Straka mi přinesla vzácný talisman

Total
28
Shares

Seděla jsem na terase chalupy a byla bezradná. Přiletěla až ke mně a upustila svůj lup, aby ukradla dětem hračku

Loučila jsem se s chaloupkou, kterou jsme si s manželem pořídili. Po jeho smrti se moje finanční situace zhoršila a nezbývalo nic jiného, než se jí vzdát. Těžce jsem se loučila se zahrádkou, s jezírkem a každým kouskem naší oázy, kam jsme jezdívali každý víkend a trávili společné dovolené. S manželem jsme si plánovali, jak se do těchto míst v důchodu odstěhujeme a budeme tu trávit veškerý čas. A najednou studená sprcha od života. Manžel se důchodu nedožil. Nic z toho, co jsme si plánovali, se už nesplní…

Vyrušila mě z rozjímání

Ze smutných vzpomínek mě vyrušila straka. Drze přistála na terase a zadívala se na hračku vnoučka, která se povalovala na stole. V zobáku držela nějaký úlovek, co to ale bylo, jsem nedokázala rozpoznat. Zlodějský pták se díval střídavě na mě a střídavě na předmět, který se mu zalíbil, a očividně přemýšlel, co by chtěl mít raději. A pak se straka rozhodla. Pustila to, co kdesi ukradla, bleskurychle se chopila hračky a nabrala rychlost k lesu. Jen si to vem! Mávla jsem rukou, a se zájmem zvedla předmět, který straka upustila. Byl to náramek, Nasadila jsem si ho na ruku, a zalíbil se mi ještě víc. To by mě zajímalo, říkala jsem si, kde ho ta potvůrka šlohla.

Začaly se dít zázraky

Chvíli po tom, co jsem si šperk nasadila, mi zavolala dcera, že se jí podařilo získat půjčku za výhodných podmínek. Také syn mi ten den oznámil, že získal skvělý kšeft, který nám vytrhne trn z paty. Nemohla jsem uvěřit. Během týdne bylo nadějné, že finanční problémy pokryjeme, a chaloupku zachráníme. Říkala jsem si, že nám pomáhá můj zesnulý manžel odněkud shůry. Že by to mohlo být ale náramkem, mě vůbec nenapadlo. Po měsíci, když už bylo zřejmé, že jsme své jistoty uhájili, jsme zašli do místní restaurace. Jak jsme tam tak seděli, oslovil mě starší muž. Znala jsem ho od vidění. Zeptal se mě, kde jsem přišla k náramku na ruce. Patří prý jeho rodině a je to památka na pradědečka, který si jej přivezl z Afriky s tím, že mu šperk zachránil život. Nikdo z rodiny tomu nevěřil. Rodinnou památku jsem muži vrátila a ubezpečila ho, že v mém případě náramek zázraky dělal.

Stanislava (53), Most

Také se vám může líbit