Domů     Chlast mi sebral už všechno
Chlast mi sebral už všechno
4 minuty čtení

Když jsem si Milana brala, myslela jsem si, že jsem si lepšího chlapa snad ani nemohla přát. Byli jsme spolu šťastní, jenomže pak začal pít.

Než se nám narodily děti, tak jsme si s Milanem pěkně užívali. Rádi jsme cestovali a poznávali Evropu. Jenomže pak Milan změnil práci, přišla rodina, nějaké ty starosti k tomu a obláček spokojenosti na obloze manželství byl fuč.

Změnila ho práce

Všechno se nějak začalo měnit. A že by to bylo k lepšímu, to se říct nedá. Milan se v novém zaměstnání trápil. Všechno sice pokaždé splnil, ale domů přišel zcela zničený a se starostmi, kterými se příliš užíral.

Do toho ještě švagr stavěl dům, kde drahý vypomáhal, a tam si poprvé přičichl k alkoholu.

U nich se prostě žádná práce neobešla bez domácí pálenky, vína nebo hektolitrů piva. A pak si můj muž, jindy dobrovolný abstinent, najednou začal s chutí nalévat i doma, hned když dorazil z práce.

Měla jsem zasáhnout

Alkohol nejenom otupuje smysly a ničí zdraví, ale především vám jednoho dne ukradne člověka, kterého jste před lety milovala. Tenkrát jsem to ale nevěděla.

Najednou už pro něj nebylo náplastí na duši společné povídání, ale důležité bylo, aby měl před sebou skleničku. A tu si prostě neodpustil.

Prosila jsem

„Milane, prosím tě, nepij tolik,“ prosila jsem ho. „Co ti na tom vadí? Každý si dá po práci večer u televize,“ odbyl mě. Naučila jsem se tedy žít s jeho novým rituálem.

Zajímala jsem se o děti a vlastně neměla moc energie navíc než tu, kterou jsem věnovala rodině, práci a neustálému zápolení s penězi, kterých bylo pořád málo.

A díky manželovu rozjíždějícímu se koníčku i čím dál méně. Léta přecházela v roky a Milanova závislost gradovala, prosby nepomáhaly, hádali jsme se, dávala jsem ultimáta. Vždy jsem ale zase uvěřila jeho slibům, protože jsem jim prostě věřit chtěla. „Neboj, já mohu přestat, kdy chci, neboj, bude dobře!“ Jenomže to se nestalo.

Už byl závislý

Milan sliboval, snažil se, chvíli to vydržel a zase se na tobogánu závislosti svezl zpátky na dno a zase kousek hlouběji.

Přestal dbát na svůj zevnějšek, začínali jsme mu být ukradení, pro něj bylo středobodem světa, když měl vedle sebe láhev, mohl do sebe obrátit její obsah a ponořit se do svého soukromého vesmíru, kde neexistovaly starosti, ale jenom on a jeho věrný společník chlast.

Děti chtěly, abych odešla

Po určitém čase se začalo bránit i jeho tělo a jemu se ozvala slinivka se šílenými bolestmi, co ho pokaždé potrápily tak, že na chvíli přestal. Ale jakmile se mu udělalo dobře, vrátil se do starých kolejí.

Děti odešly z domu, jak jen to bylo možné, protože pohled na otce, co se mění v trosku, jim ubližoval.

A doma bylo čím dál větší dusno: „Mami, prosím, odejdi od něj, vždyť už ti zničil kus života!“ prosily mne. Pocházím ale ze staré školy, a navíc jsem Milanovi jednou dala slib na celý život v dobrém i zlém.

Bojím se, že dělám strašlivou chybu, když s ním setrvávám, a okrádám se tak o možnost žít šťastný život.

Nemám odvahu

Jenomže na to, abych začala znovu někde jinde a s někým jiným, prostě už nemám odvahu. Jsem obyčejná, oplácaná ženská, co krásy zrovna moc nepobrala, dělám uklízečku a vlastně v ničem nevynikám. Žádný chlap by mě nechtěl, natožpak v mém věku.

Co ale vím jistě, je, že jakmile přijde další den, bude na chodbě slyšet zasyčení piva a kolem půl šesté ráno si zajde na benzinku pro krabicák, protože nutkavá posedlost jeho těla po alkoholu je už silnější než on.

Alkohol mi sebral chlapa, kterého jsem milovala, a udělal z něj cizince, jenž sice žije se mnou v jednom bytě, ale beze mě.

Už ho vůbec nepoznávám

Jeho kdysi krásné a jiskrné oči zahalil nažloutlý odstín, jeho obličej je nasáklý fialovou a místy rudou barvou a jeho dobrácká duše si létá někde mezi nebem a zemí a už ji neznám.

Už to totiž není můj Milan, ale cizí chlap, co by nešel pro lásku, ale pro láhev světa kraj.

Začíná to všechno tak nenápadně… Až se jednou probudíte do reality, kdy váš drahý už nemá zájem o vás, ale o láhev čehokoliv, co obsahuje alkohol, i když by to třeba byla jen obyčejná okena! Chlast je nejhorší milenka, která vám muže už nikdy nevrátí! Podvádí mě s milenkou, proti které je každý boj marný.

Irena T. (61), Opava

Související články
3 minuty čtení
Když se dnes ohlédnu za svým životem, vidím jen jedno: svoji sestru Hanu, která mi vzala vše, co mi bylo kdy drahé. Píšu to s těžkým srdcem, protože i po tom všem, co mi udělala, ji mám ráda. Ale musím to ze sebe dostat, protože ten pocit křivdy mě už roky dusí. Hana byla vždycky ta, která zářila, a já jsem v jejím stínu mizela. Hana je o tři roky mladší a vždy byla krásnější, vtipnější, oblíbe
2 minuty čtení
Nikdy jsem nebyla z těch, kteří si stěžují. Vždy jsem měla naději. Jenže ta nyní vyhasla. Začalo to nevinně. Píchání v kloubech, únava, taková ta „zima do kostí“, co se člověk snaží rozchodit. Ale nešlo to rozchodit. Přišlo to plíživě, jako by se tělo proti mně pomalu obracelo. Diagnóza byla rychlá, revmatoidní artritida. Jak mi lékaři vysvětlili, moje vlastní tělo vlastně napadá, ničí samo seb
3 minuty čtení
Nikdy jsem si nemyslela, že mi bude chybět školní zvonek. Ten ostrý, protivný zvuk, co ukončoval hodiny a začínal přestávky. Celý život jsem učila na základní škole. Český jazyk a dějepis. Měla jsem ve třídě své království – tabuli popsanou křídou, štosy sešitů, a hlavně oči dětí, které na mně visely. Někdy z povinnosti, jindy se zaujetím. Ale byly tam. Byla tam odezva. I když jde o cizí lid
3 minuty čtení
Na nějaké zázraky jsem v životě nikdy nevěřila, do kostela nechodila. Ale život mě nakonec přece jenom přesvědčil, že se čas od času stávají i věci těžko uvěřitelné. Bylo mi skoro pětačtyřicet. V celém kraji nebyla živá duše, která by uvěřila, že se mi ještě podaří otěhotnět. Osobně jsem tomu rovněž nevěřila ani za mák. Bylo to vyloučeno už proto, že jsem po rozvodu žila sama. Za takových okoln
3 minuty čtení
Každé ráno si dělám čaj do dvou šálků. Jeden piju, druhý zůstává nedotčený. Možná to zní zvláštně, ale nějak mi to pomáhá. Jde o rituál, který zůstal, i když člověk, pro kterého byl určen, už nechodí v mém bytě, po tomto světě. Já bydlím sama v malém domku na konci vesnice, kde lišky dávají dobrou noc a pošťák se usmívá ještě dřív, než otevřu branku. Život tu běží pomalu, ale ne bez emocí. T
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zlom v životě Obermaierové. Přišla po letech trápení láska?
nasehvezdy.cz
Zlom v životě Obermaierové. Přišla po letech trápení láska?
Zažila chudobu, samotu i zklamání. Dlouhé roky se herečka Jaroslava Obermaierová (79) starala hlavně o druhé. Teď se ale možná karta obrací. Herečka Jaroslava Obermaierová (79) ze seriálu Ulice za
Hrozila za urážku metresy Bastila?
epochalnisvet.cz
Hrozila za urážku metresy Bastila?
„Jednou bude víc než královna,“ pronáší jasnovidka v roce 1730 poté, co důkladně prozkoumala ručku devítileté Jeanne-Antoinette Poissonové. Ambiciózní matka děvčátka hned ví, co to znamená. Její dcerka se stane královskou metresou.   Malá Jeanne (1721–1764) roste do krásy. To však k úspěchu nestačí. Rodina jí zajišťuje skvělé vzdělání, srovnatelné s dívkami z aristokratických rodin.
Hovězí na víně s kaší
tisicereceptu.cz
Hovězí na víně s kaší
K pokrmu popíjíme ideálně suché červené víno. Brusinky v kombinaci s vínem dokonale ladí. Suroviny 2 lžíce hladké mouky sůl a pepř 3 cibule 1 kg hovězího předního 2 lžíce olivového oleje 25
Vila vrostlá do skály z mramoru
rezidenceonline.cz
Vila vrostlá do skály z mramoru
Originální rezidence v sobě spojuje přírodu s moderním interiérem. Masiv bílého mramoru prostupuje do všech tří úrovní stavby a tvoří nedílnou součást ojedinělého životního prostoru páru umělců. Neobyčejná vila, kterou vám dnes chceme představit, se nachází v Toskánsku na svahu nad městem Lucca. Toto místo snů je ateliérem, laboratoří, místem pro experimentování a rozjímání pro pár Michela Boucquillona a Donii
Dům hrůzy na adrese Elm Street 1738: Reverend tu vyvolává duchy!
enigmaplus.cz
Dům hrůzy na adrese Elm Street 1738: Reverend tu vyvolává duchy!
V americkém městě Stratfordu ve státě Connecticut stávala na adrese Elm Street 1738 rezidence zvaná Phelps Mansion, která má nebývale děsivou historii. [gallery ids="155160,155162,155161"] Její
PRIM Orlík III: Legenda, která se budoucnosti nebojí
iluxus.cz
PRIM Orlík III: Legenda, která se budoucnosti nebojí
Šedesát let od okamžiku, kdy se zrodil první Orlík pro československé armádní potápěče, představuje pokračovatel novoměstské hodinářské tradice další model, který oslavuje kulaté výročí legendy a poso
Hrad Velhartice: Skrýš pro korunovační klenoty
epochanacestach.cz
Hrad Velhartice: Skrýš pro korunovační klenoty
Celé generace hradních pánů toto místo obývaly, zvelebovaly a bránily a díky tomu si my, jejich vzdálení potomci, můžeme užívat krásu staré architektury vetknuté do jednoho z nejmalebnějších koutů přírody. Historii hradu Velhartice se podařilo vysledovat až k jeho založení na sklonku 13. století, stoprocentně potvrzeného však máme prvního oficiálního majitele, kterým se v roce 1318 stal Bušek
Měli dánští Židé v Terezíně zvláštní protekci?
historyplus.cz
Měli dánští Židé v Terezíně zvláštní protekci?
Další vlak zastavuje v Terezíně 5. října 1943. Tentokrát přiváží 83 Židů z Dánska. „Schnell, schnell!“ pobízejí je Němci rázně k výstupu. Následujících deset dnů přijíždějí nové a nové soupravy. Vystupují z nich opět dánští Židé. Panuje mezi nimi nervozita a strach. Co je čeká?   I když Dánsko v dubnu 1940 obsadili Němci, u
Shuanghe Dong: Čínská podzemní oáza s řekami a vodopády
epochaplus.cz
Shuanghe Dong: Čínská podzemní oáza s řekami a vodopády
V čínské provincii Guizhou se nachází obrovský jeskynní systém, který by mohl konkurovat celým podzemním městům. Síť jeskyní Shuanghe Dong je doslova pokladnicí přírodní krásy, kde se snoubí impozantní krápníkové útvary s proudícími řekami a hučícími vodopády. Toto podzemní bludiště je domovem pro neuvěřitelné množství jeskynních živočichů a nabízí jedinečné možnosti pro průzkumníky a dobrodruhy.
7 tipů, jak mít nehty jako od profíka
nejsemsama.cz
7 tipů, jak mít nehty jako od profíka
Letní období volá po barvách a možná už máte nachystaný nový lak. Hezky se ale bude vyjímat jen na upravených a zdravých nehtech. Jak jich docílit? Manikérka má zrovna dovolenou a vaše nehty potřebují urgentní péči a nový lak? Nebo zkrátka preferujete domácí lakování? Ať už své nehty chcete upravit jakkoli, přinášíme vám několik tipů, aby vypadaly
Vyhodila nás z našeho domu!
skutecnepribehy.cz
Vyhodila nás z našeho domu!
Naši jedinou dceru jsme s manželem bezmezně milovali. A to byla asi ta chyba, protože nás bez výčitek připravila o střechu nad hlavou. Vše, co jsme kdy dělali, dělali jsme s nejlepšími úmysly. Dlouho jsem nemohla otěhotnět a nakonec se to povedlo jen díky umělému oplodnění. Naše dcera byla náš splněný sen! Dali jsme jí vše Dělali jsme, co jsme
Kosmický časosběr začíná: První snímky z dalekohledu Vera C. Rubinové berou dech
21stoleti.cz
Kosmický časosběr začíná: První snímky z dalekohledu Vera C. Rubinové berou dech
Na observatoři vysoko v chilských Andách odstartoval desetiletý projekt, který promění naše vnímání vesmíru. Nový teleskop s největší digitální kamerou na světě zveřejnil první snímky a ukázal, co vše