Poslechla jsem astrologa a zachránila si tím život

Total
12
Shares

Hvězdy mohou přinést varování, které se později ukáže jako pravdivé.

Horoskopům a různým věštbám a předpovědím jsem se většinu svého života spíš vysmívala nebo je prostě nebrala vážně. Jednoho dne se ale stalo něco, co můj názor změnilo.

Nechtěl, abych letěla

Astrologií se vášnivě zabýval Kamil, můj kolega v práci. Byl to i dobrý kamarád, ale v některých názorech na věci mezi nebem a zemí jsme se neshodovali. Právě jen z přátelství jsem kdysi svolila, že mi může udělat horoskop, ale jeho různým výkladům jsem pak nevěnovala moc pozornosti. S manželem jsme hodně cestovali, většinou po Evropě. Toho roku jsme se poprvé chystali na daleký výlet, do mé vytoužené Brazílie. Věřila jsem, že spatřit Rio de Janeiro na vlastní oči pro mě bude životním zážitkem. Cestu jsme měli podrobně naplánovanou a zbývalo už jen koupit letenky. V práci jsem o tom hodně mluvila, včetně konkrétního termínu a vlastně itineráře celé cesty. Zanedlouho si mě Kamil vzal stranou a začal mi ten termín rozmlouvat. Prý mi hlavně na zpáteční cestě hrozí velké nebezpečí. Tvářil se přitom tak naléhavě a vážně, až mě nakonec vylekal a přesvědčil.

Mohli jsme zemřít krutou smrtí!

Naplánovanou Brazílii jsme s mým mužem skutečně odložili – vymluvila jsem se na nějaké pracovní záležitosti, abych nepůsobila jako pověrčivá osoba. A pak přišel šok. Přesně ten let Air France, kterým jsme se chtěli z Jižní Ameriky vracet, nejprve zmizel nad oceánem a později se zjistilo, že spadl a nikdo nepřežil! Mráz mi dodnes běhá po zádech, když si uvědomím, že jsme já i manžel mohli být mrtví. Kolega Kamil, kterému jsem za jeho varování samozřejmě poděkovala, mi pak důkladně vysvětlil, z jakého postavení planet v mém horoskopu vyčetl extrémní nebezpečí. Poprvé v životě mi to všechno dávalo logiku a nedívala jsem se na to jako na nějaké nesmysly. Začala jsem se o astrologii také trochu víc zajímat. Dnes už ji beru o dost vážněji, nejen proto, že mi zachránila život.

Jitka B. (48), Praha

Také se vám může líbit