Domů     Mocný rituál odehnal zlo
Mocný rituál odehnal zlo

Rodiče, když jsem vyrůstala, koupili dům, který jeho majitelka proklela. Všechny jeho obyvatele stíhalo neštěstí. Rodiče se však z domu odmítli odstěhovat. Aby kletbu zlomili, vydali se na pomoc k místní vědmě.

Dotyčný dům se nacházel v pohraničí na západě Čech. Stál na samotném vrcholku kopce a na první pohled vypadal velice pěkně a zachovale. Součástí domu byla rozlehlá zahrada a malý ovocný sad.

Kolem byla krásná malebná krajina s dechberoucí vyhlídkou na Doupovské hory. Jakmile rodiče stavení uviděli a porozhlédli se po okolním kraji, byli z něj okouzleni.

A protože i cena byla velice výhodná, tak se dvakrát nerozmýšleli a plácli si s mladou vdovou, která dům prodávala. Chápali, že se v domě už nechce nadále zdržovat, když ji potkala taková tragédie.

Po pár dnech se i se svými dvěma dětmi odstěhovala na jih Čech k rodičům a naše rodina se vzápětí do domu nastěhovala.

Seznámení se sousedy

Nějakou dobu trvalo než jsme se zabydleli. I když byl dům zachovalý, muselo se na něm udělat několik oprav.

V kuchyni bylo nutné položit novou podlahu, na některých místech bylo zapotřebí opravit střechu a taky jsme museli vyklidit půdu a všechny místnosti vymalovat.

Až když bylo tohle všechno hotové, mohli jsme vybalit a utřídit naše věci a posléze se začít seznamovat s místními obyvateli.

Neobjasněná úmrtí

Všichni k nám byli moc milí a zdvořilí, ale tvářili se tak nějak podivně. Když jsme jim řekli, do jakého domu jsme se nastěhovali, nasadili „ten“ výraz. Byl plný překvapení a znepokojení.

Nakonec už to maminka nevydržela a jedné sousedky se zeptala, o co kráčí. A stará paní Blažková se rozvyprávěla. Celá sklíčená mamince prozradila, že prý v tom domě za záhadných a tragických okolností umírají lidé. „Musíte se mít na pozoru.

To místo je prokleté. I toho před vámi v něm stihla smrt.“ Měla nejspíš na mysli zesnulého manžela té mladé vdovy. Rodiče netušili, jak zemřel. Tehdy se na to ženy neptali, protože jim to přišlo netaktní a nedůležité.

Maminka se trápila

Maminka byla tím zjištěním zaskočená. Tatínek ji uklidňoval, že prý to jsou určitě jen místní drby a ať se kvůli tomu netrápí, ale matka byla čím dál sklíčenější. Ona těmto věcem, na rozdíl od tatínka, přikládala velký význam.

Najednou jako by měla z našeho domu strach. V noci nemohla spát, říkala, že se každou chvíli budí a srdce jí buší hrůzou. Byla bledá, pohublá, až jsem měla strach, jestli není třeba nemocná.

Tatínek povídal, ať prý nemám obavy, že si to maminka jen celé moc bere a že prý bude všechno zase brzy v pořádku. Ale nebylo…

Smutné neštěstí

Pár dní nato upadla maminka na schodech a praštila sebou o zem. Díky bohu to skončilo jen pohmožděným zápěstím. Tatínek říkal, že určitě jen zakopla, že to byla nešťastná nehoda, maminka mi však pověděla, že měla pocit, jakoby ji někdo nebo něco strčilo.

Několik dní poté však došlo k mnohem větší a smutnější tragédii. Náš pes Flek spadl do studny a zahynul. Jeho smrtí ale katastrofy nekončily.

Začala pátrat

O letních prázdninách k nám přijela na návštěvu teta Irma, matčina sestra, i se svým osmiletým synem Bořkem, na kterého spadlo vosí hnízdo. Vosy ho ošklivě pobodaly, až jsme museli jet na pohotovost.

„Vidíte, došlo na má slova,“ říkala rodičům stará Blažková, když na ni náhodou narazili na ulici. „Kdybyste se odstěhovali, nic z toho by se nestalo.“ To už bylo na maminku příliš a rozhodla se, že zjistí o minulosti domu a jeho obyvatel víc.

Farář promluvil

Upekla domácí jablečný závin a vypravila se za místním farářem, aby mu vylíčila, k čemu všemu došlo poté, co jsme se do onoho domu nastěhovali. Byla přesvědčená o tom, že on jediný jí může poskytnout pravdivé informace a třeba nám i nějakým způsobem pomoci.

Farář se nejprve zdráhal mamince o všem říci, sám prý nevěděl, do jaké míry může oněm historkám, které kolem domu kolovaly věřit, ale maminka na něj naléhala tak dlouho, až jí to nakonec všechno pověděl. Dům prý při odsunu Němců proklela jeho majitelka.

Stará paní údajně poklekla před domem a proklela všechny, kdo se do domu v budoucnu nastěhují. Každou rodinu prý stihne neštěstí.

Vyhledala čarodějku

Maminka se vrátila z návštěvy u faráře a byla ještě ustaranější a pobledlejší než předtím. Všechno, o čem se dozvěděla, hned sdělila tatínkovi. Ten však těm řečem nevěřil ani za mák. Považoval je za místní vesnické drby a smál se jim.

Maminka však byla přesvědčená o tom, že původ všech nehod, které se nám v domě staly, je ve kletbě staré Němky, a tak se rozhodla požádat o pomoc jednu vědmu a čarodějku, která žila ve vedlejším městečku a byla ve zdejším kraji proslulá.

Ochranný rituál

Na den, kdy se slaví Dušičky, přišla čarodějka Regina k nám domů. Tatínka maminka raději vyhnala do hospody a mě dala na hlídání k sousedce. Co se dělo pak, vím jen z jejího vyprávění.

Nejprve prý z kamenů utvořily kolem domu kruh a pokaždé, když kámen položily na zem, pronesly jakési zaříkávadlo. Pak se vrátily do domu a udělaly na zemi v obýváku kruh ze svíček a následně paní Regina pronesla opět nějaké zaklínadlo. Nakonec dala mamince jakési amulety, které jsme měli všichni nosit na krku.

Stařena ho vyděsila

Tatínek to samozřejmě odmítl. Asi týden nato se vracel pozdě večer domů, když se mu na cestě zjevila podivná stařena. Když ji míjel, skočila mu po krku a začala ho škrtit. Sípavým hlasem opakovala:

„Vyhnali jste mě z domu a budete toho litovat!“ Měla prý velikou sílu atatínek musel vynaložit veškeré úsilí, aby ji odtrhl. Druhý den na něj spadl v lese kus stromu. Když se vrátil z nemocnice, začal amulet kolem krku konečně nosit. Pak už se nic zlého nestalo.

Jolana B. (50), Chomutov

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
16.5.2024
Byla to moje vina. Nehoda, při níž zemřel člověk! Teď se mi o něm bude zdát až do smrti? Chodí se mi snad v noci mstít? Když jsem po třech letech znovu uchopil volant, proběhlo mým tělem mrazení. Znejistil jsem. Po nepříjemné autonehodě, při které jsem přišel málem o nohu, jsem v sobě konečně našel odhodlání a nasedl do auta, které patřilo mé matce. Volala mi krátce poté, co jsem s vozem vyjel.
16.5.2024
Na chatu jsme jezdili každou druhou sobotu a neděli. Střídali jsme se tam se sestrou a její rodinou. Vždy jsem si ale před cestou vyložila karty. Tehdy jsem s kartami začínala. Byla doba, kdy se nám tyto ezoterické disciplíny otvíraly jako nový svět. Nakoupila jsem si nejen vykládací karty ale také kyvadlo, abych si to všechno vyzkoušela. Inklinovala jsem k těmto věcem, už jako mladá dívka j
16.5.2024
Dopis mi přišel bez podpisu a stálo v něm, že se musím dostavit na určitou adresu, je to prý důležité! Dozvěděla jsem se tam, že mé dny jsou už možná sečteny. Ten kopec snad neměl konce! Připadala jsem si jako dýchavičný slimák, plazící se silou vlastní vůle. Často jsem se zastavovala a chytala dech, už taky nejsem nejmladší. Na samém vrcholku kopce stál dům, ke kterému jsem měla namířeno. D
15.5.2024
Mrak na obloze nevypadal nebezpečně. Najednou z něho ale vyšlehl blesk, který zasáhl strom. Kdybychom nedali na našeho psa, byl by s námi asi konec. Ačkoli náš pes byl vzrůstu malého, původu rozmanitého a dobrácké psí duše, byl to pravý hrdina! Byl moc chytrý a statečný, jak mohl mnohokrát za svůj osmnáctiletý život předvést. Nezalekl se ani toulavé kočky, která byla postrachem pro mnohem vě
11.5.2024
Opakovaně se mi zdál děsivý sen. Budila jsem se zpocená hrůzou, a tak jsem musela jeho významu přijít na kloub. Děsivý sen se mi pravidelně vracel a já se budila se srdcem v krku a zpocená hrůzou. Noční můry jsem mívala pravidelně při každém úplňku! Už jsem z toho byla zoufalá. Nevěděla jsem, jestli mám všechno řešit s psychiatrem nebo psychologem. Touha po klidnějším bydlení Byla jsem zv
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
historyplus.cz
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
Bývaly doby, kdy architekti dokázali i obyčejným funkčním továrnám vtisknout eleganci výstavných zámků. Pardubice jeden takový skvost mají, a dokonce si ho v posledních letech vycizelovaly k dokonalosti. Umění, které mele Na břehu řeky Chrudimky v Pardubicích stával mlýn už v roce 1586. Na počátku 20. století však mlynářské konkurenci v oblasti vládnou bratři Egon (1871–1932) a Karel (1879–1944) Winternitzovi,
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
nejsemsama.cz
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
Bolí vás svaly a klouby, ládujete do sebe pilulky tišící bolest, a nic nezabírá? Chce to změnu… Vyčleňte si jen pár minut denně na protažení celého těla, a budete se cítit jako znovuzrozená. Protažení trapéz Tento cvik můžete provádět vsedě i vestoje, dodržet musíte jen zcela rovná záda. Jednou rukou přitáhněte hlavu k rameni, druhé rameno se
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
enigmaplus.cz
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
Jonaguni je ostrov náležející do japonské prefektury Okinawa. Poblíž něj leží pod mořskou hladinou gigantické kamenné bloky, které připomínají obrovské terasy se schodišti vytesanými do kamene. Odhadu
Když může Prachař, koketuje i ona
nasehvezdy.cz
Když může Prachař, koketuje i ona
Herečka Sara Sandeva (26) ze seriálu Jedna rodina to s Jakubem Prachařem (40) zřejmě nemá jednoduché! Že by jí už docházela trpělivost? Ještě než se dali dohromady, říkalo se, že není krásné ženy, k
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Tagliatelle s bazalkovým pestem
tisicereceptu.cz
Tagliatelle s bazalkovým pestem
Tagliatelle představují dlouhé široké nudle. Seženete je v každém supermarketu. A nejlépe chutnají právě s pestem. Ingredience 1 balení těstovin tagliatelle dvě hrsti čerstvé bazalky 6 lžic ol
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
21stoleti.cz
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
Země a jejích sedm sestřiček se od svého zrodu drží pomyslných máminých sukní. Možná se jejich orbity v minulosti měnily, možná pohltily některé ze svých sourozenců, ale z dálky Sluneční soustava půso
Musím zachránit manželství!
skutecnepribehy.cz
Musím zachránit manželství!
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
epochaplus.cz
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
Bylo jednou jedno Slunce a mělo osm dětí. Jejich jména všichni známe. Mají ale něco společného s lidmi? I když už jsou to dnes dospělé planety, životem si nesou následky svého divokého dětství. Příběh se začíná psát před 4,6 miliardami let. Okolo právě vznikající hvězdy se vytvoří rotující prachoplynný disk. Částice v něm se začnou srážet