Domů     Snacha štve vnoučata proti nám
Snacha štve vnoučata proti nám

Láska s sebou nese i zodpovědnost, která by měla přetrvat, i když jsou city ty tam. Bohužel to si dnešní mladí neuvědomují a sobecky myslí jenom na sebe.

Když se náš syn Jirka ženil, předpokládala jsem, že jim to s Hankou vydrží na celý život jako mě s Radimem, jeho tátou. Přišli mi jako skvělý pár. První rok bydleli v pronajatém bytě, ale usilovně něco sháněli.

My jsme Jirkovi šetřili už od dětství a když to dal dohromady s tím, co zase Hance našetřili rodiče a kolik si společně mohli vzít hypotéku, na nějaký malý domek v ne úplně skvělém stavu to stačilo. A přesně takový nakonec našli. Začali ho dávat dohromady.

Trvalo jim to tři roky a měla jsem za to, že to jejich vztah prověřilo jako máloco jiného.

Vypadali jako vzorná rodina

S manželem jsme měli radost, jak to mladým klape. Krátce před dokončením domku nám navíc oznámili, že Hanka čeká miminko. Tak to už nemohlo být lepší. Po narození Toníčka zůstala Hanka doma. Jirka se musel hodně ohánět, aby to finančně všechno zvládli.

Přesto nechtěli s druhým dítětem zbytečně čekat, a tak se za dva roky po Toníčkovi narodila Jarmilka. Tenkrát to ještě nikdo z nás netušil, ale v tu dobu se v manželství Jirky a Hanky objevily první mráčky.

Hanka byla sice s dětmi šťastná, o domácnost se starala perfektně, našla si čas i na své koníčky, ale stoprocentně spokojená nebyla.

Před mateřskou pracovala jako sekretářka v jedné zahraniční firmě, práce jí šla a vypadalo to, že před sebou má docela slušnou kariéru. Teď seděla doma a Jirka byl stále v práci.

Najednou si začala připadat doma sama a taky měla pocit, že kdyby pracovala, bylo by to lepší. Jenže s Jirkou se původně domluvili, že nenastoupí do práce dřív, než budou Jarmilce tři roky a on se toho držel.

Měli na sebe ještě méně času

Do zaměstnání nakonec nastoupila, jak se dohodli. Jirka byl rád, doufal, že se díky tomu jejich vztah zase zlepší. Jenže to se nestalo. Měli na sebe snad ještě méně času, než když byla Hanka doma.

Navíc když byla v práci, mimo domov, jakoby najednou začala mít pocit, že jí v životě něco uteklo. Viděla kolem sebe holky, které si to v životě zařídily jinak a časem jí začalo mrzet, jak na tom je. Občas si vyrazila s kolegy a Jirkovi to vadilo.

Nechtěl se s ní ale hádat, aby nevypadal jako nějaký malicherný žárlivec, a tak mlčel a hlídal se mnou své děti. V té době už jsme s manželem tušili, že se něco děje. Jirka si sice moc nestěžoval, bylo ale bylo znát, že se trápí.

Potkala jsem ji s jiným

Pak jsem náhodou, to už bylo Toníčkovi šest, jednu sobotu vyrazila do Prahy s kamarádkou nakupovat. Že se tam chystá i Hanka, prý na školení, jsem netušila. Jako na potvoru jsme se tam potkaly.

Ona mě neviděla, oči totiž měla jen pro nějakého brýlatého chlápka. Od chvíle, co jsem je uviděla u Národního divadla, se mnou nic nebylo. Doma jsem pak s manželem řešila, jestli to Jirkovi říct. Nakonec jsem se ho jen zkusila zeptat, kde byla Hanka v sobotu.

Asi už tušil, že něco vím. Řekl mi, že měla jet na školení, ale podle něj v tom bude nějaký kolega. Že se Hanka hodně změnila, s ničím není spokojená. Vyčítá mu, že je pořád jen v práci nebo se motá kolem baráku, že holky ani ona nic pořádného nezažijí…

Bylo mi ho líto. Manžel pak řekl, že je Hanka hloupá, ale ono je to vždycky složitější.

Trvala na rozvodu

Jirka se rozhodl, že si to s Hankou vyříká. Na to, co nastalo, neradi vzpomínáme. Hanka ani nezapírala, že někoho má. Že prý jim to spolu už dlouho neklape a bude nejlepší, když se rozvedou. Náš syn byl pochopitelně v šoku. Ale naše snacha si stála za svým.

Rozvod, i když se ho Jirka snažil zvládnout kvůli dětem co nejvíc v klidu, nebyl příjemná záležitost. Hanka jakoby se zbláznila. Najednou bylo všechno, co prožila špatně. Chtěla pryč, co nejrychleji a vzít sebou i děti.

Syn tomu nemohl uvěřit a nedokázal se ani pořádně bránit. Než se vůbec vzpamatoval, jeho, teď už bývalá manželka, se odstěhovala k novému příteli, dům byl, i se zbytkem hypotéky prodaný a on po letech bydlel u nás.

Rozbila úplně všechno

Při všem tom ošklivém, co zažil, jsme byli rádi, že na něj alespoň budeme moct dohlédnout než se dá do pořádku. A že taky uvidíme každý druhý týden vnoučata. V tom jsme se ale pletli.

Právě to, že syn bydlí u nás, začala jeho exchoť používat jako argument k tomu, že mu nebude děti půjčovat. Vyčítala nám, že nezdravě vaříme, že se u nás děti nudí, že na ně máme špatný vliv. To jí ale nestačilo, bůhví proč začala štvát vnoučata proti nám.

Rvalo mi to srdce, když jsem najednou viděla, jak se na nás Toníček s Jarmilkou dívají jako na cizí, jak jim není nic dobré, jak jsou drzí a hrubí na Jirku.

Syn se z toho po roce zhroutil. Pro Hanku dobrý důvod, aby už mu děti nepůjčovala vůbec. Vnoučata jsme tak neviděli dobře půl roku. Když jsem za nimi zkusila zajet, bývalá snacha mi ani neotevřela.

Snažili jsme se syna přesvědčit, že by se jí měl postavit, měl by bojovat, ale nemá na to zatím sílu. Nevím, kde se v Hance vzala taková bezcitnost, vzít děti milujícímu tátovi a vnoučata dědovi a babičce.

Nepřejeme jí nic zlého, ale stejně si říkáme, že za tohle ji osud musí potrestat. Ale i kdyby, nikomu z nás to už nepomůže.

Věra (65), Znojemsko

reklama
Související články
12.4.2024
Nemluvili jsme spolu dlouhých dvacet let. Rozhádali jsme se kvůli prkotině, ale žádný z nás nechtěl ustoupit. Když onemocněl, omluvil se. Snažíme se vynahradit si všechny ty zbytečně ztracené roky! S bráchou nás od sebe dělí jen rok a nepamatuji se, že bychom byli jeden bez druhého. Bylo jasné, že se pohádáme Všude jsme spolu byli odmalička, ve škole a potom i v zaměstnání, i když každý n
10.4.2024
Mám jen jedno dítě, vymodleného syna Davida. Vždy jsme na něj byli hrdí, a když se stal lékařem, neznala naše pýcha mezí. David si dlouho užíval svobodného života, až jsem se obávala, že se nikdy nedočkám vnoučat. Přítelkyň měl nepočítaně. „Ožením se, až si něco užiju. Teď je pro mě podstatná kariéra,“ říkal často a my to museli brát, jak to je. Když jsem se ho někdy zeptala, jen se shovívavě p
10.4.2024
Toto rčení mohu potvrdit. Nepotkala jsem ode mě odlišnějšího člověka, než je můj muž. A jsme spolu už 35 let. I naši přátelé říkají, že neznají odlišnější pár. Borise jsem potkala, když mi bylo 20 let. Tehdy jsem zatoužila sbalit se a odjet do velkého světa. Konkrétně do Prahy. Našla jsem si menší byt, zpočátku mi pomáhali rodiče s placením nájmu. Jak jsem ale našla slušnou práci, už jsem stála
8.4.2024
Maminka měla těžký život, muži jí ubližovali. O tom, kdo je můj otec, nechtěla nikdy mluvit. Dozvěděla jsem se to od starší sestry. Maminka se narodila na Slovensku, v malé vesničce pod horami. Pracovala u sedláka jako děvečka. Když jí bylo jedenadvacet, tamní pacholek ji znásilnil a nezůstalo to bez následků. Ještěže byl sedlák člověk rozumný a přinutil onoho Gustava, aby si maminku vzal. V ro
6.4.2024
Chalupa. Místo, kam jsme jezdili s Luďkem. Mým bratrem. Měla jsem pocit, že jsme tam byli oba šťastní. Roubenku postavil v horách už náš praděda, děda ji zvelebil poté, co se rodina rozšířila, takže přibylo ještě jedno křídlo. Žili tam s babičkou, tatínek tam strávil dětství. A my s Luďkem také, jelikož jsme tam za prarodiči jezdili na prázdniny. Milovala jsem to místo. Tu zeleň, horské louky,
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Krvavá řeka Río Tinto: Proč jsou na jihu Španělska podmínky jako na Marsu?
enigmaplus.cz
Krvavá řeka Río Tinto: Proč jsou na jihu Španělska podmínky jako na Marsu?
Ocitli jsme se na jiné planetě? Nebo zde natáčeli filmaři? Ani jedno, ani druhé. Jsme v oblasti španělské Andalusie, kde protéká Río Tinto neboli Červená řeka. A přestože se nacházíme na Zemi, ma
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
epochalnisvet.cz
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
Archeologové během loňských vykopávek v Turecku objevili hliněnou tabulku popsanou dosud neznámým mrtvým jazykem používaným před více než 3000 lety. Z doprovodného textu v chetitštině vyplývá, že tabulka zachycuje nějaký starověký rituál. Podaří se vědcům jazyk rozluštit a dávný rituál přečíst?   „Byl objeven nový indoevropský jazyk.“ Těmito slovy představuje vedoucí archeologických vykopávek Prof. Dr.
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
epochaplus.cz
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
Laškovně zapochybuje o přirozené eleganci ňader mladičké tanečnice žádající o angažmá. Kráska sebere ze stolu nůžky, rozstřihne si na prsou šaty a poskytne mu důkaz. Něco takového král při audienci ještě nezažil. Irsko-skotská krev otce a typická krása kreolských genů po matce udělají z Elizy Gilbertové štíhlý uragán černých vlasů, modrých očí, rudých rtů a
Vyrobte si krásné vázy
nejsemsama.cz
Vyrobte si krásné vázy
V obchodě prodávají sice krásné, ale většinou také velmi drahé vázy. Chcete si pořídit vlastní, za niž nebudete muset platit stovky korun? Vytvořte si vázu zcela podle vlastních představ, v barvách a stylu, jež budou nejlépe ladit s vaším pokojem, a ještě ho krásně vyzdobí. Krok za krokem Jarní schovávačka I obyčejná sklenice či lahev bude mít své kouzlo, když ji správně
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
skutecnepribehy.cz
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
Manžel mi vyčítá, že umím jen pomlouvat a roznášet klepy. Ničím tím prý celou rodinu. Já si ale myslím, že nedělám nic zlého. Jsem jen zvědavá. Ráda si povídám s lidmi, myslím, že to je částečně i moje náplň práce, jsem totiž u nás na vsi listonoška. A ta musí přece vědět o všem! Také moc ráda poznávám nové lidi, jsem
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
iluxus.cz
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
Na výstavě se prezentují díla dvou návrhářů inspirovaná koncepčním modelem Lexus LF-ZC (Lexus Future Zero-emission Catalyst), který zkoumá možnou podobu čistého elektromobilu nové generace. Instala
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
historyplus.cz
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
Dvě lodi spouštějí kotvy v nově objevené zátoce. Netrvá dlouho a ocitají se pod útokem domorodých kanoí. Když se Evropané pod ochranou kanonů konečně obrátí na útěk, bude jejich posádka o čtyři námořníky chudší. Děti, které přicházejí na svět v chudých rodinách v malých městečkách na počátku 17. století, nejsou ty, o nichž lze nalézt bohaté záznamy v dobových
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
epochanacestach.cz
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
Technická památka Vodojemy Žlutý kopec se 21. března za přítomnosti zástupců města slavnostně naplno otevřela veřejnosti. Investice města 150 milionů korun zpřístupnila tři podzemní nádrže a také veřejný park na povrchu. TIC BRNO, který bude vodojemy nadále provozovat, připravil spolu s partnery na první víkend 22.–24. března bohatý vizuální program. Poté je budete moci navštívit
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
nasehvezdy.cz
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
Když se herci Adamu Vaculovi (36) zalíbila jeho současná přítelkyně, vítězka kuchařské soutěže MasterChef z roku 2021 Veronika Beskydiarová (30), napsal jí krátkou zprávu – a byla ruka v rukávě. Byd
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
21stoleti.cz
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
Ve svém nejmenším provedení měří 11–13 milimetrů. Je tedy tak akorát drobný, aby se vešel do trávicího ústrojí. Řeč však není o žádné bakterii, ale o unikátním vynálezu vědců z Univerzity v Novém Jižn