Domů     V domě prováděla zlé rituály
V domě prováděla zlé rituály

Byla jsem ráda, že jsem po přestěhování našla skvělou kamarádku ve své sousedce. Jenže pak se stala ta nešťastná příhoda se starou hrušní a Kamila mi ukázala, jak zlá a podlá dokáže být.

Před deseti lety jsem prožívala velice špatné období. V práci jsem dostala výpověď a k tomu se mi navíc rozpadl desetiletý vztah. Všechno na mě padalo. Byla jsem smutná, v depresi, všeho jsem měla prostě dost.

Ani nevím co mě to napadlo, ale prostě jsem se jednou večer rozhodla, že svůj život od základů změním. Byt v Brně jsem prodala a odstěhovala jsem se na venkov na jižní Moravu, kde jsem si koupila malý baráček.

Přírodu jsem měla ráda odjakživa a cítila jsem, že potřebuji ve svém životě razantní změnu.

Vřelé uvítání

Domek to byl malý, ale byl v pěkném stavu, takže na něm nebyly zapotřebí ani žádné velké úpravy. Poměrně rychle jsem se zabydlela a v sousední vesnici jsem si našla práci v místní cukrárně. Plat nebyl bůhvíjak vysoký, ale peníze mi stačily.

Důležité pro mě bylo hlavně to, že majitelka cukrárny, tedy moje šéfová, byla moc fajn ženská a že jsme si káply do noty. Podobně jako s mojí sousedkou Kamilou. Hned druhý den poté, co jsem se do domku nastěhovala, zaklepala na moje dveře.

Představila se mi a do ruky mi vtiskla proutěný košík, ve kterém byly domácí hrušky a povidlové buchty. Samozřejmě jsem ji pozvala dál.

Zajímala se o bylinky

Uvařila jsem nám kafe a daly jsme se spolu do řeči. Povídala mi o místních lidech i o sobě. Před třemi roky se rozvedla a od té doby žila sama. Přítele ani děti neměla. Jednou za čas ji prý akorát jezdí navštěvovat sestra s manželem a jejich dvěma dětmi.

Stejně jako já, i Kamila měla ráda přírodu a toulání lesem. Také sbírala různé bylinky, ze kterých pak vyráběla různé léčivé sirupy či masti. Byla trochu zvláštní, ale moc milá a ochotná. Brzy se z nás staly kamarádky.

Hádky kvůli hrušni

Jediný problém jsem měla s Kamiliným kohoutem, který den co den už před pátou hodinou ráno kokrhal a budil mě, a starou hrušní s rozložitou korunou, ze které padaly povětšinou shnilé plody na moji zahradu.

„Omlouvám se, vím, že ti to dělá nepořádek, ale zkus to prosím přetrpět,“ žádala mě už poněkolikáté. „Je už stará. Kdysi ji tu zasadila moje babička, ale pořád plodí krásné veliké hrušky. Vždyť jsi sama říkala, jak jsou dobré.“ V tom měla Kamila pravdu.

„Já po tobě přece nechci, abys ji pokácela, jen ty větve, co přesahují přes plot bys mohla uřezat,“ namítala jsem. „To neudělám!“ řekla rázně Kamila, načež se otočila a bez jakéhokoli dalšího slova odešla do domu. Kvůli té hrušni jsme se pohádaly už několikrát. A nikdy to nikam nevedlo.

Nemluvila se mnou

Jednoho dne, když venku byla velká vichřice, došlo k tomu, že dvě větve starého stromu ten silný nápor větru nevydržely a utrhly se. Bohužel to byly právě ty větve přečnívají přes plot na moji zahradu.

Když se vyjasnilo, vyšla jsem z domu, abych tu spoušť uklidila. Vtom jsme si všimla Kamily, jak stojí v okně a se sinalou tváří vše pozoruje. Nechala jsem větve větvemi a běžela k ní domů. Zvonila jsem, klepala jsem, ale neotevřela mi.

Od toho dne se mnou nepromluvila. I když jsem se jí několikrát omluvila a snažila se jí vysvětlit, že za to mohla ta fujavice, Kamila byla přesvědčená o tom, že jsem ty větve usekala já. Když jsme se potkaly na ulici, spražila mě nenávistným pohledem.

„Ještě budeš litovat. Za to mi zaplatíš,“ ucedila mezi zuby vždy, když jsme se míjely. Nerozuměla jsem tomu. Nechápala jsem, proč kvůli tomu tak nadělá a už vůbec ne tomu, proč z toho obviňuje mě. Vždyť jsem nic zlého neudělala.

Nepříjemná vyrážka

Pár dní nato se mi na kůži udělala ošklivá vyrážka. Celé předloktí jsem měla poseté drobnými červenými pupínky, které urputně svědily. Nikdy předtím jsem žádné kožní problémy nebo ekzémy neměla.

Den dva jsme si na to dávala léčivé obklady, ale vůbec se to nelepšilo. Spíš naopak, vyrážka se rozšiřovala dál. Třetí den jsem se raději vypravila k lékaři. Udělal mi různé testy, ale na nic nepřišel.

„Možná to bude stresem nebo nedostatkem vitaminů,“ řekl nakonec a doporučil mi nějaké doplňky stravy. Asi za týden vyrážka postupně vymizela.

Zlomyslně se smála

Uběhl týden a šéfová si mě zavolala k sobě. V kase údajně chyběly nějaké peníze. „Moc mě to mrzí, Žaneto, ale budu tě muset propustit,“ oznámila mi. Byla jsem v šoku, že jsem se nezmohla na jediné slovo. Sbalila jsem si své věci a šla jsem.

Před domem jsem potkala Kamilu, která se na mě posměšně ušklíbala. V tu chvíli mi to došlo: určitě v tom měla prsty ona. „Nech mě na pokoji,“ udeřila jsem na ni. „Nic jsem ti neudělala. To s tím stromem byla nehoda.

Byly jsme přece kamarádky…“ Kamila se pohrdavě usmála. „Máš pravdu. Byly jsme kamarádky. Teď už nejsme.“

Nebyla doma

Jestli jsme si tehdy bláhově myslela, že se to časem změní a Kamila se umoudří, zmýlila jsem se. Smůla se na mě lepila i nadále.

Na zahrádce mi nic nevykvetlo ani nevyrostlo, minimálně jednou týdně tekla z kohoutku žlutá zapáchající voda, a v celém domě jsem měla otravné mušky. Jednoho dne mi už došla trpělivost. Vběhla jsem do Kamilina domu a zavolala na ni. Odpověď se mi nedostala.

Prošla jsem domem, ale nebyla tam. Už jsem byla na odchodu, když jsem si všimla pootevřených dveří od malé komory.

Ovládala magii

Opatrně jsem je otevřela a nahlédla dovnitř. Všude byly svíčky, vonné tyčinky, karty, dokonce i čarodějná koule. A na nástěnce byla připnutá moje fotka. Zatočila se mi hlava. Krk se mi začal svírat a špatně se mi dýchalo.

Na poslední chvíli jsem z komory vyběhla pryč. Dům jsem okamžitě nabídla k prodeji a odstěhovala jsem se zpátky do města. Tam už jsem naštěstí měla klid.

Žaneta R. (47), Brno

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
3.6.2023
Jednu pěknou chalupu jsme před lety s manželem koupili. Není nadto se v pátek sebrat a vyrazit na víkend do klidu přírody. Vždy jsem se na chalupě cítila absolutně bezpečně, i když jsme neměli moc sousedů. Pak ovšem přišel jarní podvečer, který to změnil. Na chalupu jsem onoho osudného dne zamířila bez manžela, který onemocněl. Původně jsem myslela, že zůstanu s ním, ale nabádal mě, ať jedu a u
1.6.2023
Které dítě by si nepřálo najít poklad?! I my jsme se o to kdysi snažili. Dávné poklady ale bývají přísně střeženy. Zřícenina poblíž rodné vesnice − to bylo přesně to, na co jsme jako děti zálibně zíraly a snily o tom, že tam musí zaručeně být hned několik pokladů, které musíme objevit. A jen u snění nezůstalo, několikrát jsme se s kamarády snažili do prastarého podzemí hradu dostat. Všechny pří
31.5.2023
Musela jsem si zkusit ten zajímavý magický rituál, a to bez ohledu na varování mé známé. To, co se poté dělo, mě upřímně děsí dodnes. Stalo se to před dvanácti lety. Tehdy jsem se na jednom večírku ocitla ve společnosti podivných lidí, byly to samé nadšené fanynky všeho magického. Já byla těmi věcmi nepolíbená. Jedna z nich začala hovořit o zrcadlové magii, o které jsem nevěděla vůbec nic. A
31.5.2023
S nešťastným duchem jsem žila řadu let. Dozvěděla jsem se to ale až v dospělosti, když jsem vyrazila za věštkyní. Od té doby mám vzácný dar. Ta chvíle, kdy ve mně vědma odhalila ducha, byla šílená. Najednou jsem to nebyla já, kdo s ní seděl a mluvil. Ústa jsem měla sevřená a cítila jsem, že mě ovládá někdo jiný. Procedura, kdy se kinezioložka snažila ducha odvézt na druhou stranu, trvala nekone
31.5.2023
Už od pohledu mi bylo jasné, že v tom starém hotýlku s malým muzeem v přízemí není něco v pořádku. Vynořil se před námi za zatáčkou a já tušila hned, že se to v tom hotelu duchy jen hemží. Klenby a oblouky, nábytek jako ze středověku a na stěnách meče a štíty s erby. Uprostřed restaurace stál velký majestátní krb, u něhož seděl velký chlupatý pes. Hosté se bavili, smáli a veselili. Pes začal
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
iluxus.cz
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
Hodinky DS Action Diver od značky Certina se vynořují z temných hlubin oceánu a jsou nyní k dostání v černém provedení. Jako pravé potápěčské hodinky mají voděodolnost 300 metrů a jsou ideálně vybaven
Nový lék účinný v boji proti nádorům na mozku
21stoleti.cz
Nový lék účinný v boji proti nádorům na mozku
Glioblastomy jsou nejčastější a nejagresivnější primární mozkové nádory, které typicky postihují dospělé mezi 45 a 75 lety, navíc mají velmi špatnou prognózu. Naději na změnu přináší nový lék, který ú
Galetka s medovými fíky
tisicereceptu.cz
Galetka s medovými fíky
Galetky mají neuvěřitelné kouzlo. Jsou snadné na přípravu a chutnají skvěle. Suroviny na 8 porcí Na těsto 1 a ½ hrnku hladké mouky ¼ hrnku podmáslí 120 g másla 3 lžíce krupicového cukru š
Smetanové brambory se sýrem
tisicereceptu.cz
Smetanové brambory se sýrem
Potřebujete uvařit snadný oběd do jedné hodiny? Vsaďte na netradičně zapečené brambory zjemněné poctivou smetanou. Ingredience 500 g brambor 100 ml smetany 30% 150 ml plnotučného mléka 1 lžíc
České muzeum stříbra
epochanacestach.cz
České muzeum stříbra
Bývalá středověká tvrz Hrádek stála na svém místě už na počátku 14. století, ale zřejmě je ještě mnohem starší. Dnes v unikátní historické budově sídlí České muzeum stříbra, kde se dozvíme mnohé nejen o těžbě vzácného kovu, ale můžeme si prohlédnout i vzorky rud nebo expozici o ražbě zdejších stříbrných mincí. Prohlídkový okruh Cesta stříbra nás
Zatracený bolševník: Co vám dokáže 5metrový postrach udělat?
epochaplus.cz
Zatracený bolševník: Co vám dokáže 5metrový postrach udělat?
Ten tlustý dutý stonek k tomu přímo vybízel. Partička dětí si právě vyrábí provizorní píšťalky. Kamaráda pak z legrace sešlehají velkými listy. O hodinu později sedí na pohotovosti vyděšená skupina ma
Za návrat do života vděčí Milan Šteindler exotické ženě!
nasehvezdy.cz
Za návrat do života vděčí Milan Šteindler exotické ženě!
Do povědomí diváků se herec Milan Šteindler (66) zapsal jako bavič, který si nebere servítky a humor rozdává na potkání. Soukromý život herce se ale bezstarostné komedii rozhodně nepodobá. Dlouhé r
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
epochalnisvet.cz
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis d’Agrain v Údolí králů v Egyptě záhadný prsten, který do této kultury vůbec nezapadá. Podle legendy jej tam zanechal kněz z legendární Atlantidy. Jasno
Tajemství skotské hrobky Maeshowe: Ukrývá poklad nevyčíslitelné hodnoty?
enigmaplus.cz
Tajemství skotské hrobky Maeshowe: Ukrývá poklad nevyčíslitelné hodnoty?
Na skotském souostroví Orkneje se nachází tajemná hrobka z mladší doby kamenné zvaná Maeshowe. Údajně byla postavena tak, aby její vchod za soumraku zimního slunovratu zachytával paprsky zapadajícího
Nedala jsem na řeči kamarádek
skutecnepribehy.cz
Nedala jsem na řeči kamarádek
Když jsem poznala Dana, byla jsem už nějakou dobu sama a jeho zájem mi lichotil. Vlastnil kavárničku a já si u něj ráda poseděla. V ždy jsem měla pocit, že spolu lehce flirtujeme, ale brala jsem to dost na lehkou váhu, protože byl o pár let mladší než já. Brzdila jsem se, přece jen, co by tomu řekli lidi, říkala
Další dárky pro Agátu za statisíce!
nasehvezdy.cz
Další dárky pro Agátu za statisíce!
Mediální magnát Jaromír Soukup (54) na své partnerce, modelce Agátě Hanychové (54), rozhodně nešetří. K narozeninám jí koupil dárek, který si rozhodně jen tak někdo dovolit nemůže. Tentokrát ji potě
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je