Domů     Záchrana přišla z nebes
Záchrana přišla z nebes
5 minut čtení

Můj život visel doslova na vlásku. Když jsem upadala do bezvědomí, vzala mě za ruku žena s plavými vlasy a dodávala mi sílu.

Když mi bylo osmnáct let, utrpěla jsem velmi ošklivý úraz na kole, který se mi stal málem osudným. V sanitce, kde jsem cestou do nemocnice bojovala o život, u mě celou dobu seděla krásná žena. Utěšovala mě a prosila, abych přežila.

Později jsem jí chtěla poděkovat, a tak jsem se po ní začala v nemocnici shánět. Nikdo ji ale neznal.

Na kolech nás to bavilo

Odmalička mě rodiče vedli ke sportu. Sami byli hodně aktivní, často jsme jezdili na výlety. Když jsem trochu povyrostla, začal mě táta učit jezdit na kole. Později k tomu přibyl i tenis.

Oba sporty mě moc bavily, tenis jsem ale po pár letech, na rozdíl od kola, pověsila na hřebík.

V šestnácti letech jsem se seznámila s Honzou, který byl pro sport podobně zapálený jako já. A tak jsme čas od času vyrazili na cyklistický výlet. A právě při jednom z nich jsem z kola ošklivě spadla. Ten pád mě stál málem život.

Boj o život

Sjížděli jsme s přítelem prudký kopec v lese, když jsem nevychytala jeden manévr. Kolo se mi smeklo a já vletěla rovnou do stromu. Podle všeho jsem po nárazu upadla do bezvědomí.

Honza okamžitě zavolal sanitku a mezitím se mě sám snažil udržet vzhůru, protože jsem upadala do bezvědomí.

Jen mlhavě si pamatuji, jak mě zdravotníci naložili na nosítka a dali do vozu. Pak zapnuli majáček a uháněli se mnou do nemocnice. A právě během jízdy v sanitce se odehrálo něco nadpřirozeného.

Žena se zlatými vlasy

Ocitla jsem se na místě plném květin. Byly jiné než ty, které znám. Měly obrovské, vesele zbarvené květy. Stála jsem mezi nimi a připadala si, jako bych byla jednou z nich. Podvědomě jsem ale cítila ostrou bolest v pánvi.

Právě v tom okamžiku jsem se myslí vrátila do sanitky. Skláněla se ke mně krásná žena. Měla velké modré oči, dlouhé zlatavé kudrnaté vlasy a laskavý úsměv.

Držela mě za ruku a povzbuzovala mě

Příjemným hlasem na mě promluvila. ,,Povídej si se mnou, drahá. Dýchej zhluboka, nezavírej oči. Soustřeď se na svůj dech. Musíš tady zůstat.“ Držela mě za ruku, dívala se mi do očí a jemnými dotyky mě hladila.

,,Dívej se na mě, nesmíš usnout,“ povzbuzovala mě a lehce mi zatřásla rukou. Nezmohla jsem se na jediné slovo. Měla jsem kyslíkovou masku a byla jsem ráda, že jsem otevřela oči. Její tvář se mi ztrácela a zase zjevovala.

Sklonila se ke mně

Cítila jsem, jak postupně slábnu. V tu chvíli se ke mně znovu naklonila ta žena a jemně mi foukla do tváře. Pak si jen vybavuji, jak jsem znovu otevřela oči a uviděla její tvář. Vypadala jako malý andělíček.

Sanitka zastavila u nemocnice, zdravotníci popadli lehátko a poté přišel nemocniční ruch.

Pohltila mě tma

Ležela jsem na lehátku, které někdo tlačil závratnou rychlostí. „Ztrácíme ji,“ slyšela jsem jako zdáli a znovu zavřela oči. V tu chvíli se zase objevila ta překrásná žena. ,,Mluv na mě, prosím. Zůstaň naživu,“ naléhala, ale to už jsem ležela na operačním sále. Pak mě pohltila naprostá temnota.

Jakoby se rozplynula

Probrala jsem se druhý den. Bolelo mě celé tělo a měla jsem sucho v puse, jako bych týden nepila. Otevřela jsem oči a znovu jsem tu ženu spatřila. „Žiješ. Díky Bohu. Jsi moc statečná. Drž se,“ řekla ta žena a pak zmizela.

Chtěla jsem jí ještě poděkovat, ale nestihla jsem to. Ve dveřích se objevil doktor. Řekl mi, že jsem utrpěla vážné zranění hlavy a je zázrak, že vůbec žiji. Moje šance na přežití prý byly jen desetiprocentní.

Nevěděla, o kom mluvím

Několik dní jsem jen pospávala. Zhruba po týdnu se můj stav zlepšil. Probudila jsem se zrovna v momentě, kdy mi sestřička měřila teplotu. „Kde je ta sestřička, co se mnou jela v sanitce?“ zeptala jsem se.

Sestra si mě změřila zmateným pohledem a pověděla: ,,S vámi ale žádná nejela. Byl tam jen zdravotní bratr.“ Zavrtěla jsem hlavou. „Ne, určitě se mnou jela žena. Byla krásná, měla zlatavé vlasy a velké modré oči,“ popsala jsem ji.

„Slečno, to se mýlíte. Ten den sloužil jen Luboš a ten určitě nemá zlatavé vlasy,“ pokusila se o vtip. „Tak kdo to byl?“ ptala jsem se. Dychtila jsem poznat tu ženu. ,,Netuším. Možná váš anděl strážný,“ řekla sestřička s nadsázkou.

Viděla jsem ji znovu

Další dny jsem se ptala ještě dalších sestřiček, ale žádná z nich o dotyčné ženě nic nevěděla a všechny do jedné tvrdily, že se mnou v sanitce žádná žena nebyla. Když mě po třech týdnech propouštěli domů, ještě jednou jsem ji spatřila.

Akorát se za mnou zavíraly dveře nemocnice. Stála v nich a mávala mi.

Byla můj anděl strážný?

Snažila jsem se na dálku zaostřit a lépe si ji prohlédnout. Měla dlouhé vlasy a ze zad jí trčelo něco, co vypadalo jako křídla. ,,Děkuji ti, můj andělíčku, děkuji,“ zašeptala jsem a naposledy jí zamávala.

Kdo ví, možná ta sestřička opravdu měla pravdu a ta žena byla mým andělem strážným. Od té doby jsem ji znovu neviděla, ale třeba ji jednoho dne ještě potkám…

Nikola S. (48), Kutná Hora

Související články
5 minut čtení
Když mi zemřel bratr, odešel i kus mé samé. Dlouhé měsíce pro mě život neměl smysl, pak se ale jedné noci stal zázrak. Když mi zemřel můj milovaný bratr Martin, už jsem neměla radost ze života. Po tomto rodinném neštěstí jsem se málem zhroutila. Najednou mě přestalo všechno bavit. Už jsem se ani nevěnovala svým oblíbeným koníčkům, které mě dříve tolik bavily. Zavřela jsem se doma mezi čtyři stě
3 minuty čtení
Myslela jsem, že ten dům dobře znám. celé dětství jsem tam strávila. Moje děti ale objevily velké tajemství. O něm nevěděl nikdo ‒ ani babička! Můj rodný dům naší rodině původně nepatřil. Ležel v Sudetech, tam, kde žilo společně s Čechy také mnoho Němců. Tento dům náležel k těm, které zůstaly prázdné a osídlovaly se po druhé světové válce. Tak k němu přišla moje babička a dědeček. Já se už tady
3 minuty čtení
Potkala jsem ji v mládí, ukryla jsem se tehdy před deštěm v malé kapličce, kde byla i ona. Mladá a krásná. Z ruky mi vyčetla osud. Celý týden chumelilo a pak najednou vyšplhaly denní teploty nad nulu. Ten den bylo krásné, slunečné počasí, začala obleva. Byla jsem zrovna na cestě do sousední vsi k babičce. Před několika měsíci se ze mě stala studentka filozofie. U babičky jsem nacházela onen pří
3 minuty čtení
V životě ji provázela smůla. Ráda sbírala kamínky a doma jich měla celou sbírku. Jednoho dne ale našla mnohem víc než obyčejný kámen. Moje kolegyně z práce, která neměla šťastné dětství a žila dlouho sama, se věnovala zvláštnímu koníčku – sbírala kameny. Obyčejné. Měla jich doma plno. Jak došla k názoru, že jí právě ten jeden jediný, který náhodou našla při meditaci u potoka, bude pomáhat, nemá
3 minuty čtení
Na chalupě u našeho prahu našly kočky vždy něco dobrého. Když manžel onemocněl, jeho kamarádky se odvděčily. Prababičky si přikládaly na nemocné místo s oblibou kočku, tvrdily, že tato zvířata mají schopnosti léčit. Moje tchyně na to věřila, a manžel proto kočky miloval. Já jsem ale tuhle teorii brala s humorem. Až v důchodu jsem se přesvědčila, že na tom zřejmě opravdu něco je. Chlupaté pří
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Letos už tu sukni konečně dopnu!
nejsemsama.cz
Letos už tu sukni konečně dopnu!
Hubnutí po menopauze? Ano, jde to, a navíc natrvalo. Stačí jen pochopit, jak se mění tělo, zvolit správný pohyb a stravu a přestat věřit mýtům o zázracích. Po šedesátce se tělo mění. Metabolismus zpomaluje, svalová hmota klesá a tělo už neodpovídá na drastické diety tak rychle jako dříve. To však neznamená, že hubnutí je nemožné. Právě teď je ideální čas naučit se nové
Zaměstnala NASA kněze, aby ji připravil na setkání s mimozemšťany?
epochalnisvet.cz
Zaměstnala NASA kněze, aby ji připravil na setkání s mimozemšťany?
Co se stane, až se poprvé podíváme do oči mimozemšťanovi? Rozpoutá se panika? Zhroutí se náboženství? Spojí se lidstvo dohromady? Podobné otázky si zřejmě klade i NASA. V roce 2021 totiž do týmu přizve anglikánského kněze, prý aby vymyslel strategii, jak lidstvo připravit na kontakt s jinou civilizací… Proč nyní? Je snad něco takového na spadnutí?  
Dracula Land: Transylvánská legenda jako nová destinace luxusního cestování
iluxus.cz
Dracula Land: Transylvánská legenda jako nová destinace luxusního cestování
Zapomeňte na ospalé transylvánské prohlídky a turistické suvenýry. Nedaleko Bukurešti se rodí projekt, který má ambici změnit mapu luxusního cestování v Evropě. Dracula Land, investice v hodnotě 1,2 m
Pravda o naší dceři nás naprosto šokovala
skutecnepribehy.cz
Pravda o naší dceři nás naprosto šokovala
Nikdy bych netušila, že naši rodinu potká taková zkouška. Ale stalo se. Osud nejspíš chtěl, abychom pochopili, jak moc držíme pospolu. S mým manželem jsme vychovali tři děti – dvě holky a kluka. Naše nejstarší Johana vystudovala vysokou školu a vzala si doktora, děti nemají žádné. Náš nejmladší, Vojtěch, nedávno dokončil vysokou, loni se oženil a ani o něj nemáme
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Žilková už nemá na přítele nervy?
nasehvezdy.cz
Žilková už nemá na přítele nervy?
Tak je to tady! Hvězdě seriálu Bratři a sestry Veronice Žilkové (64) začala po boku scenáristy Ivana Hubače (72) takřečená vojna. Jak už jsme nedávno psali, nový hereččin partner je vášnivý sportovec
Jde se na mamuty? Kdepak! Tihle pravěcí lovci se specializovali na žraloky!
21stoleti.cz
Jde se na mamuty? Kdepak! Tihle pravěcí lovci se specializovali na žraloky!
S pravěkými lovci mají lidé obvykle coby kořist spojené mamuty. Nicméně i jiná zvířata mívali tito lovci v hledáčku. Obyvatelé oblasti dnešního Ománu se zaměřovali na žraloky. Taková jsou alespoň zjiš
Zastaralý Pražský hrad: Prezident Masaryk v něm zaváděl elektřinu
epochaplus.cz
Zastaralý Pražský hrad: Prezident Masaryk v něm zaváděl elektřinu
Pražský hrad je symbolem české státnosti, ale když do něj v roce 1918 vstupuje první prezident nově vzniklé republiky, Tomáš Garrigue Masaryk, není to jako dnes vstoupit do moderního úřadu s hladkými betonovými chodbami a jasným světlem LED. S elektřinou je Pražský hrad trochu na štíru. Místo moderny objevuje Tomáš Garrigue Masaryk (1850-1937) historické sály,
Ananasová salsa
tisicereceptu.cz
Ananasová salsa
Je to skvělá příloha třeba k masu! Suroviny 1 hrst čerstvého koriandru ½ ananasu ½ červené cibule ½ limety 1 červená chilli paprička 40 ml olivového oleje sůl a pepř Postup Ze stonk
Greelyho expedice: Zapomenutí polárníci jedli podrážky, svíčky i přátele
historyplus.cz
Greelyho expedice: Zapomenutí polárníci jedli podrážky, svíčky i přátele
V moři sbírají malé krevetky. I po uvaření sice chutnají odporně, ale nic lepšího k jídlu nemají. A když vojín Charles Henry celou várku této „dobroty“ ukradne pro sebe, Greely se s ním nemazlí. Postaví ho před popravčí četu. Zbědovaný muž se nevzpírá, třebaže je největší a nejsilnější z celé výpravy. Smrt je pro něj vysvobozením…   Postavit meteorologickou
Lázně Libverda: místo, kde znovu načerpáte síly
epochanacestach.cz
Lázně Libverda: místo, kde znovu načerpáte síly
Nejenže se tu lidé vyléčí. Prostředí Lázní Libverda vás také přímo nastartuje pro nový a aktivní život. Jsou dokonalým rájem i pro vyznavače turistiky i běžek. Vlastně se není čemu divit. Městečko leží totiž v malebném podhůří Jizerských hor, na pomezí Čech, Německa a Polska. V zimním období to přímo láká k tomu, nazout si běžky nebo sněžnice a vyrazit do
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
enigmaplus.cz
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
Vesnice Lukiv leží na západě Ukrajiny, nedaleko od krasového jezera Somin. A právě z jeho hlubin se má pravidelně vynořovat monstrum, které terorizuje místní obyvatele už přes 100 let. Podle různých s