Domů     Mocný rituál odehnal zlo
Mocný rituál odehnal zlo

Rodiče, když jsem vyrůstala, koupili dům, který jeho majitelka proklela. Všechny jeho obyvatele stíhalo neštěstí. Rodiče se však z domu odmítli odstěhovat. Aby kletbu zlomili, vydali se na pomoc k místní vědmě.

Dotyčný dům se nacházel v pohraničí na západě Čech. Stál na samotném vrcholku kopce a na první pohled vypadal velice pěkně a zachovale. Součástí domu byla rozlehlá zahrada a malý ovocný sad.

Kolem byla krásná malebná krajina s dechberoucí vyhlídkou na Doupovské hory. Jakmile rodiče stavení uviděli a porozhlédli se po okolním kraji, byli z něj okouzleni.

A protože i cena byla velice výhodná, tak se dvakrát nerozmýšleli a plácli si s mladou vdovou, která dům prodávala. Chápali, že se v domě už nechce nadále zdržovat, když ji potkala taková tragédie.

Po pár dnech se i se svými dvěma dětmi odstěhovala na jih Čech k rodičům a naše rodina se vzápětí do domu nastěhovala.

Seznámení se sousedy

Nějakou dobu trvalo než jsme se zabydleli. I když byl dům zachovalý, muselo se na něm udělat několik oprav.

V kuchyni bylo nutné položit novou podlahu, na některých místech bylo zapotřebí opravit střechu a taky jsme museli vyklidit půdu a všechny místnosti vymalovat.

Až když bylo tohle všechno hotové, mohli jsme vybalit a utřídit naše věci a posléze se začít seznamovat s místními obyvateli.

Neobjasněná úmrtí

Všichni k nám byli moc milí a zdvořilí, ale tvářili se tak nějak podivně. Když jsme jim řekli, do jakého domu jsme se nastěhovali, nasadili „ten“ výraz. Byl plný překvapení a znepokojení.

Nakonec už to maminka nevydržela a jedné sousedky se zeptala, o co kráčí. A stará paní Blažková se rozvyprávěla. Celá sklíčená mamince prozradila, že prý v tom domě za záhadných a tragických okolností umírají lidé. „Musíte se mít na pozoru.

To místo je prokleté. I toho před vámi v něm stihla smrt.“ Měla nejspíš na mysli zesnulého manžela té mladé vdovy. Rodiče netušili, jak zemřel. Tehdy se na to ženy neptali, protože jim to přišlo netaktní a nedůležité.

Maminka se trápila

Maminka byla tím zjištěním zaskočená. Tatínek ji uklidňoval, že prý to jsou určitě jen místní drby a ať se kvůli tomu netrápí, ale matka byla čím dál sklíčenější. Ona těmto věcem, na rozdíl od tatínka, přikládala velký význam.

Najednou jako by měla z našeho domu strach. V noci nemohla spát, říkala, že se každou chvíli budí a srdce jí buší hrůzou. Byla bledá, pohublá, až jsem měla strach, jestli není třeba nemocná.

Tatínek povídal, ať prý nemám obavy, že si to maminka jen celé moc bere a že prý bude všechno zase brzy v pořádku. Ale nebylo…

Smutné neštěstí

Pár dní nato upadla maminka na schodech a praštila sebou o zem. Díky bohu to skončilo jen pohmožděným zápěstím. Tatínek říkal, že určitě jen zakopla, že to byla nešťastná nehoda, maminka mi však pověděla, že měla pocit, jakoby ji někdo nebo něco strčilo.

Několik dní poté však došlo k mnohem větší a smutnější tragédii. Náš pes Flek spadl do studny a zahynul. Jeho smrtí ale katastrofy nekončily.

Začala pátrat

O letních prázdninách k nám přijela na návštěvu teta Irma, matčina sestra, i se svým osmiletým synem Bořkem, na kterého spadlo vosí hnízdo. Vosy ho ošklivě pobodaly, až jsme museli jet na pohotovost.

„Vidíte, došlo na má slova,“ říkala rodičům stará Blažková, když na ni náhodou narazili na ulici. „Kdybyste se odstěhovali, nic z toho by se nestalo.“ To už bylo na maminku příliš a rozhodla se, že zjistí o minulosti domu a jeho obyvatel víc.

Farář promluvil

Upekla domácí jablečný závin a vypravila se za místním farářem, aby mu vylíčila, k čemu všemu došlo poté, co jsme se do onoho domu nastěhovali. Byla přesvědčená o tom, že on jediný jí může poskytnout pravdivé informace a třeba nám i nějakým způsobem pomoci.

Farář se nejprve zdráhal mamince o všem říci, sám prý nevěděl, do jaké míry může oněm historkám, které kolem domu kolovaly věřit, ale maminka na něj naléhala tak dlouho, až jí to nakonec všechno pověděl. Dům prý při odsunu Němců proklela jeho majitelka.

Stará paní údajně poklekla před domem a proklela všechny, kdo se do domu v budoucnu nastěhují. Každou rodinu prý stihne neštěstí.

Vyhledala čarodějku

Maminka se vrátila z návštěvy u faráře a byla ještě ustaranější a pobledlejší než předtím. Všechno, o čem se dozvěděla, hned sdělila tatínkovi. Ten však těm řečem nevěřil ani za mák. Považoval je za místní vesnické drby a smál se jim.

Maminka však byla přesvědčená o tom, že původ všech nehod, které se nám v domě staly, je ve kletbě staré Němky, a tak se rozhodla požádat o pomoc jednu vědmu a čarodějku, která žila ve vedlejším městečku a byla ve zdejším kraji proslulá.

Ochranný rituál

Na den, kdy se slaví Dušičky, přišla čarodějka Regina k nám domů. Tatínka maminka raději vyhnala do hospody a mě dala na hlídání k sousedce. Co se dělo pak, vím jen z jejího vyprávění.

Nejprve prý z kamenů utvořily kolem domu kruh a pokaždé, když kámen položily na zem, pronesly jakési zaříkávadlo. Pak se vrátily do domu a udělaly na zemi v obýváku kruh ze svíček a následně paní Regina pronesla opět nějaké zaklínadlo. Nakonec dala mamince jakési amulety, které jsme měli všichni nosit na krku.

Stařena ho vyděsila

Tatínek to samozřejmě odmítl. Asi týden nato se vracel pozdě večer domů, když se mu na cestě zjevila podivná stařena. Když ji míjel, skočila mu po krku a začala ho škrtit. Sípavým hlasem opakovala:

„Vyhnali jste mě z domu a budete toho litovat!“ Měla prý velikou sílu atatínek musel vynaložit veškeré úsilí, aby ji odtrhl. Druhý den na něj spadl v lese kus stromu. Když se vrátil z nemocnice, začal amulet kolem krku konečně nosit. Pak už se nic zlého nestalo.

Jolana B. (50), Chomutov

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
6.12.2023
Když můj muž tu práci přijal, bývalý hrobník mu kladl na srdce, aby se nezdržoval na hřbitově po jedenácté. Jednou ho ale neposlechl. Byl pátek, na kostele právě odbilo šest hodin večer a můj manžel se vydal do práce. Funkci hrobníka v obci, kam jsme se před pár týdny přistěhovali zastával nově, říkal tehdy, že to bude fajn přivýdělek. Slunce už zapadalo, prošel hřbitovní branou a zamířil k 
5.12.2023
Ze spaní mě probudilo děsivé stvoření. Mělo rohy a ocas. Místo do pekla mě vyvedlo ven z domu. Najednou se ozvala rána jako z děla. Bylo to tehdy v předvánočním čase, kdy chodí čert a Mikuláš. Byla jsem ještě malá holčička. Tenkrát mě hlídala babička, která bydlela v malém domku, kolem kterého pobíhalo všelijaké zvířectvo – husy, slepice, kočky i starý pes Azor. Bývala jsem tam moc ráda. Byl
5.12.2023
Před spaním jsem myslela na svého syna tak usilovně, že se najednou objevil naproti mně. V tu chvíli se mu prý v cizině zdál sen o mně a o domově. Tento příběh se mi přihodil před dvaceti lety. Bylo to zvláštní propojení mezi mnou jako matkou a mým synem Jakubem, který byl dlouhodobě v cizině. Pracoval až za oceánem a neviděli jsme se už přes rok, ani na Vánoce bohužel nepřijel. Měli jsme sp
5.12.2023
Jako zedník jsem měl na hradě vybourat dveře do tajného pokoje, kde podle legendy věznil tamní pán svou dceru. Během práce se mi asi povedlo vysvobodit ducha. Stál jsem na posledním schůdku točitého schodiště, které se táhlo do posledního patra hlásky hradu. Byl jsem tam naposledy jako malý kluk. Pamatuji si na výklad průvodkyně, která nám řekla, že zdejší kruhová místnost má několik zajímav
3.12.2023
Sestra zemřela, když mi bylo sedmnáct. Byla o patnáct let starší, a tak se po smrti maminky stala mojí největší oporou. Vychovávala mě a naučila se o sebe postarat. Byla jsem v podstatě takové její nejstarší dítě, její děti byly jen o málo let mladší než já. Po smrti sestry, která pro mě byla těžkou ranou, jsem se odstěhovala z rodného kraje. Pak už jsem tam nejezdila. Žila jsem v naprostém odt
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3