Domů     Mocný rituál odehnal zlo
Mocný rituál odehnal zlo

Rodiče, když jsem vyrůstala, koupili dům, který jeho majitelka proklela. Všechny jeho obyvatele stíhalo neštěstí. Rodiče se však z domu odmítli odstěhovat. Aby kletbu zlomili, vydali se na pomoc k místní vědmě.

Dotyčný dům se nacházel v pohraničí na západě Čech. Stál na samotném vrcholku kopce a na první pohled vypadal velice pěkně a zachovale. Součástí domu byla rozlehlá zahrada a malý ovocný sad.

Kolem byla krásná malebná krajina s dechberoucí vyhlídkou na Doupovské hory. Jakmile rodiče stavení uviděli a porozhlédli se po okolním kraji, byli z něj okouzleni.

A protože i cena byla velice výhodná, tak se dvakrát nerozmýšleli a plácli si s mladou vdovou, která dům prodávala. Chápali, že se v domě už nechce nadále zdržovat, když ji potkala taková tragédie.

Po pár dnech se i se svými dvěma dětmi odstěhovala na jih Čech k rodičům a naše rodina se vzápětí do domu nastěhovala.

Seznámení se sousedy

Nějakou dobu trvalo než jsme se zabydleli. I když byl dům zachovalý, muselo se na něm udělat několik oprav.

V kuchyni bylo nutné položit novou podlahu, na některých místech bylo zapotřebí opravit střechu a taky jsme museli vyklidit půdu a všechny místnosti vymalovat.

Až když bylo tohle všechno hotové, mohli jsme vybalit a utřídit naše věci a posléze se začít seznamovat s místními obyvateli.

Neobjasněná úmrtí

Všichni k nám byli moc milí a zdvořilí, ale tvářili se tak nějak podivně. Když jsme jim řekli, do jakého domu jsme se nastěhovali, nasadili „ten“ výraz. Byl plný překvapení a znepokojení.

Nakonec už to maminka nevydržela a jedné sousedky se zeptala, o co kráčí. A stará paní Blažková se rozvyprávěla. Celá sklíčená mamince prozradila, že prý v tom domě za záhadných a tragických okolností umírají lidé. „Musíte se mít na pozoru.

To místo je prokleté. I toho před vámi v něm stihla smrt.“ Měla nejspíš na mysli zesnulého manžela té mladé vdovy. Rodiče netušili, jak zemřel. Tehdy se na to ženy neptali, protože jim to přišlo netaktní a nedůležité.

Maminka se trápila

Maminka byla tím zjištěním zaskočená. Tatínek ji uklidňoval, že prý to jsou určitě jen místní drby a ať se kvůli tomu netrápí, ale matka byla čím dál sklíčenější. Ona těmto věcem, na rozdíl od tatínka, přikládala velký význam.

Najednou jako by měla z našeho domu strach. V noci nemohla spát, říkala, že se každou chvíli budí a srdce jí buší hrůzou. Byla bledá, pohublá, až jsem měla strach, jestli není třeba nemocná.

Tatínek povídal, ať prý nemám obavy, že si to maminka jen celé moc bere a že prý bude všechno zase brzy v pořádku. Ale nebylo…

Smutné neštěstí

Pár dní nato upadla maminka na schodech a praštila sebou o zem. Díky bohu to skončilo jen pohmožděným zápěstím. Tatínek říkal, že určitě jen zakopla, že to byla nešťastná nehoda, maminka mi však pověděla, že měla pocit, jakoby ji někdo nebo něco strčilo.

Několik dní poté však došlo k mnohem větší a smutnější tragédii. Náš pes Flek spadl do studny a zahynul. Jeho smrtí ale katastrofy nekončily.

Začala pátrat

O letních prázdninách k nám přijela na návštěvu teta Irma, matčina sestra, i se svým osmiletým synem Bořkem, na kterého spadlo vosí hnízdo. Vosy ho ošklivě pobodaly, až jsme museli jet na pohotovost.

„Vidíte, došlo na má slova,“ říkala rodičům stará Blažková, když na ni náhodou narazili na ulici. „Kdybyste se odstěhovali, nic z toho by se nestalo.“ To už bylo na maminku příliš a rozhodla se, že zjistí o minulosti domu a jeho obyvatel víc.

Farář promluvil

Upekla domácí jablečný závin a vypravila se za místním farářem, aby mu vylíčila, k čemu všemu došlo poté, co jsme se do onoho domu nastěhovali. Byla přesvědčená o tom, že on jediný jí může poskytnout pravdivé informace a třeba nám i nějakým způsobem pomoci.

Farář se nejprve zdráhal mamince o všem říci, sám prý nevěděl, do jaké míry může oněm historkám, které kolem domu kolovaly věřit, ale maminka na něj naléhala tak dlouho, až jí to nakonec všechno pověděl. Dům prý při odsunu Němců proklela jeho majitelka.

Stará paní údajně poklekla před domem a proklela všechny, kdo se do domu v budoucnu nastěhují. Každou rodinu prý stihne neštěstí.

Vyhledala čarodějku

Maminka se vrátila z návštěvy u faráře a byla ještě ustaranější a pobledlejší než předtím. Všechno, o čem se dozvěděla, hned sdělila tatínkovi. Ten však těm řečem nevěřil ani za mák. Považoval je za místní vesnické drby a smál se jim.

Maminka však byla přesvědčená o tom, že původ všech nehod, které se nám v domě staly, je ve kletbě staré Němky, a tak se rozhodla požádat o pomoc jednu vědmu a čarodějku, která žila ve vedlejším městečku a byla ve zdejším kraji proslulá.

Ochranný rituál

Na den, kdy se slaví Dušičky, přišla čarodějka Regina k nám domů. Tatínka maminka raději vyhnala do hospody a mě dala na hlídání k sousedce. Co se dělo pak, vím jen z jejího vyprávění.

Nejprve prý z kamenů utvořily kolem domu kruh a pokaždé, když kámen položily na zem, pronesly jakési zaříkávadlo. Pak se vrátily do domu a udělaly na zemi v obýváku kruh ze svíček a následně paní Regina pronesla opět nějaké zaklínadlo. Nakonec dala mamince jakési amulety, které jsme měli všichni nosit na krku.

Stařena ho vyděsila

Tatínek to samozřejmě odmítl. Asi týden nato se vracel pozdě večer domů, když se mu na cestě zjevila podivná stařena. Když ji míjel, skočila mu po krku a začala ho škrtit. Sípavým hlasem opakovala:

„Vyhnali jste mě z domu a budete toho litovat!“ Měla prý velikou sílu atatínek musel vynaložit veškeré úsilí, aby ji odtrhl. Druhý den na něj spadl v lese kus stromu. Když se vrátil z nemocnice, začal amulet kolem krku konečně nosit. Pak už se nic zlého nestalo.

Jolana B. (50), Chomutov

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
6.6.2023
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na samotě. Vypadal jako bývalá pila. Prošla jsem si nejbl
6.6.2023
Myslel jsem, že blázním. Na tom muži jsem mohl oči nechat. Byl stejný jako já. Dokonce i oblečení jsme měli shodné. Když jsem se ho odvážil oslovit, rozplynul se. Do téhle kavárny jsem chodil nejraději. Vždy v pátek po vyučování. Od čtvrté do pěti jsem trávil každé páteční odpoledne na svém obvyklém rezervovaném místě. Dal jsem si vídeňskou kávu se zákuskem. Zde u kulatého stolu jsem pozorov
6.6.2023
Byl to krásný šperk a já z něj byla nadšená. Od té chvíle to ale se mnou šlo z kopce. Musela jsem ty náušnice proto darovat své nepřítelkyni. Kolem starožitnictví jsem chodila často, občas jsem nahlédla, co tam mají pěkného. Na šperky jsem nikdy moc nebyla, proto vůbec nemohu pochopit, že mě ty náušnice tak ohromily. Zírala jsem na ně a zasnila se. Viděla jsem se na plese, jak tančím a muži mě
4.6.2023
Během studií jsem bydlela s kamarádkou v pronájmu. Když jsem tam jednou zůstala sama, zažila jsem něco, na co bych ráda zapomněla. Společně s kamarádkou Mirkou jsem bydlela v pronajatém bytě. V poklidu jsme tam žily asi dva roky. Majitelem bytu byl starší pán, kterého bych v klidu nazvala podivínem. Za tu dobu, co nám byt pronajímal, s námi prohodil sotva pět vět. Když přišel na kontrolu, jen m
4.6.2023
Teprve osobní zážitek nám pomůže pochopit to, čemu jinak nevěříme. Dočasně jsem získala schopnosti, o kterých jsem nevěděla, že existují. Kdysi jsem patřila mezi ty typy lidí, kteří se posmívají druhým za některé názory na věci mezi nebem a zemí. Nikdy jsem na žádná kouzla, přízraky nebo nadpřirozené jevy nevěřila. Dokonce i jako malá holčička jsem se nerada dívala na pohádky, kde se nadpřiroze
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Ořechová másla
tisicereceptu.cz
Ořechová másla
Lze je dělat z nejrůznějších druhů ořechů, třeba z kešu či pistácií. Suroviny 500 g ořechů sklenice mixér Postup Připravte si vybrané ořechy a buď je použijte ve stavu, v jakém jste je k
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel