkouška věrnosti. A v tomto směru mi pohledná kamarádka mohla být velice nápomocná.

Domluvily jsme si plán

Jednou odpoledne jsem pozvala Tamaru na kafe a nastínila jsem jí svůj taktický plán. Měla sehrát roli pokušitelky a naprosto věrohodně po Filipovi „jít“. Od svého přítele jsem věděla, že se mu Tamara líbí, takže úspěšnost prověrky byla tímto zaručena.

reklama

Tamaře, jak jsem správně předpokládala, se mé intriky samozřejmě velice zamlouvaly. Ještě předtím, než mi definitivně kývla, mě však upozornila:

„Emo, opravdu se budu maximálně snažit, tak aby sis pak třeba nemyslela, že jsem překročila určité hranice…“ „No, podívej se,“ prohlásila jsem.

„Přenesu přes srdce, když tě uvidím, jak se spolu líbáte nebo objímáte, v rámci tvého svádění a pokud iniciativa půjde od tebe. Jde mi o to, jak daleko je schopen zajít on. Takže můžeš být klidná, ty máš předem všechno dovoleno a odpuštěno.“

Chodili na schůzky

Tamara se své role ujala s opravdovou vervou. Dala jsem jí na svádění čtrnáct dní s tím, že mě během té doby bude informovat pouze o zásadních věcech.

reklama

Tou byla vlastně jen jedna a měla jsem samozřejmě na mysli situaci, kdy by se moje kamarádka dostala s mým přítelem do postele. V následujících dnech prošla moje žárlivost opravdu těžkými zkouškami. Jen si to zkuste představit:

Tamara mi například poslala textovou zprávu, že má s Filipem rande. Bylo to v čase, který většinou věnoval kamarádům. Mohla jsem se ho zeptat, kam a s kým jde, ale nehodlala jsem se shazovat.

Jen jsem si pečlivě zaznamenala den a hodinu, abych pak měla případné důkazy, kdyby Filip svou schůzku s Tamarou popíral.

Přepadla mě panika

Tajně jsem se na určené místo vydala a stala se tak svědkyní mimořádně přesvědčivého hereckého výkonu své kamarádky. To ona jako první vzala Filipa za ruku, to ona mu dala první pusu… až jsem si skoro přestávala být jistá, že jde pouze o hru.

V jednu chvíli se mě dokonce zmocnila panika: co když to dopadne špatně a Tamara mi Filipa doopravdy přebere?

Pochybnosti narůstaly

Čím déle akce pokračovala, tím se moje pochybnosti zvětšovaly. Viděla jsem další rande, četla jsem detailní zprávy o všem, co se mezi Filipem a Tamarou odehrávalo. Nadávala jsem si, jakou hloupost jsem si to vymyslela.

reklama

Už jsem ani neměla v úmyslu nechat doběhnout těch čtrnáct dní, i když k tomu „podstatnému“, čeho jsem se obávala nejvíc, vlastně nedošlo. Jenže já jsem Tamaře přestávala důvěřovat a říkala jsem si, že by mi to možná stejně ani neřekla.

Večer ve vinárně

Dva dny před vypršením čtrnáctidenní lhůty jsem dostala od Tamary zprávu, že sedí s Filipem ve vinárně a zřejmě se schyluje k tomu „zásadnímu“. Zamrazilo mě. Rychle jsem se tam vypravila. Dnes to ukončím, honilo se mi přitom hlavou.

Přijdu o dva lidi, co jsou mi nejbližší. Vešla jsem dovnitř a přistihla Filipa s Tamarou, jak sedí vedle sebe a ona se mu opírá hlavou o rameno. Rázně jsem si sedla naproti nim. Tamara dál zůstávala v oné pozici. Pak se na mě podívala a rozesmála se.

Dobře se bavila

Nechápala jsem, co se děje. „Tak a teď vám dvěma řeknu něco, co vás překvapí,“ řekla kamarádka. „Oba dva jste si mě najali na to, abych prověřila toho druhého!“ Já i Filip jsem na Tamaru zůstali koukat s pusou dokořán a s otazníky v očích. Tamara pokračovala.

„Ema chtěla prověřit tvoji věrnost, Filipe a ty zase její žárlivost. Tebe to napadlo o den dřív než Emu. Ani nevíte, jak moc dobře jsem se bavila.“ Já i Filip jsem zrudli jako raci.

Ani jeden jsme nevěděli co říct a nedokázali jsme si vzájemně pohlédnout do očí.

Historka k vyprávění

„Takže,“ obrátila se ke mně Tamara. „Všechno, co bylo mezi mnou a Filipem, bylo oboustranně hrané a já tě můžu ujistit, že se toho Filip nepokusil zneužít.

A ty už víš,“ podívala se na mého přítele, „že na tobě Emě opravdu záleží a nejsi jí lhostejný, jak sis myslel. Teď vás tu nechám a vyříkejte si to spolu.“ Tamara se zvedla a s pobaveným úsměvem odešla.

My dva jsme na sebe nejprve koukali jako přistižení školáci, a pak jsme se dali rovněž do smíchu… O rok později jsme se vzali a dnes jsme spolu už přes dvacet let.

Ema T. (48), jižní Čechy

Předchozí článek
reklama
Související články
31.1.2023
Láska není jen pro mladé. Kvete opravdu v každém věku a narazit na ni můžete třeba i při nakupování potravin. Bylo mi čtyřicet sedm let a deset let jsem byla rozvedená. Sen o novém vztahu jsem už dávno dosnila. Byla jsem přesvědčená, že mě žádná velká láska už nečeká. Dokud jsem nepoznala Jaromíra. Už jsme si neměli co říct Byla to náhoda, opravdu jsem nikoho nehledala. Po rozvodu jsem si
30.1.2023
Kdysi jsem o tom malém městečku povrchně prohlásila, že je to díra, kde bych rozhodně bydlet nechtěla. Nakonec mě ale hlas srdce dovedl právě sem. Našla jsem tu štěstí. Odjakživa jsem bydlela ve velkém městě a zůstala jsem tam, i když jsem se vdala a měla děti. Užívala jsem si všeho, co život ve městě nabízel − kultura, restaurace, obchody. Říkala jsem si, že bych nikde jinde bydlet nechtěla.
26.1.2023
S Martinem jsem chodila skoro šest měsíců. Doufala jsem, že i on mě miluje alespoň tak jako já jeho. Neustále mi to totiž říkal. Potkali jsme se na jednom večírku, který pořádala naše spolužačka z vysoké školy. Měla narozeniny a pozvala na ně skoro půlku celé koleje. Všichni jsme se do jejího malého pokoje samozřejmě nevešli, proto se mejdan zanedlouho rozjel po celé budově. V mém pokoji už
23.1.2023
Po nefunkčním manželství jsme se s mým mužem rozvedli. Spadl mi kámen ze srdce a věřila jsem, že láska na mě ještě někde čeká. A tak jsem zkusila štěstí na seznamce... Dívala jsem se na text v úředním dopise a slzy se mi draly do očí. Byla jsem rozvedená! Naše manželství nefungovalo, a navíc si můj muž našel ještě milenku. Už jsem s ním nemohla žít dál, rozvodem jsem se osvobodila, ale trápila
19.1.2023
V příslib „spolu šťastně až navěky“ jsem nevěřila. Sama sobě jsem ale dnes důkazem toho, že mýlit se může každý, i já. V partnerských vztazích bývají obvykle karty rozdané tak, že tím, kdo nechce svatbu, je muž. V našem případě to ale bylo přesně naopak. To já jsem zarputile odmítala závazek podobného typu. Přišlo mi zbytečné a nerozumné hnát se do svatby za každou cenu. Proč vlastně? Protože s
Nenechte si ujít další zajímavé články
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
epochalnisvet.cz
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
Čupakabra je charakteristická pro americký kontinent, zdá se ale, že podobný tvor začal řádit i v Africe. V roce 2015 neznámý predátor zaútočil na trh v hlavním městě Malawi a pozabíjel tamní kuřata.
Dolomitské hřebeny na skialpech
epochanacestach.cz
Dolomitské hřebeny na skialpech
Opustíte-li ruch lyžařských středisek a vydáte se do Jižního Tyrolska, narazíte na národní park Fanes-Sennes-Prags, rozprostírající se v samém centru Dolomit. Při cestě k horské chatě Rifugio Fanes,
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
iluxus.cz
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
Giovanni Marco Carandino, rodák ze sicilského Palerma, přináší do týmu restaurace CottoCrudo více než desetileté zkušenosti a nepopiratelnou vášeň pro sladké chutě z Itálie. Před přesunem do Prahy
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
„Užít si tradiční jídlo plné vůně a chuti ve vege verzi? Ano a je to opravdu snadné. Uvařte si snadno z dostupných ingrediencí toto atraktivní jídlo s vychytanou omáčkou.“ Ingredience Na papriky
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
21stoleti.cz
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
Pátrání po ztraceném miniaturním zdroji radioaktivního césia 137 dokázalo v uplynulých dnech vytížit úřady a záchranné složky v západní Austrálii. Zdroj nebezpečného beta a gama záření se po intenzivn
Moje žárlivost vše zničila
skutecnepribehy.cz
Moje žárlivost vše zničila
Můj život se ocitl v troskách. Zničila jsem sebe a celou mou rodinu. Neposlouchala jsem dobré rady. ž jsem se zase přistihla, jak bedlivě sleduji svého jezevčíka. Vesele pobíhá s ostatními pejsky po trávníku a já mám najednou pocit závisti. On se dobře baví a já tu stojím jako kůl v plotě. Ani ho nenapadne hrát si se mnou, když
Ananasový pohár s jogurtem
tisicereceptu.cz
Ananasový pohár s jogurtem
Jako sladkou tečku zkuste tenhle ananasový pohár – je plný zdravých ingrediencí, takže po něm nepřiberete. Potřebujete 1 ks menší ananas 2 lžíce medu 200 ml jogurtu 4 lžíce ananasového džusu
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
epochaplus.cz
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
V roce 1421 vrcholí husitská revoluční vlna. Jedna početně malá větev husitů si kázání kněžích vyloží po svém, utrhne se a začne praktikovat divoký, sexuálně nespoutaný způsob života. „Děvička nejmenš
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
nasehvezdy.cz
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
Sice se může zdát, že z milostného trojúhelníku vyšla Denisa Nesvačilová (31) ze seriálu Dobré zprávy jako vítězka, neboť si nakonec scenárista Petr Kolečko (38) vybral ji a na Anetu Vignerovou (35) s
Milenka ve hře?
nasehvezdy.cz
Milenka ve hře?
Představitel proradného Alberta v seriálu ZOO David Gránský (30) si užívá svou rodinu plnými doušky. Přesto jeho manželka Nikola Gránská (29) přiznala, že není všechno tak růžové, jak to na první po
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
enigmaplus.cz
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
Prožitky blízké smrti jsou ve všech případech téměř totožné. Odborníci proto hledají odpověď na palčivou otázku: Jsou tato svědectví důkazem existence onoho světa, nebo jde jen o poslední signály umír