SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Snacha štve vnoučata proti nám
Snacha štve vnoučata proti nám

Láska s sebou nese i zodpovědnost, která by měla přetrvat, i když jsou city ty tam. Bohužel to si dnešní mladí neuvědomují a sobecky myslí jenom na sebe.

Když se náš syn Jirka ženil, předpokládala jsem, že jim to s Hankou vydrží na celý život jako mě s Radimem, jeho tátou. Přišli mi jako skvělý pár. První rok bydleli v pronajatém bytě, ale usilovně něco sháněli.

My jsme Jirkovi šetřili už od dětství a když to dal dohromady s tím, co zase Hance našetřili rodiče a kolik si společně mohli vzít hypotéku, na nějaký malý domek v ne úplně skvělém stavu to stačilo. A přesně takový nakonec našli. Začali ho dávat dohromady.

Trvalo jim to tři roky a měla jsem za to, že to jejich vztah prověřilo jako máloco jiného.

Vypadali jako vzorná rodina

S manželem jsme měli radost, jak to mladým klape. Krátce před dokončením domku nám navíc oznámili, že Hanka čeká miminko. Tak to už nemohlo být lepší. Po narození Toníčka zůstala Hanka doma. Jirka se musel hodně ohánět, aby to finančně všechno zvládli.

reklama

Přesto nechtěli s druhým dítětem zbytečně čekat, a tak se za dva roky po Toníčkovi narodila Jarmilka. Tenkrát to ještě nikdo z nás netušil, ale v tu dobu se v manželství Jirky a Hanky objevily první mráčky.

Hanka byla sice s dětmi šťastná, o domácnost se starala perfektně, našla si čas i na své koníčky, ale stoprocentně spokojená nebyla.

Před mateřskou pracovala jako sekretářka v jedné zahraniční firmě, práce jí šla a vypadalo to, že před sebou má docela slušnou kariéru. Teď seděla doma a Jirka byl stále v práci.

Najednou si začala připadat doma sama a taky měla pocit, že kdyby pracovala, bylo by to lepší. Jenže s Jirkou se původně domluvili, že nenastoupí do práce dřív, než budou Jarmilce tři roky a on se toho držel.

Měli na sebe ještě méně času

Do zaměstnání nakonec nastoupila, jak se dohodli. Jirka byl rád, doufal, že se díky tomu jejich vztah zase zlepší. Jenže to se nestalo. Měli na sebe snad ještě méně času, než když byla Hanka doma.

reklama

Navíc když byla v práci, mimo domov, jakoby najednou začala mít pocit, že jí v životě něco uteklo. Viděla kolem sebe holky, které si to v životě zařídily jinak a časem jí začalo mrzet, jak na tom je. Občas si vyrazila s kolegy a Jirkovi to vadilo.

Nechtěl se s ní ale hádat, aby nevypadal jako nějaký malicherný žárlivec, a tak mlčel a hlídal se mnou své děti. V té době už jsme s manželem tušili, že se něco děje. Jirka si sice moc nestěžoval, bylo ale bylo znát, že se trápí.

Potkala jsem ji s jiným

Pak jsem náhodou, to už bylo Toníčkovi šest, jednu sobotu vyrazila do Prahy s kamarádkou nakupovat. Že se tam chystá i Hanka, prý na školení, jsem netušila. Jako na potvoru jsme se tam potkaly.

reklama

Ona mě neviděla, oči totiž měla jen pro nějakého brýlatého chlápka. Od chvíle, co jsem je uviděla u Národního divadla, se mnou nic nebylo. Doma jsem pak s manželem řešila, jestli to Jirkovi říct. Nakonec jsem se ho jen zkusila zeptat, kde byla Hanka v sobotu.

Asi už tušil, že něco vím. Řekl mi, že měla jet na školení, ale podle něj v tom bude nějaký kolega. Že se Hanka hodně změnila, s ničím není spokojená. Vyčítá mu, že je pořád jen v práci nebo se motá kolem baráku, že holky ani ona nic pořádného nezažijí…

Bylo mi ho líto. Manžel pak řekl, že je Hanka hloupá, ale ono je to vždycky složitější.

Trvala na rozvodu

Jirka se rozhodl, že si to s Hankou vyříká. Na to, co nastalo, neradi vzpomínáme. Hanka ani nezapírala, že někoho má. Že prý jim to spolu už dlouho neklape a bude nejlepší, když se rozvedou. Náš syn byl pochopitelně v šoku. Ale naše snacha si stála za svým.

Rozvod, i když se ho Jirka snažil zvládnout kvůli dětem co nejvíc v klidu, nebyl příjemná záležitost. Hanka jakoby se zbláznila. Najednou bylo všechno, co prožila špatně. Chtěla pryč, co nejrychleji a vzít sebou i děti.

Syn tomu nemohl uvěřit a nedokázal se ani pořádně bránit. Než se vůbec vzpamatoval, jeho, teď už bývalá manželka, se odstěhovala k novému příteli, dům byl, i se zbytkem hypotéky prodaný a on po letech bydlel u nás.

Rozbila úplně všechno

Při všem tom ošklivém, co zažil, jsme byli rádi, že na něj alespoň budeme moct dohlédnout než se dá do pořádku. A že taky uvidíme každý druhý týden vnoučata. V tom jsme se ale pletli.

Právě to, že syn bydlí u nás, začala jeho exchoť používat jako argument k tomu, že mu nebude děti půjčovat. Vyčítala nám, že nezdravě vaříme, že se u nás děti nudí, že na ně máme špatný vliv. To jí ale nestačilo, bůhví proč začala štvát vnoučata proti nám.

Rvalo mi to srdce, když jsem najednou viděla, jak se na nás Toníček s Jarmilkou dívají jako na cizí, jak jim není nic dobré, jak jsou drzí a hrubí na Jirku.

Syn se z toho po roce zhroutil. Pro Hanku dobrý důvod, aby už mu děti nepůjčovala vůbec. Vnoučata jsme tak neviděli dobře půl roku. Když jsem za nimi zkusila zajet, bývalá snacha mi ani neotevřela.

Snažili jsme se syna přesvědčit, že by se jí měl postavit, měl by bojovat, ale nemá na to zatím sílu. Nevím, kde se v Hance vzala taková bezcitnost, vzít děti milujícímu tátovi a vnoučata dědovi a babičce.

Nepřejeme jí nic zlého, ale stejně si říkáme, že za tohle ji osud musí potrestat. Ale i kdyby, nikomu z nás to už nepomůže.

Věra (65), Znojemsko

reklama
Související články
27.3.2023
Nikdy jsem neměla peněz na rozhazování, ale své dceři jsem dopřála všechno, co bylo třeba. Léto na chalupě budu opět trávit sama. Tak moc bych si přála, aby tam se mnou byli mí dva vnoučci. Chodili bychom do lesa na houby a dříví. Odpoledne se koupali v rybníku a večer si opekli buřty na ohýnku. Jenže to prý nejde. Do takové barabizny se synové mé dcery přece nehodí. Ano, ta chata, kterou vlast
25.3.2023
Když se před rokem vdala za mého bratra, neměla vůbec nic, jen dvě malé děti. O celých třicet let mladší nevěsta bráchu okouzlila. Vyklubala se z ní zlatokopka. Stále se jen usmívá a mnoho toho nenamluví. Taková tichá voda! Ale já jí vidím až do žaludku. V hlavě má jen jedinou věc, a tou jsou peníze! Bratra si vzala po krátké známosti. Sbalila ho, jak je dnes moderní, na internetové seznamce. V
24.3.2023
Vztahy mezi tchyněmi a snachami nebývají vždy ideální. Já jsem to poznala už při prvním setkání s partnerkou mého syna. Věděla jsem, že syn Aleš to nebude mít v životě snadné. Měl až příliš mírnou povahu, nebyl průbojný. Nemusela jsem sice řešit žádné jeho průšvihy, ale tak trochu jsem se obávala, aby se mu jeho vrozená dobrota nevymstila. Přála jsem si, aby si našel dívku podobně založenou a v
23.3.2023
Najít dnes uplatnění na trhu práce není vůbec snadné. Své o tom ví i můj vnuk. Jeho žena Alena se po mateřské marně snaží vrátit do práce. Bohužel se ukazuje, že za ty roky doma naše Alena leccos zapomněla. Nic neumí, proto ji nikde nechtějí. Vnuk manželku přemlouvá, aby vzala cokoli, protože jim docházejí peníze. Největší problém spočívá v tom, že se jeho žena neumí, nebo dokonce nechce při
23.3.2023
Mám dva syny. Jednoho jsem příliš rozmazlila a teď se mi to vrací. Nedokážu ho vyhodit ze svého domu, připadám si jen jako jeho služka. Když mi před rokem zemřel manžel, syn Pavel mi přispěchal hned na pomoc. Nastěhoval se ke mně a já věřila, že mi pomůže zahnat smutek. Druhý syn Karel má totiž rodinu a bydlí na opačné straně republiky. Pavel je mladší, v dětství býval často nemocný, tak jsm
Nenechte si ujít další zajímavé články
Partner Melíškové odhalen?
nasehvezdy.cz
Partner Melíškové odhalen?
Sympatická herečka ze seriálů Podezření či Božena Klára Melíšková (51) nejenže před pár týdny získala Českého lva za nejlepší ženský výkon, ale nejspíš je i šťastně zamilovaná. Na předávání cen to
Udělali mi ze života peklo
skutecnepribehy.cz
Udělali mi ze života peklo
Vždy jsem si zakládala na dobrých sousedských vztazích. Už moje babička mi říkala, že je to důležité pro klidný život. Prudce jsem se posadila na posteli. „Co to bylo?“ Probudila mě totiž strašná rána. A teď přišla další a hrozný křik. Jejich hodinka Pak chvíli ticho. Vzápětí hysterický smích a neopakovatelná sprška velmi peprných nadávek. Podívala
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Snoubenec Avril Lavigne omrzel, tak ho prostě vyměnila!
nasehvezdy.cz
Snoubenec Avril Lavigne omrzel, tak ho prostě vyměnila!
Dvě nevydařená manželství zpěvačce Avril Lavigne (38) nejspíš stačila. Více než dva roky byla šťastná po boku rappera Mod Suna (36), s nímž se vloni zasnoubila přímo pod Eiffelovkou. Jeden druhého
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
epochanacestach.cz
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
Barokní areál ve Slavkově u Brna se připravuje na další vlnu akcí a velkých koncertů. Zámek Slavkov – Austerlitz otevířel již tuto sobotu (25. března). Návštěvníky chce přilákat nejen na zvučná jmé
Přežil žralok megalodon do našich časů?
enigmaplus.cz
Přežil žralok megalodon do našich časů?
Naše planeta procházela mnoha epochami, kdy zuby cenil takřka celý svět. Jedním z nejstrašnějších predátorů, který kdy na Zemi žil, byl dozajista žralok megalodon. Jsme si však skutečně jistí, že vyhy
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Voda, metan, prachové bouře. Webbův teleskop prozkoumal nedalekou planetu
21stoleti.cz
Voda, metan, prachové bouře. Webbův teleskop prozkoumal nedalekou planetu
Od vesmírného teleskopu Jamese Webba si vědci slibovali mnohé. A výkonný teleskop umístěný 1,5 milionu kilometrů od naší planety tyto naděje naplňuje. Nyní prozkoumal planetu, která se nachází v podst
Dárcovství krevní plazmy: 10 odpovědí na otázky, které se vám mohou honit hlavou
epochaplus.cz
Dárcovství krevní plazmy: 10 odpovědí na otázky, které se vám mohou honit hlavou
Krevní plazma je složka krve, která koluje v cévách každému z nás. Jde o velmi vzácnou tekutinu, jelikož obsahuje drahocenné plazmatické bílkoviny, jež každý den pomáhají statisícům nemocných zachráni