Astrolog měl pravdu ohledně mého partnera, ale já mu nevěřila

Total
1
Shares

Srdce může člověka oklamat a nasadit mu růžové brýle. Hvězdy ovšem nelžou!

O astrologii jsem se zajímala o mládí. Jeden čas jsem měla skoro fanatické období, kdy jsem takřka neudělala v životě krok, aniž bych věděla, jak moc mi planety přejí. Později jsem pochopila, že přece jen nejvíc ze všeho záleží na mě samotné – na mé vůli jít za svým cílem, na ochotě něco obětovat. Horoskopům jsem se věnovala už jen jako občasnému koníčku, respektovala jsem ale názory odborníků. Pár jsem jich z dřívějších dob mezi svými známými měla.

Nepochybovala jsem o něm!

Musím říct, že rozvod mě nepřekvapil. Tím spíš, že můj kamarád David, který se astrologií zabýval hlouběji než já, mě předem varoval, že se blíží kritické období v manželství. Pociťovala jsem i bez toho, že vztah s manželem je vyhořelý a bez perspektivy. Jedna velká hádka, na kterou skoro jako bychom čekali, pak všechno urychlila. Rozvedli jsme se bez velkých dramat a oba jsme si oddechli. Sama jsem pochopitelně zůstat nechtěla, takže jsem se brzy začala rozhlížet po nějakém jiném stálém partnerovi. Našla jsem ho celkem brzy a přinesl do mého života spoustu změn. Láďa byl úplně jiným typem chlapa než můj bývalý manžel. Sportovně založený, hovorný, neustále hýřil aktivitou. A co si budeme nalhávat, když jsme se poznali i intimně, vrátila se mi zpátky v plné míře chuť na milování. Připadala jsem si po všech stránkách, jako bych vyhrála v loterii. Neměla jsem o Láďovi žádné pochybnosti. Tak jako u většiny svých známých jsem si nechala vypracovat jeho horoskop – zpracoval mi ho právě kamarád David. Láďa sice na podobné „nesmysly“ nevěřil, jak se sám vyjádřil, ale já chtěla vědět víc o jeho dispozicích, sklonech a budoucnosti.

Odmítla jsem jeho radu

David mi zavolal týden poté, co jsem mu dala Láďova data. Na jeho hlase bylo znát, že je trochu v rozpacích. Chtěl se mnou horoskop mého nového partnera projednat osobně. Souhlasila jsem. Byla jsem zvědavá a současně jsem vnímala, že se kamarádovi na Láďovi něco nezdá. Sešli jsme se v kavárně. David mi vyložil stručnou Láďovu charakteristiku. V něčem jsem tam přítele poznávala, v něčem ne – a ohradila jsem se, docela razantně. David totiž tvrdil, že Láda má sklony k podvodům a že dokáže lidem i nečekaně ublížit. Neví, jestli už se to v jeho životě nějak projevilo, ale kdyby měl pronést nějaké doporučení, tak prý bych raději z toho vztahu měla vycouvat. Samozřejmě, že jsem to odmítla. Vykládejte zamilované a spokojené ženě něco o tom, že by muž, kterého má ráda, měl být ve skutečnosti protřelým darebákem. Astrologie musela v tu chvíli stranou. Davidovi jsem poděkovala za jeho rozbor a výklad a vyjádřila jsem přesvědčení i naději, že se mýlí.

Čekal mě obrovský šok!

Za dva měsíce se ke mně Láďa přistěhoval. Naše jediná dcera v té době už bydlela s přítelem, takže byt, který jsme dříve obývali ve třech, byl pro mě přece jen velký. Uvítala jsem proto společný život ve dvou. Občas jsem si vzpomněla na to, co David o Láďovi vyprávěl a vždy jsem měla pochybnosti o možnostech astrologie nebo přinejmenším o Davidových schopnostech. Pár týdnů nato jsem musela odjet na dvoudenní služební cestu. Po návratu mě doma čekal šok: byt byl úplně vykradený, skoro nic tam nezůstalo! A Láďa nikde. Pochopila jsem, že celou dobu jen čekal na vhodnou příležitost. Šla jsem vše nahlásit na policii a tam mi došlo, že i jméno a příjmení mého přítele byly falešné! Z dalších vztahů jsem dodnes krutě vyléčená, raději jsem sama. A Davidovi jsem se dodatečně omluvila, že jsem mu nevěřila. Ačkoliv ten důkaz byl drsný, vím, že hvězdy opravdu nelžou – někdy s dovětkem „bohužel“.

Jana R, (53), Liberec

Také se vám může líbit